Размисли и страсти за флорокарбона....

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от quietriot »

Купуваш си това и забравяш, меко е , връзва се на възел слашаш два вирбела , правиш поводи по 15 -20 санта и си готов, аз го имам от 5 г и няма свършване.
Изображение
продават го в магазините на Бент
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от sleepwalker »

Ем няма как хем да си сигурен, че няма да прегризе, хем да няма повод да загрозява линията :lol: Същата работа като постулата в спининга, че универсална пръчка няма. Като си тръгнал за щуки, ще ги ловиш с такъм за щука, а като си за кефали, изфиняваш линията и стискаш палци да не удари зъбато. Е, има и особени случаи, в които се случва да се закачи щукарски воблер на УЛ сопа, но то е по изключение (макар че я опитах тая тръпка оня ден - готино е :lol: ). А воблерите са консуматив, са казали хората, винаги като си отвориш кутията ги поглеждай така, все едно ги гледаш за последно, пък ако ги намериш там и следващия път, значи си късметлия :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от za4o75 »

Здравей колега!По повод диаметъра на ФК-то смятам ,че може да се ползва толкова дебело колкото да не разваля играта на примамката и разбира се да може да го върже тънкия плетеняк!Има и други варианти,като например при ползване на по-тънък ФК да се пусне двоен повод или накрая на по-тънкия фк повод да се върже къс(5-10см. примерно) повод с по-голям диаметър,който все пак трябва да е съвместим с карабинката.Да си призная,аз не съм практикувал тези монтажи,но съм виждал по-опитни колеги да ги използват,особено при риболов със силиконови примамки.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от quietriot »

sleepwalker написа:Ем няма как хем да си сигурен, че няма да прегризе, хем да няма повод да загрозява линията :lol: Същата работа като постулата в спининга, че универсална пръчка няма. Като си тръгнал за щуки, ще ги ловиш с такъм за щука, а като си за кефали, изфиняваш линията и стискаш палци да не удари зъбато. Е, има и особени случаи, в които се случва да се закачи щукарски воблер на УЛ сопа, но то е по изключение (макар че я опитах тая тръпка оня ден - готино е :lol: ). А воблерите са консуматив, са казали хората, винаги като си отвориш кутията ги поглеждай така, все едно ги гледаш за последно, пък ако ги намериш там и следващия път, значи си късметлия :lol:
Вие сте мазохисти с тоя флорокарбон, ем скъп , ем съмнения много- дали ще устиска на зъбките , хората измислили , мек повод за щука, който не може да прегризе , връзва се прекрасно на възел, нееееееееееееее флоро, ми мъчете се :tup: аз ще ви гледам сеира.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от sleepwalker »

Васе, не ме числи в отбора на "мазохистите", аз такова нещо не ползвам ;) Единствено в редки случаи, през студените месеци, правя повод от обикновен монофил, когато търся костурец с дребен силикон. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от don_misho »

quietriot написа:
sleepwalker написа:Ем няма как хем да си сигурен, че няма да прегризе, хем да няма повод да загрозява линията :lol: Същата работа като постулата в спининга, че универсална пръчка няма. Като си тръгнал за щуки, ще ги ловиш с такъм за щука, а като си за кефали, изфиняваш линията и стискаш палци да не удари зъбато. Е, има и особени случаи, в които се случва да се закачи щукарски воблер на УЛ сопа, но то е по изключение (макар че я опитах тая тръпка оня ден - готино е :lol: ). А воблерите са консуматив, са казали хората, винаги като си отвориш кутията ги поглеждай така, все едно ги гледаш за последно, пък ако ги намериш там и следващия път, значи си късметлия :lol:
Вие сте мазохисти с тоя флорокарбон, ем скъп , ем съмнения много- дали ще устиска на зъбките , хората измислили , мек повод за щука, който не може да прегризе , връзва се прекрасно на възел, нееееееееееееее флоро, ми мъчете се :tup: аз ще ви гледам сеира.
Васе,ако е тва дето ми даде около метър (конеца с метални нишки), идеално е за целта,направих си 3-4 повода от него,ама лошото му е,че след няколко риби или след закачка и малко дърпане се накъдря кат пучи косъм :) Ма то пълно щастие няма...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от quietriot »

Да това е ама мойте са си прави поводите
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от bai ves »

Защо все си мисля, че струната е качество от десетилетия вече, Руснаците например ловят с безбожни класи оборудване и струна, само за трофейни риби слагат специални поводи. Говоря за щуки над 8-10 кг. Та със гледал клипове 40 либри влакно, метална струна , шад глава 45 гр- сом над 15 кг, е издържа както е тънка и онзи си смени примамката с кастмастер и лупна един як распер. Ако това е слабо, здраве му кажете, а Распера видел, невидел..... няма време да види. ФК само за сом, смадок на джиг и тролинг, спининг или капризни беззъби риби...... или пък безусловно ловене заради предимството от ФК- невидимост. Една струнка е толкова тънка , че пред видимост 10 см рибата не може да отреагира да се спре..... :wink:

10 см образно, не съм риба ни бил ни си говоря и не знам какво виждат. :tup:
pike13
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:30
Местоположение: Пловдив

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от pike13 »

Бързо водене с туичинг ,те това е
И як метален повод
Отнася се за риболов в реката,независимо какво търсиш
Няма време да оглежда - повечко бързина и китка
Но трябва и лек такъм - за да ти е кеф :idea: :idea: :idea:
наслука-риболовци
ГЛОБА-бракониери
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от Владимир »

pike13 написа:Бързо водене с туичинг ,те това е
И як метален повод
Отнася се за риболов в реката,независимо какво търсиш
Няма време да оглежда - повечко бързина и китка
Но трябва и лек такъм - за да ти е кеф :idea: :idea: :idea:
Сом ще ти вземе с тая проводка ама друг път,хваща се рядко...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от don_misho »

Владимир написа:
pike13 написа:Бързо водене с туичинг ,те това е
И як метален повод
Отнася се за риболов в реката,независимо какво търсиш
Няма време да оглежда - повечко бързина и китка
Но трябва и лек такъм - за да ти е кеф :idea: :idea: :idea:
Сом ще ти вземе с тая проводка ама друг път,хваща се рядко...
Мда, с бърза проводка и туич освен распер друго не виждам какво ще вземе в Тунджа, с редки изключения.
pike13
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:30
Местоположение: Пловдив

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от pike13 »

Не подценявайте бързината на сомчо
Виждал съм го не еднократно как гони от моста пасажи с мряна
Бързо водене ,не със сто километра в час,но много често удря още с приводняването на примамката

Това важи за лятото

Поздрави
наслука-риболовци
ГЛОБА-бракониери
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от Владимир »

pike13 написа:,но много често удря още с приводняването на примамката

Това важи за лятото

Поздрави
Преди броени часове се убедих в това,лично.Още с падането на воблера видях рибата да го удря и с бързината на бит педера.т ми разви 5метра аванс.За съжаление едната тройка се счупи а другата с три отворени жила....



Пп.Много интересна атака,чу се звук,като от кльонк.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
pike13
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 10:30
Местоположение: Пловдив

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от pike13 »

Настрой си аванса на макарата една идея да е по хлабав

Поздрави
наслука-риболовци
ГЛОБА-бракониери
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Размисли и страсти за флорокарбона....

Мнение от Владимир »

pike13 написа:Настрой си аванса на макарата една идея да е по хлабав

Поздрави
Колега,реката е широка 10м,няма как да го пускам :lol:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”