Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Vladobg1
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 15, 2016 22:42
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Vladobg1 »

PAMPASA написа:Хубаво рибе ............. :tup:

п.п. Като видя спининг , с найлона по дръжката.....................направо се влудявам :roll:
Колега спининга ми е чисто нов и това ми беше първият излет с него, в бързината​ съм забравил да махна найлона, но не мисля че в случая това е толкова важно...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Мунчо »

Vladobg1 написа:...
Ако някой знае от къде мога да поръчам въпросните блесни, нека пише. Поздрави и наслука на всички колеги.
Внасят ги "Филстар".

http://www.filstar.com/bg/%D0%98%D0%B7% ... /GRBA/303/
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Vladobg1
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 15, 2016 22:42
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Vladobg1 »

Мунчо написа:
Vladobg1 написа:...
Ако някой знае от къде мога да поръчам въпросните блесни, нека пише. Поздрави и наслука на всички колеги.
Внасят ги "Филстар".

http://www.filstar.com/bg/%D0%98%D0%B7% ... /GRBA/303/
Благодаря, колега, знам че ги внасят Филстар, но въпроса ми беше от къде мога да намеря зелена или синя клатушка, както и от въртящите им блесни. Тях не намирам в никой БГ риболовен магазин.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Daniel Defoe »

Vladobg1 написа:... Ако някой знае от къде мога да поръчам въпросните блесни, нека пише. Поздрави и наслука на всички колеги.
Заповядай :tup:

http://www.ebay.de/itm/Grba-Blinker-2-8 ... 1724382731


p. s. Наслука и на теб :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от empar »

Въртщите им блесни някъде из Сърбия ги гледах преди време и не ми направиха особено впечатление(въртележка, като много други :roll: ), но не пречи да се пробват.
Синя и зелена лепенка за клутушките и аз много исках още от самата им поява в България, но след почти три години риболов с тях, установих за себе си, че въпросната лепенка не играе особено значение.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
TodorG1983
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 17:10

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от TodorG1983 »

Аз развъртам основно грба 33 грама за сом но досега имам само едър кефал на нея, за река става въпрос. На другата 55 грама нямам удар а доста упорствам има хубава мазна игра но неще и неще, докато при мепс циклоп 3 резултатите са на лице. Лично аз смятам че 55 гр е баш сомска. Незнам нещо голяма ли му идва чак се чудя. дано да има хора с наблюдение върху нея специялно за сом.
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от ALPHARD »

Аз да съживя малко темата-на ГРБА с червена лепенка 16 грамова имам няколко добри щуклета,като повечето са били през месеците -декември,януари,февруари,когато на друго не ще да взима.
Уникална клатушка.
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от JettroniX »

2014 година си бях взел GRBA Silver №7 (55гр) с идеята за сом по Марица.

Изображение

Изображение

Обаче слука така и нямах. Още си седи в кутията и не съм я махнал, защото все се каня да направя един хеви риболов от брега на щука, но все не се решавам за това тежко упражнение и карам с по-леките такъми. Може на някой да му е любопитна играта й, така че ето едно видео, което бях направил тогава на въпросния модел пуснат в течение.
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
TodorG1983
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 17:10

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от TodorG1983 »

Да ти кажа преди една седмица и направих сефтето на номер 7 55гр със едно соме 6 кг на бавна проводка. Тъкмо си мислех че ще я посея по дъното и то ми удари. доста съм я въртял това ми е първи удър на нея
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”