Обилен пуризъм с известно страдание...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от Мунчо »

Kou-kou, както казват французите, мили друзя, друзки, дрожди, демиурзи, светила, идоли, апологети, адепти, алдехиди и полизахариди!
Хубаво е човек да ходи за риба в нормално време. Някак съвсем естествено е да тръгне в десет часа, пък когато свърши. Ами ние никога не сме популяризирали ранен край(както знаем, всички неща имат един край, за разлика от кренвирша , който има два) на риболова! Тъкмо напротив – риболова продължава дотогава, докато му е кеф на човек и с важното уточнение, че е изключително важно и да е почнал в момент, когато човек е на кеф. Защото едно е да се нагласиш в момент, когато всичките ти чакри са отворени и аурата ти е светлосиня, а съвсем друго да го сториш в момент, когато дори ентропията във вселената се забавя и се налага да се ориентираш за одушевени и неодушевени предмети посредством кутретата на краката си…
Та нашия излет определено може да бъде причислен към първата категория(той можеше да бъде причислен и към втората категория, но пред реалната алтернатива моя скъп другар да се разходи сам, той подходи рационално и избра този рационален вариант). След като кротко полежах до десет часа и в пълна степен синхронизирах трептенията си с тези на космическите енергии, тръгнах преизпълнен с ведрост, позитивизъм, душевна чистота и изпитващ симпатия дори към Мая Манолова. Както стана ясно половин час по-късно, един риболов може да започне напълно нормално и естествено към единадесет часа, без това да доведе до някакъв страховит катаклизъм от сорта на изчерпване на тоника в кварталния магазин, или примерно фалита на банковата система. ..
Реката ни посрещна леко синееща, определено хладна и височка за сезона, благодарение на постоянните дъждове. До съвсем скоро нивото явно е било опустошително, за което свидетелстваха изпочупените и изкоренени дървета, и буквално изораната край брега гора гора. Между другото, реката бе успяла да прояви и откровено неразбираемо чувство за хумор, както всички същества от женски пол, и бе преместила част от отпадъците от брега върху клоните на дърветата, но не й вързах кусур в името на бъдещото ни разбирателство.
Все се канех да направя един естетски риболов с дребни воблери, както в доброто старо време и пристъпих с мерак към същината на съботния ден. За моя радост кефалчетата реагираха изключително добре на интервенциите ми, независимо от студената вода и скорошните потопи. Масовия размер се варираше в диапазона 15-30 сантиметра, кълването беше постоянно и не се чуваха оплаквания. Рибките с настървение преследваха всевъзможни дребни култови креатури, проявявайки добър вкус и излета протичаше пълноценно и безметежно. Правеше впечатление, че явно заради хладното време, рибите все още масово не са хвърлили хайвер , като на няколко места видяхме и ята от мръстещи кефали. Общо взето, за разлика от моментите, когато водата е по-топла и рибите атакуват рибите с тяло, като често се забождат извън устата, сега масово стръвно и дълбоко глътваха примамката, като нерядко следваше мълниеносна атака в момента на приводняването. Безспорен шампион по този показател се оказа неустоимия култ „Bug Minnow” , като в един момент изпитах реално съмнение дали не хвърлям директно в устата им…
Като цяло не излязоха по-едри риби, ако изключим един достолепен екземпляр над четиридесетте сантиметра, който удари в дебел бързей на „Hypnose” от „Pontoon 21” и след епична борба, продължила близо минута бе докаран за фотосесия. Тук нещата леко се пообъркаха, след като рибока не прояви елементарно благоприличие и възпитание, и след като с мощен скок се изхлузи от ръката ми, докато го позиционирах за увековечаване, успя душмански да забие двете куки на тройката в палеца ми. За щастие бе забоден за устната само с едното жило на задната тройка, така че успях да защипя стъблото й с кохера, за да не се тръска директно върху клетия ми палец (все пак така или иначе успя да го направи достатъчно пъти), и да го притисна към себе си(след това скъпия ми колега сподели, че останал с впечатление, че така съм се развълнувал, че съм хванал едра риба, че съм я прегърнал крепко) и в края на краищата успях буквално да го изтръскам от куката сред ураган от смесени чувства и още по-голямо облекчение. Докато го описвам оставам с впечатление, че говоря за октопод… Накрая останахме аз и хипноуза, който към момента се бе превърнал в част от мен. Пред алтернативата да свием знамената безславно и се явя в Бърза помощ аранжиран с изкуствени примамки, за радост и сеир на медицинския персонал, реших да се оправя сам. От по-миналата година не ми се бе случвало подобно нещо и пристъпих към процедурата с нескрито вълнение и свит стомах. Тройката на корема е изключително неудобна за хващане, и след безуспешни опити да я издърпам с клещи, голи ръце, молитви и майни, най-накрая излезе със сърцераздирателно и още по плъторадирателно скърцане и хрущене. Изключително японско усещане, както се изрази по същия повод известния в мухарските среди апологет бате Райко. Просълзих се от умиление при мисълта, че става дума за собствения ми палец, а скъпия ми приятел сподели, че издаваните междуметия наподобявали тези от финалния етап при изпълнение на сепуку…
Независимо от този дребен гаф, продължихме излета в позитивно настроение, като се изключи обстоятелството, че по необясними причини не правих повече снимки. Рибите бяха все така активни до края на риболова и приключихме с поне по петдесет мерни броя на човек, макар и със стандартни размери, като Роската на няколко пъти успя да хване по два кефала едновременно, като ползваше монтаж с две мухи, както подобава на един завършен капацитет. Екзогенните условия също бяха задоволителни в своята съвкупност - слънцето прежуляше умерено, копривите и тръните не бяха достигнали човешки бой, млечката бе е млечна зрялост, пороите бяха поизринали бунищата край брега, а комарите и папатаците бяха изключително възпитани и отлично се повлияваха от лосион против насекоми „Бочко”. Абе каквото и да ви разправя колегата Рънинг Уайлд, провинцията си има своите предимства…
След около два часа решихме да приключваме и след като за пореден път се загубихме по пътя към каляската (възможно е човек да го стори и в нива, знаейки посоката, както показва категоричната практика), не ни остана нищо друго, освен да пием по един джин с тоник в селската кръчма(1.70 лв. в комбинация големия, за тези, които се возят и са страдали подобаващо). Обичам подобни заведения – всеки ти приказва, сякаш си отдавна изгубения му баджанак, стоковата номенклатура изключва в зародиш нездрави щения, а интериора наподобява златните години на семейство Адъмс…
Та това е, мили друзя, друзки, дрожди, демиурзи, светила, идоли, апологети, адепти, алдехиди и полизахариди! Отивам да се подмивам и да положа нежното си перфорирано тяло хоризонтално, колкото и да ви разправят физиолозите, че това била най-вредната възможна поза…

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от Мунчо на Съб Юли 05, 2014 21:12, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от Cougar »

Мунчо, благодарности за поредния развлекателен репортаж.
Воблерите с по две-три тройки аз съм ги отписал защото или може да стане това което на теб ти се е случило, или най често втората тройка се забива в едно от очите на рибата или пък има реална възможност, ако си във водата, рибата да ти забие тройка в гащеризона.

Но иначе, ако човек обича мазохизма и япоснките елементи на харакири и сепуко, това е примамката! :D

А-бе тази макара виждал ли съм я някъде или само така ми се струва. :)
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от Павел Иванов »

МилиМи Муня , явно съм усетил днес от далечната река Искър твоето страдание и съм решил подсъзнателно да го споделя та да не си сам в несгодите . Аз аслъ подобно на теб , с малки разлики , успях много качествено да си перфорирам показалеца . Е какво стана . Докато си цъках в мътната вода дребни кефалета с Айриа Мен , найдох едно много привлекателно местенце което реших да обловя с култово Голди . На втората проводка УЛ Итото ми , което си е доста стрийм гега как знаеш , съ огъна до дръжката . След малце боричкане щото рибето се завря баш у бързея зе че се умори и се показа да се видим . От тук натам кофти раутата . Брега стръмничък баш при водата . Кеп естествено нанай си . С триста зора и уеко наджапване с уевата гуменка успех да го извада да види що те тва да си на сухо . Естествено последваха начинания като мерене на рибата . Излезе баш 53 санта . Убаво ама в момента в който придържах рулетката до главата и с цел да извадя талафона да я фотна , реши реЗко да завърти глава и да подскокне . Ефекта беше свободната тройка през месото на показалеца и при скока на гаведината ефектно успя да се завъртоли та жилото и се спря чак от вътрешната страна на нокътя ми :? Вече откачилото се рибе предизвика вълна от радостни чувства в мен , гледайки я него , я перфектно забитата кука , което предизвика релийз под формата на шут и около десетина метра свободен полет преди да цамбурне на ново в ряката . Многж ме изкефиха погледите на колегите кротко ловящи на плувка и дънце в околовръст и вадещи редки пръскачи . Толкоз големо задоволствие изпитах от унилите им физономии разделящи се с куена , че ми подейства като упойка докът се оперирах на място . Ся пръстето ми е удървено уеко и се налага вътрешна поливка с некъф царевичак правен на юг от Желювите виалети .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от Бат Стан »

Мунчо написа:против – риболова продължава дотогава, докато му е кеф на човек и с важното уточнение, че е изключително важно и да е почнал в момент, когато човек е на кеф.
Точно така! Ама кефа на всеки е различно понятие. Аз вчера заметнах за пръв път в 6 сабахлем и лових до 21.10 часа вечерта. Не ми се тръгваше, ама вече не можех да си виждам мухата и последните няколко риби ги лових на усет буквално.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от Д-р Флекс »

Хахахахахахаа :D Перфектен епистолярно репорт, а лосиона "Бочко" направи кърти фаянса и дори част от теракота!!! (Има ли наистина такъв?)

Една от снимките обаче направо ме разкърти - тази с пръчката и макарата. Макарата съм я преглътнал вече, моят сенсей също лови с такава, и съм й свикнал. Дръжката на пръчката обаче буквално ме превъзбуди - Муние, амико мио, кажи, каква е марката и модела, никога да не сбъркам да си купя такава...

ПП не идвайте в Родопите на бивак около Доспат и ШП, тия дето още не сте дошли - само вие липсвате.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от Iso »

Д-р Флекс написа:Хахахахахахаа :D Перфектен епистолярно репорт, а лосиона "Бочко" направи кърти фаянса и дори част от теракота!!! (Има ли наистина такъв?)
:lol: http://www.beauty.store.bg/p117297/losi ... ekomi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от naso »

Много пуризъм. Много естетика. Просто съм като замаян
Търсих подходящ емотикон... но няма
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от stancom »

Прав е бил Сталин " има снимка - има проблем " :lol:
Павел Иванов написа: Убаво ама в момента в който придържах рулетката до главата и с цел да извадя талафона да я фотна , реши реЗко да завърти глава и да подскокне . Ефекта беше свободната тройка през месото на показалеца и при скока на гаведината ефектно успя да се завъртоли та жилото и се спря чак от вътрешната страна на нокътя ми :?
Божее, боже :shock: ще ми мерят и ще ми снимат преди да са откачали рибата :fish6: До сега си виках " Малки са, ще се научат ", сега се замислям дали да не го отдам на старческа деменция :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Обилен пуризъм с известно страдание...

Мнение от ivo Vratsa »

stancom написа:Прав е бил Сталин " има снимка - има проблем " :lol:
:fish6:
Eкстра излети сте направили. И аз сколасах да ги наскубя, но интересното беше, че най-ефективна беше клатушката :shock:. / Павка пробвай я /! Но пък и имах около 40-50 празни удара на нея :shock: :lol:
ПС Иначе и аз снимам с примамка в устата ... :oops:
Спининг клуб "Абичи"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”