PR: Каяк FeelFree Dorado + Overdrive Pedal System

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Есенен риболов със силикони

Мнение от Мунчо »

Не съм ползвал "Micro Grub", но от достоворени източници знам, че е на почит сред руските състезатели, заради високата си ефективност, която между другото явно е присъща на всички силикони на "Бейт Брийт", които съм ползвал. Например естетичния модел BB – Needle U30 2.5 бих определил честно и с ръка на сърцето като ултимативния глист с класически пропорции, като перфектна съвкупност от константна ефективност, трайност и устойчивост на рибодъвчене, който всеки изкушен от деликатния джиг трябва да има в кутията си(фигуративно казано, защото е по-добре да го съхранявате в оригиналната опаковка).
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Морски риболов с Bait Breath – Ika-cyu

Мнение от Filstar екип »

Изображение

Морски риболов с Bait Breath – Ika-cyu
Материалът е любезно предоставен от Генади Алтънов.

Здравейте, фенове на спининговия риболов!

Наскоро се запалих по скалния морски риболов на малки риби. Определено този начин на практикуване ми се стори доста интересен. Известен е под наименованието „light rock fishing“ и води началото си от Япония. Зародил се е след като японските риболовци си задали въпроса защо фокуса на риболова да е винаги насочен върху опитите и начините да се улови най-голямата риба. Вследствие на това те разработили нова дисциплина, която да се концентрира изцяло върху удоволствието от хващането на малките видове морски риби, които били в изобилие край скалистите им брегове. Тази техника първоначално е използвана при риболов на Мебару и Аджи (вид сафрид, обитаващ японските брегове), но доста бързо набира популярност и при риболова на други риби. Днес морският спинингов риболов на малки риби от скални брегове е изключително популярен из целия свят и непрестанно привлича нови фенове. Развитието му е интензивно и непрекъснато се разработват специализирани въдици, примамки и аксесоари за практикуването му.

Както е известно на всички, морските риби са много по-стръвни, пъргави и борбени от сладководните. За съжаление не всеки път имаме шанса да уловим от брега едра риба и трябва по някакъв начин да задоволим желанието си за риболов. Надлъгването с по-малките риби също носи голяма доза емоция, интрига и обаяние у риболовеца, но само ако се използват малки примамки и ултра лайт или лайт спинингови въдици. Разбира се, преди всичко, трябва да има терен къде да се практикува този вид риболов :) Аз намерих отлично решение на проблема – Бяло море в Гърция, тъй като то ми предлага доста по-голямо разнообразие от риби спрямо нашето Черно море, а и ми е доста по-наблизо. Първоначалните ми експерименти в морския спинингов риболов на малки скални риби дадоха добър резултат. Естествено тези успехи ме стимулираха да продължа да експериментирам и да търся нови решения при риболова от брега. Местата, които обикновено посещавам представляват плитки скалисти плажове и в по-редки случаи пясъчни плажове. Залагам основно на плиткогазещи туичингови воблери, повърхностни примамки и блесни. Понякога обаче се случва да посетя и някои скалисти брегове със значителни дълбочини, като в този случай голяма част от гореспоменатите ми примамки не са ефективни. Задавайки си въпроса какво друго мога да пробвам в тази ситуация, което да е ефективно и да се вписва в границите на понятието за риболов на дребни морски скални риби, стигнах до извода, че силиконовите примамки биха могли да се впишат отлично. Разгледах какво се предлага на нашия пазар и погледа ми се спря на Bait Breath Ika-cyu – една много интересна силиконова примамка, която определено си заслужи ценно място в моята кутия само след един изключително успешен риболов!

Изображение

Bait Breath Ika-cyu представлява силиконова примамка с реалистична форма на бейби калмар. Тя е от така наречените овкусени (съедобни) силиконови примамки и можем да я отнесем към класа на пасивните силикони. Към типичния аромат, който по принцип притежават примамките на Bait Breath, производителят допълнително е добавил екстракт от калмар и УВ частици, които значително повишават броя на кълването. Примамката е разработена в два размера – 1,5 и 1,8 инча (съответно 3,8 и 4,6 сантиметра), а цветовата гама наброява общо 10 разцветки. В пакет се предлагат по 7 броя. Към момента на нашия пазар са достъпни четири разцветки в размер от 1,8 инча. Аз реших да пробвам как ще реагират рибите на цвят S832 – Glow Pink/Keime light, знаейки колко кристално бистра е морската вода.

Изображение

Нека в няколко снимки ви покажа освен всичко казано до момента какво всъщност е Bait Breath Ika-cyu. В единия край на примамката са имитирани плувните перки и главата на калмара, а в другия са разположени десет на брой пипала, благодарение на които се получават специфични микродвижения при провеждането на примамката във водата.

Изображение

Две от пипалата са малко по-дебели и по-дълги, спрямо другите осем и завършват със специфично удебеление, което спомага за създаването на още повече микродвижения на силиконовия бейби калмар.

Изображение

Както се вижда от горната снимка, във вътрешността на тялото е разположен кух цилиндър, който завършва с отвор откъм пипалата. Ето го и отвора:

Изображение

Пускайки свободно примамката във водата, установявам, че тя по принцип се задържа над повърхността, благодарение на въздуха, който остава в кухия цилиндър. Пробвах да извадя принудително под водата този въздух и силикона започна да потъва. Явно с това решение за кухия цилиндър според мен се цели да се имитира свободноплуващото плавно движение на калмара, когато примамката се използва с различни разнесени монтажи.

Изображение

Изображение

По принцип примамката може да бъде използвана с Дроп Шот (Drop Shot) или Сплит Шот (Split Shot) монтажи. Като по-просто решение, аз използвах монтаж с чебурашка и подвижен клипс, към която свързах единична кука. Чебурашката бе с тегло от три грама, а куката бе права с ухо и размер №4.

Изображение

И така, дойде време за риболов с тази екстравагантна за мен примамка. Още при първото й замятане в морето имах редица удари.

Изображение

След още няколко замятания от нея остана само силиконова огризка. Бръкнах да сменя с нов силикон, но за съжаление установих, че бях забравил пакета със силиконите, а и не след дълго трябваше да си тръгвам. Впоследствие пуснах този нагризан силикон в пакета при другите, а на куката сложих нов, който да чака следващия излет.

Изображение

Жалко за мен, че не се сетих да заметна примамката по-рано, когато и пакета със силикони беше в мен. Тогава си казах, че това нещо ще лови много и ще го пробвам задължително при следващото ходене в Гърция.

Няколко месеца след това, в началото на ноември, отново имах възможността да посетя гръцкото Беломорие и този път, в малката чанта с примамките, носих тайното лайт оръжие :) Ето това бе бреговата ивица, на която се проведе изцяло излета:

Изображение

Тя е изцяло оформена от скали, а дълбочината варираше от 2 до 5-6 метра, поради скалния риф, разположен пред тях. Бях застанал един нос, за да мога да ловя на три фронта. Извадих от кутийката силиконовото калмарче, което бях приготвил преди време и установих, че си бе променило цвета. Поставих го на линията и подадох успоредно на скалите на отстояние от около 2-3 метра. Още при първото провеждане имах удари и успях да хвана първата риба за излета:

Изображение

Тя бе от вида морски костур (Serranus scriba).

Изображение

И като се почна един динамичен риболов – цели шест часа удари и риби! След костура последва дребен ханос:

Изображение

Ханосът много лакомо бе захапал силиконовото бейби калмарче.

Изображение

Изображение

Няколко подавания по-късно имах много добър удар и засякох рязко, като лайт спининига придоби тази форма – голям кеф: :)

Изображение

От дълбините се показа ето тази риба:

Изображение

Рибата, която си хареса Bait Breath Ika-cyu се оказа паунова лапина (Peacock Wrasse / Symphodus tinca):

Изображение

Лапината също бе захапала добре вкусното силиконово бейби калмарче, въпреки специфичната си уста:

Изображение

Изображение

Реших да сменя фронта и подадох примамката от другия край на носа, където дълбочината бе почти постоянна – около 3 метра. Пуснах непосредствено пред скалите и изчаках чебурашката да тупне на каменистото дъно. Последваха серия от леки придърпвания и едно по-рязко, след което направих пауза. В този момент усетих как върха на спининга затрептя много учестено и засякох. Резултатът от надлъгването бе поредния лакомник:

Изображение

Изображение

Веднага последва още един, а след него имах няколко удара:

Изображение

Ето как изглеждаше силиконовото калмарче след като бе захапано може би над 20 пъти:

Изображение

Резултатът от цялото това дъвкане бе откъснати пипала и дупки от зъби! Определено дребните скални риби го бяха хрускали много стръвно и доста им се услаждаше.

Изображение

Понякога не успявах да засека добре рибите и вадех почти изхлузен от куката силикон.

Изображение

Изображение

В крайна сметка зъбатите зверчета видяха сметката на силикона:

Изображение

Пробвах да видя дали така, с две пипала, ще имам още удари, но се оказа, че интереса на рибите се поизгуби. Реших, че изобщо няма да слагам друга примамка до края на излета и сложих ново силиконово калмарче.

Изображение

Смених позицията и пуснах пак от другия край на скалния нос. Опааа – опъната линия, леко свирещ аванс и огънат спининг:

Изображение

Изображение

Този път слуката бе на по-едра паунова лапина:

Изображение

Изображение

Вижте как бе засмукала силикона:

Изображение

Последваха още редица удари и риби в следващите часове от излета. Подавах и фронтално на носа в морската пяна, където се разбиваха вълните.

Изображение

Излъга се дори и дребно спари.

Изображение

Изображение

Изображение

Реших, че след толкова удари и риби е време да се преместя и да пробвам ново място. Позиционирах се на двайсетина метра преди носа. Там се показаха отново обичайните заподозрени – морските костури, като имаше няколко с малко по-различен нюанс на цветовете. Отново ми се наложи и да сменям силикона с нов, защото от цялото това дъвкане на рибите накрая оставаше само предната част на калмарчето.

Изображение

Изображение

Разбира се, нямаше как да се размина и без късане на силиконовата примамка по скалния риф. Превързах линията си и ето, че отново бях в играта:

Изображение

Изображение

Изображение

Успях да добавя към слуката с Bait Breath Ika-cyu и пети вид риба – един малък скорпид (оцветен в червено), който сложи и край на моя морски излет от скалите:

Изображение

До този момент не бях хващал от този вид и ми се стори много интересна рибка. Доста внимавах да не ме закачи шиповете си.

Изображение

Bait Breath Ika-cyu се оказа една доста ефективна силиконова примамка за риболов на дребни морски скални риби, която бих препоръчал на всеки, който иска да лови такива риби по Беломорието. Само за един излет успях да хвана от скалите пет различни вида риби и имах стотици удари. По бланката на спининга непрестанно „течеше ток“ и удоволствието от риболова бе огромно – японците са го измислили.

Като недостатък мога да кажа, че доста силикон бе разкъсан, но с оглед на това, че устите на рибите са твърди и пълни с много зъби, то всичко бе в границите на нормалното. Все пак това не е метална примамка. Общо взето един пакет успя да ми стигне за около шест часа активен риболов. Трябва да отчета и факта, че един от силиконите, който беше преседял известно време в кутията ми, с времето си бе променил цвета, но тези, които бяха в пакета си бяха свежи (дори и онзи нагризания, който бях пуснал преди време си бе запазил цвета в пакета).

Изображение

Любопитен съм какви ли още видове риби ще успея да провокирам по морето с Bait Breath Ika-cyu.

Изображение


Тази и още много други статии можете да откриете на нашия FilStar блог.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Нови модели очила Costa

Мнение от Filstar екип »

Нови модели очила Costa

Приятели, представяме ви ново попълнение от Costa - разгледайте още по-богатата гама, която този път включва и модели за дамите ;)

С очилата на Costa вие си осигурявате несравним комфорт и безапелационно качество на образа, който виждате през лещите. Всички използвани материали са от най-висок клас, а отделните компоненти са сглобени ръчно. Costa осигурява и 100% защита от UV лъчите, затова можете да бъдете сигурни, че очите ви са в най-добрите ръце!

Разликите между стъклени и пластмасови лещи може да видите ТУК.

Costa - Ballast - Tortoise/Amber 580P

Costa - Ballast са модел, който ще ви накара да забравите онова чувство на дискомфорт от носене на очила цял ден. Те са изключително леки и удобни - тежат само 16 грама. Комфортът при тях е гарантиран, което се отнася и за тяхното качество.

Характеристики:

- Удобен среден размер - M;
- Рамка TR90 nylon Ballast;
- Модел без обособена рамка;
- Включва твърд калъф за очила;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Размер на лещата - A/B: 59.6mm/37mm;

Изображение

Costa - Bomba - Tortoise/Amber side/Copper 580P

Името на модела Costa очила идва от малко селце, което се казва Bomba и се намира в Белиз, по поречието на Северната река. Изберете тези очила и ще имате възможност да се насладите максимално на природните красоти, които може да видите във всяко едно кътче на Земята.

Характеристики:

- Удобен голям размер - L;
- Здрава TR 90 nylon рамка;
- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Размер на лещите - A/B: 61.4mm/ 39.7mm;
- Медният цвят на лещите ги прави много подходящи за риболовни условия, шофиране, ежедневна употреба и при търсене на голям контраст. Премахва отблясъците и увеличава контраста и цветовете при всякакви условия.

Изображение

Costa - Bomba - Black/Amber side /Gray

Името на модела Costa очила идва от малко селце, което се казва Bomba и се намира в Белиз, по поречието на Северната река. Изберете тези очила и ще имате възможност да се насладите максимално на природните красоти, които може да видите във всяко едно кътче на Земята.

Характеристики:

- Удобен голям размер - L;
- Здрава TR 90 nylon рамка;
- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Размер на лещите - A/B: 61.4mm/ 39.7mm;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост.

Изображение

Costa - Conch - Rose Gold w/Light Tortoise Temples /Copper

Думата Conch означава раковина и наименованието на този модел очила се свързва с Бахамските острови, къде предлагат специална супа или салата с тази съставка. Очилата притежават Monel® рамка и са синоним за стил, практичност и удобство.

Характеристики:

- Удобен голям размер - L;
- Устойчива на корозия Monel® рамка;
- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Размер на лещите - A/B: 59mm/44.2mm;
- Медният цвят на лещите ги прави много подходящи за риболовни условия, шофиране, ежедневна употреба и при търсене на голям контраст. Премахва отблясъците и увеличава контраста и цветовете при всякакви условия.

Изображение

Costa - Cortez - Shiny Black /Gray

Морето на Кортес е известно като световен аквариум, защото там са съсредоточени над 40% от рибите и морските бозайници, обитаващи световния океан. От там идва и името на този модел очила, които се отличават със своята здравина и комфорт при носене.

Характеристики:

- Удобен голям размер - L;
- Устойчива TR-90 nylon рамка;
- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Размер на лещите - A/B: 60.6mm/ 41.8mm;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост.

Изображение

Costa - Cortez - Shiny Black /Silver Mirror

Морето на Кортес е известно като световен аквариум, защото там са съсредоточени над 40% от рибите и морските бозайници, обитаващи световния океан. От там идва и името на този модел очила, които се отличават със своята здравина и комфорт при носене.

Характеристики:

- Удобен голям размер - L;
- Устойчива TR-90 nylon рамка;
- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Размер на лещите - A/B: 60.6mm/ 41.8mm;
- Огледално сребърна леща - подходяща за ежедневна употреба, при облачно време.

Изображение

Costa - Hammerhead - Shiny Black /Blue Mirror

Модел Costa Hammerhead е за истински авантюристи, които приемат всяко едно предизвикателсто. Един отличен модел за рибол в открити води.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Hammerhead - Silver Teak /Gray

Модел Costa Hammerhead е за истински авантюристи, които приемат всяко едно предизвикателсто. Един отличен модел за рибол в открити води.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Inlet - Shiny Black /Gray

Името на тези очила идва от залив Sebastian във Флорида. Costa Inlet са модел очила специално създаден за жени, които търсят отлична защита от силните слънчеви лъчи. Незаменим аксесоар за риболов и морско пътешествие.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - La Mar - Retro Tortoise w/Black Temples /Copper

La Mar е море в Испания, което е пленило много посетители и е вдъхновило този модел очила. Отличават се със своята закръглена форма на рамката и невероятно ясна картина. Един ненадминат аксесоар за всяка една жена, която търси най-сигурната защита срещу слънчевите лъчи.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Медният цвят на лещите ги прави много подходящи за риболовни условия, шофиране, ежедневна употреба и при търсене на голям контраст. Премахва отблясъците и увеличава контраста и цветовете при всякакви условия.
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - La Mar - Wood Fade /Copper

La Mar е море в Испания, което е пленило много посетители и е вдъхновило този модел очила. Отличават се със своята закръглена форма на рамката и невероятно ясна картина. Един ненадминат аксесоар за всяка една жена, която търси най-сигурната защита срещу слънчевите лъчи.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Медният цвят на лещите ги прави много подходящи за риболовни условия, шофиране, ежедневна употреба и при търсене на голям контраст. Премахва отблясъците и увеличава контраста и цветовете при всякакви условия.
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Loreto - Gunmetal w/Crystal Temples /Gray

Името на този модел Costa очила идва от наименованието на малко селце покрай морето на Кортес. Дизайнът на очилата е здрав, практичен и модерен, като подхожда за мъже и жени едновременно.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Mag Bay - Tortoise /Green Mirror

Модел Costa е кръстен на залив Magdalena Bay в Калифорния, който се отличава със своите мангрови дървета и отлични условия за спортен риболов. 100 % поляризирани Costa Mag Bay са избор за всеки риболовец, който залага на най-високо качество, удобство и картина.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Mag Bay - Shiny Black /Gray

Модел Costa е кръстен на залив Magdalena Bay в Калифорния, който се отличава със своите мангрови дървета и отлични условия за спортен риболов. 100 % поляризирани Costa Mag Bay са избор за всеки риболовец, който залага на най-високо качество, удобство и картина.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Rooster - Matte Black /Gray

Costa Rooster е модел за практикуващите мухарски риболов и носи името на нeуловимата Roosterfish. Отличава се със следните характеристики:

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Saltbreak - White /Blue Mirror

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;

Изображение

Costa - Saltbreak - Gunstock /Gray

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Tuna Alley - Matte Black /Gray

Моделът е кръстен на легендарната и дълга 15 мили ивица пясък, която преминава през дълбоките води на Бахамите, място където рибата тон мигрира на север.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Tuna Alley - White /Blue Mirror

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Огледално сините лещи за подходящи при излети в открити води, където има отблясъци от водата;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Wingman - Palladium Silver /Gray

Модел Costa Wingman е едно ретро, стилно и класическо предложение от Costa. Моделът подхожда за мъже и жени и за всички, коиито търсят авантюриста в себе си.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Сивият цвят на лещите е подходящ за носене на очилата в ежедневието. Предлагат картини с естествен контраст и наситени цветове за условия със средна и висока яркост.
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение

Costa - Wingman - Gold /Green Mirror

Модел Costa Wingman е едно ретро, стилно и класическо предложение от Costa. Моделът подхожда за мъже и жени и за всички, коиито търсят авантюриста в себе си.

- Включва твърд калъф за съхранение на очилата;
- 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
- 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
- Ръчно направени с отлично качество;
- Пластмасови лещи, които са много леки и устойчиви на удар и издраскване;
- Зеленият цвят на лещата е за тези, които търсят голям контраст на изображенията;
- Използвана е специална патентована технология 580, предлагаща лещи, през които се наблюдава възможно най-кристалната картина.

Изображение
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Mepps Aglia-e

Мнение от Filstar екип »

Mepps Aglia-e

Приятели, пристигнаха дългоочакваните блесни на Mepps - Aglia-e.

Към момента предлагаме две разцветки в различни грамажи:

Aglia-E AG, Chart bright

Изображение

Aglia-E AG, Orange bright

Изображение


По случай новия внос, ще ви припомним едно ревю от края на миналата година, за да се запознаете с качествата на блесната :)

Изображение


Материалът е любезно предоставен от Генади Алтънов.


Здравейте, фенове на спининговия риболов!

Имах възможността да пробвам нова примамка из родните водоеми (реки и язовири) и сега ще ви представя едно кратко ревю за нея. Примамката този път е нов модел въртяща блесна на Мепс – Аглия-е, която е разработена в шест различни модела с номера от 0 до 5 и шест различни оцветявания със златисто и сребристо листо. Разбира се отделно от това, блесната се предлага с единична или тройна кука. В това ревю ще ви разкажа впечатленията си относно един конкретен размер, с който лових – Аглия-е първи номер със сребристо листо и светло зелено (отровно зелено) оцветяване. Ето и как изглежда самата блесна:

Изображение

Нека да разгледаме на практика какво е новото този път. Към Аглия-е са добавени два нови елемента – гумено мънисто на стеблото на тройката, което е в един тон с едностранното долно оцветяване на сребристото листо. Идеята на мънистото, като атрактор, е да имитира хайвер на риба, който е сред любимата храна на пъстървовите видове, обитаващи Северна Америка. Може би оттам произлиза и самото име на модела Aglia-egg („egg“ в буквален превод от английски е яйце, в случая се има предвид хайверното зърно на рибата). Ето я и визуалната разлика на Аглия-е спрямо стандартната Аглия със сребристо листо (AG):

Изображение

Формата и дебелината на листото на Аглия-е, разбира се, е същата като на показаната Аглия. Надписът с номерацията и модела на блесната е преместен отзад на листото, като допълнително те са изобразени и отпред с черна боя. Под тях пък е нарисувано гуменото мънисто. Както се вижда от снимките, другите елементи на блесната са идентични.

Изображение

Изображение

Това бяха приликите и разликите между новото и старото. Сега идва ред да ви разкажа за слуката и впечатленията си, които имах при риболова с първи номер Мепс Аглия-е.

За не много дълъг период от време успях да реализирам слука при няколко излета на различни водоеми в периода от последния уикенд на Август до средата на Октомври. Тя бе от различни видове дребни хищници, като някои от тях бяха с очаквано скромни размери, а други с малко по-големи от обичайното. Според мен причината за тази разнообразна слука бе разположеното мънисто на тройката, което според мен играе доста важна роля в комбинация с едностранното оцветяване на листото в долната му част. Сами ще забележите, че когато пуснете блесната във водата и я развъртите, благодарение на тези два елемента, примамката добива един обем около себе си и тя става доста по-атрактивна. Ето например как реагираха кефалите. Наред с дребосъците, които обичайно се ловят на този номер блесна на Мепс….:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

….имах слука и на по-прилични кефали:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Относно кастинга и развъртането на блесната нямам някакви съществени забележки. Разбира се този номер Аглия-е е подходящ само за въдици с мощност от ултра лайт до лайт. Замятането срещу течението и воденето на блесната по течението също даваше резултат и кефалите я преследваха до самия край на проводката. Определено те бяха заинтригувани от блесната, защото зад нея я следваха по няколко риби.

Изображение

Мепс Аглия-е ми донесе слука на кефали и в по-студена течаща вода, като тогава обикновено гледах да я задържам максимално време до горещите точки, където очаквах да стоят рибите – отсрещните брегове и преминавайки над пясъчните коси.

Изображение

Изображение

Поглъщането на тройката с мънистото, при повечето уловени кефали, говореше само за едно – стървен апетит, породен от точно този привиден обем, който се създава във водата при развъртането на листото:

Изображение

Изображение

Изображение

Освен кефали успях да уловя още и ултра дребни костури:

Изображение

Изображение

Както и такива с почти двойно по-големи размери:

Изображение

Изображение

Също така и щуката си хареса новата блесна на Мепс:

Изображение

Изображение

Един недостатък, който установих е, че след риболов между вътрешната повърхност на мънистото и стеблото на тройката се задържат миниатюрни капчици вода, които след време предизвикват поява на локална корозия на стеблото. Всички знаем, че след продължителна активна употреба на блесната тези куки започват да ръждясват, така че няма повод за особени притеснения. Към момента въпреки захабяването на листото долното му оцветяване още не се е изтрило и стои стабилно, което е добре.

Изображение

Смятам, че Мепс Аглия-е в размера си от първи номер, е една универсална блесна за риболов на всякакви видове дребни хищници. Сигурен съм, че тя ще се хареса от всички, които практикуват лайтов спинингов риболов и че с по-големите размери определено трябва да се готвим за още изненади. Пожелавам ви много слука с новия модел Аглия от Мепс и до скоро! :)

Изображение
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови модели очила Costa

Мнение от MapuaH »

Здравейте,

Никъде не видях модел Costa Del Mar Blackfin 580G. Възнамерявате ли да го внесете?

Поздрави
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Нови модели очила Costa

Мнение от Filstar »

Трудно е да поддържаме много широка гама от огромния им асортимент. Ако има интерес към марката, със сигурност ще увеличаваме броя на внасяните модели.

Предварителни поръчки също не са невъзможни.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови модели очила Costa

Мнение от MapuaH »

Filstar написа:Трудно е да поддържаме много широка гама от огромния им асортимент. Ако има интерес към марката, със сигурност ще увеличаваме броя на внасяните модели.

Предварителни поръчки също не са невъзможни.
Благодаря за отговора!

Любопитно заключение, а още по-интересен е избора Ви да не предлагате опция за индивидуална поръчка..... просто няма да го коментиран.

Запознати ли сте, че точно този модел е един от най-купуваните и използваните от риболовците у нас?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови модели очила Costa

Мнение от Filstar екип »

Предварителни поръчки също не са невъзможни
= възможни са предварителни поръчки ;)
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Благотворителен търг с калпачоци Orange Point

Мнение от Filstar екип »

Приятели, организираме търг за 10 висококачествени калпачока в различен цвят с ластик на Orange Point. Производителят ги дари за инициативата на Централна Рибно-Опазваща Организация да наберат средства за закупуване на термокамера. Разделяме бройките на 2 - 5 калпачока предлагаме тук и 5 във Facebook страничката ни. Първоначалната цена за наддаване е 27.00 лева. Условието е да напишете сумата, която решите да заплатите за калпачок като коментар, като всяка следваща трябва да бъде по-висока от тази в предния коментар. Когато търгът приключи, ще се свържем с петимата души, предложили най-високи суми. Продуктите ще бъдат изпращани за наша сметка до офис на Еконт. Надяваме се да се включат достатъчно хора в благородната кауза.

Изображение

Изображение
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 130 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Благотворителен търг с калпачоци Orange Point

Мнение от Adrian »

32
Бейб каза : Аз не съм кебапче! Аз съм прасе с мисия!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителен търг с калпачоци Orange Point

Мнение от Filstar екип »

Извиняваме се за пропуска - забравили сме да напишем крайната дата за наддаване, тя е 28.02 в 12:00 :)
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Благотворителен търг с калпачоци Orange Point

Мнение от GE6_HUNT »

40
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Благотворителен търг с калпачоци Orange Point

Мнение от Filstar екип »

Благодарим на тримата участници в благотворителния търг! Те ще получат освен калпачоците си и по един подарък от нас за инициативността и ангажираността си. Останалите 7 калпачока ще бъдат пуснати в продажба от ЦРОО на тяхната Facebook страница.

Благодарим още веднъж и на Orange Point, които дариха калпачоците!

Надяваме се в следващите кампании да се включат повече участници.
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Благотворителен търг с калпачоци Orange Point

Мнение от GE6_HUNT »

Благодаря на екипа на Filstar за страхотните подаръци и за съдействието свързано с опазването на рибните ресурси!
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”