Пъстърва - как да ловим по-големи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от maranzika »

s7alker написа: Господа , в доста региони пъстървовите реки почти изчезват в летният период .
Там да се хване рибка 20см. си е цяло постижение ,
Именно.Наскоро един "заядливец" :wink: :wink: :wink: :wink: във форума се ядеше с Баш Майстора че качвал снимки на маломерки...Ами добре де..по нашият край друго няма...Всяка хваната петниста риба си е постижение и дори 25см. риба в деренце 2м. широко и 30см. дълбоко си е страшен адреналин...Не знам как точно да се обясни цялата тая работа,ама да се "ядем" във форума заради снимки с дребни риби е смешно.Просто скоро НЯМА да има никакви снимки както е тръгнало.
Г-н Граховски :D ,проблема ви е че в рекичката явно има скоро зарибени риби и вие тях ловите.Догодина ще са по 30-40см и тогава ще ви правят повечко кеф.Или е нужно да смените въдицата с модерните УЛ.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Ако е ограничен капацитета им откъм дебит и хранителна база, нито догодина ще лови трийски, нито по-догодина...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

maranzika написа: Г-н Граховски :D ,проблема ви е че в рекичката явно има скоро зарибени риби и вие тях ловите.Догодина ще са по 30-40см и тогава ще ви правят повечко кеф.Или е нужно да смените въдицата с модерните УЛ.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Абе то аз съм си с ул, та даже е и една такава мека, гъне се като макарон. Аз им се кефя, ама за момент си помислих, че вече е неморално да качваме, макар и пуснати, дребни риби, а пък от кеф че хванах исках да ви съобщя. Реката със сигурност е зарибявана и се надявам да се опази пък колкото станат толкоз, пак ще си ловя, че ми е и близо. А знам една още по-близо ама за там гоуфчето трябва да се смени с нещо по големо.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

Илиянски, на баш ти майстора тия заядливите могат да му ядат само чурата, ама понеже не съм си я намерил на улицата ше си я паза за по-специални случаи. ;) Както написа по-горе Ванко, одете за риби, правете си кефа, снимайте и пусайте и рибите, и снимките. Аз се кефя на всяка снимка направена с мерак, независимо от размера на рибата на нея. Важното е да се споделя, даже и капото, че ако чакаме само с трофеи да се хвалим, по-добре Сашо да пуска кепенците. :)

п.п. От утре съм отпуска, така че не ме яжте много, че ше съм офф лайн. Заядливеца знае къде може да ме намери ако твърде много му залипсвам. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от s7alker »

Ако визираш мен

Тцъ ,др. Контев изобщо не визирам вас . Визирам хората ,чийто постове бяха пометени , предполагам ,че и тези няма да се задържат за дълго :D
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

s7alker написа:Ако визираш мен

Тцъ ,др. Контев изобщо не визирам вас . Визирам хората ,чийто постове бяха пометени , предполагам ,че и тези няма да се задържат за дълго :D
Сори, не съм видял пометените постове и реших, че си възприел обясненията ми за кепа като морализъм, което донякъде е така, но все пак Митко беше попитал :lol:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от maranzika »

баш майстора написа:Аз се кефя на всяка снимка направена с мерак, независимо от размера на рибата на нея. Важното е да се споделя, даже и капото,
Именно.Но когато веднага след това някой ти направи забележка че "тормозиш" дребосъците и ти минава всякакъв мерак за по-нататъшно споделяне във форума.Както виждаш почти никой вече не споделя за съжаление.
Тва за Анрде беше майтап.Той знае че се бъзикам.. :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от quietriot »

Прави сте, нямам право да ви съдя, всеки сам си е сайбия на задника ;-).
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от naso »

Аз съм този моралист, дето повдигна въпроса за целенасочено ловенето и снимането на маломерки
Считам, че това е срамно деяние и с нищо не може да бъде оправдано.
Става въпрос за малки рибки по десетина сантиметра
Ако все пак случайно се хване някоя, не виждам смисъл да се снима
И още нещо. Защо изтритите мнения не са в кошчето. Нали затова беше създадено
Поздрави
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

"... а вий... вий сте идиоти!"
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от sestrata »

don_misho написа:офф топик: г-н Модератор,бих искал да попитам най-любезно,защо ми беше изтрит предния пост? Като спам ли беше отчетен,като ненужен,като груб... или нещо друго? Просто от любопитство питам? Благодаря предварително!
Постовете не са изтрити от модератор, а от по-горна инстанция. Не съм ги чел, но за да са изтрити сигурно има защо. Отделих дискусията в отделна тема. Надявам се да продължи в конструктивен дух.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

naso написа:Аз съм този моралист, дето повдигна въпроса за целенасочено ловенето и снимането на маломерки
Считам, че това е срамно деяние и с нищо не може да бъде оправдано.
Става въпрос за малки рибки по десетина сантиметра
Ако все пак случайно се хване някоя, не виждам смисъл да се снима
И още нещо. Защо изтритите мнения не са в кошчето. Нали затова беше създадено
Поздрави
Какво ще рече "целенасочено ловене на маломерки"? Един вид, ловящият усилено търси маломерки и се ядосва, ако хване мерна риба? :lol: Шегувам се, разбира се, не се заяждам.

99% от пъстървите, които плуват по нашите реки са маломерни и именно това е проблема. При всичките тези зарибявания, бастисването на една маломерка, та дори и на 10, е много по-малко зло, отколкото затриването на една риба 30+ см, за по-големи да не говорим. Още повече, че тези маломерки обикновено са от зарибяване.
Не мисля, че ловенето и снимането на маломерки е кой знае какъв проблем, при положение, че се пускат, разбира се. И да се нарани някоя, влиянието върху популцията, най-вече в качествено отношение, е нищожно.
Има и друг момент - многото маломерки в една река привличат месари, бракониери и др. субекти, които покрай тях, бастисват и качествените риби. Прекалената им гъстотата довежда и до голяма конкуренция в храненето и кълват като обезумели. Дори понякога може би е добре малко да се поразредят. Сега да не ме подгоните, не съм го правил... :lol:
Това е моето мнение, базирано на наблюдения върху няколко много посещавани реки, които се зарибяват ежегодно. Не искам да ангажирам никого с него, само го споделям :)
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

Вчера хванах три мерни, разлика обаче нямаша в размера на примамките това беше много интересно. Имах много малко удари 5 или 6, но всички риби бяха малко по-едри от обикновеното (видях ги) едната натресе на розова моска (моя интерпретация), а после снених с клатушка GTbio 3 гр. със стримерче и дребните кълванета значително оредяха, та може и от вида примамка да се влиаят знам ли, но пък от друга страна и на малките моски #1 нямаше вдигания на дребни, даже една към 25-27 см забих, но бях нагазил и се заши озвън устата та бързах да я освободя и оставих снимката за друг ден. Та май примамките не са от кой знае какво значение за големината, освен ако не ловим в река с трофей.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

Мунчо написа:
Д.Граховски написа:... Също така не знам до колко влалното пречи ловя с брейд #1 ИГК и повод флуорокарбон.
Със сигурност пречи по обективни причини, независимо че има предостатъчно резултативни спинингисти, който ще ти обяснят, че №1 дори е недостатъчно...



п.с. Не мога да разбера откъде се пръкна тая примитивна мода да се лови пъстърва, кефал и костур с брейдове размер 1, че даже и 1.5...
Явно кризата ,не е актуална при теб.Лично аз се гмуркам в Тунджа и за блесна от 3лв.Много хора ги ползват заради по-големия шанс за спасяване на Япончетата,които,така модерни са...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от ynovi »

Браво Димитре и ти вече си заразен, ми се струва. :lol:
До сега като, че само на блесни имаш слука и наблягаш, ворбелчета не ползваш ли? :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”