Кътина - Има ли смисъл?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Привет колеги. :) След почти 5 години живот в Нови Искър, днес минах покрай гьола до пътя на с.Кътина. Изглежда доста приятно местенце. Разходих се и до гьола над някогшния Изомат. На пръв поглед изглежда подходящ за развитие на хищни риби. Не намерих много инфо за спининг по тези гьолове. Доколкото знам е популяна дестинация за подледен риболов сред столичните "айс монстъри", обаче моето питане е дали има смисъл да се мятат железа и силиконье в по-топлите месеци??? Ако има колеги с повечко опит по тоя гьол, моля да споделят. Директно отправям и покана за съвместна проба към желаещите.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от Владимир »

В началото на май ходих и упорствах, главно на силикони,нямах пипане.Има костур,бяла,клен,труден водоем е.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Днес започнах сериозна, надявам се, офанзива на гьола. Обмислям всеки ден да го тормозя. Днес имах около час за целта. Едно единствено "пощипване" на клатушка GRBA 11гр. имах и това беше всичко. Мернах още един колега спинингист от другата страна на гьола. Ако чете форума, да драсне едно ЛС, да обменим малко тайни. :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от Д-р Флекс »

Ако си упорит и последователен, ще уловиш и трофей рано или късно. От соствен опит ти го казвам :D И няма по-сладък трофей от такъв. Там просто няма начин да няма капитални риби, нищо, че е пресиран гьол. Експериментирай с примамките, повърхностни, подповърхностни, придънни, малки, големи и т.н.... И най-вече, търси рибата в най-необичайно време: много рано сутрин, много късно привечер, непосредствено преди или след буря, в работни дни, когато има по-малко преса...
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Мерси за надъхващите слова...Днес имах повече време за гьола и кацнах към 4ч. Бях от срещуположната на пътя страна. Учудващо се получи риболов, въпреки че изобщо не познавам водоема. Имах 2 костурчета по 100тина грама в първия час. В темата за клатушките GRBA съм споделил част от терзанията си по случая. Малко преди тръгване имах и доста сериозна заигравка със зелена красавица, завършила с откачане в краката, но съм твърде уморен да я разказвам подробно, че и без това ще ми се смеете на новобранския(само в спинигово отношение :wink: ) акъл. :wink: Продължаваме да дерзаем...
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
krasi11
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 13:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Sofia
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от krasi11 »

empar написа:Мерси за надъхващите слова...Днес имах повече време за гьола и кацнах към 4ч. Бях от срещуположната на пътя страна. Учудващо се получи риболов, въпреки че изобщо не познавам водоема. Имах 2 костурчета по 100тина грама в първия час. В темата за клатушките GRBA съм споделил част от терзанията си по случая. Малко преди тръгване имах и доста сериозна заигравка със зелена красавица, завършила с откачане в краката, но съм твърде уморен да я разказвам подробно, че и без това ще ми се смеете на новобранския(само в спинигово отношение :wink: ) акъл. :wink: Продължаваме да дерзаем...
Каква зелена красавица, да не се е завъдила щука?
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от Vassil »

empar написа:Мерси за надъхващите слова...Днес имах повече време за гьола и кацнах към 4ч. Бях от срещуположната на пътя страна. Учудващо се получи риболов, въпреки че изобщо не познавам водоема. Имах 2 костурчета по 100тина грама в първия час. В темата за клатушките GRBA съм споделил част от терзанията си по случая. Малко преди тръгване имах и доста сериозна заигравка със зелена красавица, завършила с откачане в краката, но съм твърде уморен да я разказвам подробно, че и без това ще ми се смеете на новобранския(само в спинигово отношение :wink: ) акъл. :wink: Продължаваме да дерзаем...
Колега, това е големият гьол, бивша кариера, мина или нещо от сорта. Ако е той, съм ходил там като дете. Тогава ловях на плувка и дъно, без успех, но помня, че от време на време водата "завираше" и на дребосъка му идеше да излезе на брега...

Успех с начинанието и ни дръж в течение!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Въглища са вадили от там преди време. В близките седмици ще съм почти всеки божи ден там и ще ви държа в течение. Само да не ми се изсипете половината форум по някое време. :lol: :lol: :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от babydoctor »

empar написа:Въглища са вадили от там преди време. В близките седмици ще съм почти всеки божи ден там и ще ви държа в течение. Само да не ми се изсипете половината форум по някое време. :lol: :lol: :lol:
Ми похвали се с некоя осмица и глей ко стаа :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

krasi11 написа:Каква зелена красавица, да не се е завъдила щука?
Същата. :tup: Щука винаги си е имало по думите на колегите, с които говорих.
babydoctor написа: Ми похвали се с некоя осмица и глей ко стаа :D
Такива цепеници има със сигурност, но според мен не си заслужават целенасоченото търсене. Аз и без това нямам въдица за такива, така че няма какво да ги мисля. :mrgreen:

Иначе да докладвам, както обещах:
Вчера - в диапазона 16-19ч имах класически резултат, т.е. НИЩО. :mrgreen:
Днес - в диапазона 17-20:30 много подгонвания и почуквания от костури, едва надвишаващи размера на примамката + един костур около 200те грама на 3ти номер въртележка LJ Bonnie Blade, което е копие на Pontoon 21 Ball Concept.

Изводи за примамките не мога да си извадя, поне на този етап. Доста нелогични удари имам до тук, така че поне още 15-20 ходения ще ми трябват за да мога да дам по-ясна картинка. Прост пример - щуката, която беше около 55те сантиметра ми удари на 5см туистер с 5гр. глава.

УТРЕ ПАК...
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Днес отнтово изкъпах играчките за 4-5 часа. Резултатът е два костура около 100те грама посред най-големия дъжд.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от babydoctor »

Абе добре си се захванал, няма начин да не успееш, рано или късно - успех. :tup: Като си поподредя нещата, може да ти се обадя да направим двойка. Още веднъж успех :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Ще се радвам на компания. :)
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от empar »

Бърз рапорт за последните 20 дни...
12 риболова - 0 риби :oops:
+ скъсах всички работещи за този гьол примамки. Като бройка са над 10.
+ загубих около 30м влакно
+ гьола се напълни с къпещи се и крещящи изчадия и всякакъв друг вид лагеруваща измет, пускаща мрежи, винтери, телевизори и т.н.
+ в следствие на горното, гьола заприлича на сметище
+ изкарах 2.00 на ш***ния държавен изпит в иначе прескъпия ми Софийски Университет
+ фирмата ми загуби проекта, по които трябваше да работя
+ отново в следствие на горното, съм на пазара на труда :lol:

с две думи...СЪЩИНСКА ИДИЛИЯ Е ОБЗЕЛА МОЕТО РИБОЛОВНО И ПРОФЕСИОНАЛНО БИТИЕ :mrgreen:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кътина - Има ли смисъл?

Мнение от babydoctor »

Сранье, както казват србите. Пожелавам ти бързо оправяне :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”