Дневникъ на един аматьор

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Дневникъ на един аматьор

Мнение от bai ves »

тебе , задник тряя те водим наистина за риба, жал ми е , Иванка почна работа.....
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дневникъ на един аматьор

Мнение от Стонин МаХенд »

Вчера бях на Искрецка. Водата е много бистра. Хванах, но не се изкефих.
Бахти тъпата държава, бахти скапаните хора. Видях 5 човека да си вадят слепите кошове, които са пуснали до оградите на къщите си, нямам думи просто... у таа държава всичко е обречено, тъпанарщината остава обаче непокътната.

Около реката са се образували много отделени локви,които са пълни с малки пъстървички. Обречени са ако няма покачване на нивото, което да ги освободи.

Не нося кеп със себе си, опитах да ги ловя с ръце и найлонова торба и успях да спася 50-тина броя, но водата беше много студена, краката ми замръзнаха и след 6-7 влизания се отказах да продължа. Ако имах кеп щях да спася повече.
Моля, ако някой ходи нататък в следващите дни, да обърне внимание на образувалите се локви около коритото и ако има време, желание и възможност да опита, да улови колкото е възможно и да ги пусне в реката.

Това е- бъдете здрави и с късмет!
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дневникъ на един аматьор

Мнение от Стонин МаХенд »

Вчера на Панчака за 5 часа нищо. Клатушки,воблери, силикони... Само на последните имах 2 плахи удара.

Затова обаче пък на тръгване се спрях до гребната база и едно шише от минерална вода, вързано със сезал привлече вниманието ми. 2 хвърляния с клатушката и единия край на сезала беше вече при мен.
Издърпах го бързо и измъкнах бракониерски уред тип "телевизор" саморъчно направен с височина метър и половина и ширина около 2 метра.
Бързо го скъсах и прибрах мрежата, събрах такъмите, че бях сам и не можех да съм сигурен, че няма да дофтасат тъпаците. Добри хора, които ме видяха на брега да късам мрежата ме взеха с колата им до София, там мрежата беше старателно запАЛЕна и изгорена.

По информация от колеги, стопаните на баровете и хора на длъжности, които трябва да противодействат на бракониерите са бракониери и хвърлят вечер мрежи в езерото.


Добавям няколко снимки от последните ми излети.
Р. Искрецка, началото на ЮНИ, резултат 0 хванати риби, доста малки пренесени от локвите в реката.
Изображение

Езерото Панчарево, резултат няколко костура и червеноперки уловени на силиконови примамки., Юни
Изображение

Eзерото Панчарево с Бай Вес, резултата няколко костура и една червеноперка- Юни
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дневникъ на един аматьор

Мнение от Стонин МаХенд »

р. Искър 07.09.2015

Реката идеална за спининг, времето също- умерено купеста облачност и слаб вятър, който само на моменти ставаше по- поривист.
Клена беше сравнително активен. Хванах повече от 20 риби малко над нормата и няколко "по-живички".
Колегата, с който бяхме също беше хванал доста риби
Изображение
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дневникъ на един аматьор

Мнение от Стонин МаХенд »

Днес на река, на която не предполагах, че е възможно да се улови нещо различно от кленче над нормата бях приятно изненадан.
След като в дебел бързей нещо удари примамката, но не се закачи, заметнах 2-ри път, лек туйч пауза, още един и бум нещо натисна надолу. След 2-3 силни напъна рибата се изстреля нагоре, а след това тръгна към мен, когато се обърна настрани видях, че е едра балканка и онемях от кеф. Изобщо не предполагах, че е възможно тази риба да бъде там.

Хванах и едно маломерно кленче.
И двете риби, хванати на сръбска примамка си плуват обратно.

Притеснявам се обаче за пъстървата, задната кука беше попаднала под единия хрил и беше наранила рибата, но след около 2 минути във водата се поосъзна и си замина.

Ще се оправи, нали?
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”