Вэзможно ли е?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Мунчо »

balkanka написа:Абе чета, чета и мнооо сложно изглежда...Аз преди 4-5 години открих модел на Тубертини "Топ Скорър", с който съм извлачал всякакви телеса...па и цял сезон си ловя с него и с една макара... :cry: :cry: :cry:
E, то ти може да си позволиш да ловиш както искаш. Ние си коментираме тук ординарните риболовци...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Д-р Флекс »

Василе (pux):
"хипхопа тчи е мноо по добър от хипхопа мье", ако мога така да се изразя с думите на Ицо Хазарта... Докато ти отмахваш по няколкостотин пъти примамки по 10 гр и повече с пръчка сигурно поне 210 ако не и 240 на 40-50 метра, аз замятам с пръчка 168 на не повече от 15 метра примамки от 2 до 5 грама, и ги водя предимно по течението... Ако ти ловиш цепеници, и 40 см за теб е долна граница на приемлив улов за ден или полуден, за мен 2х40 за целия сезон са еквивалент на концерт на Металика :D :wink: Иначе, си абсолютно прав за всичко.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Павел Иванов »

pux написа:... където ловя (пъстърва в кристално бистра, стояща вода)...
Некакво ДежаВю :roll: По-горният цитат го интерпретирам като :
Целогодишно забранено високопланинско езеро , ама не ми дреме !
Иначе ако не се влачи монофила по камъните абсолютно нищо му няма , не след два - три , три часови риболова , а и след двайсет - трийсет четири / пет часови такива . За тестове с примамки триещи се по дънните камънаци хората са измислили цялата линия от флуоро , при него най-ми допада Сийгуар Татсу . Това да правим съпоставка за проблемите на Ферари след само две / три преминавания през Златишкият проход , нек`си не ми връзват :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Anton_65 »

pux написа:
ynovi написа:
pux написа: Нека вземат и една 10-12 гр. клатушка и да направят 100-тина силови замятания с нея......
А защо мяташ 10-12 гр. клатушки с монофил а не с брейд?
Намирам монофила за по-подходящ за условията, където ловя (пъстърва в кристално бистра, стояща вода) - по-трудно забележим, има известна разтегливост, по-издържлив от тънко плетено на наранявания/триене в камъни или скали, по-устйчив на усукване. И по-евтин, разбира се :).

P.S. Не мятам само клатушки :), това по-горе беше само условието за тест.
Тук съм съгласен с колегата,за моното в малки рячки примерно :D е незаменимо впредвид бистротата,не че пъстървите имат нещо против и плетеното :wink: на Чая има диви и питомни,сега само диви :wink: че питомните отидоха в буркани и в мазета :lol: но харесва ли им примамката,си гонят и лапат уставно :wink: ,за малки бистри реки като сълза на комсомолка :D ,моното си е по добро за мен си,за големи реки с малка видимост,като Марица само плетено,че там изненадите са големи,я голяма риба,я корен,я найлон,обувки,парцали,даже и кюнец съм вадил :lol: с клатушка разбира се,че нали трябва да подскача по дъното,уж :roll:
в тая тема от една късаща се корда,направо стана национален въпрос със стратегическо значение за сигурноста на държавата,кой с кво лови :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Д-р Флекс »

Опа, бай Антоне, разгеле се сетих: кво стана с мренътъ по Чая бе, възстанови ли се, или пъстървата я изеде сичката? :D
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Anton_65 »

ха ха,около Бачково и нагоре пъстървата я изяде,в рамките на града пенсийте пълнят кесийки с мренки :lol: но спирам че ще се разплачем всички ако продължа :lol:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Anton_65 »

един се хвалел на друг на Бачково как като зарибиха за състезанията,ходел вечер да не го хванат ИАРА :lol: и направил 80 буркана от пъстърва :wink: сега в селото и около него що няма рибари....ха ха,щото няма нищо,даже скоро с един колега от Сф. се засякохме,викам ти хубаво дойде за деня да половиш, ама закъсня брат :D
Митко Кирилов
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:42
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от Митко Кирилов »

Колега,
Не съм привърженик на влакната на Трабуко. :( Използвах досега за спининг влакно Ред Девил.
Обаче по препоръка /за точен диаметър :!: и добри показатели/ от позната продавачка и майсторка :tup: в риболова си закупих Trabucco S-Force Long Cast, 0.18 мм, 300 м., жълто на цвят.След като го изпробвах вече повече от 4 месеца мога да го препоръчам! :fish15:
Ползвам го за платерини и иларии /с шок лидер 0.30 мм/ на далечни дистанции.
Смятам, че ще останеш доволен!
Нещата не са такива, каквито изглеждат!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от quietriot »

Митко Кирилов написа:Колега,
Не съм привърженик на влакната на Трабуко. :( Използвах досега за спининг влакно Ред Девил.
Обаче по препоръка /за точен диаметър :!: и добри показатели/ от позната продавачка и майсторка :tup: в риболова си закупих Trabucco S-Force Long Cast, 0.18 мм, 300 м., жълто на цвят.След като го изпробвах вече повече от 4 месеца мога да го препоръчам! :fish15:
Ползвам го за платерини и иларии /с шок лидер 0.30 мм/ на далечни дистанции.
Смятам, че ще останеш доволен!
Хм, трабукото е добро ако искаш ластик с нереален диамтър в смсиъл 0,25 е почти 0,30 за другото си прав , много меко и красиво жълто и аз го ползвам за кастинг и на морето.

Аз малко се загубих в превода обаче за какво беше спора, че имам монофили на 5 г по макарите, е те си седят в гардероба ма са си здрави. :mrgreen:
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от smog »

Павел Иванов написа:
pux написа:... където ловя (пъстърва в кристално бистра, стояща вода)...
Некакво ДежаВю :roll: По-горният цитат го интерпретирам като :
Целогодишно забранено високопланинско езеро , ама не ми дреме !
Павка, няма ли да престанеш да се излагаш?
Вземи прочери плановете за упраление на нациолналните паркове и тогава пак пиши в темата.

Васко (pux), ти не ловеше ли по езерата с плетеняк, защото по реките не виждам да се правят такива натоварващи замятания.
Лично според мен Super Trout Advanced e малко като ластик, ще пробвам кополимера и се надявам да е по-добре.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от pux »

smog написа:...Васко (pux), ти не ловеше ли по езерата с плетеняк, защото по реките не виждам да се правят такива натоварващи замятания...
Ловя и с плетено и с монофил, според зависи :). Монофила има и предимства и недостатъци, както и плетеното, разбира се. Но имам пръчки които работят по-добре с монофил, а други пък с плетено, така че и това влиза в сметката :wink:. Освен това, чисто субективно, се чувствам по-спокоен, когато боря някоя хубава риба с монофил т.е. още едно детайлче, което определя конкретно избора ми спрямо сезон, дестинация и предполагаем размер на рибите :D.

Да, по реките натоварването може да е в пъти по-малко (зависи от реката :)), но там пък се лови с по-тънки монофили, които се износват още по-бързо, а също и усукването е по-осезаемо.
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Вэзможно ли е?

Мнение от smog »

То зависи от реката, защото аз този сезон съм ловил най-вече с 6 либрово по реките и процентно най-малко с въртележки, а не е като да не си тествам влакното за нараняване и здравина, правя го постояно. След закачка е просто задължително. Така, че май има доста променливи ;)
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”