Рибки от югозапада и околията

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от Ilian70 »

Поздравления за крокодила, Док!
През новата ('14) ти желая още по-големи!

Ако е удобно напиши малко подробности относно примамка, дълбочина и проводка.
Поздрави!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от PAMPASA »

Браво - рибка 90 + см. си е постижение :tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от ivo Vratsa »

Леле-мале :shock:
Браво Андрей :tup:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от sandista »

Гоуем си,Андре ;) !
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от Д-р Флекс »

Весела Нова Година ! :tup:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 59#p859759" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от mitioto »

Ехаа.... Страшна работа, ей!

Предполагам, че сте забравили да ми се обадите у суетнята....


Щастлива нова година!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от Д-р Флекс »

mitioto написа: Предполагам, че сте забравили да ми се обадите у суетнята....


Щастлива нова година!


Абе, че беше суетня, беше, ама беше и работен ден, Чо Мите... че извиняваш, друг път няма да се повтори! :tup:

Щастлива Нова година и на теб, и на близките!
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от Fisherman66 »

Евала Андре!!! ... снимките и репортажа са балсам за изтощените ми телесно-мозъчни дадености, които страдаха от бъбречни морени в описания от теб времеви диапазон! :tup:

Щастлива и най-вече здрава нова 2014!!!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 698 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от koriolan »

Привет колеги,
видях, че темата на mitioto има нужда от отупване на прахоляка... Пък случайно, да не си помислите, че в югозапада и околията не ходим на риба и сме се обезрибили съвсем... :)
Е за ходене, ходим. Поне аз се старая да ходя редовно, виж с рибките... нещата не са съвсем така - при мен излиза по някоя за цвят от време на време, колкото да не ме загубят като фен :)
Та накратко: в неделя, след ставане по обед и рота трудоваци в главата, след ежегодната (с уговорка да стане, ако не ежемесечна, то поне на тримесечие) спевка с приятели, трябваше да върна душата в тялото и прескочих до Струма. Времето бе разкошно, хора бол... че и рибки хващаха от време на време ... на стръв :) Реката перфектна, влачеше некви зеленища, та почти след всяко хвърляне чистех примамката - пробвах воблерчета и блесни. Изненадата и единствената рибка за излета ми:

Изображение

Изображение

А тези са от вчера - прескочих до близкия язовир, въпреки прогнозата за лошо време. Дъжд и вятър почти нямаше, както и хора :)
Резултата - дребни костурчета на силикон, които не съм снимал и тези:

Изображение

Изображение

Докато вадех тази рибка (такъв удар не бях имал скоро - опита се да ми вземе въдицата), видях че около нея се върти втора със същите размери, която се отдалечи като ме видя. Провокира ме да оставя първата на брега и да метна отново. Последва удар, почти като първия и излезе това за снимка:

Изображение

Рибките от снимката плуват обратно, с изключение на костура, който не оцеля.
Поздрави, :fish15:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от баш майстора »

Екстра са, колега! Апропо, с каква въдица ловиш? :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от mitioto »

Ибреее, вуйче :D

Начупил си им каските бе! Бравос!

Комплекта от последните снимки май се оказа приказен за твоите нужди, а? :D


Въдицата е Гад-ец, Ники.


Темата верно е прашулясала... Докато кача снимки във форума и ми се отпише, мани. Нема време ;)
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 698 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от koriolan »

mitioto написа: ...
Комплекта от последните снимки май се оказа приказен за твоите нужди, а? :D ...
Направо невероватен, Митак. Е, заради монофила мъкна и китайката с многото лагери :wink: :wink: :wink: , но и тя се държа перфектно - вече два риболова и още е здрава и не тропа :shock: :) :)
Хиляди благодарности за помощта! :)
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от Spining_fen4e »

Страхотни риби и такъм! :tup:

Поздрави! :)
Има ли желание, има и начин!
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от stankof »

Браво колега!
Хванал си добри риби и от трите вида хищници :tup:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 698 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Рибки от югозапада и околията

Мнение от koriolan »

Здравейте колеги,
темичката пак тръгна надолу, mitioto следи отблизо как се развива TROUT UNION CUP Bulgaria 2014, стискам палци на нашите да разбият :fish6: конкуренцията, та реших аз да повдигна темичката... :)
Миналта неделя откраднах два часа да помятам на местния гьол и резултата бе този хулиган, който бе и единствения улов

Изображение

Изображение

малко снимки и обратно да расте...

Днес (вече вчера), сутринта имах работа, като напук на прогнозата се показа слънце и не се скри, нито пък заваля. Към обяд, приключих с работата и успях да избягам - първо на Струма. Там - народ бол, дърпат по някоя мренка, като имаше и вятър, при това при доста силен. Реката все още мъкне водорасли и след около час се изнесох на местния гьол - и там вятъра бе също така силен, но на моменти поутихваше лекинко. Тъй като така и така бях там, реших да пробвам едно от двете нови воблерчета и с първото мятане, ей тоз убавец:

Изображение

Изображение

който отиде да расте :), на второто мятане - един дребосък дето не можеше да се покаже от дланта ми.
И после се почна - не знам какво им имаше, но толкова шарен излет не бях имал скоро - заради вятъра първо закачих воблера на едно дърво, естествено достатъчно високо, за да не мога да го стигна. Малко мъки, премеждия с къпиновия храст в основата на дървото и пак бе при мен. На следващото хвърляне пак хубавец:

Изображение

който се саморелийзна след снимката :), но поне ми остави воблера. Пробвах братчето му, което е зелено, но не го погледнаха - извъртях успешните ми блесни за този гьол, но нищо. Пробвах и неуспешните, но удар йок. Сложих пак червеното - и удари незабавно, но така и не излезе от водата:

Изображение

Изображение

и уж не бе много голям, но при опита ми да го хвана зад врата ми остави жилото на куката в пръста и си замина. Следващия въобще не го видях - водих го около минута и после воблерчето излезе с изправени две жила на предната тройка :(. Намерих една малко по голяма от оргиналната в раничката, смених я и продължих

Изображение

после снимах и този:

Изображение

тук с "червения отмъстител" :) :) :)

Изображение

и след него спрях да снимам. После около мен се завъртя изгубено (както помислих) пекинезче, което бе толкова уплашено, че направо ми скочи в скута да го гушна и се опита да ме оближе по муцуната :). Почерпих го с водица /това имах/ и естествено (законите на Мърфи нямат почивка) "отмъстителя" успя да го улови ... за задния десен крак. Мъка... побягна, повлече и тоягата... но поне ме чу и спря, та го хванах. Слава Богу, куките се бяха оплели в козината и не се бяха забили, че тогава сигурно нямаше да го стигна... Добре, ама гадинката я е страх и не стои мирна... та се наложи да търся помощ - колега, с помоща на който, успях да го освободя от куките, прерязах линията над воблера и освободих влакното. В резултата от случката бе пощуряло страх куче, аз и моя помощник - на четри крака, целите в тръни, гадинката също... абе картинка :). Но пък после се появи собственика на кутрето - едно момиченце около 6-7 год. с баща си и бе супер щастливо, че Бети /кучето/, се оттърва с уплах и поразвалена от тръните прическа, след срещата с "отмъстителя" :) :) :)
След което, продължих да мятам, без да снимам (адски ми е неудобно с телефоня). Почти от година ходя на риба основно на спининг, посещавам язовира почти всеки уикенд, че и вечер след работа (лятото, като се стъмва късно), но такава чудесия - такава активност на този гьол и толкова удари не бях имал - над 20 извадени риби от които поне четири бяха над кило, кантар и ролетка нямам, грипер тоже :) (кепове два, но си стоят вкъщи). :lol: Три или четири риби, въобще не видях - успях само да ги поводя малко и дотам. Имах и доста удари, без да успея дори да ги поведа - просто яко дръпване и подозирам, че куките им идваха мънички, но на по-голям воблер с малко по-големи куки нямах и пипване, а рибите бяха там. На едно голди също имах добър удар, но и там не успя да се закачи - водих го около два-три оборота на дръжката и дотам. Бях с намерението да стоя до тъмно, но риболова приключи, когато една тайфа тинейджъри се настани в съседство - музиката от колите на мах., почнаха да мятат камъни във водата и аз приключих за деня.
Резултата - чуствах се супер доволен и отпочинал, че и рибки имаше :) :) :) От уловените рибки взех 4 бр. /не най-големите и в нормата/ за родителите ми, че предния път бащата ме изяде, че не съм му отнесъл рибка :) :) :), останалите са си в гьола да растат. Баща ми, естествено не ми повярва, че в колата има риба, нали обикновено съм капо и риба няма, та се обзаложихме.... и сега имам да взимам 10 кинта. :lol: :lol: :lol: Неполучените пари, инвестирах в нови тройки и халкички... че и втората, оргиналната на воблера (бялата, на последната снимка), даде фира. Та това е от мен, колеги и утре /днес/, ако остане време - ще се пробвам пак :)

Поздрави,
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”