PR: Каяк FeelFree Dorado + Overdrive Pedal System

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от sestrata »

sharo1 написа:Искам само да добавя за Orka Shad,че без чибурашка ,монтирана по този начин ,на обикновенна жиг глава,е с вибрациите и играта на молив
...
Само така работи
:) Работи си чудесно и без чебурашка. Дори най малките играят добре. Но трябва първо да слезеш от лодката...

Изображение

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от Filstar екип »

Ето и още 2 снимки, на които ясно се вижда каналчето на Gegule в по-големите размери:

Изображение

Изображение

Статията можете да прочетете и на нашия FilStar Блог :)
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от sharo1 »

Работи си чудесно и без чебурашка. Дори най малките играят добре. Но трябва първо да слезеш от лодката...
Може и да играят ,ама в течащи води,на язовира и да тичам по брега ,пак не играе.
Най малките не съм пробвал,може и да играят ,но големите 10/12см ,не мърдат
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от karidata »

Що бе,Аз ловя на зимен джиг с десятките с единична джигова глава и имам няколко бели на орка шад.Вярно има вяла пасивна игра но не бих казал никаква такава.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от Filstar »

Не точно във връзка с конкретния модел, но активната игра е винаги привлекателна за риболовеца :) .

За рибата и почти недоловима игра може да е по-атрактивна в определени случаи. Примери много. Salmo Thrill е само един от тях.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от PAMPASA »

Filstar написа:Не точно във връзка с конкретния модел, но активната игра е винаги привлекателна за риболовеца :) .

За рибата и почти недоловима игра може да е по-атрактивна в определени случаи. Примери много. Salmo Thrill е само един от тях.
Мда "играта" на Трила , силно наподобява тази на пирон :wink: , но е факт че лови :!:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Силиконови примамки Orka

Мнение от sharo1 »

Може и да работи ,исках да кажа ,че само при този монтаж играе :22:
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Rapala Ultra Light Pop – ревю и първи тестове

Мнение от Filstar екип »

Rapala Ultra Light Pop – ревю и първи тестове
Приятели, представяме ви ревю на една нова примамка, която скоро ще внесем. Дотогава можете да се запознаете с първите впечатления за нея.

Материалът е любезно предоставен от Генади Алтънов.


Изображение

Преди няколко месеца у мен попадна една нова примамка на Рапала, която бе представена на ICAST 2015. Разбира се, идеята беше да проверя дали тя е подходяща за нашите условия. Тестовата примамка носи името Ultra Light Pop. Както се подразбира от името, тя представлява малко поперче, което е разработено за риболов на повърхността на дребни хищни риби. Ultra Light Pop се явява братовчед на X-Rap Pop 7, като при него липсва атрактора (оперението) на задната тройка. На разположение на риболовците са 8 класически рапалски разцветки. Аз имах възможността да ловя по родните водоеми с цвят Lime Frog.

Изображение

Според производителя дължината на Ultra Light Pop е 4 сантиметра, а теглото му – 3 грама.

Изображение

При Ultra Light Pop е запазен специфичния профил на тялото и формата на пльокалката на X-Rap Pop 7.

Изображение

Изображение

На това рекламно видео, можете да разгледате каква е играта при класическо водене на поперчето:
Ето така пък изглежда Ultra Light Pop, погледнат отгоре:

Изображение

Поперчето е снабдено с изключително остри и здрави тройки на VMC. Ако сте по-претенциозен риболовец и куките ви се струват груби, то лесно можете да ги смените с други.

Изображение

Един недостатък, който забелязах още при първия тест, бе, че трудно се провира карабина през водещата телчица поради специфичната форма на пльокалката. Задължително трябва да се използват много малки карабинки или примамката да се свързва чрез клуп както е показано в рекламните видеа на Рапала. Аз използвах най-малката карабинка (дължината й е 1 сантиметър), която имам, като монтирането й ставаше под определен ъгъл:

Изображение

Изображение

Разбира се на пазара има и други по-малки карабинки, които можете да ползвате. Те дори са и по-подходящи от тази, която ползвам. След известно време боята на пльокалката се олющи от монтажа и демонтажа на карабинката ми, но това бе само козметичен проблем.

Изображение

Настъпи времето за тестове. Топлите месеци са идеални за риболов на повърхностни примамки, защото тогава хищникът е много активен и започва да гони настървено малките рибки в плиткажите сутрин рано и надвечер. Успях да разловя доста бързо Ultra Light Pop с костури и се оказа, че е идеално решение за тях. Посетих няколко различни водоема през Юли, Август и началото на Септември. Още при първия тематичен излет, който направих рано сутринта, имах успех:

Изображение

Изображение

При вечерния заход на костурите Ultra Light Pop също се доказа като примамка, която заслужава вниманието не само на рибите, но и на риболовците. Приятно очарован останах и от добрия кастинг на примамката, който имах със спининг с мощност лайт и плетено влакно на Gosen-W 4ply Green с номера № 0,8 и №1.

Изображение

Изображение

Гледайки рекламните видеа на Рапала за Ultra Light Pop, забелязвам, че презентаторите прилагат класическите начини на водене. Тук идва моментът, в който ще ви кажа една малка подробност, която не е показана. Тази подробност между другото е и един от ключовите ми моменти да разловя малкото поперче толкова бързо и успешно из нашите водоеми и един вид е „рибарска тайна“, която ще споделя с вас. Това, което презентаторите на Рапала не показват в рекламните видеа е, че поперчето може да се води и с уолкърова проводка. При тази проводка ударите се редуваха един след друг, а костурите не оставиха и миг спокойствие на Ultra Light Pop.

Изображение

Изображение

Беше удоволствие да се наблюдават атаките им на повърхността.

Изображение

Изображение

Раздвижвайки Ultra Light Pop подобно на уолкър, ще забележите, че той започва да лъкатуши с много тясна амплитуда спрямо оста си. Движейки го така, той започва да издава и специфичен звук над водата, благодарение на малките сферички, които са разположени в него. Това, в комбинация от придаваните зиг-заг движения, силно провокира дебнещите наблизо костури да атакуват попера.

Изображение

Изображение

Разбира се и класическото водене на попера също даваше резултат, като създавах доста шум и пръски по водната повърхност и се стараех скоростта на водене да бъде различна всеки път.

Изображение

Изображение

Дължината на поперчето от 4 сантиметра не успя да затрудни дори и този любопитко:

Изображение

За мен Ultra Light Pop се оказа едно отлично решение за риболов на костур на повърхността. Имах удари и на кефал, но за съжаление не успях да ги реализирам и да ви ги покажа. Със сигурност поперчето ще зарадва много от ултра лайт и лайт феновете на спининговия риболов!

Статията и много други материали можете да прочетете на нашия FilStar Блог.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Rapala Ultra Light Pop – ревю и първи тестове

Мнение от empar »

Поздрави за споделеното! Относно закачването, бих добавил, че е почти задължително връзването директно за линията с клупче. Има осезаема разлика в играта, дори и с най-изфинената карабинка.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Costa del Mar – очила от бъдещето

Мнение от Filstar екип »

Изображение

Costa del Mar – очила от бъдещето

Приятели, представяме ви очила Costa – съчетание от всичко, което можете да имате като изискване към едни очила. С очилата на Costa вие си осигурявате несравним комфорт и безапелационно качество на образа, който виждате през лещите. Всички използвани материали са от най-висок клас, а отделните компоненти са сглобени ръчно. Costa осигурява и 100% защита от UV лъчите, затова можете да бъдете сигурни, че очите ви са в най-добрите ръце!

Costa – Zane

Този стилен модел ви осигурява изключителен комфорт не само заради дизайна си, но и заради противохлъзгащите си подложки. Независимо колко сте изпотени, можете да разчитате, че тези очила няма да се изхлузят.

Характеристики:

– Удобен голям размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Zane – Black – Blue mir

Изображение

Costa – Zane – Tortoise – Blue mir

Изображение

Costa – Fantail

Готови ли сте за приключение? Със сигурност няма как да не сте, щом носите класическия дизайн на Fantail.

Характеристики:

– Удобен среден размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Fantail – Real Tree X-tra Camo – Green mir

Изображение

Costa – Fantail – White – Blue Mir

Изображение

Costa – Hammerhead

Ако ви стиска, можете дори да плувате с тях. Ако търсите предизвикателен стил и максимално покритие, това е вашият модел – тези очила ще обгърнат изцяло лицето ви

Характеристики:

– Удобен XL размер;
– Издръжлива co-injected nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Hammerhead – Black – Blue Mir

Изображение

Costa – Fisch

Очилата Fisch притежават противохлъзгащо Hydrolite покритие и специална вентилационна система от три дупки в предната част на рамката, която охлажда положението, дори когато ситуацията е напечена.

Характеристики:

– Удобен XL размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Fisch – Crystal Bronze – Blue Mir

Изображение

Costa – Fisch – Black – Blue Mir

Изображение

Costa – Fathom

Стабилни очила за стабилни риболовци! Здравите рамки се комбинират перфектно с най-добрите поляризирани лещи на света и осигуряват максимален комфорт и поглед над водата. Истинският риболовец е винаги подготвен, затова дръжте и един резервен чифт за свой приятел!

Характеристики:

– Удобен среден размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение
Costa – Fathom – Black – Blue Mir

Изображение

Costa – Fathom – Tortoise – Green mir

Изображение

Costa – Fathom – Tortoise – Blue Mir

Изображение

Costa – Corbina


Ясно изразените ъгли, широката рамка и нехлъзгащата Hydrolite конструкция правят Corbina моментална класика. Дизайнът на рамката предлага перфектния баланс между модерен стил и агресивност. Подгответе се, защото всеки ще иска да пробва вашите очила.

Характеристики:

– Удобен голям размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Corbina – Gunstock – Blue Mir

Изображение

Costa – Corbina – Silver – Blue Mir

Изображение

Costa – Corbina – Black – Green Mir

Изображение

Costa – Corbina – Black – Blue Mir

Изображение

Costa – Corbina – Blackout – Blue Mir

Изображение

Costa – Brine

Brine е моделът за хора, на които морската вода е в кръвта. Тези красавци са истинско висококачествено оборудване, което притежава Hydrolite™ подложки на рамките и специална технология на производство, която осигурява комфорт, който ви позволява да се фокусирате върху риболова си.

Характеристики:

– Удобен голям размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Brine – Gunmetal – Green Mir

Изображение

Costa – Brine – Black – Blue Mir

Изображение

Costa – Brine – Tortoise – Blue Mir

Изображение

Costa – Blackfin

Можете целите да сте мокри от усилието да извадите трофейната риба, която сте закачили преди половин час, но Blackfin няма да се смъкнат от очите ви. Hydrolite™ покритието ще се погрижи за това, а гъвкавата рамка осигурява несравним комфорт. Този модел достига лимита при удобството от носене на очила, за да може вие да достигнете своя лимит в риболова.

Характеристики:

– Удобен голям размер;
– Здрава TR 90 nylon рамка;
– Твърд калъф;
– 100% блокиране на UV лъчите за максимална защита;
– 100% поляризацията премахва отблясъците и редуцира напрежението в очите;
– Стъклени лещи, които осигуряват максимално чист образ и са устойчиви на надраскване;
– Сглобени ръчно с най-висококачествените материали.

Изображение

Изображение
Costa – Blackfin – Crystal Bronze – Blue Mir

Изображение

Costa – Blackfin – Gunstock – Blue Mir

Изображение

Всички модели се продават с твърд калъф, включен в цената.

Изображение

Можете да прочетете статията на нашия FilStar Блог, както и много други интересни материали.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Costa del Mar – очила от бъдещето

Мнение от Asio »

Лично имах късмета да тествам Kamo-Green Mirror в брутална UV активност. Когато се наложи да ги връщам и ги махнах разбрах всъщност за какво иде реч. Изключително впечатление ми направиха. Мого добра стока. Добре похарчени пари до последния лев. :tup:
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Costa del Mar – очила от бъдещето

Мнение от d.d »

Имат и някои неудобства според мен. Така привикваш, че не усещаш момента когато трябва вече да ги свалиш.
Освен това го няма затъмняващия ефект с който съм свикнал с обикновените и всеки път като ги сложиш се чудиш как така си остана слънчево а не те дразни. Поглеждайки към водата в марината виждаш неща които те карат да се позасрамиш. Като котвата ти върху някоя съседска например. И нямаш и оправдание от рода на "блестеше ми слънцето и не видях". И все такива работи.
Явно с патентованата си технология за 580 са уцелили ваксата. На всички е ясно, че с филтрирането на жълто и синьо се постига ефекта ама пусто, не е лесно да се създаде като траен продукт явно.
Хубавото е, че явно няма да се налага да се търсят приятелчета дето да ти пъхнат един чифт на връщане от УСА.

П.П. А какво се случва с червените антенки на ваглери и слайдери просто не е истина!
Аватар
vboriyanov
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 01, 2015 0:30
Риболов: спининг
дал Браво: 286 пъти
получил Браво: 121 пъти
Обратна връзка:

Re: Ревю на новата Sensor Spin от FilStar

Мнение от vboriyanov »

Filstar екип написа:Ревю на новата Sensor Spin от FilStar
Материал, любезно предоставен от Стефан Петров.

Както се полага на всеки нормален спинингист с неспокоен дух, в главата ми напоследък се е загнездила поредната натрапчива „муха”. Наумил съм си, че трябва да си потърся подходяща спинингова въдица за туичинг със средни по размер миноу воблери (6-10 см) за редките ми целенасочени излети за щука… И разбира се, пак като нормален представител на нашето съсловие реших, че същата въдичка е редно да става поне за още 2-3 „второстепенни” цели… минимум. Като такива бях „записал” джигов риблов на костури в затворени водоеми, редки опити за кефали в речни условия, а защо не и риболов с меки примамки на разнесени монтажи… Май по-скоро „мухата“ летеше в посока „въдица за всичко“, което не е свързано с Дунав.

И тъй като всички тези разклонения на спиниговото ми увлечение по принцип са на заден план и не съм убеден в желанието си да инвестирам твърде много средства в тях, то неминуемо се появи и още едно изискване – приемливата цена. Т.е. лека полека си дойдохме на стандартния за повечето колеги блян да притежават колкото се може по-универсален инструмент на възможно най-ниска цена. Да, наясно съм, че подобен стремеж е обречен на провал в опциите си. Сделката си струва, уверявам ви…
Здравейте. Искам да попитам водачите на SensorSpin подходящи ли са за използване позволяват ли въдицата да бъде ползвана в морска вода?
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Costa del Mar – очила от бъдещето

Мнение от Filstar екип »

Здравейте, относно въпроса за водачите на SensorSpin искаме да потвърдим, че са подходящи.
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”