От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от stankof »

Дълголай написа:Бая на югозапад е, чак у испанско... :tup:
Д...а,тоя щи излезне скъпо ако трябва да се пляска чак в Испания.
По добре ги връткай "китайците" тогава и го благославяй :mrgreen:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от баш майстора »

Дълголай написа:Здравейте колеги.
Сблъсках се с нещо странно и непознато за скромните ми риболовни умения. И понеже не знам какъв е тоя такъм и как се води из средите на корифейте на това изкуство, то реших да ви го покажа. Случайно, разглеждайки снимки от фейсбук попаднах на това

Изображение

Та молбата ми е ако някой знае какъв е тоя монтаж и какво се лови с него да пише.
Само да спомена че следващата снимка беше мивка с 5 шарана и до тук с риболовните снимки.
Питай тоя, требва да знай!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Marco Polo »

Така си е, знам :) От 2008 знам за този монтаж ;)
Но тайната е толкова дълбока, че се предава само от баща на син на смъртен одър! ;) :lol:

Иначе след правилно приложени заклинания, воблерът лови ;)

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

Марко, Голям си!!!!!! :tup:
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от rangel_bac »

Толкова е таен монтажа, че нарочно за снимката си позирал и с друга въдица... и Харабейшо не би открил методата :Д
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

Замря ми риболова, позамря и темата. Огоста през последния месец и половина е като жена в менопауза. Не знае какво иска. Ту голяма и възмътничка, ту се поизбистри. Благодарение на вецовете, температурата на водата варира като нивото и цвета, а рибоците се ошашкаха и решиха че ще се пръснат като сестри по мъже. Не се хранят, а и няма какво да кльопат. Предишните години по това време салатата от водорасли вече е превзела голяма част от реката, и е богато гарнирана с мамарци, пиявици, бръмбарчета, бабаруги и всякакви там гадинки и дребни рибета. Любима храна на клена. Ама сега НАЦ. Няма нищо. А на всичко отгоре и цвета и нивото се менят като на млада невеста бузките кога я задяват на първата и седянка.
В съботата щях да си ходя ама късно, че жената беше на работа. Но късмета ми проработи, и чичо ми ме закара на село още в петък на обяд. Бях се облякъл за риболов още преди да тръгна, тъй, че хвърлих едно здрасти на старците и бегом на реката. А тя ме посрещна с вид невъзможен да се опише... Нито голяма, нито малка, нито бистра, нито мътна. Започнах от дълбоките места с бавно течение и обезсърчен от нищото което си кълвеше с постоянство, постепенно се придвижих към бързеите. Така изминаха около три часа. Реших че за първи път ще съм капо, но продължих вяло да пошляпвам с воблерите, сменяйки ги на всеки няколко хвърляния. Нищото продължаваше да кълве с постоянство. Стигнах до едно местенце с островчета, заобиколени с бързейчета пълни с дупки от времето когато вадеха баластра от реката и преминах на едно островче. Разрових кутията и попаднах на една микроклатушка която ми беше подарил Сандиста на чъбфеста на Лехчево. Още не я бях пробвал и за това я нанизах на карабинката с недоверие. След първите две-три замятания, не ми хареса перушината която се мъдреше на куката и взех че остригах всичко до кожа... до кука исках да кажа. Заметнах, течението я подзе и я изкара до сами-брега. В тоя момент Оооо чудо. УДАР. Засякох невярващ и излезе е тоя припикник.

Изображение

Понечих да го хвърля във водата, но се сетих баща ми какво ми казваше като бях малък.. Казваше ми че първото рибе, което хвана за деня, ако го пусна повече няма да хвана, и така след като удостоих кленчето с фото с новия ми телефон, го пуснах в торбичката. А то горкото беше малко но не маломерно.
След тоя небивал успех, замятах настървено с мисълта, че с тая лъжичка ще избия рибата, но нищото се завърна и продължи упорито да си ми кълве. Сложих отново тайванеца и още с първото замятане пръчката се изви в ръцете ми. Удара беше рязък и мощен. След което олекна и започна да се държи като зъбатка. Благодарих на господ че бях сложил повод собствено производство и без да бързам извадих е тоя хубавец.

Изображение

Изображение

В това време някой започна да вика за помощ, гледам едно хлапе с каруца и кон се бухнало в реката. Брегът стръмничък, каруцата уцелила една от дупките а коня полегнал на една страна. Детето викаше за помощ и държеше главата на коня над водата. Захвърлих мигом цялото оборудване и се хвърлих напряко. Изпрегнахме коня, изкарахме и каручката, сглобихме я че се беше разглобила при каскадата и чак тогава познах малкия. Ми той преди две години гепи колелото на дъщеря ми. Оставих хлапето да се оправя и минах на острова. Запалих цигара и се загледах в малкия. Не му се сърдя за колелото, Той е от семейство на потомствени козари. Баща му е отраснал в крайна бедност. Бяха седем деца и живееха в една къщурка с една стая и малко коридорче.
Както и да е. Живота е сложно нещо, май ще излезе по сложно и от мислите на жена пред мол с 1000лв в джоба.
На другия ден слязох пак на реката и се започна... Смяна на примамки, смяна на места,
смяна на тактики и стратегии и пак нищо. Привечер реших да пробвам едно място. Трябваше да се понамокря че иначе е непристъпно. Закачих едно СК 4см на екогеар и тоя път ги започнах. За половин час 28 риби. Най малката около 300гр. а най голямата не
надвишаваше 600гр. Страхотен кеф. Снимки не направих, защото имах на ум че ще се наложи да се навирам където не трябва и за това не взех нито телефон нито фотоапарат.
Пропуснах най важното от петъка. Свечеряваше се когато в един дебел бързей излезе ето тоя красавец
Изображение

48см. кило двеста и осемдесе . Още едно доказателство че в реката няма количеството храна от предишните години. Миналата година клен с тоя размер тежеше около двата килограма. И по това време естествено. А япончето успя да хване и това...

Изображение

Пликче с кастери. Реших на другия ден да отида на плувка.... стръв имах :lol: Ама в последствие се отказах. Нахраних уклея а пликчето прибрах в джоба. Не му беше мястото в реката.
В неделята голям карък. Цял ден ловях с повод, и излизаше само клен. Накрая свалих повода и още на първото хвърляне, япончето се напъха в устата на едра щука. Три секунди и се сбогувах с рядък цвят и много уловист воблер.

Изображение

На това място пак привечер, от дъното се надигна животно каквото не бях виждал до тогава. Бях застанал до сухия пън на високото и налагах тормоз на любимия ми страйк про. Държах го на три метра от мен в течението над една от дупките и от време на време леко го пусках по водата. Десетина сантиметра и пак задържане. Течението точно там едва едва поклащаше тайванчето когато чудовището се надигна. Щипна нежно воблера, а аз от страх се опитах да му го взема. Дръпнах леко и голиат се разсърди. Сви се на обръч, разгъна се рязко и без да усетя никакво съпротивление, воблера мина със свистене покрай лявото ми ухо. Предната тройка беше смачкана до неузнаваемост а клена ми се стори над 5 кила. Пак се разтреперах при спомена. Не се сетих да снимам тройката. Моментално смених и двете тройки с едни които свалих от SX на екогеар.
Поздрави и дано всеки види на три метра от себе си това което видях аз. А и да го извадите....
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от sandista »

Поредния майсторски описан излет :tup:

Само една забележка- карабинката я подари на някой враг и повече не слагай такава ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от ivo Vratsa »

sandista написа:Поредния майсторски описан излет :tup:

Само една забележка- карабинката я подари на някой враг и повече не слагай такава ;)
+1 :D
ПС Къв е тоя кленозавър, дето си видял :shock: :shock: :shock:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Дълголай »

+1 :D
ПС Къв е тоя кленозавър, дето си видял :shock: :shock: :shock:[/quote]


Не знам брат. Нито пия нито се дрогирам. Замислих се какво ли слагат в борото ми. :lol:
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от sandista »

Миналото лято и аз случайно видях един 8-85см. Скочих в жипъ и газ да си взема въдицата. Лазене,криене .. пусна ми се 3 пъти в краката и не удари. Още го сънувам ...
Което ме подсеща,че трябва да отида да го преслушам дали е още там :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от 6tukara »

sandista написа:Миналото лято и аз случайно видях един 8-85см. Скочих в жипъ и газ да си взема въдицата. Лазене,криене .. пусна ми се 3 пъти в краката и не удари. Още го сънувам ...
Което ме подсеща,че трябва да отида да го преслушам дали е още там :)
Може да е било бял амур :D
Ако има риба и на бастун че се хване
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от sandista »

Това си помислих и аз първоначално като го видях от високия бряг. Но не, не беше амур ... :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Itso »

Малий, за тоя си требва паркетче :D
От 80-грамовите :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от баш майстора »

Itso написа:Малий, за тоя си требва паркетче :D
От 80-грамовите :lol:
Цъ! Сека вечер, след работа, по една шепа ситни японци, от скъпите, да са настърви. Тва в продължение на една седмица. На осмия ден се отива с "китаеца-от-левчето-с-ръждивите-тройки" и... БАМ! Резултата е гарантиран. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: От 40 години ловя риба ама сега хванах компа.

Мнение от Мунчо »

По този начин се закачат извън устата, както показва практиката. От отвращение, щом установят естеството на примамката, се опитват със своеобразен рибешки "шут" да я изхвърлят от водата...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”