Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от swat1987 »

Здравейте, бих искал да попитам конкретно за тази прьчка какви впечатления имате и каква е разликата между cherrywood HD spin i cherrywood pro spin? Предлагат ми за 45 лв. HD-то, като на мен ми трябва за пьстьрви и кефалчета по средни до малки реки и някой друг язовир С пьстьрвичка и костурчета. Тази, която ми предлагат е 2.10, 7-28, като мисля да я комбинирам с Ryobi Ecosima 2000 или Shimano Alivio.Имам вече такьм за хеви щукарски 2,40 30-60 на ДАМ, но искам и малко по ,,универсална прьчица''!!! Предварително благодаря за коментарите. :fish15:
Stealth 9
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от Leo »

Изображение
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от swat1987 »

Благодарим за цветния коментар колега, но не ми помагаш, като забравих да спомена, че бюджета ми е много ограничен за прьчка и макара до 100-120 лв. И сьм най-начинаещия вьв форума!
Stealth 9
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от Leo »

Напротив колега,опитах се да ти помогна.Питаш какви впечатления имаме от Черито и аз ти казах моето мнение.Доколкото разбрах,ще ловиш кленове и пъстървички по малки и средни реки.Как смяташ да го направиш с тая брутална щукарска въдица :roll: Всяка една лайт въдица,с дължина до 2 метра и тест до десетина грама ще ти свърши работа.Има ги най-различни и за всеки джоб.
А и можеше да попиташ в другата тема,на света има стотици хиляди въдици,не е необходимо за всяка от тях да се прави тема.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от kontev »

Колега, Sert Exceed се казва твоята пръчка, в дължина 1.80м или 2.10.
Макарето - Риоби-то.
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от swat1987 »

Благодаря! :-)
Stealth 9
nikawr
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 16:11
Риболов: спининг, капотинг, кото дойде....
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от nikawr »

Leo написа:Напротив колега,опитах се да ти помогна.Питаш какви впечатления имаме от Черито и аз ти казах моето мнение......
Не съм много сугласен с теб колега, аз имам cherrywood II на 2.10 7-28 акция. Блесна №1 на мепс се усеща на ръба, №2 я усещам идеално.
Наистина е малко корава и не е лигава сопа, но това е предимство когато се сбориш с някой литров кефалак.....
Долната акция му е позвишена определено, както и горната.
Ползвам "кола" за риболов на кефал по Янтра и Лефеджа и се справя иделано с кефалаци по кило. Разбира се не го ползвам с блесни №0 и лайт фофлерчета, но с фофлери от 4 гр. нагоре каквото е е l-minow 44 се чуства идеално.
Ползвал съм го за щука разбира се! По спомен "кола" е 106 гр. което го прави доста лек.
Бих казъл, че като качество е една идея по добър от Серта, който е предложил колегата.
Хубавото на тази сопа е, че е малко като унверсална, не че има такава, но все пак покрива доста голям набор от примамки!
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от A.S.H »

Чериуд 2 на 1.80 4-16 никак не е лоша, всички други, които съм виждал, са ми гадни. И аз бих избрал серта. Литрови кефали се борят без проблем и с въдица 1.50 с тест до 5 грама, много зависи от други неща. А универсалността е враг на качеството и удоволствието. Подреди си приоритетите и вземи нещо, което да те радва.
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
nikawr
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 16:11
Риболов: спининг, капотинг, кото дойде....
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от nikawr »

Колега прав си, че универсалността е убиец на кефа, но колегата горе търси някаква универална сопа в този ценови клас. Иначе Серта е идеален за целта и цената си /средни и малки реки за кефал и пъстърва.../
Аз Черито го държа в колата постоянно, с една кутия блесни и фофлери за кефал и щука, и понеже ходя често в командировки и ми е страшно удобно защото покрива голям диапазон от примамки...., това според мен е една от най-универсалните сопи в своя ценови диапазон.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от A.S.H »

nikawr написа:Колега прав си, че универсалността е убиец на кефа, но колегата горе търси някаква универална сопа в този ценови клас...
Това, което написах, е препоръка. Всеки си знае и си решава какво ще му свърши работа ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от mitioto »

Преди две-три години отидох за няколко дена на палатка на едно езеро, но бехме без такъми. Наложи се от един голем хипермаркет да си купиме 4-5 въдици и толкова макари. Купихме от тия Бърклита, щото беха на разпродажба на по..... 6,88 $ :shock: :lol: :lol: :lol:
После ги подарихме на едно младо семейство с три синчета :D
Верно е че са универсални. Държат и на фехтовка до огъня нощеска. За два дни на едната й направих улей на върховия водач от плетеното влакно. Дет се казва - непретенциозна пръчка :D
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от bai ves »

Мда, ако и се подменят водачите си е съвършенна дунавска тояга за въртележки, кастмастери и клатушки..
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от Младен Маринов »

mitioto написа:Преди две-три години отидох за няколко дена на палатка на едно езеро, но бехме без такъми. Наложи се от един голем хипермаркет да си купиме 4-5 въдици и толкова макари. Купихме от тия Бърклита, щото беха на разпродажба на по..... 6,88 $ :shock: :lol: :lol: :lol:
После ги подарихме на едно младо семейство с три синчета :D
Верно е че са универсални. Държат и на фехтовка до огъня нощеска. За два дни на едната й направих улей на върховия водач от плетеното влакно. Дет се казва - непретенциозна пръчка :D
Аз съм бос(да се разбира бос, а не boss) в спининга, но тъй като имам приятели при видрите, чат-пат ходя на техните мероприятия-екоакции, отворени първенства и т.н. На едно от състезанията преди няколко години, което се проведе на Жребеца, Стефан Минчев ловеше с Berkley cherrywood 2.40 m., акцията беше или 7-28 или 8-25, нямам точен спомен. Това за мен е достатъчен критерий в случая за сносен продукт-или както се казва "сляпа вяра".Така че от подобни гръмки твърдения няма нужда.
Друг е въпроса, че за риболова който споменава момчето, 2.10 на 7-28 е груба работа.
Последно промяна от Младен Маринов на Пон Фев 23, 2015 15:15, променено общо 2 пъти.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от swat1987 »

Определено е груба за целта и се насочих кьм Серт 1.80 м.
Stealth 9
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Berkley Cherrywood-мнения и коментари

Мнение от kontev »

Преди години, въпросното Беркли се водеше прилична щукарка за парите си, за първа. Което не значи, че е универсална, имайки предвид, че най-масовите риби у нас са кленчета по 15см и костури по 10см. Тестът на една универсална пръчка следва да е нещо от сорта на 3-15гр, не повече.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”