PR: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
RadiM
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 20:03

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от RadiM »

В моделите RM Grand DR се побира точно Rapala x-rap walk 09, има го на снимка в сайта.
Не е нужно да се пробиват повече отвори на кутиите за да се закрепят на колан или да се носят през рамо. Където свършва страничната затваряща кутията преграда има място да се постави капрон, сезал, въже или друго. То може да се пъхне под капака и да върви успоредно на кутията и да излезе от другия й край. Може в двата края на въжето да се сложат халки и така да се сменят кутиите..
Моделите които ще бъдат пуснати, надявам се в скоро време са - една Jerk, една по-висока морска и две за тролинг. Проблемът на последните е закрепването за лодките, поради различните модели. С колеги дискутирахме това, но не знаем колко от евентуалните ползватели, ще си направят отвори по лодките за закрепяне на кутиите. Дано намерим оптимално решение за това.
Поздрави на всички.
katri
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 11:05
дал Браво: 1 път

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от katri »

Да, моделът RM Grand DR събира Rapala x-rap walk 09 и Rapala x-rap subwalk 09.Имам от този размер воблери и най-вероятно ще си поръчам една такава кутия, но имам и някои от типоразмер 110.
Не е нужно да се пробиват повече отвори на кутиите за да се закрепят на колан или да се носят през рамо. Където свършва страничната затваряща кутията преграда има място да се постави капрон, сезал, въже или друго. То може да се пъхне под капака и да върви успоредно на кутията и да излезе от другия й край. Може в двата края на въжето да се сложат халки и така да се сменят кутиите..
То това хубаво , ама като я окачиш на врата кутията това въже прекарано под нейния капак според мен ще пречи на неговото отваряне/затваряне.И аз си го мислех този вариант, ама...........
Поздрави на Ради.Очакваме с нетърпение да видим новите модели, които е сътворил.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от LVitchev »

RadiM написа:В моделите RM Grand DR се побира точно Rapala x-rap walk 09, има го на снимка в сайта.
Не е нужно да се пробиват повече отвори на кутиите за да се закрепят на колан или да се носят през рамо. Където свършва страничната затваряща кутията преграда има място да се постави капрон, сезал, въже или друго. То може да се пъхне под капака и да върви успоредно на кутията и да излезе от другия й край. Може в двата края на въжето да се сложат халки и така да се сменят кутиите..
Моделите които ще бъдат пуснати, надявам се в скоро време са - една Jerk, една по-висока морска и две за тролинг. Проблемът на последните е закрепването за лодките, поради различните модели. С колеги дискутирахме това, но не знаем колко от евентуалните ползватели, ще си направят отвори по лодките за закрепяне на кутиите. Дано намерим оптимално решение за това.
Поздрави на всички.
За удобство,бих направил толкова дупки,колкото е необходимо,не карам Бугати за да го пазя,дори и него бих разпробил ако ще е за мое удобство.Достатъчно е "капачките" да са красиви и закопчалката да не стърчи,след като е завинтена и да наранява ако се допре човек в нея.Кутията се маха след риболов и не виждам какъв е проблема да има на вътрешната страна на борда 2-4 или 6 ,дори 8 стърчащи по 1см закачалки,но с красиви шайби отзад.Това е моето мнение и го поддържам на 100%.Ако на някой му е много мила лодката,да си намери друг начин да ги закача.Аз чакам да ги направите веднъж и ще си разпробия моята за да видят всички за какво става въпрос ,на мене лодката не ми се скъпи да я пробия :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от dido ov4arica »

+1 Действайте смело :tup: :tup: :tup:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
RadiM
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 20:03

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от RadiM »

Весели празници!
Бъдете здрави,нека оптимизма никога да не Ви напуска и шастието и слуката винаги са на една ръка разтояние!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет,

Поствам снимка на експерименталната джъркбайт кутия на Ради .
Две такива кутии с по шест цепеници са ми достатъчни за да изловя или поне изплаша
щуките на който и да е водоем. :lol: :wink: Големите джъркове са
15 сантиметровите Buster jerk.,костура вляво е 12см-овия Salmo Slider,a габаритите на кутията са 215x55x160мм.

Изображение


Поздрави и Весели празници! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Димитър Тодоров написа:Привет,

Поствам снимка на експерименталната джъркбайт кутия на Ради .
........ габаритите на кутията са 215x55x160мм.

Изображение


Поздрави и Весели празници! :fish1:
Кутията изглежда доста удобна но за джърковете би било размерите да са малко по различни защото при височина от 160мм ще ни ограничи много само до среден размер джъркове и ще трябва да носим много на брой кутии.На мен лично би ми допаднала например двойна кутия с дължина 215+ х 75 х 22мм.В по голямата кутия лесно ще носим малки джъркове ,но я дебелей в тесни гащи да видим :shock: :D :mrgreen:
Просто мнение ,едва ли може да се угоди на всеки индивидуално и поздрави за хубавите кутии . :D :fish15:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от Itso »

В моята кутия съм събрал 12 джъркове и джъркчета :)
Същата е като на Митко, но неговите са само големи.
Изображение
Изображение
Наистина е много трудно да се направи универсална кутия за джъркове, но опитите на Ради продъпжават с наша помощ :)
Весели празници и успешна Нова година!
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
krame_74
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 19:27
Риболов: spining

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от krame_74 »

кутиите са униклни много добро решение.Не сте ли се замисляли и за чанти? УСПЕХ :D
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от shkarcheto »

Не знам колко са уникални, обаче аз още чакам отговор за кутия, която хваща поне 30 15сантиметрови(с лопатките 20см) воблера и да мога да я закачам на борда на лодката.......Ще ми бъде драго да получа поне размерите на подобна кутия и евентуалната и направа.........
RadiM
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 20:03

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от RadiM »

Подготвяме износ в няколко държави и малко позабавихме обещаните кутии. Не съм забравил,но е много натоварено и няма как да стане сега.Ще ги направим при първа възможност.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от bai ves »

:lol: А кажи го, аз се чудех как да смогна и спрях продажбите. Сега влизам в склад с 1 крак съм вътре и скоро отварям сезонът. Хора, не е лесно, разберете. Между другото ще искам 1 бр за примамки до 8 см , тоест 10 см дълбочина . Ширината на отделенията да са 5.5 см, не по- малко не повече от 6 см,. Трябва ми за тест за да предложа в един предокеански бутик. :mrgreen:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от shkarcheto »

RadiM написа:Подготвяме износ в няколко държави и малко позабавихме обещаните кутии. Не съм забравил,но е много натоварено и няма как да стане сега.Ще ги направим при първа възможност.
Мерси за адекватния и бърз отговор, ще почакаме нм прбл, гледайте си износа момчета.
Поздрави и успешна година
RadiM
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 20:03

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от RadiM »

Здравейте на всички.Вече има кутии произведени в България и в Европа.За Дания,Германия,Швеция и Австрия тук http://www.kruse-angeln.de/images/pdf/LURE_Box_V3a.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;,а в познатите на много колеги Поляци тук http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/en ... p2259.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Кутии за воблери и блесни, произведени в България

Мнение от Plat1ka »

Честито и само напред. С подарената от вас кутия почнах новия сезон и се представя чудесно. В какви драки и чудесии газя и смяната е безпроблемна само вадя плъзгам и монтирам. Страхотна е. Съвсем леко се разхлопа но имайки предвид хамалското ми ползване .... то тези от Джъмбо ги сменям всяка есен :)
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”