Костур на воблер на Батак!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Костур на воблер на Батак!

Мнение от el_candidat0 »

Колеги моля ви дайте съвет ми съвет какъв воблер да ползвам за костур на язовир батак и къде да го търся костура защото пробвах на воблер и блесна още в началото на язовира от към цигов чарк и нямах успех.И ако може някой да сподели най добрия монтаж на дъно за този язовир за по големки костури на каква примамка да ги търся и прочие.
spiningist_11
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Мар 16, 2014 19:16
Риболов: Спининг
Местоположение: София,Никопол

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от spiningist_11 »

Здравей,колега! :)
Няма най-добър монтаж.Сега ще ти кажа един много лесен монтаж.На основното влакно слагаш тежест-20 грама.и връзваш вирбел и повод който е 30 см. с кука 8.Но според мен няма смисъл да мяташ на дъно,по-добре на спининг.Запомни един съвет като приятел ти го казвам:Бъди упорит, не се отказвай.Миналият път не си хванал хубаво,но следващият път не се знае нищо.Наслука :fish15:
Catch and Release
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от el_candidat0 »

Благодаря колега за съвета! Сега да кажа че няколко пъти ходя да ловя там и на дъно извадих костури около 25см и 2 бели риби но на блесна и воблер на това място не кълве и направо се дразня много защото пробвах една камара блесни и воблери и нито 1 удар от костур или бяла...говоря за мястото където завиваш на разклона към цигов чарк и след около километър на завоя има пътечка надолу към язовира.
spiningist_11
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Мар 16, 2014 19:16
Риболов: Спининг
Местоположение: София,Никопол

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от spiningist_11 »

el_candidat0 написа:Благодаря колега за съвета! Сега да кажа че няколко пъти ходя да ловя там и на дъно извадих костури около 25см и 2 бели риби но на блесна и воблер на това място не кълве и направо се дразня много защото пробвах една камара блесни и воблери и нито 1 удар от костур или бяла...говоря за мястото където завиваш на разклона към цигов чарк и след около километър на завоя има пътечка надолу към язовира.
Аз на Батак не съм ходил и немога да кажа някакви резултатни места :(.Но има много сомчета и бяла риба .Ако ловиш на палатка хвърли 1 пръчка на дъно и една си върти на блесна и воблери.Иначе там където ходиш каква е дълбочината?Ако ходиш само за един ден и имаш лодка пробвай на тролинг с по дълбоко газещи воблери.Късмет. :fish15:
Catch and Release
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от el_candidat0 »

Дълбочината където ловя на дъно и железа е около 4-5 метра.Относно лодката нямам но ако имах със сугирност щеше да удари нещо на вътре....аз така на Коларов с лодка на воблер излизаха кефали по половин килограм но от брега е същото няма удар
ivan3489
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 22:22
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от ivan3489 »

el_candidat0 написа:Благодаря колега за съвета! Сега да кажа че няколко пъти ходя да ловя там и на дъно извадих костури около 25см и 2 бели риби но на блесна и воблер на това място не кълве и направо се дразня много защото пробвах една камара блесни и воблери и нито 1 удар от костур или бяла...говоря за мястото където завиваш на разклона към цигов чарк и след около километър на завоя има пътечка надолу към язовира.

Не колега, не бели риби, а СУЛЧИЦИ ловите и всичко бутате в "торбата".
Миналата неделя бях на Цигов Чарк и видях какви са тези бели риби - по 20-25см. Няколко колеги до мен хванаха сулчици който си ги прибраха " със страшна сила" в торбата.
Спининг клуб "Стари Видри"
el_candidat0
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 20:20
Местоположение: Velingrad

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от el_candidat0 »

Колега извинявай но рибите си ги пуснах ! Не че вечерта няма да ги хванат с мрежи.....
ivan3489
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 22:22
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от ivan3489 »

el_candidat0 написа:Колега извинявай но рибите си ги пуснах ! Не че вечерта няма да ги хванат с мрежи.....
Браво !!!!! За да искаме утре да има хубави риби, днес трябва да пускаме маломерките. Мрежите не ги мисли, има си хора който гледат и следят за това. Ти само си пускай "лакомите" маломерки.
Спининг клуб "Стари Видри"
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от maznislav »

el_candidat0 написа:Колега извинявай но рибите си ги пуснах ! Не че вечерта няма да ги хванат с мрежи.....
Не , няма да ги хванат защото язовирът се ПАЗИ от доброволци. Осведомете се малко преди да пишете. И пак заради същите тези момчета въобще хващата нещо , а и бялата риба започна да се завръща там. И пускайте дребните риби иначе никога няма да хващата големи.
Поздрави и наслука
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от b_lomsky »

maznislav написа:
el_candidat0 написа:Колега извинявай но рибите си ги пуснах ! Не че вечерта няма да ги хванат с мрежи.....
Не , няма да ги хванат защото язовирът се ПАЗИ от доброволци. Осведомете се малко преди да пишете. И пак заради същите тези момчета въобще хващата нещо , а и бялата риба започна да се завръща там. И пускайте дребните риби иначе никога няма да хващата големи.
Поздрави и наслука
Един сигнал към доброволците. Миналата година бях на почивка откъм Цигов чарк. В два последователни дни видях един местен, който хвърляше с "парашути". Замяташе две въдици и ги поставяше на стойки, така че изглежда все едно лови на дъно.От време на време ги прехвърля и вадеше доста едри костури.


И като хванете големи риби да не забравите да ги пуснете и тях.
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от RUNNING WILD »

на Батак се лови с силикони,проблема е че водата е прозрачна вижда се от лодка на реални 8 метра надолу,рибите те виждат от 30 метра като застанеш на брега,заобиколи Цигов Чарк по пътя за Пещера и преди голямото втечало под параклиса слез долу,вземи си блесна 1-2 номер бяла може ривър с червено мънисто и наджапай до колене,като въртиш блесната над водораслите там е обрасло и костурите идват да хапват малките рибки и не те виждат от водораслите и идват до тебе,тоя вариант работи до 10.00 сутринта по натам се напича плитчината и няма никой,по втечалата също има костури но най добре си е от лодка с жива стръв на дъното,на Коларов е още по зле водата е ледена и няма водорасли по брега но пък рибите са доста хищтни кво падне в водата се идва да се разглежда става ли за ядене,там системата е сам и тишина по заливите и горе високо с въртележка и навътре,иначе минаваш на стръв червей и булдо или скакалци на дистанция 30 + метра и залегнал на брега и не дишаш това е,залива под Ловната Хижа е доста добър знаеш го,обикалял съм го целия ама то лятото като има хора и се надвесят над водата чакай да хванеш,иначе има и каракуда и сом и шаран освен костур кефал и пъстърва на Коларов съм ловил добри кефали с воблерчета покрай стената там си държи ама голям праз за 3 часа въртене хванеш 1-2 ако хванеш и 1 изобщо то по добре си слез на Чепинска река или на Марица за същтото време ще направиш 5-6 броя.
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от nestor »

el_candidat0 написа:Колеги моля ви дайте съвет ми съвет какъв воблер да ползвам за костур на язовир батак и къде да го търся костура защото пробвах на воблер и блесна още в началото на язовира от към цигов чарк и нямах успех.И ако може някой да сподели най добрия монтаж на дъно за този язовир за по големки костури на каква примамка да ги търся и прочие.
Здрасти колега,

Аз ще споделя от единствения излет целенасочен за костур на спиннинг на яз. Батак.
Миналата събота се качихме на Батак за да пробваме костурите. Около 15:30 започнах да бомбандирам с воблери и блесни, но нямаше резултат повече от час. Звъннах на приятел и го питах на каква примамка да ги търся, защото пробвах от миноли, чъбита, шадове и всякакви блесни, холограмни, малки големи, клатушки, но резултата беше нулев.

Приятеля ми каза да пробвам на миноу, и по точно на чакалските или риджита в размер 50-60 мм. Около 17 часа започнах да ги търся целенасочено на тези воблери и започнах да обикалям по брега. Резултата пак беше трагичен. Върнах се от мястото където тръгнах и обърнах на другата страна, не минах и 10-на метра и се спрях до едно заливче. Пак бомбандиране, вече беше около 18 часа, на едно далечно замятане нещо трепна по воблера, помислих че съм закачил закачка и продължих да си туйчвам, след 3-4 секунди ме удари КОСТУРА :D , започна и аванс да ми развива, изкарахго след кратка борба, след премерване се оказа 26 см костуряга. Голям кеф беше. След него последва и един малко по-малък на същото място, след това и трети, но прекалено малък за да има значение. Около 19 часа вече нямаше удари, всичко приключи както и започна. Развносметката е 3 костура в рамките на 1 час, а за целя излет съм мятал поне 4 часа.

Излета беше супер, въпреки че беше трудно да ги излъжа, но като си упорит дори и да незнаеш нищо пак се намира начин :wink:
firepd

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от firepd »

Не , няма да ги хванат защото язовирът се ПАЗИ от доброволци. Осведомете се малко преди да пишете. И пак заради същите тези момчета въобще хващата нещо , а и бялата риба започна да се завръща там. И пускайте дребните риби иначе никога няма да хващата големи.
Поздрави и наслука[/quote]
maznislav написа:
el_candidat0 написа:Колега извинявай но рибите си ги пуснах ! Не че вечерта няма да ги хванат с мрежи.....
Глупости на търкалета ! Но ако човек все пак има на сърце, може да пусне некой лев в магазин 'РИБАРСКА СРЕЩА' в Пазарджик за зарибяване с бяла риба на яз.Батак.
angel4o
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 18:21
Местоположение: Pazardgik
получил Браво: 1 път

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от angel4o »

Абе верно кво стана с тея пари
Malii kak mi se lovi riba
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Костур на воблер на Батак!

Мнение от stankof »

angel4o написа:Абе верно кво стана с тея пари
Зарибено е с костур със тях :mrgreen:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”