PR: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

PR: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Filstar екип »

FilStar семинар за риболовци със специалното участие на ...

Изображение

Изображение

Изображение
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от tommy12 »

Поздравления Филстар, за първият по рода си такъв семинар в България, сигурно ще е много интересен особено с лекторите които са изявени спинингисти.
За следваща година семинар ви пожелавам и една такава придобивка.

Изображение

Изображение

Изображение
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от tommy12 »

Ще има ли снимков репортаж или видео?
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Leo »

tommy12 написа:Ще има ли снимков репортаж или видео?
Споко Томи,аз съм там!Ще се вживея в ролята на фотограф и ще отразя събитието.
И как да не присъствам :roll: Я виж моите дружки,ще учат хората на чалъми.А пък аз ще снимам :( Само :( Дунава от Силистра и Русе,завива в Румънско и не минава през Никопол :) Язък!Можех да изнеса прекрасна лекция на тема "Кунилингусът и способите за заобикаляне на аналните фисури"Но не би!
Това в кръга на шегата.Ще използвам случая да дръпна ръката на Piotr Piskorski,за чудесните воблери и да го попитам той ли измисли СалмоТрил :)И не смята ли,че 9 см-ровия Трил е дърво и неуспешен продукт от гледна точка на уловистост и реализация.Иначе от комерсиална,вероятно е успех.

Не разбрах само,защо на Павел изрично е упомената националната принадлежност,а на другите не :roll: Да не би да прилича на "сирийски бежанец" :)
Дълго се чудих дали да пусна този пост,поради опасения за погрешно тълкуване на мнението и мотивите ми :) Накрая като един истински "цапнат в устата",реших,че една от темите на семинара е твърде тясно ограничена,елементарна и в това си качество неполезна за широкия риболовец.По скоро е продиктувана от желание за лична изява и не носи практическо послание.Въпреки,че автора и е много интелигентен и ерудиран риболовец,който според мен,не е осъзнал основните грешки,които допуска :wink:

Надявам се и колегата Filstar,да не търси скрити мотиви в поста ми,а да го възприеме,като мнение на човек,който след като засмука първите капки мляко от бозката на мама,хвана и първите рибки със СПИНИНГ :)

Поздрави

П.П. Съвет към младите колеги -алкохола не е решение,но понякога помага и изостря мисълта!
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от sestrata »

Ха-ха, брат ми! :D В презентацията има грешка. Не чакам, а вече имам внучка - София. Иначе уточнението за националността заема значителна празнота в кратката ми биография. Сега за семинара. С радост, като приятел, ти отстъпвам думата за лекция на тема: "Влиянието на задната халка за движението на двучлена и втората руска тройка върху първата шведска ." :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Д-р Флекс »

Само ще скандализирате чужденците. Панове полски, все пак. Виж, когато любезните домакини К. и К. организират семинар с участието на дизайнера на сръбските Грба, Лео трябва да бъде първа писта сред лекторите, и никакви анални фисури няма да смутят гостите :D


ПП
Гусин Капитан, честито, и дръжте все този курс! Да ти е жива и здрава София!!!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Leo »

sestrata написа:Ха-ха, брат ми........
Брат ми,възможно е да съм се изразил погрешно.Едва ли мога да заема лекторското ти място.Най-малкото,няма друг,на когото да звъня за акъл,когато не съм сигурен в нещо.Освен това темата ти е интересна дори и за конвенционалните спинингисти.Този риболов е малко застъпен в България.Тепърва прохожда и аз бих изслушал с интерес лекция на тема baitcasting.Факта,че ти и доста други грамотни риболовци сте се ориентирали към подобни такъми,едва ли е случаен.Да не говорим за разпространението им в световен мащаб.
Едва ли мога да взема отношение и по темата за пъстървата и състезанията.Нито ловя пъстърви,нито ходя по състезания.Освен това Стефан не е само "пъстърваджия",а доста комплексен риболовец и е глупаво,когато говори,да не го слушаш.
Поляка е интересен и без да говори.Риболовец,създател на примамки,успял човек.Мога да си го критикувам колкото искам,най-малкото защото съм използвал и ползвам всичките му примамки.Освен това,темата му е изключително важна и актуална.Аз имам свои виждания и подозрения по въпроса и ми е много интересно какви са неговите.

Най-безперспективна ми се струва темата на Митко.Ограничена е от "джигинг","бяла риба","есента","затворени водоеми".Със същия успех можеха да бъдат добавени и ограничения за размера на рибите,размера на затворените водоеми и точно кой месец от есента.Очакванията ми бяха за по-различна тематика и формулировка.Освен това,така формулирана темата дава възможност за безкрайни свободни съчинения и копи пейст практики от които едва ли някой ще научи нещо ново.Не ми се слушат теоретични локуми,неподлежащи на проверка и непроверени от автора.По така формулираната тема,би ми било интересно да видя,хванати бели риби на конкретни затворени водоеми,примамки,монтажи.
Нямам съмнения относно лекторските способности на Митко.Имам към полезността,целта и практическите ползи от темата.

Митко,надявам се да не се разсърдиш :wink: Потърси в думите ми някакви нотки на градивност и ако не ги откриеш,чак тогава се насочи към по-лесно смилаеми мотиви от моя страна.

Ще присъствам на събитието :) С фотоапарат в ръка и лепенка на устата :) За всеки случай,да не изтърся някоя глупост.Такъв съм си.Просто не мога да правя политики :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от quietriot »

И следобеда да си вървим, не ми се вижда добре замислено , след всяко учене има и тънка част така да се кажа , Киро малко да разшири семинара със преспиване и да дигне таксата, вечерта да си има софра, теми за разговор ще има бол.
Ще маам гащи 130 км, ми тези дето ще маат 300 км, да ми стане задника после на палачинка да слушам лекции и после да си ходя с подаръче от салмо ;) хм малко ми лековато на мен- манекена, иначе с удоволствие бих присъствал на такъв ивент.
Да се приема като градивна критика към организатора!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Димитър Тодоров »

Leo написа: ... Най-безперспективна ми се струва темата на Митко.Ограничена е от "джигинг","бяла риба","есента","затворени водоеми".Със същия успех можеха да бъдат добавени и ограничения за размера на рибите,размера на затворените водоеми и точно кой месец от есента.Очакванията ми бяха за по-различна тематика и формулировка.Освен това,така формулирана темата дава възможност за безкрайни свободни съчинения и копи пейст практики от които едва ли някой ще научи нещо ново.Не ми се слушат теоретични локуми,неподлежащи на проверка и непроверени от автора ....
България не е само Дунав. Има достатъчно големи язовири, в които есенно време бялата риба е основен обект на риболов.Има и достатъчно риболовци,които ,вярвам,биха искали да научат нещо ново и интересно от мен. А за ,,теоритичните локуми,, и ,,свободните съчинения,, - ако не ти хареса презентацията ми,винаги можеш да излезеш.Това е и хубавото на семинарите - никой не те кара да стоиш там против волята ти.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Filstar »

Благодаря на всички за споделените мнения и градивната критика.

"Неточностите" в представянето на лекторите са оправени. :)

Тъй като това са първи стъпки в подобен род мероприятия. Моля за малко снизхождение от Ваша страна. Сигурно, не всичко ще е гладко, но и ние сега се учим.

Не мога да кажа, че не сме мислили и за преспиване и обща вечеря. Но в края на краищата решихме, че първия път може да минем и без тях. Това определено щеще да затрудни много организацията, но основната трудност идва от факта, че в хотела ни изненадаха в последния момент, че точно тогава хотелската част ще е в ремонт. Тоест ако някои иска да преспи, трябва да помисли за друг хотел. Ако има достатъчно желаещи бихме могли да опитаме да договорим по-добри цени за спане в хотел Лайпциг например. Както и да запазим маса за обща "неорганизирана" вечеря. :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от quietriot »

Filstar написа:Не мога да кажа, че не сме мислили и за преспиване и обща вечеря. Но в края на краищата решихме, че първия път може да минем и без тях. Това определено щеще да затрудни много организацията, но основната трудност идва от факта, че в хотела ни изненадаха в последния момент, че точно тогава хотелската част ще е в ремонт. Тоест ако някои иска да преспи, трябва да помисли за друг хотел. Ако има достатъчно желаещи бихме могли да опитаме да договорим по-добри цени за спане в хотел Лайпциг например. Както и да запазим маса за обща "неорганизирана" вечеря. :)
Е това обяснява доста от нещата , както и че като за първи път стъпвате внимателно, прави сте , този тип ивенти не са популярни у нас , но да се надавам да станат , малко преди това Маркус Видалис ще е в София на подобен ивент изобщо се очертава интересна есен, като начало надали ще има голям интерес , първо защото е платено, второ защото трябва да се пътува а това са допълнителни разходи, преполагам ще има пловдивчани доста, все пак сте меката на спининга както казваше един мой френч. :wink:
И тримата лектори са ми добри познати и тримата са капацитети по темите си и за разлика от Лео на мен лекцията на Митко би ми била най-интересна защото воденето на силикона си е наука. За Павел и Стефан няма какво да кажа и двамта са имена и в клубът си и в този форум, предполагам че техните лекции ще са интересни, като един вманиячен кастингист ще след Павлов под лупа ;).
Наслука с ивента Филстар, аз вероятно ше дойда.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Filstar екип »

Помислили сме и за награда :) Можете да спечелите безплатен билет. Победителят ще бъде изтеглен на 24.10.2014г., а ако вече си е закупил билет, ще му възстановим сумата :)

Как можете да участвате? Споделете (share) поста ни за семинара. Намира се във facebook страницата ни най-отгоре :) - https://www.facebook.com/FilstarFishing" onclick="window.open(this.href);return false;.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Росен »

Аз искам да поздравя Филстар за прекрасната инициатива! Такива събития трябва да има все повече в България и трябва по всякакъв начин да бъдат подкрепяни. Изборът на лектори от българска страна е страхотен и се гордея че и тримата са ми добри приятели (и Видри, но това е друга тема ;) ), за собственика на Салмо думите са излишни.

Успех на Филстар и на първия семинар!

Павка, честита внучка, ще мина да почерпиш ;) :) :)
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от Itso »

Споделям това, което казва Росен и искам да добавя, че цената за самия семинар е съвсем нормална.Както е и нормално това, че без други разходи няма как да се мине.И на мене ми е далече, но ако имам възможност, бих дошъл.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
ГСБ
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 12:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 35 пъти

Re: FilStar семинар за риболовци със специалното участие на

Мнение от ГСБ »

Поздравления, както за организаторите, така и за лекторите, особено от българска страна. Моето мнение е, че това би било едно чудесно събитие. В България такива семинари не се случват често. Дано сега в Пловдив, а по-късно и в други градове.

Човек винаги има какво ново да научи.
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”