Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от empar »

Ей я Сърбия къде е...ще внесат пак. :lol: Имам една сребърна от 16гр, със жълта лепенка, която обаче ми е тежка за въдицата. Имайки в предвид явния й дефицит в търговската мрежа, предлагам бартер за три каси Шуменско. :fish3:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Filstar »

Мунчо написа:
Eй-сега тези двете свършиха с упоменатите грамажи. :D


Тц! Първата я нямаше ги и преди този пост.
Сигурно става въпрос за наличности в някой конкретен магазин, понеже в склада всички са си налични :)
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от bulgarche-to »

Leo написа:Намерих змията мъртва,не съм я убивал!Ако някой има желание,мога да му пратя снимки с висока резолюция,на които ясно се виждат настъпилите гнилостни процеси.
Това с убиването е по-скоро за коментари като следния:
maranzika написа:Специално па ТИЯ си ги тъпча и ме боли к.ра за Закона... :lol:
toshiro написа:
bulgarche-to написа:...а и са защитен от Закона вид!
Що думаш неверни думи, бе, българче, а? Хм? https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BA%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Изображение

Изображение

Често се говори колко мръсотия оставят след себе си рибарите. Тук във форума уж всички сме против замърсяване, пазим природата, правим си снимчици в гората и на реката, обичаме животинките и в същото време половината ги "боли змията за змията". Тъй като подобни мнения замърсяват темата, нека модератор ги премести в една нова и се коментират подобни неща.

А относно клатушките - 4 грамовата само в побутват кефалите, по-голямата вчера я оставих в ЗМ "Злато поле". Така и нямах риба на нея.
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от niki71 »

Уважаеми колеги. Ако можете да се пречупите през насадените ви страхове ,моля не убивайте змиите .Те имат своето място в природата и наистина нападат само настъпени, а не самоцелно.
За клатушките - ловя основно на клатушки имам доста опит с този вид примамки, но точно тази не мога даже да я разловя. Със сигурност има места и проводка в които работи ,но още не съм ги открил за себе си. Поздрави!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от empar »

Колеги, хайде стига сме разводнявали темата с глупости. :fish8: :fish8: :fish8:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Daniel Defoe »

Спинингистът трябва, още в самото начало, сляпо да повярва в примамката и неизбежно ще пожъне успех с нея :fish15:

Та, имах аз ( :oops: ) GRBA, сребриста с червена холограма от 11 грамовите, но още при първото изхвърляне я запокитих далече в дърветата на отсрещния бряг на Марица и не успях да си извадя други изводи освен тези, че лети прилично и има здрави тройки.
Съвсем скоро, отново мисля да им дам шанс :wink:


p. s. През последните години вече са изчезнали следните шест местни породи домашни животни, записани в червената книга – риломанастирска овца, местна клепоуха свиня, местна правоуха свиня, делиормански кон, камчийски кон и рилски кон :cry:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от maranzika »

Някой пробвал ли е да махне вирбела на клатушката?В бистра вода ми се струва че ще "плаши" капризните рибки... :roll:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Д-р Флекс »

Кои "капризни рибки" имаш предвид? Пръскачи, главочи, кефалчета ли? Те и с вирбел, и без вирбел ще се плащат, дори и в по-замътена вода... :lol: А на щуката надали ще й прави впечатление, стига вирбела да не е по-голям от клатушката.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от empar »

Аз вирбелите ги махам на секундата, в която ги извадя клатуните от опаковката. Така като гледам и снимките на колегата Leo, който е писал ревюто, също ги е махнал. Според мен няма смисъл от тях. Отделно от това и самите вирбели не са от най-качествените. Халките и куките са средна хубост. Аз лично използвам само малките размери, с цел малки риби и за сега не съм имал проблеми нито с куките, нито с халките, но ако се ползват размерите от 16гр нагоре е задължително да се сменят, особено пък ако се търси сом.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от maranzika »

Д-р Флекс написа: А на щуката надали ще й прави впечатление, стига вирбела да не е по-голям от клатушката.
Да де,ама покрай щуките все се надявам на някоя бяла или соме рано сутрин... :wink:
Примерно на Моска Сафир 20гр. никога не съм махал фабричният вирбел и никога досега не съм забелязал да е проблем..
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от bai ves »

аз по принцип ги махам но считам, че гонеща риба не хвърля поглед. от друга страна са третокласни вирбели и тн.....
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Vassil »

И аз ще махна вирбелите със сигурност. Четейки мненията се замислям да сменя и тройките.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Мунчо »

Az си купих няколко от по-дребните. Според мен, тройките са ужасни, както и вирбелите.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от Daniel Defoe »

Изображение

Днес исках да си заприходя 11 грамови, съответно със синя и зелена холограми, но бях информиран, че у нас не се внасят, та бях принуден да се задоволя с 2 сребристи - едната със златиста, а другата с безцветна холограми

Наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Клатушките GRBA – новите стари убийци на щука

Мнение от empar »

Колеги, решил съм да пробвам офсетка със силикон на клатуните. Причината е следната - едно плитко заливче съм си намерил, където клатушките ловят добре костур(основно дребен), обачеееее....голяма част от проводките ми пропадат, поради водораслите. Не се стига до късане, понеже ловя с плетено, но след като тройната кука събере един метър растителност, просто следва безсмислено прибиране. Над водораслите удари нямам. Трябва да съм между тях, при това колкото се може по-близо до дъното. Отделно от това, на въпросното място и силиконите сами по себе си работят(там проблема с водораслите се реши лесно - офсет и чебурашка) и се досетих, че в първите страници на тази тема видях подобна симбиоза на клатушка и силикон от самия автор, макар и в големите размери. Пита се в задачата - какви силикони бихте пропоръчали за подобна модификация и съответно как да съобразя размера на силикона, спрямо размера на клатушката. Използвам размерите 4, 8 и 11гр., като и трите се отчитат добре.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”