PR: Каяк FeelFree Dorado + Overdrive Pedal System

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Пловдив

Maгазин: “Маверик”
ул. Брезовска 36
тел.: 0887 / 52-69-96
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Пловдив:

Магазин "Риболовен магазин"
бул. Цариградско шосе 112
тел.: 0896/08-08-18

Магазин "При Митко"
ул. Генерал Дaнаил Николаев 36
тел.: 0888 / 34-22-51

гр. Пазарджик:

Maгазин: “Рибарска Среща”
бул. България 60
тел.: 0898 / 22-99-46
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Добрич

Магазин "ХОБИ"
ул. Сан Стефано 10
тел.: 058 / 62-46-60 , 0898 / 72-56-17
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Кюстендил

Магазин "Колмик"
ул. Цар Освободител 195
тел.: 0887 / 43-69-19, 0888 / 85-40-97

гр. Перник

Maгазин: “Риболовен магазин”
ул. Св. св. Кирил и Методи 8 (срещу Технополис)
тел.: 0888 / 20-94-98

гр. София

Магазин "Риболовен свят"
бул. Гоце Делчев 43, бл.78
тел.: 02 / 958-24-09 ; 0889 / 14-06-66

Магазин "Риболовен свят"
кв. Младост 1А, бл.553 (зад Била, с/у Рувекс)
тел.: 02 / 875-51-86 ; 0889 / 52-52-21

Магазин "Бент Фишинг"
ул.” Йерусалим” № 8 , бл. 24А /магазин 4/ - Младост 1
тел.: 02 9871971, 0886 149303

Магазин "ФИШЕРИ"
бул. Ломско шосе 58А
тел.: 02 / 83-69-714

Магазин "Риби и такъми - Красно село"
ж.к. Красно село, ул. Хайдушка гора 2
тел.: 0885 / 51-39-80

Магазин "Риби и такъми - Дружба"
ж.к. Дружба, бул. Копенхаген, бл. 278
тел.: 0884 / 14-06-99

Магазин "Риби и такъми - Sky City Mall"
ж.к. Гео Милев, ул. Коста Лулчев 52, Sky City Mal
тел.: 0884 / 23-39-30

Магазин "Риби и такъми - Мадрид"
бул. Мадрид 37
тел.: 0888 / 60-09-73

Магазин "Риби и такъми - Цариградско шосе"
бул. Цариградско шосе 108
тел.: 0888 / 85-51-75
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Асеновград

Магазин “Н и К”
ул. Тодор Каблешков 2
тел.: 0895 / 75-13-57

Риболовен магазин
ул. Капитан Петко Войвода 4
тел.: 0888 / 85-42-05
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. София

Магазин "Риболовен рай"
ж.к. Младост 4, бл. 458
тел.: 0897 / 61-87-12
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Айтос

Магазин "Хоби и Спорт"
ул. Паркова 38
тел.: 0887 / 31-63-82 , 0899 / 18-76-75
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Трявна

Maгазин: “Ловно-рибарски магазин при Лаков”
ул. Бачо Киро 10
тел.: 0896/77-94-14
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от bulgarche-to »

гр. Стара Загора

Maгазин: “Jig i trolling”
ул. бул. „Княз Александър Батенберг“ 51Е, 6003 кв. Възраждане, Стара Загора
DSC_4843-01-01.jpeg
DSC_4843-01-01.jpeg (107.02 KiB) Преглеждано 6906 пъти
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителни календари FilStar 2018

Мнение от Filstar екип »

гр. Хасково

Maгазин: “РИБОЛАНДИЯ”
бул. Дунав 32 (с/у Ромпетрол)
тел.: 0899 / 83-59-97

Maгазин: “РИБОЛАНДИЯ”
ул. Търговска (с/у Kaufland)
тел.: 0899 / 14-63-19
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 1)

Мнение от Filstar екип »

Изображение

Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 1)
Статията е любезно предоставена от Генади Алтънов.

Привет на всички фенове на спининговия риболов!

Имам удоволствието да представя на вашето внимание в две части впечатленията си за един модел воблер, който поразмятах около осем-девет месеца през изминалата вече 2017 година. За мен той се оказа изключително успешен, бързо се доказа при излетите и „превзе“ кутийката ми с малките (лайт) примамки. Разбира се и този път всичко започна с едно любопитство, което налази ли те, мигом трябва бъде задоволено :).

В средата на 2016 г. си бях наумил да добавя в кутийката с лайт примамките няколко нови за мен воблерчета. Критериите ми тогава бяха те да са плиткогазещи, тип миноу, с дължина от 45 до 60 мм, без значение от плаваемостта им, като най-важното бе те да могат да се водят с неравномерни придърпвания с върха на спининга (туичинг). Целта беше с тях да ловя главно костури в плитки места на затворени водоеми. На българския пазар съществува известно разнообразие от воблери, които отговаряха на зададените ми критерии и си набелязах няколко модела на различни марки. Някои от тях бяха в ценовия клас над 20 лева, а други около или под него. В крайна сметка си взех няколко модела в ценовия клас около и под 20-те лева, които като съотношение цена/качество по нищо не отстъпваха на по-скъпите, а като добавя и успеваемостта, която имах с тях впоследствие, то всеки изхарчен лев си заслужаваше. Воден от това, в началото на 2017 в кутията ми с лайт примамки за пръв път се появиха три наистина непретенциозни за цената си воблерчета от един модел на Salmo – Minnow 5S.

Изображение

Сигурен съм, че много от вас, които са започнали да въртят доста преди моите първи спинингови трепети, ловят успешно с модела от години и са наясно с неговата успеваемост и качества. Интересно защо, но никъде не намерих сред българските интернет източници някакво обзорно и систематизирано инфо или ревю за воблерчето. Чуждестранните източници са ясни и тях няма какво да ги коментирам :). От доста време моделът ми попадаше във фокуса и най-после открих за себе си неговите страхотни възможности при риболов от брега, които ще ви споделя в настоящия материал и се надявам да „отворя очите“ на колегите, които като мен до този момент са го подценявали и се чудят дали той лови или пък не и при какви условия би могло да го използват :).

Както се разбира от името на модела – Minnow 5S, той е малък воблер тип миноу с дължина от 50 мм и е потъващ. Според производителят максималната дълбочина на газене при замятане от брега в спокойна вода и равномерно водене е 0,8 м, а при влачене от лодка тя може достигне до около 1,5 м. Моделът е предназначен за риболов на малки хищници, но се оказа при излетите ми, че изненадите от по-големи такива никога не са изключени. Minnow 5S e в серийно производство от 1991 година насам, като това може би го нарежда до някои от най-дълго произвежданите примамки в света. По-стар е с няколко години дори от всемогъщия и изключително популярен Hornet на Salmo :). Определено може да се каже, че Salmo Minnow е една класика и жива легенда в света на изкуствените примамки. Към моментa (началото на 2018) при официалния вносител на марката Salmo за България – FilStar, са налични 11 от общо 16 вида разцветки от серията Minnow 5S.

Изображение

Съществуват няколко цвята, които са предназначени само за американския пазар и не се предлагат на европейския. Повечето от разцветките са естествени, като някои от тях представляват сканирани реалистични „кожи“ на различни видове малки рибки – кефал, костур, бабушка и лешанка, които са фолирани върху тялото на воблера. Това фолиране е един вид „запазена марка“ от дълго време на Salmo и те успешно го прилагат при другите си модели.

Изображение

За сега само две от разцветките са с холограмен ефект – HRM и HBL. Сред цветовата гама на мен лично малко ми липсват разцветките с металическо и светлоотразително покритие, както и шокиращите разцветки с наситените, ярки и контрастни цветове, които са подходящи за използване в мътни води и мрачно време. Искам да спомена, че цвят GRT от серията 5S е доста трудно откриваем не само на нашия пазар, но и в чужбина. Може би е вече време Salmo да зарадва своите фенове, като разшири цветовата си гама на въпросното моделче :).

Тялото на воблерчето е направено от пяна с висока плътност, а лопатката е изработена от поликарбонат. В тялото му няма разположена тракаща система, т.е. той е воблер, който при проводката не произвежда шум – тих (silent) воблер, ако мога така да се изразя. Металната му конструкция е монолитна, т.е. телът, минаващ през водещата носова част, коремната и задната тройка, е един и същ. Minnow-ът е оборудван с две твърди тройки на VMC – Premium Black Nickel №10 с дълго стебло, които са монтирани на много здрави и безкомпромисни малки халки. Тези малко грубички куки явно има защо да са там – изненадите от по-големи и силни риби с тази примамка едва ли са случайност. Трябва да спомена, че тройките са лишени от каквато и да е пластичност и при евентуална по-груба намеса от страна на риболовеца с кохер (форцепс) или клещи е възможно някое жило да се счупи. При един излет случайно успях да счупя с кохера едно от жилата на тройката, което се бе забило много здраво в костта на едър кефал. Разбира се, остатъкът от супеното жило впоследствие бе премахнат от устата на рибата и тя бе освободена след снимките обратно във водата.

Изображение

Ако не ви допадат визуално и физически тези тройки, то винаги можете да си ги смените. Аз например, само при този воблер експериментирах с друг модел на VMC – 9651 BN №10, който е с по-късо стебло, като във втората част на материала ще видите и уловени риби с него при сериите от снимки:

Изображение

Едва ли има фен на Salmo, който да не знае, че всеки един произведен воблер от конвейра, бива ръчно тестван и настройван във водна вана преди да бъде финално опакован, така че веднага след като го разопаковате можете незабавно да започнете риболова без да се притеснявате, че играта му при провежданията ще е неустойчива. Освен класическата техника на равномерно водене, вие също така можете да прилагате върху Minnow 5S различни туичинг и “stop and go” проводки. Общо взето всички начини на провеждане подхождат много добре на воблерчето, което веднага подсказва на грамотния спинингист, че може да го използва при различни ситуации и водоеми в търсене на хищниците. При всяка една от техниките на водене резултатите ми бяха отлични. Разбира се, за да му приложа правилната проводка много се съобразявах с това на какъв водоем ловя и какви риби търся с него. Във втората част на материала ще стане дума и за това. Отначало започнах излетите си с три разцветки – HRM, TRO и WOD.

Изображение

Виждайки отличните резултати, разширих цветовата гама в кутийката си с примамки с още два цвята, добавяйки HPH и HBL.

Изображение

Полетните качества на Salmo Minnow 5S бих казал, че са добри. Липсва ми малко далекобойността, която бих желал той да притежава за размера си. Смятам, че дистанциите от брега, които се постигат на голяма река или затворен водоем, ще задоволят всеки един риболовец, ловящ с лайт спининг. Тъй като воблерчето е потъващо ще спомена субективното си мнение, че скоростта му на потъване в спокойна вода е средно бърза и то потъва хоризонтално към дъното.

Изображение

Лових през 2017 г. с Minnow 5S на 7 различни водоема – пъстървова река, една голяма река, четири затворени водоема и за много кратко на Бяло море, ей така за експеримента. Направих много излети с него и успях да уловя разнообразни видове малки хищници на 5 от гореспоменатите водоеми. Сред „жертвите“ му имаше и такива, които не бих ги класифицирал като малки риби, защото на дължина достигаха около 50 см и повече :). Конкретно, успехите ми бяха на една голяма река и четири затворени водоема – естествено, всички те се намират в България. При излетите използвах повод от флуорокарбон с диаметър от 0,235 мм, основната ми линия бе на Gosen W-4Play Green в размер №1, като замятах воблерчето с два спининга сътоветно с тест/дължина според производителя: 3-12 гр/2,13 м и 3-18 гр/2,28 м.

Във втората част ще ви разкажа за слуката и впечатленията си, при риболова със Salmo Minnow 5S на реки и затворени водоеми.

Изображение
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 1)

Мнение от Filstar екип »

Продължаваме със списъка с магазини, в които можете да откриете благотворителните ни календари:

гр. Велинград

Магазин “Нилет”
ул. Юндола 1
тел.: 0888 / 99-19-38
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 1)

Мнение от Filstar екип »

Гр. Пловдив

Магазин "Риболовен Свят"
бул. Христо Ботев 148
тел.: 032 / 63-59-78 ; 0893 / 42-74-72
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 2)

Мнение от Filstar екип »

Изображение

Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 2)
Статията е предоставена от Генади Алтънов.

Здравейте отново, приятели на спининговия риболов!

Ето я и втората част от материалa ми за Salmo Minnow 5S (Към част 1). Тук ще ви разкажа за слуката, която имах с воблерчето, успешните техники и места за риболов. Снимките с риби, които направих при излетите си през 2017 година са наистина много и затова ще се спра само на по-интересните от тях. При риболова не липсваха напрегнати или напечени моменти, като всичко това бе благодарение на добрата работа на воблерчето.

Риболов на реки със Salmo Minnow 5S

Изображение

Salmo Minnow 5S е едно перфектно воблерче за риболов в малки, средни и големи реки. Можете да го използване при различни течения – бавни, умерени и бързи. Подразбира се, че няма проблем да ловите с него и при реки със стоящи води, когато например настъпи лятното маловодие. При равномерна проводка срещу течението той с лекота „пробива“ през него, благодарение на специфичния си профил на тялото и лопатката, които притежават ниско челно съпротивление. Безпроблемно се води също по течението или напречно на него. Играта му при подобни провеждания е ясно изразена около оста и по-скоро не бих я определил като силно агресивна.

Изображение

Изображение

Успехите ми със Salmo Minnow 5S на река Марица бяха впечатляващи. Няма как да не подходя скромно, като знам колко много риби улових с него в периода от началото на април до края на октомври. С времето той се превърна в най-предпочитаната ми примамка за риболов по реката, благодарение на отличната си успеваемост. Имах разнообразна слука на различни малки и по-големи хищници – кефал, костур, щука, распер, бяла риба, а мой приятел улови дори и лайтово сомче при съвместен излет (последната снимка от текущата серия). Ето и няколко снимки с уловени риби на разцветки HPH, HBL, WOD и TRO:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Salmo Minnow 5S ми донесе на Марица и нов личен рекорд на кефал – дължина от 55 см, а на тегло със сигурност далеч над два килограма! Изключителен трофей, който много хора си мечтаят да излъжат и преборят на спининг от дълго време, включително и аз. Ето, че това мое желание се сбъдна благодарение на това воблерче, като се надявам в близко бъдеще дори и да го подобря отново с него.

Изображение

При борбата с тази величествена и прекрасна риба куките не мръднаха и бяха запазили оригинална си форма! В такива моменти се радвам, че те са малко по-груби и твърди от обикновеното. Успешната разцветка при този незабравим пролетен риболов бе HRM, а проводката – замятане на максимална дистанция напречно на течението и равномерно водене. Ударът беше жесток и безкомпромисен, а рибата толкова мощна и борбена, че в началото си помислих, че съм уловил малко по-голямо „лайтово сомче“ :)

Изображение

Изображение

Изображение

Наблюденията ми са, че маришките кефали се оказаха луди по Minnow 5S. Имах излети, при които те не предпочитаха въртящи блесни или воблери с тумбест профил, а с издължен и го атакуваха ожесточено. Повечето от слуката ми бе на по-едрички кефали, така че спокойно бих казал, че можем да го използваме за отсяване на дребосъка. Често пъти успешната проводка бе замятане на максимална дистанция и равномерно водене напречно на течението, срещу него или по течението с обръщане на воблера в даден момент срещу него – ударите тогава се случваха в момента на обръщането срещу течението или малко след тази маневра.

Изображение

Ако трябва да фаворитизирам, то най-успешните ми разцветки за риболов по Марица, които ми донесоха най-много като бройка и разнообразни риби, бяха HPH и TRO. Да, много интересно, но и пъстървовата разцветка лови отлично. С нея успях да уловя кефал, костур, бяла риба, распер и щука. Може би рибите възприемаха визуално примамката за малка мряна поради лекото сходство с окраската й. Определено бяха силно провокирани от този цвят. Ето и примерно няколко снимки на уловени риби:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Освен равномерното провеждане, в малко по-тихите участъци на реките можете да приложите на Minnow 5S и други техники на водене – лек (бавен) или умерен туич и „stop and go“. Тогава обаче бъдете готови да посрещнете раирани и зъбати противници, като изхода от борбата с последните не винаги е ясен :)

Изображение

Изображение

Изображение

При първите ми по-сериозни набези за пъстърви, които започнах да правя в средата на 2017 година, провокирах със Salmo Minnow 5S няколко балканки за атака на цветове TRO и HRM, но така и не успях да стигна до снимки с някоя от тях. Въпреки това, за мен няма съмнение, че той е успешен и при риболова на пъстърва, защото през годините се е доказал в това поприще при много риболовци от цял свят :) При реките с по-тесни корита бих ви посъветвал да внимавате с каква сила замятате воблерчето, че отсрещните надвиснали клони на дърветата и храстите го „дебнат“.

Риболов в затворени водоеми със Salmo Minnow 5S

Изображение

В затворени водоеми воблерчето се представи също много добре. Определено оправда очакванията и целта ми, с която първоначално го бях взел. Хищниците, които не устояха на Salmo Minnow 5S при излетите ми бяха основно: костура, кефала и щуката. Няколко броя малки бели риби и блек бас също се изкушиха да налапат Minnow-a. Успешните ми разцветки бяха HRM, WOD и HPH.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Лових основно по плиткажите край брега, като най-често успоредното провеждане в комбинация с туича – лек, умерен или малко по-агресивен с малки паузи, бе печелившата тактика. Наред с костурите и лайтовите щуки, удариха и няколко кефала, като този бе с добри габарити, а кълването се случи при паузата:

Изображение

Изображение

Воблерчето, което бе безкомпромисно налапано и се подава едва от устата на кефала е с разцветка HRM.

Изображение

Изображение

Както вече споменах, новата атракция сред българските риболовци, също не устоя на провокативните движения на Salmo Minnow 5S. Печелившата тактика бе успоредно провеждане на около два метра от брега, покрай водораслите, с малко по-агресивни придърпвания и почти без паузи. :)

Изображение

При равномерна проводка слуката ми бе основно на малки костури и бели риби. Като почитател на туича в затворени водоеми, прилагах в много малко случаи равномерното водене – само когато ми се налагаше да заметна на навътре и да водя воблерчето от дълбокото към брега.

Когато ти удари „крокодилът“

Изображение

Завършвайки този материал, не мога да подмина случая, когато ти удари „крокодилът“. Малко хиперболично използвам думата крокодил, но все пак когато ловите с лайт такъмче и воблерчета, подобни на Salmo Minnow 5S на водоеми, в които се среща и щука, то трябва да се има предвид факта, че атаките на по-едри екземпляри от вида не са изключени. Доста често поради малките си размери и апетитна игра, петдесет милиметровия Minnow е на ръба да бъде откъснат от линията ви от пълната с остри като ками зъби на щучата паст. Случва се обаче съвсем „щастливо“ воблерчето да застане напречно на устата й или пък задната тройката да е закачена за някой от ръбовете й. В тези моменти си казваш, че всичко е наред и рибата е твоя – няма къде да избяга, е освен ако не си поел напълно контрола над рибата и тя не направи някоя свещ така, че да се откачи при този пирует :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Както споменах по-горе, никога не е изключено обаче, ползвайки такова малко воблерче, зъблата да го погълне до линията ви и да се случи това, че бързо да се разделите с бияча си :) В този момент остава една горчивина от изтърваната риба въпреки радостта от това, че си излъгал звяра, но това е спининговия риболов – адреналин, емоция и почти никога не знаеш какво преследва примамката ти. На края на този флуорокарбонов повод с дебелина от 0,235 мм бе Minnow 5S в цвят HPH.

Изображение

Бях наказан за дързостта си, съвсем съзнателно да подам на петдесет сантиметровата щука любимия ми бияч и да не спечеля битката. Ами какво по-хубаво от това след такъв случай да посетим близкия магазин, да си вземем следващия клонинг-бияч от модела и да атакуваме отново леговището на звяра. :D

Още няколко добри думи за Salmo Minnow 5S на финал

Salmo Minnow 5S ми донесе при излетите разнообразна слука и много положителни емоции. Имаше много интересни случки с него, като някои от тях бяха напечени и напрегнати, но развръзката на края при повечето от тях, бе положителна за мен и той ме направи един щастлив риболовец :) Честно казано не знам защо до този момент съм подминавал и подценявал Minnow-а на Salmo. Може би в известна степен това се дължи на пренасищането на пазара (към наши дни) с много и различни изкуствени примамки – да се чуди човек от кое по-напред да си вземе. Останах безкрайно очарован от семплотата като дизайн, непретенциозността и ефективността при риболов, които Minnow 5S притежава. В ценовия си клас смятам, че две мнения няма и определено е много трудно да се намери конкуренция на пазара на подобни воблерчета, която да се доближи до него. Като ефективност при надлъгването с хищниците без съмнение бих го поставил и до по-скъпите подобни на него воблерчета не само като алтернатива на високата им цена, но и като първа препоръка. Със сигурност това е отличен довод да похвалим примамката и да я препоръчаме на колегите спинингисти, които все още се чудят дали да пробват една класика, която от 1991 година насам не е спирана от серийно производство и все още продължава да носи положителни емоции в риболова както на начинаещи, така и на напреднали или професионални риболовци.

Можете да прочетете тази и още много други статии в нашия FilStar Блог.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 2)

Мнение от Filstar екип »

Скъпи приятели, кампанията с благотворителните ни календари е към своя край. Продажбата директно през нашия сайт ще бъде прекратена на 04.02 (неделя). В момента има 82 останали непродадени календара. Призоваваме всеки, който има желание да си закупи от календара, да ни пише ЛС или да направи поръчката си през онлайн магазина ни. Гореописаното не се отнася за магазините на наши дистрибутори, в някои от които все още има календари.

Изображение
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”