Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bulgarche-to »

На езеро "Загорка" в Стара Загора, където в момента работя, има щука, бяла, сом, костур и кефал. Щуки до 5 кг сме хващали и пускали, виждал съм метровка. Бели са хващали до 2 кг, сом 7,300 (няма сом на спининг), кефали над кило, на спининг костурите са по 20-25 санта, като съм виждал на червей 940 грамов.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте
Мисля тези дни да преслушам яз Скомля и имам няколко питания:
- До едноименното село ли се на мира на пътя Монтана - Видин?
- Някакви контакти напр. собственик?
- Какви са мнозинството хищни риби които го обитават?
- И евентуално по-успешни места.

Скоро ще пусна и репортажче.
Поздрави!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от Д-р Флекс »

Язовира е вляво от с. Скомля, може да се влезе по черен път след селото встрани по пътя за Видин, но когато аз ходих, по-подходящо бе да се влезне по черен път надясно след гара Орешец, по пътя за Белоградчик - отклонение наляво от пътя Монтана-Видин при село Медовница. Хищник има всякакъв, места ще ти посочат пазачите. Не забравяй да пишеш!!! :D
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от empar »

ъ :shock: ...Въпросният водоем по последни слухове, витаещи из дивия северозапад, бил ликвидиран. Аз също ще се радвам на информация от там! :tup:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от TONICHA »

empar написа:ъ :shock: ...Въпросният водоем по последни слухове, витаещи из дивия северозапад, бил ликвидиран. Аз също ще се радвам на информация от там! :tup:
Едва ли!!!
Не вярвам,там имаше трофей по-последни данни
Ще се радвам на прясно инфо.




Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

За съжаление не стигнах до там. Местен вожд ме свърза с управата на гьола при с. Клисурица с обещанието че имало Шука, Костур и някакъв подвид на Костур - тяхно си име. За 3 часа нямах нито едно кълване или сторване. Видях мрежички в началото на язовира и доста жаби - косвен (поне за мен) белег за липса на сериозен хищник.
Поздрави!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от empar »

Точно от вожда на Клисурица дойде слухът, че Скомля е ликвидиран. :lol: Това си е чисто шаранджийдски гьол, но да не се отклоняваме от темата. Не знам защо изобщо са те подлъгали да отидеш там. Подвид на костура е било или "бобой", което е тамошното диалектно название на костура или "бибан"(думата е взаимствана директно от руски, ако не се лъжа), което е една отвратително лигава, зелена рибка, която не расте над 200гр. и е отвратителен паразит, дошъл по неведоми пътища божии от русия.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от Д-р Флекс »

Тамошните и за чеп не стават, за пореден път се убеждавам ...
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

empar написа:Точно от вожда на Клисурица дойде слухът, че Скомля е ликвидиран. :lol: Това си е чисто шаранджийдски гьол, но да не се отклоняваме от темата. Не знам защо изобщо са те подлъгали да отидеш там. Подвид на костура е било или "бобой", което е тамошното диалектно название на костура или "бибан"(думата е взаимствана директно от руски, ако не се лъжа), което е една отвратително лигава, зелена рибка, която не расте над 200гр. и е отвратителен паразит, дошъл по неведоми пътища божии от русия.
Принципно човека който ме насочи е доста влиятелен в града, но за съжаление пишман рибар :) Скомля си остава в тефтерчето за проверка. Чух обаче противоречиви мнения от рода че catch & release е забранен и т.н.
Интересно ми е след като имате такива дълбоки познанства, дали не се сещата и за друг водоем с хищиници (може и да не е в района)?
Поздрави!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от Д-р Флекс »

Аз лично каквото съм имал да кажа, съм ти казал още първия път, когато попита за същото :D
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

Д-р Флекс написа:Аз лично каквото съм имал да кажа, съм ти казал още първия път, когато попита за същото :D
Благодаря Док! Имах предвид empar :)
Точната информация е злато тези дни!
Поздрави!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от empar »

Ами, като е забранено "хвани-пусни", да е жив и здрав арендатора. В собствения си двор с*ре. Друг водоем, които мога да ти препоръчам е точно между Клисурица и Сколмя - яз.Смирненски. 10лв такса за 24ч и правила няма. Елитни сомове, щуки и кленове, които обаче са почти неуловими, както и костур и бяла риба. Толстолобите също се срещат с воблерите. Селянията обаче е на такова върхово ниво, че надали ще повториш посещението си там. Ако те интересува, пиши едно лично да ти дам повече детайли.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте!
От един друг (доста спорен) подфорум успях да закача името на Язовир Поляница до Търговище. Подразбирам че имало бяла и сом.
Някой да има по-конкретна информация за водните обитатели?
Поздрави!
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от patter »

Е то цялата информация я имаше в спорната (затрита) тема.

Сом е силно казано, че има. Зарибен е миналата година, но сомчетата са малки около два килограма. Има хубави костури, бели риби и щуки.

Разрешено е да се лови само в определен участък, който има плиткач и дълбока част.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Платени водоеми за риболов на хищници в БГ

Мнение от bgfishingmaniac »

patter написа:Е то цялата информация я имаше в спорната (затрита) тема.

Сом е силно казано, че има. Зарибен е миналата година, но сомчетата са малки около два килограма. Има хубави костури, бели риби и щуки.

Разрешено е да се лови само в определен участък, който има плиткач и дълбока част.
Сърдечни Благодарности!
Пиша го в тефтерчето за посещение като съм в района.
Поздрави и лека седмица!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”