Интересна играчка, за привържениците на риболов от брега.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Интересна играчка, за привържениците на риболов от брега

Мнение от кирил великий »

Ако не сме го коментирали,просто е за това че за кльонкането не мисля че ще е удачно и всеки от сомаджиите веднага си го е представил в работно положение :wink: :tup:
Прав си напълно.
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Интересна играчка, за привържениците на риболов от брега

Мнение от LVitchev »

Иначе,може да свърши работа на хора които трудно се ориентират в обстановката по водоеми и реки за от брега.Малко хора са наясно с релефа само с един поглед,повечето замятат без да имам и елементарна представа какво има под водата на четири-пет метра пред тях.повечето не са наясно че рибите се държат на места където има прикритие / определени хищници/ Други се държат до падове в нивото,бабунки по дъното и т.н и т.н. Този сонар ще върши работа за тези неща,убеден съм в това и би дал представа на начинаещи риболовци,майсторите ползват и им е достатъчно да провлачи тежест и да знае какво става на дъното.За сом обаче,аз не бих го ползвал,някои ако иска да го пробва,може и да покаже сома как идва и напада,само трябва да намери начин да го задържи над стръвта :idea: :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Интересна играчка, за привържениците на риболов от брега

Мнение от кирил великий »

Чета днес доста материали за него, предимно обяснения, из руската мрежа.

Какви са му удобствата - тия, които Л. Вичев е казал. Това е за човек - любител като мен - да мята от брега. Или да го вози с лодка за захранка до определено място.
За хора, които ловят от лодки, сонарите са по-удобни - руснаците си казват направо кои сонари, аз не разбирам.
Зареден пресно уредът издържа 4 часа, а и телефонът (таблетът) трябва да са заредени.
Уредът тежи 100 грама и се връзва за винт с резба и ухо като много старите от едно време канални тапи. Резбата се затяга към нарез в уреда (три винта в комплекта има и три нареза върху ехолота). Значи - отивам аз с мачова пръчка за риба и трябва да си нося и една яка гьостерица, за да обходя района с ехолотчето. Няма проблем.
Уредът е херметичен, плува по водата и издържа на метър под водата известно време.
УРЕДЪТ СЕ ПРОИЗВЕЖДА В ЛАТВИЯ. По руските сайтове струва 150 долара.
Има в кутията и две зарядни - за кола и за мрежа.
Ако е метнат с гьостерицата много навътре и не може да подава данни към таблета, трябва да се запаметят данните и да се издърпа към брега. Става и за река. Сканира дъното с два лъча и дава подробна картина на дупки, ямки, риба и пр. Не е чувствителен към студа и явно руските зимни риболовци най-вече го ползват за сканиране на дъното на изкопани в леда дупки. Копнал в дебелия лед дупка, видял че риба няма и копае друга. За четири часа ще набара рибата.

След месец пак ще "сканирам" руската мрежа, сигурен съм, че ще се появят сериозно количество отзиви.
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Интересна играчка, за привържениците на риболов от брега

Мнение от кирил великий »

Намерих тема в дискусионен руски рибарски форум за джаджата. Изчетох внимателно всичко, припокри се с оскъдни мнения от други тамошни форуми. Реално джаджата е купувана от двама души в тази тема и още един от друг форум. Оплакванията са едни и същи. Не работи на 40 м. дължина, а реално до 15 м. Трябва сам да настройваш антената вътре в топчето и да го херметизираш след това. Получава се лоша картина в студа, защото се прецаква екрана на смартфона или таблета, не уредът. Значи гледаш 5 минути на екрана, слагаш телефона или таблета в кожуха да го загрееш, пак вадиш, пак мериш. Най-големият проблем е чудовищен разход на енергия, трябват повече от една батерии на излет - не издържа четири часа. Батериите на телефоните и таблетите също сдават бързо. Данните за времето, Луната и др. се появяват само при наличие на Интернет връзка, ама тогава може и Синоптик да си ги провериш. Батерията се скапва за около година, това го пише в друг форум, руснаците си правят сами батерии, режат нещо, лепят и херметизират.
Общо всички оценяват идеята като добра, а изпълнението като не особено добро. В темата има и предложения за алтернативни ехолоти от брега.

http://www.rusfishing.ru/forum/showthread.php?t=69017

Давам линк към темата, които знаят горе-долу руски, ще разберат основните неща. Пък и прави впечатление как се пише в руските рибарски форуми (то и в други е така) - говорят си на "Ви", няма простащини, няма глупости. Всичко е по същество.
За мен изводът е, че ще наблюдавам темите за ехолотите за риболов от брега и ще решавам какъв модел ще взимам. Не е бърза работа.
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”