PR: Каяк FeelFree Dorado + Overdrive Pedal System

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 2)

Мнение от searnox »

Искам да изразя, специални благодарности към екипа на Filstar, всеки разговор, който съм имал до сега е удоволствие и решен проблем. Евала, хора, не се осирайте! :)
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Minnow 5S – класика за малки хищници и не само (част 2)

Мнение от Filstar екип »

Много благодарим за хубавите думи и отделеното време за коментара :) Радваме се, че сме успели да бъдем полезни. Стараем се да даваме всичко от себе си при обработка на поръчки или запитвания, надяваме се скоростта и качеството само да се подобряват занапред :)
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Финал на кампания 2017 с благотворителни календари FilStar

Мнение от Filstar екип »

Изображение

Финал на кампания 2017 с благотворителни календари FilStar

Приятели, приключи кампанията ни с благотворителни календари FilStar, която стартира през декември 2017 година. Финализирахме продажбата на календари през нашия онлайн магазин и склад на 04.02. По време на кампанията от нас бяха закупени общо 425 календара от търговци и крайни клиенти, като в тази бройка влизат и 30 календара, закупени от нас. Благодарим на всички, които за поредна година подпомогнаха благородна кауза и се включиха в кампанията. Както знаете, FilStar удвоява приходите от продажба на календари и тази година ги дарява на риболовен клуб "Приятели" и Централна Рибно-Опазваща Организация (ЦРОО).

Искаме да изразим и специални благодарности към търговците и клубовете, които заредиха най-големи количества от календарите:

Магазин "Всичко за риболова" - гр. Карлово - 50 календара. Тук е моментът да споменем, че собственикът - г-жа Галина Калева, ще направи зарибяване на яз. Домлян за сумата, на която се равнява продажбата на календарите - 200.00 лева + допълнителни средства. Благодарение на неговата инициатива, всеки един от вас, който е купил календар от неговия магазин, е дарил 8 лева за нашата кампания и 4 лева за яз. Домлян.

Магазин "Фишинг тайм" - гр. Плевен - 45 календара.

Риболовен клуб "Приятели" - гр. София - 50 календара.

Равносметката след финализиране на кампанията е следната:

- 425 продадени календара
- 1700.00 лева приходи от продажбата им
- 3400.00 лева дарени от нас
Както предварително ви бяхме информирали, средствата са разпределени както следва:

- 75% от общата сума - 2550.00 лева, за „Изграждане на система за наблюдение и контрол на риболова в акваторията на язовир Искър“ по проект на риболовен клуб "Приятели".
- 25 % от общата сума - 850.00 лева, за почистване на бреговете на язовирите Пчелина (обл. Перник), Сопот (обл. Ловеч) и Ястребино (обл. Търговище) по проект на ЦРОО.

Вече имахме възможността да се срещнем с членове от риболовен клуб "Приятели" и да предадем лично набраните средства за тях. Техният проект е почти финализиран и по-долу можете да се запознаете с кадри от междинните етапи по осъществяването на проекта. Благодарни сме, че имахме възможността да бъдем партньори в тазгодишната ни кампания :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пожелаваме успех на групата и все по-рядко да се налага да се правят проверки, благодарение на новата система за наблюдение!

Ще ви държим в течение с реализирането на проекта и на ЦРОО, който се предвижда да бъде осъществен през летните месеци.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

За шарани на язовир Арбовия

Мнение от Filstar екип »

Изображение

За шарани на язовир Арбовия
Статията е предоставена от Стефан Трифонов.

Здравейте, приятели и колеги!

Ще ви споделя накратко един 48-часов риболов на яз. Арбовия – прекрасно място за любителите на карп фишинга. Пристигнахме на 6-ти октомври (петък) около 14:00ч. с моя приятел Любо, който тепърва навлизаше в този вид риболов. Планът беше да седим до неделя до тъмно. Прогнозата за времето беше добра с краткотрайни валежи за неделя. Когато пристигнахме, беше слънчево, топло – повече от прекрасно.

И така, започнахме с разпъването на палатки, въдици и стойки.

Реших да заложа на добре познатите и доказали се през годините продукти на Dynamite Baits (The Source) и Dynamite Baits carp pellets (Robin Red). Бях си приготвил около 4 кг топчета The Source и 2 кг пелети, 1 кг Robin Red, 1 кг Swim Stim и една заливка отново The Source. Като се има предвид, че е месец октомври, не очаквах рибата да е супер активна.

Изображение

Изображение

Започнах с направата на спод микс, с който да започна да захранвам петното, на което смятах да ловя. В микса започнах да нарязвам малко от топчетата, както и да натрошавам някой от тях. Нарязах около 300-400 гр от топчетата и същото количество натроших. Добавих по 500 гр от двата вида пелети, а от течността сложих 30-40мл. Добавих и много малко сладка царевица ей така за цвят, а пък и къде без нея :) Дистанцията, на която мислих да ловя, беше максимум на 80-90 м, а дълбочината около 3-4 метра. Направих едно концентрирано петно на 80-90м с ракетата и отделно разпилях около 500-600 гр топчета с кобрата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дойде време и да заметна въдиците – използвах комбинация от Dynamite baits Тhe source 20mm и поп ъп на Dynamite baits – Robin red 10mm.

Изображение

Изображение

Разположихме тоягите и чакането започна.

Изображение

Изображение

Изображение

Времето беше страхотно, но рибата не беше активна, нито се виждаше някакво движение по водата – пълно мъртвило. Както се казва „Цял ден не щя и накрая спря”. И докато чакаме някой шарко да захапе стръвта, реших да направя малко снимки от въздуха:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Слънцето почти се скри и успях да направя една снимка и на залеза.

Изображение

Два часа след залез слънце резултатът беше на лице с един шарко с тегло от 11 кг.

Изображение

Изображение

След фотосесията беше върнат отново във водата.

И от там всичко се обърна против нас – някъде след 23:00 започна да вали много силен дъжд, температурата спадна рязко до 2-3 градуса, като се има предвид, че до преди няколко часа беше 22 градуса. Поради голямата разлика рибата се изтегли на по-дълбоко, а ние за жалост изкарахме последните 30 часа скрити в палатките. Следващият път, когато Емо Чолаков каже краткотрайни валежи, ще имам едно наум :) Ето и едно кратко видео през деня:
Имахме още няколко удара, но за жалост не можах да ги снимам заради дъжда.

Дойде време да си тръгваме, макар и доста по-рано от очакваното. На сутринта в неделя около 10:00ч. почти спря да вали, съвсем лекичко покапваше и с моя приятел си казахме, че сега е моментът да почнем да прибираме сергията (багажа), макар че не ни се тръгваше. Бяхме леко измръзнали и мокри, но ги има и тези моменти в нашето хоби .

Това е за сега от мен и до скоро.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Storm Gomoku Pencil 45F – мини очарование с голям потенциал

Мнение от Filstar екип »

Изображение

Storm Gomoku Pencil 45F – мини очарование с голям потенциал
Материалът е предоставен от Генади Алтънов

От 2015 година насам Storm изцяло промени концепцията си при предлагането на изкуствени примамки и успешно реализира няколко серии примамки за риболов на различни по размер хищници. Сред тях е и серията Gomoku Micro. Както вече знаете, тя е ориентирана изцяло към риболова на малки хищници и към настоящия момент е съставена от 9 на брой малко по-нестандартни твърди примамки – джиг скарида, вайбче, тейл спинър, миноу, бавнопотъващ пенсил, кранкчета и повърхностни примамки. През 2016 година, след успеха на Gomoku Popper 40F, на глобалния пазар бе пусната в продажба следващата повърхностна новост от мини серията на Storm – Gomoku Pencil 45F.

Изображение

Примамката представлява ултра лайт уолкърче (пенсилче), с дължина от 45 мм и тегло от 2,7 грама. Цветовата гама вече наброява 12 разцветки, като някои от тях са съчетани с прозрачен или холограмен ефект, а други са по-семпли. Детайлността по тялото не е значителна и тук бих отличил само 3D очите. Уолкърчето е оборудвано с малки и остри като игли тройки №12 на VMC, които притежават известна твърдост и здрави за размера си халки.

Към момента при официалния вносител за България са налични 4 разцветки: perch (P), trout (TR), hologram green gold (HGG) и orange head (OH).

Изображение

Водещата тел на Storm Gomoku Pencil 45F е разположена под брадичката му спрямо определен ъгъл, а профила е леко издължен. В тялото му са разположени балансиращи метални сачми. Пускайки го във водата, той се ориентира хоризонтално на повърхността й. При едновременно ритмично придърпване със спининга и обиране на линията с макарата, в комбинация от по-горните характеристики, пенсилчето започва да се движи сравнително лесно на повърхността на зиг-заг, постигайки така наречената „walk the dog” игра. В това видео можете да погледнете примерно каква е тя:
Мини уолкърчето бързо набра популярност сред чуждестранните риболовци и определено има защо. Надявам се, че и българския риболовец ще оцени положително работоспособността на това малко очарование.

В средата на 2017 г. ми се отдаде възможността за първи път да разловя из родните водоеми малкото уолкърче, като тогава на разположение имах една бройка за тестове. По принцип аз съм голям фен на риболова с повърхностни примамки и намеря ли подходящи условия за такъв риболов през топлите месеци от годината, никога не се колебая да заложа на тях, защото емоцията е несравнима. Още при първите проби, мини уолкърчето ми показа възможностите и перспективите си за риболов. Към края на лятото в кутията ми влезнаха още три разцветки, които потвърдиха първоначалните ми положителни впечатления. Слуката ми с моделчето беше много добра и в настоящия материал ще споделя впечатленията си :)

Първи тестове, впечатления и успехи

Първоначалните ми тестове и успехи с мини уолкърчето започнаха на язовир Пясъчник в началото на юни 2017. То се доказа безапелационно от първия път, донасяйки ми много слука и емоции с лайтови костури. На разположение за тестовете имах цвят “clear pink” – прозарачно телце с розово гръбче.

Изображение

Тялото на Gomoku Pencil 45F е направено от пластмаса и както се вижда на снимката, то е кухо. Поглеждайки прозрачното телце на моделчето ще забележите, че то притежава три балансиращи метални сачми – по една от двете страни на коремната тройка и една в опашната част. Разтръсквайки го в ръката забелязах, че те се движат съвсем леко в своите камери и издават ниски нива на шум.

Изображение

При тегло от 2,7 грама, уолкърчето се замята много добре и се постигат добри дистанции и с лайтов спининг. Не го подценявайте заради малкия му размер, защото то е в състояние да примами риби доста по-големи от него :)

Изображение

Изображение

Изображение

Подходящите места за риболов от брега със Storm Gomoku Pencil 45F в затворени водоеми от всякакъв тип са плиткажите и местата с дълбочина до около 1 метър. Разбира се, не изключвам и факта, че са възможни удари на повърхността и при по-дълбоки места, но те биха се случили само ако рибите, поради някаква причина, са в повърхностните слоеве.

Изображение

Ако в плиткажа пред вас има разположени някакви структури от водорасли, папури, тръстики, залети от водата треви, стърчащи или подводни камъни, изсъхнали или свежи дървета и храсти, около или под които обикновено се навъртат хищниците, дебнейки повърхността на водата, то не се колебайте прокарате покрай тях Gomoku Pencil 45F. Разбира се, удари на риби би имало и на чистите плитки места – когато например костурите правят сутрешен или вечерен заход, защото примерно там се навъртат малките рибки.

Изображение

Успешната ми проводка с мини уолкърчето бе агресивното и енергично водене без паузи. Дирята, която то оставя след себе си не е голяма – все пак си е малка примамка, но въпреки това играта, която му придавах, бе доста разчупена и провокативна за костурите. В някои от случаите още при първия метър от проводката започваха боричканията, кой от тях по-напред да го завлече под водата. Получаваше се динамичен риболов с много слука и удари – шоуто, което винаги търся при риболова с повърхностни примамки. Нищо, че рибките не бяха от „големите батки“, беше си удоволствие да се наблюдава стръвното им поведение на повърхността, особено когато бяха на пасаж зад пенсилчето от по 7-8 костура – тогава веселбата от риболова беше най-голяма.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Още при първите излети ми стана ясно, че това е работеща примамка, от която ще разширя цветовата гама в кутията си на по-късен етап. След като това чудно мини уолкърче се появи официално на българския пазар, поетапно в кутията ми се появиха още разцветки. Първом ме грабна цвят „hologram green gold“:

Изображение

Това, което ме привлече най-много при тази разцветка, бе холограмното фолио, отразяващо добре слънчевите лъчи, като при проводката то създава блещукания, които се оказа, че влудяваха малките хищници, следящи водната повърхност.

Изображение

Първоначалните успехи с тази разцветка ме накараха да добавя и тези два цвята – trout и perch:

Изображение

Storm Gomoku Pencil 45F – trout ми се видя също доста атрактивна разцветка, защото е с имитация на металическо (все едно никелирано) покритие и при проводката ще блещука много добре на повърхността, привличайки любопитните погледи на рибите. Това определено се потвърди при излетите.

Изображение

Другият цвят – perch, е малко по-семпъл, без холограмно фолио или светлоотразителни покрития. Реших, че не е за подценяване и е хубаво да разполагам в кутията си и с него – все пак съм почитател на зелените тигри.

Изображение

Риболов в реки

Storm Gomoku Pencil 45F е подходяща повърхностна примамка за риболов не само в затворени водоеми, но и в малки, средни и големи реки. Излетите, които направих в края на лятото и началото на есента потвърдиха това. Те бяха изцяло фокусирани върху река Марица, като идеята ми бе с пенсилчето да търся главно кефал. Тук трябва да ви споделя наблюдения си, че при риболов в течение е нужно риболовеца да приложи малко повече умения със спининга и макарата, спрямо риболова в спокойна вода. За осъществяването на правилната проводка се изискват добра концентрация, да следите постоянно уолкърчето и да имате добър контрол над него. Успешната тактика при мен бе стремеж за достигане на максимална дистанция към отсрещния бряг на реката и напречно провеждане на течението, което биваше бавно, умерено или малко по-бързо, с акуратен контрол над пенсилчето, за да мога да го задържа над водата, като избегна евентуално бързото му отнасяне, завихряне или потапяне от струята. Също така и замятанията срещу бавното или умерено течение с последващо водене по него или пък успоредно покрай брега дадоха добър резултат. Така и не си позволявах паузи при тези проводки, защото си мисля, че ще изгубя интереса на провокираната риба.

На Марица успешно ловях във вирове с дълбочина до около 60-70 см и умерено течение…:

Изображение

… и в по-плитките бързи води:

Изображение

Слуката, която имах със Storm Gomoku Pencil 45F беше много добра. Успях да уловя с него малки распери и кефали с различни размери. Ето и снимки на няколко расперчета, които стриктно наблюдаваха повърхността за евентуална плячка:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Някои от рибките бяха с изключително скромни размери и въпреки това те изливаха агресията си върху малкото пенсилче! :)

Изображение

Изображение

Сигурен съм, че и малко по-големите распери биха налетяли на разчупената игра на Storm Gomoku Pencil 45F!

Изображение

Моментите, при които между малките распери удряха кефалите беше това, което търсех като усещане при риболова на реката с малкия уолкър. Те понякога не успяваха да направят от първия път „спойка“ на повърхността, но това не ги отказваше и атакуваха отново и отново. Ударът им беше жесток, мощен и плътен … без значение от големината на атакуващия кефал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кулминацията при риболова на кефал с малкия пенсил бе, когато успях да прилъжа тази риба с дължина от 33 см, която атакува бясно като торпедо в бавно течение покрай папура, като преди това бях вдигнал с него подобен кефал на друго място.

Изображение

Изображение

Още малко впечатления за Storm Gomoku Pencil

При всички излети линията ми беше съставена от плетено влакно на Gosen W-4ply Green в размер от №1, около 45 см флуорокарбонов повод с дебелина от 0,235 мм и малък вирбел с карабина. Както споменах, въпреки ниското тегло на пенсилчето, имах добър кастинг с лайт такъма, а при провежданията не забелязах някакво нарушение на играта му, използвайки вирбела с карабината и повода.

Според мен Storm Gomoku Pencil 45F е подходящ и за морски риболов, но само когато рибите са много близо край брега. Със сигурност би допаднал на сафридите, зарганите, морските костури, лаврачетата и други малки морски хищници. Липсата ми на достатъчно време за морски риболов миналата година, не можа да потвърди тази моя теория, но въпреки това съм почти сигурен, че уолкърчето ще успее да ги прилъже за атака в плитките места :)

Изображение

През 2017 г. се появи и 60 милиметровия размер от модела, като мисля, че той също ще бъде успешен при сладководен и морски риболов. Поразмятах го за кратко в самия край на топлите дни от годината (притежава страхотен кастинг и добра игра), като имах няколко атаки от добри кефали, които не успях да отразя, поради прибързаност при засечката :) Със сигурност ще е перспективен за по-едрите екземпляри от видовете: кефал, распер, костур и други сладководни и морски риби.

Изображение

Заключение

Storm Gomoku Pencil 45F е повърхностна примамка за ултра лайт и лайт спинингов риболов на костур, кефал, распер и други малки хищници, хранещи се активно на повърхността на водата през топлите месеци от годината. Определено оправда по-голямата част от очакванията ми и влезна в предпочитаните ми примамки за риболов на повърхността. Той е подходящ избор при риболов в реки и затворени водоеми от всякакъв тип. Възможно е с него да излъжете и малки морски хищници. Според мен успешните характеристики, които притежава този мини пенсил са: малкия му размер – 45 мм, разнообразната игра при проводката и блещуканията, които се получават при някои от разцветките. Покритието при фолираните разцветки в по-голяма степен е издръжливо. Мисля, че бавното провеждане с цел плавно плъзгане на повърхността не е неговата сила. При мен успешната проводка бе агресивното и енергично водене без паузи. Имах моменти, при които оставях на страна всички други примамки от кутията и ловях продължително време при излета само с него, търсейки онази емоция и динамика, която най-много обичам при риболова с повърхностни примамки. Радвам се, че открих за себе си в негово лице един работещ мини уолкър, който представлява буквално едно мини очарование с голям потенциал. Остава само да настъпят пак топлите месеци от годината, за да провокирам с него отново малките хищници, наблюдаващи границата между водата и въздуха.

Изображение
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Filstar екип »

Event-post-1.jpg
Event-post-1.jpg (101.18 KiB) Преглеждано 6012 пъти
FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Приятели, имаме удоволствието да ви поканим на едно приятно мероприятие с благотворителна цел, а именно - FilStar Urban Spinning Fest в сърцето на Пловдив на 10.06.2018 г. :)

Организатор са приятелите ни от сдружение Олимпик 2002, по-известни като Не на бракониерството в България.

По случай своята 25-годишнина FilStar ще бъде главен спонсор на събитието. То ще се състои на 10.06.2018 г. (неделя) в участък от р. Марица, преминаващ изцяло в рамките на града с дължина от близо 3 км., започващ от железопътния мост близо до стадион Пловдив и свършващ до началото на остров Адата, намиращ се след моста до Панаира.

Ето това е и трасето:
Untitled-1.png
Untitled-1.png (1.64 MiB) Преглеждано 6012 пъти
Сборното място на стартиране е обозначено с червената точка и е лесно достъпно в центъра на участъка – до моста на Герджика, от южната страна. Участъкът ще бъде разделен на 2 и ще се тегли жребий, като участниците ще бъдат разпределени по равен брой в двата участъка под и над моста. Ще може да се лови и от двете страни на реката. :)

Начало на трасето : 42°09’10.4″N 24°43’21.2″E
Сборен Пункт – начало и край: 42°09’10.5″N 24°44’22.9″E
Край на трасето : 42°09’15.0″N 24°45’56.0″E

Таксата за участие е 30 лв. и за сега броят на участниците се органичава до 50 човека (в последствие може да бъде увеличен при запълнени места), като се надяваме мероприятието да бъде уважено от много хора – както професионални, така и начинаещи спинингисти.

По случай своя 25-годишен юбилей FilStar ще удвои приходите от таксата за участие и ще предостави тези пари на сдружение „Олимпик 2002“, което се ангажира до последната стотинка да ги превърне в зарибителен материал, разселен в участъка от колелото на 4 -ти километър до остров Адата, намиращ се малко след моста на Панаира. С две думи – всеки участник ще донесе на реката живот за 60 лв. :)

Всеки от участниците ще получи подарък, а за най-големите късметлии и "каръци", сме подготвили специални награди :)

Пълна информация за условията, закупуването на билети и всякаква актуална информация може да следите при нашите партньори:

FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

и във Facebook:

FilStar Urban Spinnign Fest

Ето и няколко актуални снимки от участъци по трасето:
32349454_1927542147278174_738107021923975168_n.jpg
32349454_1927542147278174_738107021923975168_n.jpg (92.42 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32367776_1927542153944840_6188257006848049152_n.jpg
32367776_1927542153944840_6188257006848049152_n.jpg (95.56 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32390718_1927541743944881_7694030720729088000_n.jpg
32390718_1927541743944881_7694030720729088000_n.jpg (202.53 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32418598_1927542430611479_3418094102695116800_n.jpg
32418598_1927542430611479_3418094102695116800_n.jpg (121.54 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32420290_1927541720611550_5392678043988787200_n.jpg
32420290_1927541720611550_5392678043988787200_n.jpg (121.56 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32459371_1927541907278198_5064920671495127040_n.jpg
32459371_1927541907278198_5064920671495127040_n.jpg (115.76 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32477901_1927542307278158_9166671248707551232_n.jpg
32477901_1927542307278158_9166671248707551232_n.jpg (80.32 KiB) Преглеждано 6012 пъти
32525888_1927541767278212_2606624843172413440_n.jpg
32525888_1927541767278212_2606624843172413440_n.jpg (185.35 KiB) Преглеждано 6012 пъти
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Асти »

От обявата разбрах, че ще има мероприятие, събитие, стълпотворение, благотворителност, дъра-бъра, дъра-бъра..... спиниг фест. Е, приятели от Филстар, някой от вас да беше се сетил и да каже за какво става въпрос все пак :lol: :roll: :(
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Filstar екип »

Хахах извиняваме се. В стремежа си да накараме уважаемия читател да отвори страничката на организатора, където е упоменато всичко, явно сме пропуснали да отбележим за какво иде реч (ама нали ние си знаем де :D). Мероприятието ще бъде спининг състезание. Правилата няма да са толкова строги и са замислени така, че участниците да не се чувстват пресирани, а да се забавляват. Можете да следите събитието във FB (за което сме дали линк) за нова информация, ние ще я споделяме и тук.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Асти »

:tup:
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Filstar екип »

Кратък ъпдейт с няколко ключови момента за състезанието на 10.06:

1. Записване - от 7:30 до 8:00 ч.
2. Теглене на жребий - до 8:15 ч.
3. Инструктаж и мерки за безопасност - от 8:15 до 8:25 ч.
4. Продължителност на състезанието - от 8:30 до 12:30 ч.

Трасето ще бъде разделено на две части по 1.5 км всяка, като ще се лови от двете страни на реката (където е възможно).

Всички участници ще получат подаръци, ще има и няколко специални награди, като те ще бъдат раздавани за интересни постижения по време на състезанието, а не задължително най-голяма риба или най-много на брой уловени риби :)

Идеята е да се съберат хора за едно благотворително мероприятие, които да се забавляват, докато ловят.

Практикува се изцяло "хвани-пусни". Всеки участник ще получи в началото на състезанието специален FilStar продукт, до който да снима рибата си.

Ще може да качвате до 5 снимки с уловени риби в страницата на събитието във фейсбук, където феновете и "журито" да им се радват :)

Видеа с пускането на рибите са силно препоръчителни.

Всякакви снимки с окаляни и мъртви риби, както и такива с неуважитено отношение към тях няма да бъдат допускани до наградите.

НЯМА ДА ИМА ПЪРВИ И ПОСЛЕДНИ. Всички ще са печеливши и най-вече реката.

Ще има мобилни екипи от организатора, които ще отразяват на живо събитието. Отделете им няколко минути - ще е интерсно за хората , които не могат да присъстват.

Очакваме Ви.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Filstar екип »

За сборен пункт за състезанието организаторите от сдружение Олимпик 2002 са избрали мястото срещу университет УХТ Пловдив. Наоколо има достатъчно място, където да оставите колите си:
Screenshot_8.jpg
Screenshot_8.jpg (77.62 KiB) Преглеждано 5538 пъти
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (80.94 KiB) Преглеждано 5538 пъти
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (71.21 KiB) Преглеждано 5538 пъти
Място на картата:

https://goo.gl/maps/12EF71TZ44w
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Filstar екип »

Приятели, ето и най-важната обобщена информация за състезанието на 10.06 :) Копираме я директно от страницата на организатора :)

Изображение

Наближава първото голямо събитие за 2018-та, организирано от сдружение „Олимпик 2002“ и фирма „FilStar“, а именно спининг феста на река Марица, преминаваща през град Пловдив. Радостни сме да отбележим, че организацията върви добре и изненадите ще са много и само хубави (надяваме се времето да е с нас). Ето основните подробности и програмата за провеждане на мероприятието:

- „Fistar Urban Spinning Fest“ ще се проведе на 10.06.2018 г. на река Марица в градската й част, като сборния пункт за участниците ще бъде точно срещу централният вход на емблематичния университет „ВИХВП“ (УХТ) Пловдив на булевард Марица от южната му страна.

Изображение

Изображение

Изображение

- Входът за феста е 30 лева, като „FilStar“ ще удвои приходите от него и парите ще отидат само и единствено за ЗАРИБЯВАНЕ на река Марица с хищник, като планираме да пуснем най-вероятно сом!
- Записването е от 7:30 до 8:10 часа.
- Теглене на жребий – от 8:10 до 8:15 часа.
- Инструктаж и мерки за безопасност – от 8:15 до 8:25 часа.
- Времетраенето на символичната надпревара е 4 часа – от 8:30 до 12:30 часа.
- Награждавенето и други интересни неща ще бъде след 13:00 часа.
- Трасето ще бъде разделено на две части по 1,5 км всяка. Ще може да се лови и от двете страни на реката.
- Замятането от мостовете и газенето по островите са забранени.
- Практикува се изцяло „Хвани – Пусни“.
- Всеки участник ще получи рекламен FilStar предмет, до който ще се снима рибата.
- Всякакви снимки с окаляни и мъртви риби, както и такива с неуважително отношение към тях няма да бъдат допускани до наградите.
- Ще може да качвате до 5 снимки с уловени риби в страницата на събитието във фейсбук и всеки ще може да гласува за тях под формата на харесвания. Ако не можете да качите снимките в страницата трябва да ги донесете в сборния пункт след края на финала и така да участвате в разпределението на наградите.
- Видеа с пускането на рибите са силно препоръчителни.
- НЯМА ДА ИМА ПЪРВИ И ПОСЛЕДНИ! Всички ще са печеливши и най-вече реката.

На феста освен страхотно настроение, ще има и неща за абсолютно всички участници, а за допълнителните награди, осигурени от поддържащите каузата ни срещу бракониерството магазини, ще трябва да се потрудите и забавлявате допълнително. Ето част от категориите ни, за които всеки участник ще може да се бори:

– First Blood – първа уловена риба;
– Уловени 2, 3 или повече видове риба;
– Нестандартен улов;
– Най-млад участник (колкото и предопределено да звучи);
– Най-голяма риба;
– Най-малка риба;
– Най-усмихната риба;
– Най-красива пейзажна снимка (да има утеха за хората без улов);
– Най-харесвана снимка с улов;
– Най-харесвано видео с пускането на рибата обратно;
– Риба уловена с кастингов (мултипликаторен) такъм;
– Риба уловена с примамка (воблер, блесна, силикон) собствена изработка;
– И още няколко, които ще обявим след финала.

Ако сте мислещ и отговорен риболовец за бъдещето на реките и водоемите ни и подкрепяте борбата ни срещу бракониеството, то ще се радваме да присъствате на феста дори и само като зрител. Ще се радваме да се запознаем с хубави и отговорни хора и нека заедно да променим мрачното настояще на спортния риболов в България.

Очакваме Ви на „Fistar Urban Spinning Fest„!

Изображение
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от jazzmena »

Хайде дайте сага и малко снимки и инфо какво се случи! Ние имахме също проява и нямаше как да се присъединим, но подкрепям инициативата! :)
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Filstar екип »

В началото на следващата седмица ще публикуваме обзорен материал с много снимки и видеа :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar Urban Spinning Fest Plovdiv 2018

Мнение от Мунчо »

Aйде, публикувайте - да се популяризира мероприятието, да стигне до повече хора, а и дай Боже да стане традиция!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”