Каква пръчка да избера за кефал?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Мунчо »

Тхе блуе уейл ис колин ъс!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Димитър Тодоров »

Ей за това избягвам да влизам при кефалите..дорде обсъдим правилния тест и оттекоха пет страници.. :lol: :roll:

Сигурно г-н Иванов има право в забележката си,но въдичката ми направи приятно впечатление за парите си и използвах случая да я спомена.Може пък някой друг да намери полза в коментара ми.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от mitioto »

babydoctor написа:Е, Павлети, Майчица Струма иска по-хард отношение - знаеш, че съм предимно железар, но и там е така. Мунчовите пуризми не минават. :D
Док, ти колко често ходиш по Струма? Да немаш некакви спомени от Живково време? Не крия, че в долното й течение немам наблюдения, но кюстендилския район можеш спокойно да го покриеш с истински УЛ и то на 5'6". Какви 10, какви 30 г?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от babydoctor »

mitioto написа:Док, ти колко често ходиш по Струма? Да немаш некакви спомени от Живково време? Не крия, че в долното й течение немам наблюдения, но кюстендилския район можеш спокойно да го покриеш с истински УЛ и то на 5'6". Какви 10, какви 30 г?
В Кюстендил работих до 86-та, тогава имаше един харпунджия, с условна присъда за това, но продължаваше да трепе в района Четирци - Пастух 2-3 кг. кефали и даги носи в Пауталия, увити в Раб. дело, за да се хвали с тях. И аз хващах чат пат такива, но по-надолу, на плувка или дъно. Сега ми е ясна обстановката, до преди две години ходех там - всъщност, в къща за гости Пастух беше последно. За там си прав, по-голямо от 30 см. не хванах. Визирах района Кресна-Сливница-Крушица /между другото, там ми е най-големия кефал - 3 800, на дъно, на 6/00 кука, на мряна педарка - хвърлях за сом/ - Каменица-Микрево. Там покрай кефала винаги могат да те изненадат и сом, и щука. А ако си се навил, можеш и целенасочено да ги търсиш...От това лято зарязвам Искърското дефиле и ще се върна към Струма и Огоста, по Струма за еднодневки, че с тая магистрала и изсичането на тополите надолу за палатка не става в жегата... :mrgreen:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от fisherman »

babydoctor написа: ще се върна към Струма и Огоста,
По-добре Огоста,и като количество и като качество на рибите.Дори и комарите са повече там :D
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 694 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от koriolan »

fisherman написа:....Дори и комарите са повече там :D...
:) въпроса с комарите е мнооого спорен...:) Струмските може и да са по-малко, ама по-хищни :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от babydoctor »

Е, комарите по Македонска Струма са дзверове, но Огоста е близо до Реката, а по-комари от там няма. Като си ходех ваканциите в Лом, първият ден ме изяждаха, после не ме закачаха, щото нямаше къде - само си се дръгнех. И да, Огоста и Дунав ще са, щото са ми под ръка от Вълчедръм и Лом, Струма за еднодневки, ако се спретнем с Алеко и Митьо Граховски... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от jorez »

Привет колеги.
Много време мина и много вода изтече по реките,откакто пуснах темата.От тогава не съм спирал да чета и да тръскам пръчки по магазините. :wink:
Следих всяка тема относно пръчки и последно се бях ориентирал към няколко варианта.Естествено,осъзнах че трябва да вдигна и бюджeта.
Ето и тези които отсях:
GAD Chaser-CRS712MLF 3-14g.
Angler's Republic Palms SHORE GUN-SFGS-70L-TW 3-12g. но тази изчезна докато се реша.
После докараха новите ShoreGun EVOLV.Гледах ги в магазина и мн. харесах SFSGS-70L TW 3-14g.Един мой приятел си търсеше подобна въдица,аз му я похвалих и той я купи.Оказа се че е била само тя. :(
Другата EGERIA NATIVE ESNS-74M/4-13g. Направо се влюбих в нея.Мн.пипната,пъргава и с коркова дръжка.Само дължината малко ме притесняваше 2.28.
Та така времето си минаваше,а аз продължах да се насландисвам.Неусетно дойде коледа и добрия старец(Вукадинов)пусна едни намаления.Аз реших да се възползвам и взех един Chaser-CRS732MMXF 4,0-18,0g.Вярно,че не е точно това което търсех,но за 207 лв. си беше оферта.
Имах възможността да я тествам на 30 и 31 декември на Дунав.Нямах подходяща макара и за това сложих една стара Okuma Trio Red Core 40.Изненадващо се получи мн.приличен баланс.Направо ми залепи в ръката,страхотна пръчка.Тествах я само на джиг,поради високото ниво и липса на прилични места.Ползвах глави от 8,10 и 15 гр. и силикони до 10 см.Риби не излязоха,но пръчката се държеше супер.
Сега трябва да взема прилична макара за нея. Ще се ползва по Дунав и Огоста.По-натам ще търся нещо по-лайт от сорта на 2-10гр.
Та до откриването има време.Може би нещо до към 400лв.?
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от jorez »

Привет колеги!
Гледам,никой нищо не е предложил.Аз обаче имах малко време в събота и пообиколих няколко магазина.
Врътнах няколко макари,но още не съм сигурен в избора.В Бент-а гледах някаква Sakura за 200 и нещо си.Един Penn,който беше доста масивен и тежък,но с тясна шпула.Гледах и Zauber и разни други,но определено окото ми хвана една Daiwa Caldia.
https://aquasport-n.com/index.php?route ... d=58148011
https://aquasport-n.com/index.php?route ... d=58148012
Само не мога да преценя кой размер ще е по-подходящ за пръчката,2508h или 3012h.Показаха ми и някаква друга Daiwa EM MS 3012 H
https://aquasport-n.com/index.php?route ... d=58148020
Макарата е на същите пари,но аз поне не видях кое различното от Caldia.Все едно от един калъп са излезли.И по характеристики са еднакви.Еднакъв обем на шпулата,еднакви обороти,тяло,дръжка и тегло -10 грама за ЕМ.Разликата може би е по-скоро козметична в цвета и формата на шпулата.Не знам!
За това,при следващото ходене ще нося пръчката.Както вече съм писал,тя е Chaser CRS732MMXF 2.18м. 4-18гр.
Ще се ползва предимно по Огоста с 4-5-6гр. кранкчета и клатушки за клен.По Дунав за щуки и расперчета с неголеми воблери,клатушки и попери от 10-12 до 16гр. макс.
Кажете,заслужава ли си тая Caldia или да търся нещо друго?Нещо до 400 лева.
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
todor bakalov
Мнения: 273
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 19:20
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от todor bakalov »

За мен тази калдия а и доста по висок клас от новите дайви не струват.
Venci-fishingmania
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 10:46
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Venci-fishingmania »

Здравей колега, щом си се насочил към дайва можеш да хвърлиш око на новите им модели от тази година. Макарата която аз си взех е този модел Фуего https://www.nordfishing77.at/daiwa-fueg ... -2018-7908 , но в размер 5000 и бързооборотна. За 3-те риболова на море до сега не ми е направила нито една брада, извадих вече няколко риби с нея и мога да ти кажа, че за парите си е невероятна и изключително лека. Ако все пак си готов да отделиш повечко пари, може да погледнеш новият Балистик, който предполагам ще е и още по-добър - https://www.nordfishing77.at/daiwa-ball ... -2018-7958 .

Успех! :tup:
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от Павел Иванов »

jorez написа:...,но определено окото ми хвана една Daiwa Caldia...

БаааГу !!!
За тия пари където са и обявили спокойно си взимаш един LUVIAS 15 LUVIAS 3012 https://www.digitaka.com/item.php?item=4960652025430 или новата CALDIA (New) 18 CALDIA LT 5000D-CXH https://www.digitaka.com/item.php?item=4960652247061 и си свиркаш :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Каква пръчка да избера за кефал?

Мнение от jorez »

Привет!
Не съм решил твърдо да е Daiwa.Също така,не пазарувам от чужди сайтове и не ми се занимава.Миналата седмица имах малко време и минах през кварталния Риболовен Свят на бул. Гоце Делчев.Ей така,да видя какво имат.Казах на момчето че ми трябва спинингова макара до 400 лв.Показа ми едно Shimano Stradic.Врътнах го малко,хареса ми.Тази неделя ако имам време ще ходя с пръчката.Кажете,става ли макарата?
https://fish24.bg/shimano-stradic-ci4-f ... gL3OfD_BwE
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”