SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
stingar
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 10, 2014 20:32
Риболов: spinning
Местоположение: Manchester
получил Браво: 3 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от stingar »

Мунчо написа:На мен пък повече ми се развива задния винт. Но с по-ниските класове е така...

п.с. Между другото, една от най-инертните пръчки, в неприятния аспект на тази дума, сa интербороните на "Смит" при по-малките тестове. Не знам защо, но са ги изобретили лигаво-клепещи. Определение, което трябва да се разграничи от една пъргава параболичност, характерна например за един достъпен модел като "Тенрю Джувия" и прочие подобни. Дори се замислям дали япончетата не са искали да напишат "ИнертБорон".

Предолагам имаш цел да оспамиш всяка тема в този форум без значение за какво става въпрос.

Не знам дали ти се иска да бъдеш център на внимание но лично аз смятам, че "остроумните ти" мнения не винаги оставт разбрани дори и да си искал да кажеш нещо смисленно. Май все ти се иска последната дума да е твоя.

Не знам как даваш определения без да си притежавал определена пръчка и говориш за цяла серия под общ знаменател. По коментарите ти е ясно, че изобщо си нямаш и на идея защо една пръчка се прави по-бърза/бавна и т.н.т.

Моля те съвсем сърдечно да не спамиш повече всички мои теми (или пишеш в тях) и искренно се надявам да го направиш.

ПС: ако имаш нещо повече да споделиш пиши ми на ЛС. Надявам се както един уважаващ себе си мъж би постъпил да уважиш молбата ми и да не пишеш повче по моите теми.
Rods:...............................................Reels:
Tenryu Swat SW97ML 8-35g......................Daiwa Certate 3012h
Tenryu Rayz RZ68LML 2-10g.....................Daiwa Luvias 3012
YAMAGA BlueSniper Blanks 95M 80g.............Daiwa Catalina 4020pe-h
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Павел Иванов »

Колега , ако пак прочетеш мнението на Мунчо , ще видиш , че не е имал предвид нито едно от нещата за които споменаваш . В случаят е засегнал аспект проплематичен при УЛ и Л варианта на доста боронови геги , има го и при ИТО , Англо , КлубКаскет и други боронови геги , вкл. и Смит при леките строеве и определена дължина на въдицата . Демек в случаят не е имал предвид конкретно твоята гега , а просто е споделил мнение , базирано на личен допир с някоя и друга въдица от упоменатите :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от bai ves »

вЕЧЕ нищо не разбирам от риболов ама отивам в 4.30 да търся бели риби под нас, има защо...........
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Asio »

Е Мунчо да захапят, не се вижда често. И то за това, че се изказа адекватно. Голям смях.
Простете на колегата , имигрантското ежедневие понякога идва в повечко и на най-смелите българи. Нека уважаваме имигрантите, защото все пак са пръв инвеститор в страната , 4 000 000 лв. на ден.
Час и половина в чалгата си е лайф тайм експириънс ! Ама само уан тайм. Секънд ще ми дойде ту-мъч.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от MapuaH »

Асьо, ам, чИ то и наш Мунчо е человек и него могат да го кастрят понякога :)
Аз пък като един непознавач на материята, хахахахаха, напълно подкрепям неговото мнение. А и определението му за пръчките на Смит не е само за малките грамажи :) Думам от опит :)
Сега като се замисля, Бат ни Мунчо има някъде към 2 или 3 геги бяха..... ако не се бъркам. Сигурно е понакупил още някоя, ама ме съмнява :) Та и аз се чудя откъде го взе той тоя опит. Хахахаха :)

Ице, направи ли ги 3 или станаха 4 в драгоценния гардероб ? :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
stingar
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 10, 2014 20:32
Риболов: spinning
Местоположение: Manchester
получил Браво: 3 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от stingar »

В темата има 65 комнтара до момента като около 25% са директно свързани към заглавието. Мненията на Мунчо са точно 6 като първите 5 са 100% спам създаващи допълнителен спам от други мнения.

Мненията на Асио са точно 3 като те са 100% спам поне на него му прави чест, че като го помолих да не пише повече го направи, но все пак русенско-българската му черта не се стърпя и заби трети спам след първите два. И за негово свединие не съм от спонсорите на България по-скоро обратното. Но това е друга тема на разговор.

Той Мунчо си ми го каза на ЛС кой съм аз с регистрация 2014 да не съм съгласен с по-старши членове (вуенщината в Бълграия никога няма да умре).


Днес сутринта прескочих до реката, че имах недовършена мисия и това са резултатите:

След три години риболов по реката и безброй риби това е първата ми американка даже не подозирах, че има такива. Удари на Forest Miu 3.5gr.

Изображение

Имаше много жестоки и дълбоки наранявания от по-едър хищник които бяха видимо пресни но съм пропуснал да ги снимам. От тази снимка се вижда липсата от люспи вероятно от същата захапка.

Изображение

Вече бях се отчаял, че пак няма да хвана сребрист враг и смених от PE 1.2 на PE 0.6 +Grand MAX FX 0.165. След десетина замятания най-накрая ми удари първата пролетна сьомга за тази година. След около 10-15мин беше на брега :twisted: .

Изображение



Пръчката се справи блестящо като обра всички мощни тласъци на рибата въпреки финната линия. Впечетляващ кастинг се постигаше с малки примамки(3.5гр.) които са извън кастинговия диапазон. Пръчката е лека много добре балансирана, с добър кастинг, и достатъчно мощна за да се справи с голяма и борбена риба но същевременно и да достави удуволствие при борбата.

Бързи пръчки предпочитам за морски спиннинг и речен риболов с леки течения или водоеми без течение(канали,язовири). При риболов на средно големи пъстървови реки ссъс силно течение "клепащо-клецащите" пръчки спомгат за много по-плавно вадене на рибата и лично мое мнение е, че откаените риби са много по-малко.


Всеки си има право на мнение и предпочитания кава пръчка му харесва. За момента съм решил да се порадвам на придобивката си защото наистина много ми допада, но разбира се някой ден ще ме охапи бръмбара и може да бъде сменена с нещо още по-добро. Може би малко по-малко "инертно" но за да се случи това вместо 75% спам биваше спамаджиите вместо да критикуват да вземат да предложат модел, производител та да знае човек къде да търси. ВСе пак си мислех, че за това е форума.


Мисля, че тази тема се изчерпа и е за ключ. Ако все пак някой иска да си спами включително и Мунчо нека го правят на воля, та кой съм аз да давам наклон на по-старши съфорумци?



ПС: Благодаря на всички които ми дадоха добри съвети и комнетари като визирам (Павел Иванов, bgfishingmaniac, valeri hinkov)
Rods:...............................................Reels:
Tenryu Swat SW97ML 8-35g......................Daiwa Certate 3012h
Tenryu Rayz RZ68LML 2-10g.....................Daiwa Luvias 3012
YAMAGA BlueSniper Blanks 95M 80g.............Daiwa Catalina 4020pe-h
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Мунчо »

Сега, както бе ме помолил колегата, се въздържах от коментари, за да не спамя в темата му и проявим мъжко държание, към което той призова, но долното щедро приписано ми епистоларно откровение, определено ме провокира. Таз значи, аз съм бил казал следното:
"Той Мунчо си ми го каза на ЛС кой съм аз с регистрация 2014 да не съм съгласен с по-старши членове (вуенщината в Бълграия никога няма да умре)."
Снощи след като прецених, че с поста си относно интерборнона може да съм засегнал колегата - нещо съвсем естествено и обяснимо, като се има предвид еуфорията от новата придобивка(която не е чужда и на мен) и донякъде крайното ми субективно мнение, аз написах лично съобщение, в което се извиних и изрично упоменах, че по никакъв начин не съм искал да омаловажа и подценя избора му, нито пък да го обидя персонално. Написах му също така, че повече няма да пиша в теми , пуснати от него, нито по някакъв повод ще коментирам негови постове в други такива и приемам предложението му да се държим като големи мъже. Казах също, че за разлика от форумни анонимни лица, които пишат(за да търсят конфликти) и форумни драскачи(точно така се изразих, помня тази квалификация), ловящи риба на компютър и атестиращи въдици по снимки, аз съм в този форум от 15 години и съм реален субект, поддържаща контакти с болшинството писали в темата и огромна част от сериозните потребители на форума и в тази връзка постовете ми са далеч от виртуалната анонимност. С някои от колегите(включително и основните участници в темата) сме добри приятели и познати, с други сме имали конфликти, които обаче сме разрешили по метода на директното рационално общуване и храним едни към други чувството на уважение, споделяне на общи идеи и готовност за взаимопомощ както подобава на добри познати.
Отделен въпрос е, че никога не съм си позволявал да дам становище за неща, от които нямам преки, лични практически впечатления. А доста колеги ме питат за мнение, като никой не се е оплакал, че съм го подел воден от мерак, да съм поливалентен компетент и да имам мнение за всичко. За щастие имам детински плам, еуфория и мераци, имам си и ембелматично-харизматичен гардероб - обект на закачки и шеги от страна на колегите. Виждам, че Мариан ме е закачил за него. :D Между другото, в момента в България има много интерборони, но преди години се брояха на пръстите на ръката и един от първите бе именно неговия. Спомням си, как на пъстървовото откриване на Панега преди години мятахме с него о го клатихме, коментирахме необичайния му строй. Скоро бе пристигнал и го гледахме като дошъл от друга планета...
И в тази връзка да ми сервират и вменяват подобни откровено примитивни реплики и мераци за цензуриране или лустрация на база на форумна регистрация или присъствие са жалки и елементарни.
Последно промяна от Мунчо на Нед Май 24, 2015 0:43, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Павел Иванов »

Въх ....
Недейте . Няма нужда темата да се превръща в сапунка за кеф на осъзнатите и не осъзнатите как е модерно да се наричат последно време , "хейтъри " .
Значи , Муня е един от най-вери биг пичовете дето познавам . Автора на темата според мен е много свестен пич . Та лично според мен .... както казах , няма нужда акомеразбирате :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
stingar
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 10, 2014 20:32
Риболов: spinning
Местоположение: Manchester
получил Браво: 3 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от stingar »

Цитат от ЛС на Мунчо Вас това съм аз :D.
Мунчо написа: За разлика от Вас, аз съм във форума от самото му създаване преди 15 години, не съм някакъв виртуален трол, познавам пряко повечето сериозни спинингисти и те както виждате не намират мненията ми за лекомислени, макар и да са изказани прекалено фриволно.

А сега да видим кой е слушал в час по български и литература :D.

Мунчо написа:...може да съм засегнал колегата

Тук засегнат може да е само страничния читател на темата, или някой госпожица дето са я щипнали по г**а. Колко щеше да е хубаво ако имаше модератори в този форум.

Павел Иванов написа:Въх ....
Недейте . Няма нужда темата да се превръща в сапунка ...
То точно това беше идеята ....
Rods:...............................................Reels:
Tenryu Swat SW97ML 8-35g......................Daiwa Certate 3012h
Tenryu Rayz RZ68LML 2-10g.....................Daiwa Luvias 3012
YAMAGA BlueSniper Blanks 95M 80g.............Daiwa Catalina 4020pe-h
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Мунчо »

stingar написа:Цитат от ЛС на Мунчо Вас това съм аз :D.
Мунчо написа: За разлика от Вас, аз съм във форума от самото му създаване преди 15 години, не съм някакъв виртуален трол, познавам пряко повечето сериозни спинингисти и те както виждате не намират мненията ми за лекомислени, макар и да са изказани прекалено фриволно.

А сега да видим кой е слушал в час по български и литература :D.

...
Tук не става дума за сапунки, а за много по-прагматични неща.
Значи много хубаво е, че колегата е съхранил писмото ми и ме цитира, защото в написаното не откривам аспектите, които той ми вменява. Къде Мунчо пита кой сте Вие, за да не сте съгласен с по-старши членове? Той (Мунчо) е написал, че за разлика от анонимни форумни субекти, които ръсят някакви коментари( в случая вие не спадате в тази категория, защото не сте коментатор, а човек търсещ информация) от позицията на своята неизвестност, той е една потребител пръсъстваща отдавна тук, и в тази връзка стои като познаваем такъв зад мненията си, макар и изказани по нестандартен начин. И ако е написал глупости, всеки познаващ го ще ги свърже пряко с него. Или казано с други думи, те няма да бъдат неадресирани. Мунчо е внимавал изключително много в часовете по български език и литература, както и в много други часове и в тази връзка, ако бе желал да каже(напише) нещо подобно, щеше да го е сторил по недвусмислен начин, така че да не остане капка съмнение, дори и поднесено завъртяно. Но, уви, дори като модератор в този форум, той винаги е позволявал да се водят дискусии в свободна форма, дори до степен спам, с единственото изискване, да се спазва добрия том и да не се изпада в личностни квалификации и вулгарност.
И понеже съм любознателен, премолитвих темата от начало, при което останах с впечатления, че освен при българския и литературата, темата накуцва и в математическите й аспекти(които по-скоро са статитически, поне според поднесения им моргологически анализ).
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от MapuaH »

Мунчо написа:За щастие имам детински плам, еуфория и мераци, имам си и ембелматично-харизматичен гардероб - обект на закачки и шеги от страна на колегите. Виждам, че Мариан ме е закачил за него. :D Между другото, в момента в България има много интерборони, но преди години се брояха на пръстите на ръката и един от първите бе именно неговия. Спомням си, как на пъстървовото откриване на Панега преди години мятахме с него о го клатихме, коментирахме необичайния му строй. Скоро бе пристигнал и го гледахме като дошъл от друга планета...
И аз те обичам, мили ми приятелю :) И се радвам, че съм един от богопомазаните, избрани да зърнат тъй мечтания гардероб.
Винаги съм те уважавал, винаги съм се допитвал до теб за много неща и мисля и за в бъдеще да го правя :) Защото знам, че ще получа адекватно, добре обосновано и компетентно мнение по съответния казус !!!

Обаче ти се сърдя, че освен, че тръскахме Интерборона не взе да боднеш един рибок, та все да му върви по Майсторски ! :)



Майтапа на страна, но колегата Мунчо е един от ерудитите на този форум, допринесли с много за неговото развитие през годините и малко или много човек трябва да има уважение.

А що се отнася до новобранците, сега погледнах, че съм на 15 място по мнения :) Почти 6000 ...... Малеееееее :) Как отлетяха годините, тцтцтцтцтц :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от bountyhunter1 »

Е нищо друго не мога да кажа, освен че е нещо уникално. А баланса....ами супер си е баланса

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Май ще купя още в други дължини :)
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Asio »

stingar написа:В темата има 65 комнтара до момента като около 25% са директно свързани към заглавието.....
Ти си спамър номер едно в темата си. Уж питаше за бланки, тестове и т.н. пък сега качваш разни риби ловени немай къде си. Пусни друга тема , пъстърви или сьомги от еди къде си. Хвърляш всичко в тази тема, като в циганска торба. Изивинявай, ама когато ми е забавно ще си позволявам да спамя в твоята тема.

И на теб да напомня ,че темата ти е написана в грешния раздел, и по правилата на форума няма място тук, което пък само по себе си е пак спам.

Поздрави там, където и да си.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Д-р Флекс »

А що се отнася до новобранците, сега погледнах, че съм на 15 място по мнения Почти 6000 ...... Малеееееее Как отлетяха годините, тцтцтцтцтц
и пр. страст!!!


Каква поредна спинингова драма, Божеее, Божкей... добре, че ви има всички вас, че иначе от скука щехме да умреме у тоя форум... :tup:
Аватар
Slavv
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 999 пъти
получил Браво: 52 пъти

Re: SOULS TF-E82HS-TZ или Ito Craft EXC 820MX

Мнение от Slavv »

Много са красиви пустите им въдици японски.
А пък тези на ITO CRAFT са си произведения на
изкуството.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”