От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Itso »

А истинските японци се оценяват по достойнство единствено от щуката, но само когато си без повод :P
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

Здравейте колеги, не съм писал от доста време. Понесе ме мътната и почти не остана време за риболов. Та камо ли за компа. Преди около месец четох едни дискусии по повод риболова на щука, и по специално за инструменти за откачването на рибата. Извинявам се че пиша за тава в моята тема, но нямам време и не помня къде беше писано. Откраднах няколко минути за риболов и ще ви покажа моя метод. Работи абсолютно при риби от всякакви размери. До 12килограма. По големи не съм хващал :( .
Изображение

Изображение

Този метод си го измислих сам, и нямам наранена риба. Колкото и да е голяма, все пак и двете ми ръце са свободни. Знаете че при по едрите риби често се случва тройката да е вътре в хрилете. Е с клечка между зъбите можете съвсем внимателно да извадите куката без допълнителни наранявания. Надявам се, че съм бил полезен. Клечки има навсякъде и не е проблем да се вземат две-три дори и в лодката. А мярката се взима индивидуално за всяка риба и се отчупва парче от клечката колкото е необходимо.
Поздрави...
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от maranzika »

Дълголай написа:
Изображение

Този метод си го измислих сам, и нямам наранена риба.
Евала колега.Аз процедирам по абсолютно същият начин и не ми се е случвало досега щуката да счупи пръчката.При така отворени устата на щуката си бъркаш внимателни с клещите и всичко е ок. :tup: :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от sandista »

Welcome back,баце :)
Решението ти е прекалено евтино, маНкените няма да го приемат :)))
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Plat1ka »

Решението е практично ако нямаш нужните инструменти. Има обаче и 2 пропуска. Ако ловя на място където няма клечки с какво да и отворя устата :) хехе а често блатата където ловя са лишени от всякаква дървесина край бреговете си.

И другото имали ли сте случай пустата гад да стиска зъби и да не отваря устата. ;) Такова приключение имах с една упорита зъбатка около 2-те кила. Стиснала клюна и не и не :) Нямаш тогава хирургическия корех да и разтворя силово джуката и мъчех с клечки с молитви и кво ли не. Накрая явно просто взе да и свършва силата и се предаде. Откачих я и успя да си отплува ама ме изненада как стискаше здраво и не дава.
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

Имал съм случаи в които рибата стиска зъби, но явно има не-разбрали добре, та ще уточня. Хващайки щуката с една ръка зад хрилете, се поставя клечката на долната част от устата. Точно отпред. Всички знаем че има обратна захапка. Така че отпред и от долу се подава малка зъбата част. Точно тя е достатъчна за да се запъне единия край на клечката.
Натискайки надолу устата се отваря без проблеми. От страни е невъзможно, освен с нож. Но в този случай нараняваме рибката, а това не е нашата цел. Понеже е невъзможно още първия път правилно да преценим колко голяма клечка ни трябва, процедурата се повтаря два пъти. Първия път се взема мярка, а втория път рибето е с отворена уста и си кротува. Ако е голяма, няма да е възможно да се задържи с една ръка. За това аз лично я слагам на земята или в лодката и просто притискам вратлето с длан. Пробвайте.... Работи безотказно. Още повече, че в това положение можем да минем и без комплект хирургически принадлежности а с още една клечка да извадим внимателно куката.

Ако има още някой не разбрал, да пише и ще му кажа един виц.

Поздрави и на слука на всички.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

Пропуснах да добавя, че клечките могат да се търсят не само по дърветата, но и по тръните и всички други драки и храсталаци. Ако пък чак толкова няма..... Може спокойно да се ползва камъче. С риск да ме намразят търговците,ще добавя че вместо да се отбием до най близкия магазин за инструменти, можем да се пресегнем към дървото пред входа, под което всички съседи се пробват да паркират през лятото, и да мушнем в джоба две-три клечици.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

3,00 часа тази сутрин. Неистови звуци разтърсиха квартала. Докато се осъзная че това е моята аларма, беше станало 3,20ч. Как не дойде полиция... не знам. С неконтролируем скок излетях от спалнята и се приземих в хола. Кафе, цигара, и още една, и още една... Все пак си бях легнал в 1,30. Грабнах въдицата и елечето и излетях като куршум. "Бръмбарчето"/форд ка/, ръмжеше недоволно от почти издънената ламарина под педала на газта. На бензиностанцията бяхме като на формула 1. Светкавично зареждане от сънен бензинджия и още по сънена касиерка и запилих и без това изпилените ми зимни гуми на 70 километрово пътешествие. 5,00 пристигнах в предварително избрания район. Нещо като светлина се опитваше да надникне между дърветата, но все още неуспешно.
Голяма грешка.... не бях идвал на това място от 2007год. След малко объркване и почти приводняване в реката, намерих това което търсех. Място диво и непроходимо, и страшно променено от когато го помнех. Но още по красиво от преди.

Изображение

Малко си поиграх докато докарам светлото на снимката, но горе долу се получи.
Дойдох да търся един разбойник около 65-70см, с който имахме стари сметки за оправяне.
Господи какъв глупак съм. Къщичката на кленогзилата се беше покачила на отсрещния бряг и беше на 2 метра над водата. Локацията ... неузнаваема. На третото замятане се появи един ранобуден палавник около половин килограм. Щрак два пъти с фотото, което беше хванало паяжина, и обратно в реката. Не е нужно да споменавам че треперех като селско момиче от южна Италия на борда на Титаник точно преди сблъсъка му с айсберга.Та така и снимките заминаха с кленчока. Светлината вече се беше поразтичала из шубраците, та предотврати прекалено ранното цамбуркане в реката. На двайсетина метра видях хубав дебел бързей, и припнах нататък. На третото или пък пето замятане се появи още един ранобуден кандидат за снимка.

Изображение

Този път горе долу успешна. Реших че ще ги трепя в бързеите и разбира се сгреших. Разкиснах обувките и започнах усърдно да трия грайферите по брега. Където не беше възможно и около брега, но от мократа му страна.
Така полека лека преминах на щукарски места. Заметнах до отсрещния бряг и някой започна да пощипва нервно бузките на воблера. Продължих невъзмутимо с проводката все едно че го карам да целува водораслите. След метър последва мощен удар. Реших че е щука и то едра. Пръчлето ми се стегна в ръката ми и след около минута "щуката" в кленска кожа се показа до брега. Ама то бряг ли е? Стръмен, хлъзгав... а аз не нося никога кеп.

Изображение

Е, поокалях малко дупето но си заслужаваше. Смених япончето с 6см, зерек и още на първото подаване ми се огънаха коленете.

Изображение

56см, 1,825кг, Прилежно измерен във всичките му измерения. След него на зерека налетя един кило и половина, който изпуснах пак благодарение на брега, и веднага след него налетя брат му, близнак. Този обаче си показа за снимката.

Изображение

Последвалото не е за разказване, още няколко които бяха достатъчно дребни за да заинтригуват и без това порасналото самочувствие на фотоапарата и така в търсене на още по големи се усетих че се пържа в собствен сос. 32 градуса на сянка, а аз дори не се бях сетил да намаля сутрешния кофраж.

Ето как изглежда 6см, воблер в устата на хубавеца.

Изображение

Поздрави и на всеки такава слука, че и по добра.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Marco Polo »

Умопомрачителен! :D :D :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Spining_fen4e »

Яки тупалки! Браво! :fish15: :tup:
Има ли желание, има и начин!
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

Утре отивам да ги разбия... Но може би ще бъде от смях, имайки предвид ужасите които обещават метеоролозите. :fish8:
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”