St.croix triumph Spinning

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

St.croix triumph Spinning

Мнение от eroucma »

Здравейте колеги, искам да помоля да споделите мнението си за една не толкова безизвестна пръчка St.Croix Triumph TRS86MHF2.
Пръчката ще бъде комбинирана с макара около 300 грама +- 2-3 гр. и ще се ползва изцяло и само с плетени влакна, 10-25 либри и дебелина 0.8 - 2.0 по японската номерация.
Пръчката ще се ползва по големите язовири като Йовковци и Ал. Стамболийски, както и по стари речни корите, малки язовирчета и р. Дунав по рядко. Диапазона на примамките, с които ще се използва ще е 5-25 гр. и по точно най леките биха били Mepps lusox 2 и 3 номер без утежнение и Mepps Agliq 4-5 номер, а най тежките клатушки Моска , mepps syclops 2 номер и воблерчета не надвишаващи горната граница на пръчката.
Бих искал да споделите мнението и опита си с тази пръчка. Вярвам, че не малко хора тук от форма са имали допир до нея и ще могат да ми дадат ценни съвети.
Би ли ми свършила пръчката работа за поставените от мен цели. Интересува ме също и здравината и при условие, че се пази и съхранява грижливо. По точно интересува ме здравината и при замятане и евентуално вдигане на риба с нея до каква степен би могло да стане.
И последния въпрос, който се сещам за момента е как се спогаждат водачите с плетените влакна?
Благодаря предварително на отзовалите се, ако имам още въпроси ще ги задам в темата.
roskoff
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Окт 13, 2011 11:50
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от roskoff »

Здравей колега!
Не съм голямам капацитет (от 2-3 години практикувам спининга), но въпросната пръчка я притежавам от повече от година. Окомплектовал съм я с макара Риоби Заубер CF 4000 и мисля че добре се балансира. Слагал съм и плетени влакна от #1 до #2.5 и не забелязвам да има проблеми по водачите.
Аз я ползвам предимно на Дунав, като най-леките воблери които използвам са 10-12гр. (Салмо Трил) и стигам до 30гр. глави за джиг и кастмастъри. С въртележки по 18-25гр. се държи добре дори и в течение. Малко е глуха за джиг, като чуствителността нараства в грамажа на примамката и след 20гр има усещане. Водих я даже на море в Гърция и извади хубави рибки с Рапала МаксРап-а.
Тестът по примамки й отговаря, има и запас. С тънки влакна може да изхвърля леки примамки, но определено 5-6гр. й идват леки.
Определно е груб такъм, няма нищо фино в бланката (имам други пръчки 10-30гр., които имат значително по-тънка бланка), напротив - издават скрита и груба сила. Стегната, има як гръбнак и подсечката й е убийствена. Дурако издражлива е. Хубава здрава пръчка за силов спининг (поне по мое мнение)
Мисля, че ще ти върши работа за поставените цели и ще си дружите дълго време.
Поздрави и наслука (особено утре) :D
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от Павел Иванов »

На мен пък ми е чудно за какво ти е толкова мощна въдица , за нещата които си изредил от макара , през линия и примамки :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от Fishh »

roskoff написа:Здравей колега!
Дурако издражлива е. Хубава здрава пръчка за силов спининг (поне по мое мнение)
Мисля, че ще ти върши работа за поставените цели и ще си дружите дълго време.
Поздрави и наслука (особено утре) :D
Ко Каза КО !? Aма да казваш, че е здрав и за силов риболов..явно си от бранша. Има колеги ползвали и не прочели темата за да се изкажат, но аз доколкото знам едно 80% от закупилите се оплакват от слаба бланка..
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от PAMPASA »

Имам точно този модел вече повече от две години , досега нямам оплаквания от въдицата - ще ти свърши работа за целите за които мислиш да я ползваш .

Според някои е бавна и глуха ,но на мен ми допада :roll: може да се счупи само при хамалски изпълнения от хора , които са на "Вие" със спининговия риболов .

Грижи с плетени влакна няма да имаш - от друга страна пръчката има достатъчно мощ да се справи и с доста големи риби .

Добър баланс се получава с макара около 280 - 300 гр.

В моя случай Риоби Заубер 3000
Последно промяна от PAMPASA на Съб Дек 06, 2014 5:59, променено общо 1 път.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от PAMPASA »

Дубъл....... :oops:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от eroucma »

Колеги мненията ви са на двата полюса и все още немога да разбера струва ли си пръчката или не?
Павел Иванов като казах вдигане на риба нямах предвид, че ще вдигам риби от моста на яз. Йовковци, а питам до каква степен е здрава бланката защото съм чувал за счупен Авид при свещ от щука. Друг път се налага да напънеш леко рибата примерно ако се е наплела във водорасли и искам да знам до каква степен мога да се доверя на пръчката в тази ситуация?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от babydoctor »

eroucma написа:съм чувал за счупен Авид при свещ от щука. Друг път се налага да напънеш леко рибата примерно ако се е наплела във водорасли и искам да знам до каква степен мога да се доверя на пръчката в тази ситуация?
Да си чувал за аванс? :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от bad_boy »

eroucma написа:... а питам до каква степен е здрава бланката защото съм чувал за счупен Авид при свещ от щука. Друг път се налага да напънеш леко рибата примерно ако се е наплела във водорасли и искам да знам до каква степен мога да се доверя на пръчката в тази ситуация?
Колега, здравината на бланката е малко субективно понятие, ако съдиш по мненията на колегите. Тя може да бъде здрава в ръцете на един колега с опит, но крехка в ръцете на друг без такъв или решил да изпробва здравината й. С каквато и въдица да си, при дърпане от зацеп е възможно бланката да подаде ако превишиш допустимата крива на огъване, която може да понесе конкретната бланката, затова не се напъва с пръчката, каквато и да е тя. И аз съм, чувал за хора чупили авиди, но също така съм чувал за тях, че не им се опират и други марки :wink:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от sleepwalker »

Имах преди време един от по-леките варианти, малко тромава ми беше сякаш, но пък нямам оплаквания от здравина или нещо такова. Ползвах я само с плетено влакно и нямаше проблеми. И аз съм чувал за счупени триумфи, но в крайна сметка всяка въдица може да се счупи по един или друг начин. Но смятам, че при правилна употреба не би трябвало да имаш проблем ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от ceslav »

Имам въдицата от 4 години,комбинирана с шекспир президент 3500.Ползвам я само на Дунав ,за малки реки и язовири не мога да кажа,но на дунава лично мен ме задоволява.Имам риби до 5 кг. но мощта и е по голяма.Относно чупенето,и аз я счупих ,но не по време на риболов а след него с вратата на колата.Слава богу попаднах на кадърен майстор(от втория път) и сега въдичката живее втори живот.Имам и друга марка въдица по мощтна ,но тази си ми допада повече.Ако има къде да пипнеш и поклатиш мисля по лесно ще вземеш решение.Дано съм помогнал .Успех! :tup:
И справедливост за всички.......
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от eroucma »

Колеги, за да не пускам нова тема бихте ли изразили мнението си и за st.croix wild river ws86mf2 и струва ли си 60-те лева отгоре над Триумфа?
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от straj_74 »

Здравей, с тази въдица не е проблем да вдигаш 3 кг. рибоци от моста на Йовковци на мен ми служи вярно повече от 100 излета за щуки е много добра и има известна чувствителност с джигове около средата на теста и 18 -30гр. не съм я жалил и не ме е подвела ,обади се ако изкаш да ти я дам да похвърляш балансира се лесно с заубер 3000 и дайви 3500 среден клас
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от eroucma »

straj_74 написа:Здравей, с тази въдица не е проблем да вдигаш 3 кг. рибоци от моста на Йовковци на мен ми служи вярно повече от 100 излета за щуки е много добра и има известна чувствителност с джигове около средата на теста и 18 -30гр. не съм я жалил и не ме е подвела ,обади се ако изкаш да ти я дам да похвърляш балансира се лесно с заубер 3000 и дайви 3500 среден клас
Стефчо за коя от двете пръчки говориш?
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: St.croix triumph Spinning

Мнение от straj_74 »

За wild rivara 2.62м 14-56гр. :tup:
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”