МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
brandon76
Мнения: 292
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 15:38
Местоположение: Лунната пътека
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от brandon76 »

:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Аватар
miroslavpetkov
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 22:08
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от miroslavpetkov »

Напълно съм съгласен но не можем само да се оплакваме а да не правим нищо.Аз лично съм пускал няколко сигнала за нередности и ми е някък си по леко.Верно че само една обява беше махната по мой сигнал :lol:
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от sharo1 »

Тези от 6лв -8лв и те са ментета,ужас :shock: ,нямат R-а

Изображение

http://www.filstar.com/bg/%D0%98%D0%B7% ... lver/3477/
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от kontev »

Имам няколко от въпросните ментета, купени от OLX. Това, което първо ми направи впечатление е абсолютното несъответствие на размерите. В последствие се оказа, че и ръждата не ги подминава.
Имат и предимство обаче - някои са с размер, който при оригинала липсва :lol: Например, имах една, която беше междинен размер, м/у 1 и 2 , нещо като 1 1/2 . Баш на нея имам една откачена балканка над 50см и една много тлъста американка над 40см. Дори няколко седмици живях с убеждението, че тази блесна е особено уловиста и ми носи голям късмет, докато не я посях, след което мястото й се зае от една декатлонска :lol:

Ето я и нея:
Изображение

Като цяло, въпреки, че изработката им е под всякаква критика, се въртят прилично и имам доста уловени риби на тях, с което по никакъв начин не искам да оправдавам продажбата им, особено на цената на доста маркови блесни.

Постът ми в никакъв случай да не се тълкува като поощрение за покупка на ментета, нито като реклама на такива :idea:
Позитивите написах единствено за да не си скубят косите тези, които вече са купили от въпросните блесни и да не ги изхвърлят :tup:
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от s7alker »

Това се опитвах да кажа и аз :roll: няма нужда от скубане на коси ,блесничките работят.
Едва сега обаче видях ,че колегата ги е взел на различна цена ,която е сьпоставима с оригиналните ,което вече си е неприятно .
Ето ги на по нормална цена ,като за менте :mrgreen: :arrow: http://olx.bg/razprodazhba-blesni-blue- ... -i50459587" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави !!
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
люско
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Окт 31, 2013 14:25
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от люско »

На тия цени струва ли си риска да се пазарува от продавалника?Като сложиш и доставката си идват на цени дето ще спра до някой магазин,ще си я купя и ще отида да я скъсам без да чакам доставки и други щуротии :)
teek
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 9:38
получил Браво: 6 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от teek »

Според мен, който държи да си закупи оригинален продукт, трябва да го направи от официалния вносител на съответната марка за България. Може да провери дали конкретният продукт (модел, марка, цвят) е наличен в сайта на производителя. Не би трябвало да има драстична разлика в цените на производителя и вносителя. Полезен линк:
http://www.fishing-mania.com/vnositeli/marki_all.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз също съм използвал "ментета", предимно въртящи блесни, но си е хазартно изпълнение - някои от тях ловят повече, а други по-малко.
Според мен, ако по време на излет, при конкретни условия, дадена оригинална блесна (модел, марка, цвят) е успешна, това е идеалният момент за експерименти с блесна "менте" от същия модел, размер и цвят. При смяня на двете блесни на всяка хваната риба, риболовецът ще може да си направи коректни изводи за прилики (разлики). плюсове (минуси) и "уловитост" ("неуловитост"). При използване в различни условия или при липса на едната блесна, не може да се направи точна съпоставка и всичко е много субективно. Риболовецът започва да вярва на конкретната примамка (съответно я използва по-често) или не вярва в нея (използва я по-рядко или въобще не я използва). Мисля, че с всяка блесна може да се хване риба, ако и дадем шанс. Някоя от моите любими блесни, с която хващам много риби, може да е "неуловиста" в ръцете на друг колега, ако той я използва рядко (не вярва в нея). Важи и обратното. Според мен, колкото повече "неуловисти" примамки намокрим по време на излет, толкова повече събираме нови впечатления, т.е. развиваме уменията си. А използването на "оригинал" или "менте" е въпрос на лична нагласа, предпочитания, финансови възможности и т.н.
Поздрави!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от kontev »

Мисля, че с всяка блесна може да се хване риба, ако и дадем шанс. Някоя от моите любими блесни, с която хващам много риби, може да е "неуловиста" в ръцете на друг колега, ако той я използва рядко (не вярва в нея)
Съгласен съм с горното, с уточнението, че под "всяка" блесна би трябвало да се разбира всяка блесна, която се върти добре :D А под "върти добре", разбирам да се развърта бързо след потапянето и да продължава да се върти, водена в различни посоки спрямо течението.

За "любимите" примамки съм съгласен, но също с едно уточнение. С течение на времето, риболовецът развива интуиция, благодарение на която, още с първите замятания с дадена примамка може с подобаваща точност да прецени дали въпросната примамка ще лови при дадени условия. В този ред на мисли и в най-простия случай, няма как да ни стане любима блесна, чието листо не се развърта добре. В по-сложния случай, къде съзнателно, къде подсъзнателно, асоциираме поведението на дадена нова примамка с други примамки от миналото ни, които са били успешни или неуспешни и изграждаме някаква представа за нея. От тази представа зависи дали ще даваме шанс на дадената примамка или не, съответно, дали тя би могла да ни стане любима.

Голяма философия за едни блесни ментета, голямо нещо :lol:

При всички положения, купуването и използването на ментета е непрепоръчително, защото се стимулира сивата икономика. Освен това, ментетата се оборудват с некачествени тройки и ръждясват бързо :idea:
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от RUNNING WILD »

в ОЛХ ментета на маркови маратонки Адидас и очила слънчеви мене ми се изплаши окото има Найкове 48 номер който ги няма като модел в света и са без кутия без надпис от вътре на езика няма номерация няма нищо и струват 60 лева....има попадения сайта е добър това че има българи мошеници дето искат да вземат нещо за 2 лева и да го продадат за 10 света не свършва с тях,ментета на Мепс има от поне 20 години на пазара,това с троиките на ВМЦ и на Канел примерно...дай да дам на некой 2 тройки да ми каже коя на кой е по какво ще ги познае?то има куки на Канел в пакетчетата излизат от зад с фирмената щампа на ВМЦ стреличката,внушението е голяма работа в случая,има ментета защото нямаме информация кое какво е и как изглежда и българина се хвърля на промоция без да мисли,пак бързо на време сте реагирали да се знае браво,бе то на Битака има 3 вида ментета на плетеняка Пауър Про та вие блеснички ли в Продавалник,кой кво докопа е вносител не знаете ли.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от hkoko »

Що се косите за глупости и аз си купих 2 такива 5 номер от един китайски мол в стара загора в момента който ги купувах за по два лева бройката знаех ще не са истински ,сега се уверих.Но не ме е яд що годе летят,въртят се някога може и риба да хванат.Мапсо като копират мепс и лъжиците който някой режат и дупчат да не са помазани от бога.Пък и мепс като са вързали тази мартеница на най-уловистата си блесна да не са сложили кука която не ръждясва?Ми най-скъпата ми блесна с която не искам да се разделям е едно руско желязо дето няма дори и име.Не че съм много опитен и с много стаж (но не и малко)защо си мислите ,че дори и с най-скъпата и уловиста блесна ще хванете риба?Не става първо си поиграйте с примамката ви каквато и да е тя пред вас ,за да видите какво може и какъв живот можете да и дадете,после с времето ще започнете да усещате къде точно ви върви блесната кога закача по водорасли и кога по камъни.А самоделните воблери на нашите колеги да не са по-добри от тези на рапала и салмо?Ама хващат!Какво да ви кажа сега е момента да пробваме ментетата и да избягаме от сигурното капо,така и така си сте дали парите поне ги накарайте да направят нещо за вас. :tup:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от bai ves »

:tup: Много правилно колега, межд другото спират вносът на Моска и ще бъде Мапсо, Хайде, СТАРТ!!!! Торменитирайте се
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от m65 »

Извинявам се на колегата, че пиша в темата му.
Аз примерно предпочитам да си купя китайска макара Ryobi от алиекспрес, отколкото китайска макара Ryobi от Ал Фишермен. Публична тайна е, че за китайската стока от алиекспрес плащаш толкова колкото струва. Защо да плащам за същото качество доста по-висока цена, ако си я закупя, стоката, от български "официален" вносител. От другият сайт, алибаба, за количество получаваш доооста голяма отстъпка. Нашите официални вносители на Ryobi не внасят само една макара, нали така.
Ето един пример на макара Ryobi Excia, от алибаба:
Изображение
Имам Ryobi-та от бългаският вносител и от алиекспрес, и смея да твърдя най-отговорно че разлика в качеството и сглобката не съществува. Няма и как да съществува, нали са от едно и също място. Плюс доста по-ниската цена китайците винаги са ми изпращали подаръци, най-често силиконови примамки. Българските "официални" вносители подаръци не правят.
Винаги съществува вариант като пристигне стоката в България да те принудят да си платиш ДДС-то примерно, лично аз не познавам такъв на който това да му се е случило. Как го правят това китайците не знам.
Преди около две седмици китайците имаха някакъв празник. Та на този ден 11.11.2014 г. цените на макарите Ryobi бяха намалени с 15%, закупих си Ryobi Excia 2000 за 52 долара с безплатна доставка до България. В Горна Оряховица в рибарски магазин Косатка Ryobi Excia 1000 струва 140 лева, в комлекта няма резервна шпула. Е как да подпомогна българската икономика?
Ако български производител произвеждаше такива макари със същото качество, дори и на по-висока цена, щях да купувам неговата стока. Но трудовото си възнаграждение го изработвам сам, така че сам ще решавам дали да спонсорирам нашите "официални" вносители, или китайската икономика, колкото и да ми е неприятно.

П.П. Колкото до блесни BLUE FOX в OLX, и аз имам от тях. Да категорично са ментета, но имам уловени риби на тях. Най-големият им проблем е, че често не се развъртат при приводняването им. И ако не подръпнеш по отривисто при приводняването може да изтеглиш блесната без дори да се е развъртяла и веднъж дори.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от m65 »

Продължение към предното ми мнение.
Точно месец след поръчката макарата пристигна благополучно, отново без допълнителни усложнения от рода на плащане на ДДС.
Акцентирам вниманието Ви към подаръка към макарата, който приятно ме изненада.
Ето какво открих заедно, с макарата, в кутията:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение

Блесните са по 2.5 грама, със шест различни цвята. Кукичките са тънки, остри и оксидирани. На първо четене имат отличен външен вид и изпълнение. И най-важното са подарък, към макарата, за която няма какво да кажа, понеже повечето от Вас знаят за какво иде реч. А ако и кефалът хареса тези блесни колкото мен значи ще има отлични риболовни излети. В края на краищата какво по-вече му трябва на кефалджия като мен.
Ето по този начин се печелят клиенти.
pop_stavri_
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 16:42
Риболов: предимно спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от pop_stavri_ »

Честито, със здраве да си ги ползваш! :fish15:
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: МЕНТЕТА на блесни BLUE FOX в OLX

Мнение от m65 »

pop_stavri_ написа:Честито, със здраве да си ги ползваш! :fish15:
Благодаря колега, жив и здрав да си и ти. Това като чели е най-важно, без него няма да можем да практикуваме любимото хоби.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”