Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от Мунчо »

Здравейте, мили приятели, капацитети, корифеи, компетенти, кумири, ерудити, идоли, икони, второстепенни и третостепенни божества от спининговия пантеон! Мислех да ви пиша в понеделник, но направих велико откритие и покрай тази работа, признавам си с ръка на сърцето, забравих да пусна скромен отчет, който сравнен с репортажите на Бат Стан мяза на скърцането на Янко музиканта на фона на „Пръстенът на Нибелунгите”. Нали се сещате – онази опера, в която доброненавистиният Фазолт вади на Фрая вода от девет кладенеца, само и само за да й нахапе златните ябълки накрая…
Та, вие съвсем логично, естествено и оправдано ще запитате – какво аджеба е това откритие, което притъпи перото ми и ви избави от „пристъпи ужасни дванайсети път”. Много просто, както всички гениални неща – открих, че бърбън с обикновен локум си отиват като Памела Андерсън с цици, а Мая Манолова – с поли над коляното(да не си помислихте, че ще кажа с изборен кодекс).
Та значи в събота моя скъп приятел Петьо от Варна ме прибра от скромната ми обител и жизнерадостно прехвръкнахме Балкана като риба мряна – бързей(за тази рибка ще стане дума и по-късно в лишеното ни от тщеславие повествование) с идеята да подготвим почвата за епохалните събития, предстоящи на Бачково в най-скоро време, като съчетаем тази работа с посещение на Пловдивския панаир, посветен на лова и риболова.
Ташак голям, мили приятели, капацитети, корифеи, компетенти, ерудити, идоли, икони, второстепенни и третостепенни божества от спининговия пантеон! От целия панаир, събрал се на площ от полови носна кърпа зажаднелия мухар и спинингАст можеше да спре вниманието си на щанда на „Фишинг зоун”, „Серт” и представителството на „Пантер Мартин”. Чичо Веско Шедрия беше извадил богат набор пособия, но те бяха встрани от нашите интереси в подавящата си част. Та пообиколих, снабдих се с някои приятни нещица , сред които прекрасни пуристки воблерчета „Лъки Крафт” от различни моделчета, доказани блеснички „Рублекс ВелтиК” и „Пантер Мартин”. Другите лелеяни продукти ми бяха донесени на крака от прелюбезния Петьо, който имаше възможността да се наслуша до насита на многопластовите ми анализи на всевъзможна тематика по време на пътуването. Успяхме да се видим с риболовната легенда Боян Ефремов, Вальо, Танер и дори пийнахме биричка.
След това кратко, но нужно попътно отклонение, избръмчахме право за Бачково, водени от мерак да заметнем. Този порив бе смутен единствено от чувство на глад, което удовлетворихме в крайречно ханче. Много добри нервозни кюфтета, кебапчета с дължината на недоносена анаконда и домашни пържени картофки на човешки цени. Прекарахме ги с мастичка и айрян. След това метнахме багажа в хотела, само и само за да утановим, че съдържателя е свършил една работа, ама наполовина, и под влияние на смесените чувства изсвирихме с гуменките към реката. Упоменатата се оказа с доста височко ниво(не, че имам особена база за сравнение), ледена водица и видимост десетина сантиметра от кумова срама. Това не ни обезсърчи, разбира се, и както подобава на едни капацитети и богове(аз) започнахме, за да свършим. Тегава работа, като се има предвид, че подводните препятствия не се виждаха твърде и за кратко време се лиших от две любими рюкита – нещо, на което не погледнах със съвсем добро око, както и може да очаквате.
Полека-лека пъплех по брега между дискретно църцорещи мръсни канали и всевъзможни отпадъци, плод на човешката дейност, очевидно очакващи по-силна вода, за да отпътуват към Асеновград. Водата ставаще все по-мътна и започна да носи всевъзможни листа и дребни(не само) клончета, което превърна риболова в досадно пощене на примамката. Малко преди смрачаване след лек удар успях да измъкна петсантиметрово кефалче. На петсантиметрово „Дуо Рюки”. УДари много стръвно и успяхме да пробваме новите единични куки, които освен гъзарско златисти се оказаха и забележително остри.
После преминахме към вечеря в „Джмаура”, където май бяхме половин файтон посетители. Но домашните пържени картофи също бяха на ниво, заедно с месните продукти и айряна и след две мастики великодушно сложих риболова в графа „успешни”. Направихме кратък разбор, бяха ми презентирани най-новите продукти на „Пантун 21” и „Дуо” и след това легнахме да нанкаме. Пропуснах да кажа, че целия хотел има възможност да чуе как пея в банята евъргрийни и кавъри на Алис Купър и Фаринели, тъй като не счетох за нужно да затворя вратата на балкона.
В неделя сутрин в седем часа бях събуден от камбани, които взех за адски – оказа се, че били на Бачковския манастир и в продължение на половин час буквално се разглобиха от звън. След тази работа нямаше как да се спи и подобно на зомбита се отправихме към кафето на хотела. Там ни бе разяснено, че пъстървата е бич божи и плюска всичко наред, като обезателно започва от черната мрена. Тези й биологични особености ни бяха разяснени от негоцианта на хотела, който ни изрисува покъртителни картини, описващи тези катаклизми. Стана ясно, че тази твар била като пираня и след като изконсумирала всичко, барабар с кадисите, накрая се самоизяждала и в реката не оставала никаква риба. За капак бях уведомен, че фризера пращял от евтаназирана черна мрена за съжаление гостите не искали да им пържат. Предполагам, че ще е останала отпреди бедствията по пускане на пъстърва, защото след тях не оставало нищо, както вече стана ясно. Съвсем наивно попитах човека дали не е по-удачно и продуктивно да се лови мрена със сляпо кошче. Оказа се, че предложението ми е резонно и оправдано, но в реката имало много змии, които се оплитали по мрежата и се налагало досадното им отстраняване с лозарска ножица…
След този ползотворен разбор пристъпихме към неделния риболов. Пътьом ударих разговор в кръчма „Три кротушки”, където научих същите страшни работи за пъстървата и обменихме ноу-хау за ловене на мрена на леко дънце и легнала плувка на бързей. На черпещите се от сутринта представители на местната(и месната) общественост им стана ясно, че разговарят с истински капаците в тоя тип риболов, а след като ги открехнах за ползването на накълцани на едро дебели земни глисти, живеещи във влажния треволяк край брега, направо бяха готови да ми връчат бутилка мастика, подбно на трите влъхви. Но ние не сме елементарни пияндета и затова се заехме с риболов със всички сили.
Реката определено се беше избистрила, видимостта беше отлична, цвета на водата – приятно синкав, нямаше клонки и шума, така че съвсем логично си рекохме, че „кулминацията предстои”, както казваше онова умряло от старост предаване. Оказа се, че нищо не предстои, но пък имах възможност да пробвам новите попълнения в арсенала. Блесните на „Пантун 21”, направени по идеен проект на Алексей Вьюнов показаха отлична игра, водени във всякакви направления на течението и бърза и бавна вода, а волфрамовите им варианти уверено държаха работен хоризонт дори и в най-силни бързеи, дори в размер 00. Рюкитата няма какво да ги хваля –тях ги знае всеки, други бутикови модели, които ползвах не ги знае никой, така че тях също няма какво да ги хваля. Пробвах и „Лъки Крафт Пойнтер Уоч” 50 – изключително интересен воблер, при който всичко зависи от ръката и ще стане ясно кой си е губил времето в младежките години и кой се е подготвял усърдно… Въпреки триграмовата си маса се представи много добре в силното течение. Риби нямаше, но за щастие Петьо успя да ни спаси от пълно капо, след като подобно на Емил Костадинов вкара „гол” в последната минута и ни обезсмърти със симпатична рибка.
Последваха познатите кебапи, домашни картофи и мастика. Пататника го пропуснахме, защото трябваше да прекараме следобеда в ожидание. След това се сбогувахме с реката, която не бе благосклонна към нас и потеглихме към предстоящия делник. Пътьом минахме край една тайна река, но това е съвсем друга история…
Та това е, мили приятели, капацитети, корифеи, компетенти, кумири, ерудити, идоли, икони, второстепенни и третостепенни божества от спининговия пантеон!Нека силата и всички сили бъдат с вас – останалото ще ви го дадат по един или друг начин…

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от stancom »

:lol: :lol: :lol:
Мунчо написа:.... открих, че бърбън с обикновен локум си отиват като Памела Андерсън с цици .....
Ице, като прочетох това се усъмних в душевното ти здраве :?
Мунчо написа:.... чувство на глад, което удовлетворихме в крайречно ханче. Много добри нервозни кюфтета, кебапчета с дължината на недоносена анаконда и домашни пържени картофки на човешки цени. Прекарахме ги с мастичка и айрян....
Но като прочетох това, се уверих :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от Д-р Флекс »

Мили ми Мунчо, това, което си преживял, звучи просто ужасно... :shock:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от Cougar »

Мунчо не си имал късмет но разказа ти е както винаги неотразим. То някакъв по-свястен улов само би опорочил този нов пуристки излет.

И като гледам че сте ловили в средата на града (селото?) то вероятно тези резултати могат убедително да бъдат затвърдени и при следващи посещения.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от antivik »

Голям кеф са пуристките разкази на Мунча, чакам "....но това е друга история..."с нетърпение :tup: .
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
labalaba
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 10:17
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от labalaba »

Мунчо написа: Там ни бе разяснено, че пъстървата е бич божи и плюска всичко наред, като обезателно започва от черната мрена. Тези й биологични особености ни бяха разяснени от негоцианта на хотела, който ни изрисува покъртителни картини, описващи тези катаклизми. Стана ясно, че тази твар била като пираня и след като изконсумирала всичко, барабар с кадисите, накрая се самоизяждала и в реката не оставала никаква риба. За капак бях уведомен, че фризера пращял от евтаназирана черна мрена за съжаление гостите не искали да им пържат. Предполагам, че ще е останала отпреди бедствията по пускане на пъстърва, защото след тях не оставало нищо, както вече стана ясно. Съвсем наивно попитах човека дали не е по-удачно и продуктивно да се лови мрена със сляпо кошче. Оказа се, че предложението ми е резонно и оправдано, но в реката имало много змии, които се оплитали по мрежата и се налагало досадното им отстраняване с лозарска ножица…
Колега, най-вероятно сте попаднали на един субект който се казва Борис Джамуров и който не пропуска да впечатли хората с необикновените си "теории", с цел да покаже какъв простак е. Съжалявам, че не сте попаднали на някой който може да държи въдица в ръката си. Тогава можеше и информацията, а и след това, и резултатите да са различни.
П.С. Не остана. Още 8 дни :)
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от naso »

Е може ли да отидеш до Бачковския и да не хапнеш мрена бре Мунчо.
Сторил си голям грях да знаеш. Тия там богоугодни ханджии, за какво полагат толкова труд. А :?:
Това там не са пъстърви бре Мунчо. Това са изроди, дето унищожават всичко по пътя си
И да ти кажа, ако не са тия дискретно църцорещи мръсни канали дето си ги видял, тая риба няма какво да яде там :D
Айде и другия път по-нагоре и у лево :wink:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от Бат Стан »

naso написа: Айде и другия път по-нагоре и у лево :wink:
Мъдър човек, мъдри мисли. Мунчо, по-нагоре докъм 3 км и у лево ще видиш паметната плоча на някой си Георги Запрянов, точно до пътя е. Неизвестна за мен личност, починала през 1941 г. Предварително трябва да си носиш павурче с ракия, за да отлееш за Бог да прости, прекръстваш се и слизаш долу на големия вир. Оттам ги почваш нагоре. Спиритуализъм има в риболова, да знайш!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от Мунчо »

Бат Стан написа:... Спиритуализъм има в риболова, да знайш!
Колко люде биха стигнали до подобно прозрение, питам аз :?: :?: :?: Именно това е божествената монада, която отличава колоса от обикновения простосмъртен!
Последно промяна от Мунчо на Чет Мар 27, 2014 20:28, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от Мунчо »

Двоен пост.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
gevv
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 18:11
Риболов: спининг,чат-пат на леко и др.
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от gevv »

На мен ми се струва,че трябва да напишеш книга! Или минимум сборник с разкази! Да могат повече люде да усетят съпричастност и наслада от тънките моменти на контактите с природата. Искрено се одухотворявам като чета тези писания! Късмет и Успех!!!
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от antivik »

gevv написа:На мен ми се струва,че трябва да напишеш книга! Или минимум сборник с разкази! Да могат повече люде да усетят съпричастност и наслада от тънките моменти на контактите с природата. Искрено се одухотворявам като чета тези писания! Късмет и Успех!!!
Че то туй аз си го правя сам :) , събирам си му темите на Мунча в една папка и си ги чета с кеф :wink:, е вярно, без публикуване и без разпечатки.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от S_BANKOV »

antivik написа:
gevv написа:На мен ми се струва,че трябва да напишеш книга! Или минимум сборник с разкази! Да могат повече люде да усетят съпричастност и наслада от тънките моменти на контактите с природата. Искрено се одухотворявам като чета тези писания! Късмет и Успех!!!
Че то туй аз си го правя сам :) , събирам си му темите на Мунча в една папка и си ги чета с кеф :wink:, е вярно, без публикуване и без разпечатки.
Ами вземи ги издай, сигурен съм че ше стане страхотен безселър, и даже ще бие по продажби поредицата за оня фърфалак от Хогуърт дето размахва късата балалйка, па е забравил да върже мормишка на нея.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Двудневен безплоден пуризъм с кореноплодни

Мнение от patter »

Истината за тази река е съвсем прозаична. Беше време, когато тя вреше от мрена. То на плувка, то на леко дънце, то на сляп кош, то на срекменце, то на мрежичка ... на всичко си се ловеше. После пуснаха пъстърва. Първо изяде хайвера на мрената, после изяде мрената, после почнаха да се самоизяждат и в целия участък останаха само две риби: най-кръвожадната пъстърва и най-хитрата от останалите видове.

Тя може и да е хитра, но Мунчо я надхитри. Ето го доказателството:

Изображение

Кръвожадната пъстърва я хванах аз, но в желанието да си запазя всички пръсти на ръцете не я снимах.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”