mepps giant marabou

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

mepps giant marabou

Мнение от martineti »

Като начинаещ спининг риболовец бих искал да попитам всички който са ползвали въпросната блесна за мнение дали е ефективна? Интересува ме дали си заслужава да се купи? От есента се запалих по спининга и тъй като ловя основно по долното течение на р. Искър и Дунав и в момента си купувам примамки за новият сезон и съм силно заинтересован от въпросната блесна. Предварително благодаря на всички който дадът каквато и да информация за блесната.


Изображение
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: mepps giant marabou

Мнение от straj_74 »

Здравей , колега въпросната блесна съм я въртял доста освен няколко писалки и че гази плитко друго ,не мога да кажа .В посочените от теб условия по добре се запаси с Аглий 5.
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: mepps giant marabou

Мнение от martineti »

straj_74 написа:Здравей , колега въпросната блесна съм я въртял доста освен няколко писалки и че гази плитко друго ,не мога да кажа .В посочените от теб условия по добре се запаси с Аглий 5.
Запасил съм се с тях + циклопи + лусокс, но ми е много странно тази едрогабаритна блесна как я атакуват "писалките"
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: mepps giant marabou

Мнение от te4osoma »

martineti написа:Като начинаещ спининг риболовец бих искал да попитам всички който са ползвали въпросната блесна за мнение дали е ефективна? Интересува ме дали си заслужава да се купи? От есента се запалих по спининга и тъй като ловя основно по долното течение на р. Искър и Дунав и в момента си купувам примамки за новият сезон и съм силно заинтересован от въпросната блесна. Предварително благодаря на всички който дадът каквато и да информация за блесната.


Изображение
като начинаещ не се занимавай с тази въртележка ,не ти трябва вярвай,ми :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: mepps giant marabou

Мнение от martineti »

Благодаря за съвета.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: mepps giant marabou

Мнение от MapuaH »

Колега, това е блесна, на която трябва да обърнеш голяяяяяямо внимание :)

Изображение

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: mepps giant marabou

Мнение от Бат Стан »

Колега, ако ти се лови с перушини, тук има едно клипче, което може да ти свърши работа за спинингов риболов със стримери на неголяма дистанция.

http://vbox7.com/play:b485e609" onclick="window.open(this.href);return false;

Иначе бих ти препоръчал блесна Мепс Аглия Лонг №3 с холограм, работи чудесно, както и всички останали въртележки на Мепс.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: mepps giant marabou

Мнение от martineti »

Снабдил съм се с : Aglia Long ; Syclops ; Lusox ; Tobby ; Blue Fox Vibrax Shad в различни големини и разцветки.
Отделно силикони доволно количество за начало. Както и един Izumi Shad Alive (воблери още не съм започнал да купувам)
Като цяло ще взимам още блесни който са доказали качествата си във времето. Просто се чудех за въпросният модел тъй като ме впечатли визуално. И се чудех дали да си взема от различните разцветки по един брой. Все пак не е евтина блесна ,а и като начинаещ реших да се допитам първо до майсторите в спорта.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: mepps giant marabou

Мнение от MapuaH »

martineti написа:Снабдил съм се с : Aglia Long ; Syclops ; Lusox ; Tobby ; Blue Fox Vibrax Shad в различни големини и разцветки.
Отделно силикони доволно количество за начало. Както и един Izumi Shad Alive (воблери още не съм започнал да купувам)
Като цяло ще взимам още блесни който са доказали качествата си във времето. Просто се чудех за въпросният модел тъй като ме впечатли визуално. И се чудех дали да си взема от различните разцветки по един брой. Все пак не е евтина блесна ,а и като начинаещ реших да се допитам първо до майсторите в спорта.
Колега, не пропускайте какво съм ти показал :) Един ден ще разбереш защо :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: mepps giant marabou

Мнение от Anton_65 »

martineti написа:Снабдил съм се с : Aglia Long ; Syclops ; Lusox ; Tobby ; Blue Fox Vibrax Shad в различни големини и разцветки.
Отделно силикони доволно количество за начало. Както и един Izumi Shad Alive (воблери още не съм започнал да купувам)
Като цяло ще взимам още блесни който са доказали качествата си във времето. Просто се чудех за въпросният модел тъй като ме впечатли визуално. И се чудех дали да си взема от различните разцветки по един брой. Все пак не е евтина блесна ,а и като начинаещ реших да се допитам първо до майсторите в спорта.
не си губи акъла с разни скъпи блесни ами вземи 2 - 3 от най евтините с дебело тяло и ЖЪЛТО ЛИСТО и пробвай :tup:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: mepps giant marabou

Мнение от te4osoma »

MapuaH написа:Един ден ще разбереш защо :)
един ден,ама кой ден ,скоро няма да е Мариански :D ,той колегата си е наумил ,или вече си я купил въпросната примамка и просто си пита :lol: :lol: :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: mepps giant marabou

Мнение от Д-р Флекс »

Марабуто ще стои страхотно на коледното дърво :D
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: mepps giant marabou

Мнение от martineti »

te4osoma написа:
MapuaH написа:Един ден ще разбереш защо :)
един ден,ама кой ден ,скоро няма да е Мариански :D ,той колегата си е наумил ,или вече си я купил въпросната примамка и просто си пита :lol: :lol: :wink:

Не съм я купил защото претпочетох първо да събера мнения. А относно другата примамка показана от колегата със сигурност другата седмица ще я имам в комплекта си. Единствено съжалявам ,че не я открих в най-големият и вариянт.
Благодаря на всички за изказаните мнения и дадените съвети.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: mepps giant marabou

Мнение от bai ves »

Стефан ловил с Марабу щото аз му дадох, листата..... имам няколко марабута с тройки но си ги ползвам. Добра блесна е за определени моменти. И по принцип не е за България поради строя в който живеем......
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: mepps giant marabou

Мнение от martineti »

Момчета кажете какво липсва от скромният комплект който съм си направил?
Има ли нещо което задължително трябва да притежавам и да съм пропуснал когато съм поръчва.
Загледах блесните на ДАМ ,но никъде нищо не пише за тях. Някой ще може ли да изкаже мнение.

Изображение

Изображение

Изображение
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”