PR: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

Не го намира, пише че не е съвместимо. Блутута е пуснат.
Таблета е Lenovo MID756
Android 4.4.2
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

xpu161 написа:Не го намира, пише че не е съвместимо. Блутута е пуснат.
Таблета е Lenovo MID756
Android 4.4.2
Здравейте,
ще проверим и ще Ви пишем в темата малко по-късно :)
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

ОК!
Защото го мъчих и от сайта на Deepera и не искаше.
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

xpu161 написа:ОК!
Защото го мъчих и от сайта на Deepera и не искаше.
Здравейте отново, :)
моделът е без Bluetooth връзка.
Всичко, за Вашият модел може да прочетете на следният линк:

http://specdevice.com/showspec.php?id=8 ... 300033c587" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави,
При нужда оставаме на разположение!
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

Има блутут бутон и го пускам, а и в спецификацията при поръчката го имаше. Ще търся някой с телефон да пробваме
На стария таблет си няма избор пускане, спиране, но този има :shock:
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

Сега видях има настройка на Блутута да е невидим за други устройства, пуснах го да е видим и тръгна да търси да се свърже. Даже се свърза с колежката!
Ще се мъча сега да инсталирам и ако има проблем, пак ще свиркам.
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

ГугълПлей не се предава, но влязох през задната врата:
Изтеглих си APK файла и го инсталирах у дома даже на таблета, който няма Блутут
и програмата сработи :lol:
Утре ще видя какво става и с другия, че ми е в службата.
Засега ЧАО и благодарско за отзивчивостта!
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

xpu161 написа:ГугълПлей не се предава, но влязох през задната врата:
Изтеглих си APK файла и го инсталирах у дома даже на таблета, който няма Блутут
и програмата сработи :lol:
Утре ще видя какво става и с другия, че ми е в службата.
Засега ЧАО и благодарско за отзивчивостта!
При необходимост, може да ни търсите на посочените по-долу телефони!
:)
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
xpu161
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 16:25
Риболов: За удоволствие
Местоположение: Трявна

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от xpu161 »

Номерът с APK файла действа, остава и да разпознава DEEPER-а, но предполагам ,че няма да има проблем, защото като му дам да го търси - започва търсене и след малко свирка, че го няма в обхвата.
Не знам дали няма да е полезно на сайта да сложите линк за сваляне или самият APK файл от разработчика на софтуера!
Успехи - Христо :D
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

xpu161 написа:Номерът с APK файла действа, остава и да разпознава DEEPER-а, но предполагам ,че няма да има проблем, защото като му дам да го търси - започва търсене и след малко свирка, че го няма в обхвата.
Не знам дали няма да е полезно на сайта да сложите линк за сваляне или самият APK файл от разработчика на софтуера!
Успехи - Христо :D
Здравейте, :)
това, което е небходимо са следните две неща:
1. Да имате мобилно устройство, което е с операционна система Android или iOS и да поддържа активен Bluetooth :)
2. Да имате Deeper - Smart Fishfinder :)

Всичко останало е лесно и забвно! :tup:
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от Vid »

fishing-market.com написа: Ако не сте гледали клипа, за който споменавате, ние Ви прилагаме линк, в който Deeper се тества в изкуствен басейн, с изкуствени рибки. Идеята на този тест е да Ви покаже, че сонарът наистина работи.

https://www.youtube.com/watch?v=qqrW6d8 ... 2w&index=9" onclick="window.open(this.href);return false;
ТВа за ваната е много хубаво, но имам инфо от колега де го е ползвал в язовир при вятър и при 20 см. вълни това нещо ама ич не работи..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
yavor_fish
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 21:02

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от yavor_fish »

Vid написа: ТВа за ваната е много хубаво, но имам инфо от колега де го е ползвал в язовир при вятър и при 20 см. вълни това нещо ама ич не работи..
Ами то всеки, който е поне малко запознат с принципа на действие на сонарите, е наясно, че "това нещо" няма как да работи при тези условия. Както и всеки друг сонар, чиято сонда извършва подобни по честота и амплитуда движения. ;-)
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

Vid написа:
fishing-market.com написа: Ако не сте гледали клипа, за който споменавате, ние Ви прилагаме линк, в който Deeper се тества в изкуствен басейн, с изкуствени рибки. Идеята на този тест е да Ви покаже, че сонарът наистина работи.

https://www.youtube.com/watch?v=qqrW6d8 ... 2w&index=9" onclick="window.open(this.href);return false;
ТВа за ваната е много хубаво, но имам инфо от колега де го е ползвал в язовир при вятър и при 20 см. вълни това нещо ама ич не работи..
Здравейте,
на подобно твърдение, няма как да се отговори адекватно и смислено. Ами никъде не е описано в характеристиките на продукта, че устройството работи при екстремни метеорологични условия, следователно е възможно да има и прекъсване на сигнала при такива обстоятелства. Все пак говорим за безжична технология, но явно Вие ще ходите за риба само когато е силен вятър и има големи вълни. :lol:
Вижте, в света все още не е измислено устройство, което да е съвършенно. И интернетът спира като загърми, и GSM-ите прекъсват при определени обстоятелства и лоши атмосферни влияния и т.н. Тук важното е дали във Вашият риболовен мироглед, устройството има приложение? Дали на Вас би Ви било полезно и би ли Ви дало информация, която ще Ви бъде от полза при риболовният Ви излет, но явно НЕ! И то не защото устройството неработи, напротив, работи и това го доказва непрекъснато нарастващият пазар в световен мащаб, а няма да работи за Вас, защото Вие не вярвате в него и сте предубеден.
Изводът е много прост. Обикновено когато човек иска нещо, той търси начини как да го постигне, а когато не иска, той си търси само оправдания и причини как да го отхвърли! Чудим се и се питаме обаче ако някой Ви направи подарък Deeper за рожден ден или друг хубав повод, бихте ли го използвали? :)
Късмет при търсенето на подобен продукт, с такива характерситки, възможности и качество, на цената на един средно статистически не особено скъп смартфон! :D
Който е използвал Deeper Smart Fishfinder е останал доволен, и няма как да бъде по друг начин. Ние сме сигурни, че технологията и софтуера на Deeper ще бъдат подобрявани все повече и повече във времето, както е нормалното и естествено поведение с еволюцията на всяко едно високотехнологично устройство (компютър, смартфон, лаптоп, TV, Smart устройства и т.н.)

Оставаме винаги на разположение за нормални въпроси, мнения и консултации относно Deeper - Smart Fishfinder. За хора, които искат да научат нещо ново и как то може да бъде приложимо в техният частен и индивидуален случай! :tup:
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
suntsu
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 12:10
дал Браво: 2 пъти

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от suntsu »

Аз, понеже съм си подозрителен шоп, реших да не се доверявам на вашите милиони клиенти в хиляди страни и се порових в нета, да видя какво казват хората. И при това го направих най-благонамерено, понеже отдавна търся нещо такова, но работещо. Неработещи съм пробвал. Това, за което колегите ви предупредиха изглежда е пълна истина - стабилен работен обхват няколко метра, измислени риби и всичко това при идеални условия ( накак не мога да се съглася, че 20см вълна е "екстремно време"). За да не съм голословен , пускам един отзив от клиент, закупил тази играчка от Амазон. Превода оставям на Вас:



Here are the things that made me decided that this product was a fail for me:
1. The ball is the size of a tennis ball and weighs quite a bit as something to attach to the end of a regular fishing rod (not one of those thick ocean fishing rods). When you cast it it hits the water pretty hard and creates a huge splash. This will definitely scare away any fish that may have been in the water in the first place.

2. The effective range specified was 30m or something greater. Manual says you should be able to connect within 10m. Most of the time the ball was 3-4 feet away from my iPhone 5 and I still cannot connect to the device. The effective range was a joke... when I do manage to make a connection and cast it ~10 to 15 meters away, the connection drops out immediately.

3. At times when the device does connect via Bluetooth to my phone, I would open the app and it tells me device not connected... WHAT? I tried restarting my phone on and off many times and the issue still persists - so it's pretty obvious it's a device problem.

4. I'm not even confident the readings provided by the device is even accurate. We have a small pond at home (~4 ft deep) with lots of koi. I placed the device in the pond right on top of the koi and moved it around... it tells me the water depth was 16 ft and there were no fish. The narrow band seems to be more accurate than the wide band only because the wide band never worked for me. I was in at least 8 feet of water on a river and wide-band tells me (Too shallow or too deep)... WHAT?!?!

Honestly I had some pretty high hopes for this product as the secret weapon I would use to boost my fishing experience, but I ended up disappointed and gave up using it after 2 days. Trust me, you'll end up wasting time trying to get this thing to connect and actually use it than saving time finding fish.
Аватар
fishing-market.com
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 14, 2010 18:20
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Намери рибата със своят смартфон или таблет!

Мнение от fishing-market.com »

suntsu написа:Аз, понеже съм си подозрителен шоп, реших да не се доверявам на вашите милиони клиенти в хиляди страни и се порових в нета, да видя какво казват хората. И при това го направих най-благонамерено, понеже отдавна търся нещо такова, но работещо. Неработещи съм пробвал. Това, за което колегите ви предупредиха изглежда е пълна истина - стабилен работен обхват няколко метра, измислени риби и всичко това при идеални условия ( накак не мога да се съглася, че 20см вълна е "екстремно време"). За да не съм голословен , пускам един отзив от клиент, закупил тази играчка от Амазон. Превода оставям на Вас:



Here are the things that made me decided that this product was a fail for me:
1. The ball is the size of a tennis ball and weighs quite a bit as something to attach to the end of a regular fishing rod (not one of those thick ocean fishing rods). When you cast it it hits the water pretty hard and creates a huge splash. This will definitely scare away any fish that may have been in the water in the first place.

2. The effective range specified was 30m or something greater. Manual says you should be able to connect within 10m. Most of the time the ball was 3-4 feet away from my iPhone 5 and I still cannot connect to the device. The effective range was a joke... when I do manage to make a connection and cast it ~10 to 15 meters away, the connection drops out immediately.

3. At times when the device does connect via Bluetooth to my phone, I would open the app and it tells me device not connected... WHAT? I tried restarting my phone on and off many times and the issue still persists - so it's pretty obvious it's a device problem.

4. I'm not even confident the readings provided by the device is even accurate. We have a small pond at home (~4 ft deep) with lots of koi. I placed the device in the pond right on top of the koi and moved it around... it tells me the water depth was 16 ft and there were no fish. The narrow band seems to be more accurate than the wide band only because the wide band never worked for me. I was in at least 8 feet of water on a river and wide-band tells me (Too shallow or too deep)... WHAT?!?!

Honestly I had some pretty high hopes for this product as the secret weapon I would use to boost my fishing experience, but I ended up disappointed and gave up using it after 2 days. Trust me, you'll end up wasting time trying to get this thing to connect and actually use it than saving time finding fish.
Здравейте,
Първо, ако искате да се направите на умен е коректно да цитирате линк, който да води към съответният коментар, тъй като никъде по-горе не става въпрос и не е споменато името Deeper. Предполагаме, че Вие сте предубеден за този продукт и си търсите подходящ негативен коментар, който да цитирате. Нещата са много прости. Щом като не Ви харесва, няма да си го купувате. Със сигурност обаче там от където сте го изровили това, има и положителни коментари на доволни клиенти, тъй като иначе с Вашата злоба, не бихте си позволили да ни ги спестите, но явно Вие, както сам се определяте на "подозрителен шоп" не можете да бъдете обективен и да се аргументирате с факти. Ако имате желание да се убедите в качествата на този продукт, може просто да си го купите и ако наистина всичко по-горе казано на английски е вярно, да ни го върнете и тогава вече ще имате пълното основание да говорите от позицията на Вашия личен опит. Иначе всичко е много изкуствено и отдалече личи, че Вие просто си запълвате времето в 3 ч. през нощта. :D
Ако желаете и сте убеден и сигурен в това, което говорите, заповядайте лично на Пловдивският панаир, на изложение "Природа, лов и риболов 2015" от 25 март до 29 март. На щандът на Deeper Bulgaria ще има и прпредставител на самата фирма-производител и по този начин Вие ще имате възможност да споделите целият си опит, натрупан от мненията в нета, както и да им кажете лично колко много неработи техният продукт, продаван по целия свят :tup:
Риболовна Екипировка „Империя” Ви пожелава здраве, слука и късмет!

FISHING market.com
http://www.fishing-market.com" onclick="window.open(this.href);return false;
skype: fishing-market.com
тел.: 02 492 46 14
моб.: 0887699643, 0879183424
Заключено

Обратно към “Риболов с каяк”