Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от didaka »

Здравейте!
Издирвам "специалната" въдица и имам нужда от помощ. Мислех, че съм я намерил в Megabass Destroyer Blizzard Bull Barrel BBBS712MLMT, но се оказа, че това не е тя.....
А сега де....Сума ти време отделено в търсене се оказа напразно.

За мен "специалната" трябва да бъде :
1.С дължина от 7 до 8 ft.
2.Със строй Екстрафаст
3.С тест от 4-6гр. до ... колкото повече, толкова повече :) .
4.Да е с отлична тактилна и визуална чувствителност.
5.Да е с приличен кастинг.
6.Да не е "басова " или "EGI" въдица
7.Цена - до 400 лв.
8.Почти няма значение къде се намира въдицата.


Мисля, че успях да Ви ориентирам каква въдица търся....

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Поздрави!
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от pux »

didaka написа:...
5.Да е с приличен кастинг.
6.Да не е "басова " или "EGI" въдица
Колега, би ли уточнил малко :):
- какво е за теб "приличен кастинг" - 30, 50, 70 м.? С колко тежка примамка?
- какво разбираш под да не е "басова " или "EGI" въдица
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от didaka »

pux написа:
didaka написа:...
5.Да е с приличен кастинг.
6.Да не е "басова " или "EGI" въдица
Колега, би ли уточнил малко :):
- какво е за теб "приличен кастинг" - 30, 50, 70 м.? С колко тежка примамка?
- какво разбираш под да не е "басова " или "EGI" въдица
Уточнявам..
За такава въдица - 60-70м. според мен са максимума с "летяща" 18-20 гр. примамка /пилкер, стик, кастмастер../ . Реалистично, 50-тина м. са добра дистанция.

Не са ми по вкуса "басовите" въдици. Прекалено мощни, груби въдици. Не ми допада идеологията им - а е клъвнала рибата и веднага в лодката/ на брега. Губи ми се тръпката, въпреки че дори и при ниските тестове тези въдици излъчват мощ.
А "EGI"(за калмари) въдиците просто не подсичат с джиг добре. Затова не ги харесвам.

Поздрави!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от quietriot »

какво не му хареса на мегабаса ?
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от pux »

didaka написа:За такава въдица - 60-70м. според мен са максимума с "летяща" 18-20 гр. примамка /пилкер, стик, кастмастер../ . Реалистично, 50-тина м. са добра дистанция.
Надявам се си наясно, че екстрафаст въдиците по правило не хвърлят сами, за разлика от много други!. Това колко ще хвърли, зависи в много голяма степен от способностите и стила на "хвърляча" :). 70 м. за 20 гр. примамка съвсем не е пределна дистанция! Също, ако си забелязал колкото "по-фаст" :) е една пръчка, толкова по-тесен е "работният и диапазон" - сравнено с "не-фаст". Т.е. аз реален екстрафаст с тест 5-20 + не си го представям, за теб не знам :D.
didaka написа:Не са ми по вкуса "басовите" въдици. Прекалено мощни, груби въдици. Не ми допада идеологията им - а е клъвнала рибата и веднага в лодката/ на брега. Губи ми се тръпката, въпреки че дори и при ниските тестове тези въдици излъчват мощ.
А "EGI"(за калмари) въдиците просто не подсичат с джиг добре. Затова не ги харесвам.!
:) По стечение на обстоятелствата имам и "басова" и "EGI" въдици - нито първата е груба и мощна, нито втората засича лошо :wink:. Т.е. искам да кажа, че подобно обобщение не е коректно, особено ако се има пред вид, че ако вземеш една въдица без да знаеш каква е, ще ти е трудничко сам да кажеш дали е "басова", "ЕGI" или нещо друго :mrgreen:
Последно промяна от pux на Сря Фев 04, 2015 14:49, променено общо 1 път.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от yuri todorov »

В една друга подобна тема, съм споделил следното....
..........Наскоро видях....... две нови пръчки ........Receptor RCS772M с тест до 24 гр., и RCS772MH до 30 гр.
И двете са достатъчно екстрафаст-ови, направени са добре и спретнато, и много ми допаднаха на първо четене в магазина.
Ето какво казва производителя за тях
http://favorite-fishing.com/receptor-2/?lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;
............................
Според мен, точно тези две въдици са хубави и качествени, затова заслужават внимание.

В предвид на сезона все още не съм ги изпробвал на практика, но съвсем скоро и това ще се случи.
didaka написа:..............Не са ми по вкуса "басовите" въдици. Прекалено мощни, груби въдици. Не ми допада идеологията им - а е клъвнала рибата и веднага в лодката/ на брега. Губи ми се тръпката, въпреки че дори и при ниските тестове тези въдици излъчват мощ.
А "EGI"(за калмари) въдиците просто не подсичат с джиг добре. Затова не ги харесвам.

Поздрави!
Не съм съгласен с последното определение, нито относно басовите нито за калмар-ските......Ама, това си е мое-то мнение де!

И в допълнение: Няма такова нещо като " специалната"!
Има различни специални, според различните специални случаи!

Поздрави!
Последно промяна от yuri todorov на Сря Фев 04, 2015 15:27, променено общо 1 път.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от mikibg »

quietriot написа:какво не му хареса на мегабаса ?
Това което на мен не ми хареса е, че са груби ,дърпат напред, евтина фурнитура, за парите на които се продават може да се купят много по добри пръчки със сходни показатели .Това на пипане, при риболов може и да е друго :D За мен са разочарование, нищо общо с японския мегабас.

Пздрав
Последно промяна от mikibg на Сря Фев 04, 2015 15:26, променено общо 1 път.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от Daniel Defoe »

Здравейте колега,
didaka написа:..."специалната" въдица ...
се казва Norstream Stage SG-76-L, 2.29 m, 3-21 gr., Extra Fast :tup:

Успех в търсенето и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от didaka »

quietriot написа:какво не му хареса на мегабаса ?
Здравей, Васко!
Колегата направо ми е прочел мислите...
Поздрави!
mikibg написа:Това което на мен не ми хареса е, че са груби ,дърпат напред, евтина фурнитура, за парите на които се продават може да се купят много по добри пръчки със сходни показатели .Това на пипане, при риболов може и да е друго :D За мен са разочарование, нищо общо с японския мегабас.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от quietriot »

Сиреч е само външния вид и няма общо са качествата на пръчката.
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от didaka »

quietriot написа:Сиреч е само външния вид и няма общо са качествата на пръчката.
Не трябваше май да цитирам докрай Мики...
Мегабаса го пробвах и на вода, Васко и чак тогава се уверих че не е моята въдица.
Поздрави!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от quietriot »

didaka написа:
quietriot написа:Сиреч е само външния вид и няма общо са качествата на пръчката.
Не трябваше май да цитирам докрай Мики...
Мегабаса го пробвах и на вода, Васко и чак тогава се уверих че не е моята въдица.
Поздрави!
аз пробвах 0,8-4 не едно езеро с малки силикони и кастмастери и се държеше прилично за цената си и не теглише напред с аегис 2506, другите още не съм, просто събирам мнения , защото чух и от други места негативи , но никой не казва какво конкретно не му харесва.
И на мен ако не ми легнат ще ги продам на секундата.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от Leo »

Talon ITM 7'4'' MLXF2
Talon ITM 8'0''-MXF2
Talon Delta 7'4"MXF2
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от didaka »

pux написа:
didaka написа:За такава въдица - 60-70м. според мен са максимума с "летяща" 18-20 гр. примамка /пилкер, стик, кастмастер../ . Реалистично, 50-тина м. са добра дистанция.
Надявам се си наясно, че екстрафаст въдиците по правило не хвърлят сами, за разлика от много други!. Това колко ще хвърли, зависи в много голяма степен от способностите и стила на "хвърляча" :). 70 м. за 20 гр. примамка съвсем не е пределна дистанция! Също, ако си забелязал колкото "по-фаст" :) е една пръчка, толкова по-тесен е "работният и диапазон" - сравнено с "не-фаст". Т.е. аз реален екстрафаст с тест 5-20 + не си го представям, за теб не знам :D.
Наясно съм , че с екстрафаст въдиците се хвърля по-иначе и още как...:wink:
А за теста си прав . По-скоро мога да те допълня, че в този ценови клас реален екстрафаст с тест 5-20 няма, премислил съм го и това. Истината за теста е наоколо :) и ме устройва. Но това съм преценил, че искам..
...............................................................................
pux написа:
didaka написа:Не са ми по вкуса "басовите" въдици. Прекалено мощни, груби въдици. Не ми допада идеологията им - а е клъвнала рибата и веднага в лодката/ на брега. Губи ми се тръпката, въпреки че дори и при ниските тестове тези въдици излъчват мощ.
А "EGI"(за калмари) въдиците просто не подсичат с джиг добре. Затова не ги харесвам.!
:) По стечение на обстоятелствата имам и "басова" и "EGI" въдици - нито първата е груба и мощна, нито втората засича лошо :wink:. Т.е. искам да кажа, че подобно обобщение не е коректно, особено ако се има пред вид, че ако вземеш една въдица без да знаеш каква е, ще ти е трудничко сам да кажеш дали е "басова", "ЕGI" или нещо друго :mrgreen:
Васко, като стереотипи и двата типа въдици няма как да са твърде далече от това , за което са направени, макар че винаги ще има и изключения.
Моето мнение е, че "басовите" въдици са за силово изваждане на рибите, а аз не търся това.
И в допълнение не съм срещал досега "звъняща" басова въдица, до една са ми едни такива..."глухи". И пак казвам това е мое мнение.
А за "ЕGI"тата...Могат да бъдат отлични "воблерови" въдици.Добър кастинг, отлична тактилна и визуална чувствителност и дотам . Много, ама много им куца динамиката в засечката при джига.И пак казвам това е мое мнение.

Поздрави!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Имам нужда от помощ в търсене на " специалната"...

Мнение от mikibg »

didaka написа: Моето мнение е, че "басовите" въдици са за силово изваждане на рибите, а аз не търся това.
И в допълнение не съм срещал досега "звъняща" басова въдица, до една са ми едни такива..."глухи". И пак казвам това е мое мнение.

Поздрави!

Е тука не си много прав има въдици и въдици.

Поздрав
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”