Пъстърва - как да ловим по-големи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

ynovi написа:Браво Димитре и ти вече си заразен, ми се струва. :lol:
До сега като, че само на блесни имаш слука и наблягаш, ворбелчета не ползваш ли? :)
Ползвам ама по-рядко, днес на трето хвърляне с клатушка забих една 30+ и посше една 20-ка. После отидох на едно вирче където знам, че държи малко по-едри и пробвах на няколко воблера, с туйч, без туйч, с паузи, но рибките не проявиха никакъв интерес. Като цяло през целия излет повечето ми удари бяха на клатушката и всички бяха що годе читави риби, като сутрешната ме извади извън кожата ми. Сега вече почва найстина целенасоченотл търсене на по-едри из най-различни реки.

Като цяло при мен пъстървовите воблери се броят на пръстите на едната ръка, но скоро ще се заредя с някой d-contact и някое рюки, но като цяло съм фен на джелезото и имам особен афинитет към клатушки.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от kontev »

Микроклатушките определено могат да поднесат изненади, като например, една рибка 48см, която заших оня ден на 2гр клатунка с единична кука. За въртележките да не говорим, това може би е най-универсалната примамка, която е незаменима в някои ситуации и никога не трябва да се отписва напълно.
Но в никакъв случай не пренебрегвай воблерите, най-много едри риби се хващат именно на тях.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

Има и друго нещо, което май забравих да спомена още в началото. Повечето ми излети почват около 10-12 часа, като вече вие ще кажете има ли значение това, че слуката вчера беше по-рано сутринта, но опита ми е твърде малък, за да си вадя някакви изводи все още за това нещо.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

Ей я и неделната, не съм я мерил щот няма с какво, достигна ми малко над лакътя.

Изображение

Изображение

Изображение
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от ynovi »

Екстра е!
По принцип, сутрин пъстървата е активта, ама само по принцип, щото е различно и понякога не е, а се активизира може и по обяд.... Много е различна и условията са различни, не може да се казват часове, според мен. Бе непредсказуема риба... :lol:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от esox22 »

Този уикенд луната ще мине 50 % процента осветеност и при малка и бистра вода е възможно големите да закусват по -рано, а след като хапнат и да сритат някой от по малките.
Рано сутрин облавай с 6 сантиметрови воблери със собствена игра в периферията на дълбокото не много далече от дъното, но и не твърде близо , че веднъж докато е чудя дали воблера ще си счупи лопатата по камъните отзад се появи един голям мъжкар, да се чуди какво е това ненормално нещо :D
С дигането на слънцето ако има сянка големите пак ще обикалаят свободно. А ако малкте са прекалено весели , големите или са преяли или гладно месарче ги е изпържило и поляло с лимонов сок от 0.29 лв..
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

Този уикенд най-вероятно или няма да ходя за риба или ще практикувам черноморски рокфишинг, но другия или по-другия, ще сменя дестинацията и ще опитам и воблери. Честно казано повечето са ми кранкове и то кефалски, та основно отново ще се набляга на клатуни или въртележки.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

Днес се заредих с още клатушки в различни цветове, а накрая и един поинтер 48мм спонтанно закупих като го видях. Залагам много надежди на воблерчето, но вие ще кажете дали съм сгрешил или не.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
МарианКънчев
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Ное 12, 2012 17:20
Риболов: спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от МарианКънчев »

Изображение
uploading pictures

Просто е като боб, презентирайте едри примамки, по правилният начин.
Тази я хванах на тоя 8см. р. Златна Панега (попската градина).
Изображение
adult photo sharing
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от esox22 »

Кат взимаш поинтери , вземи си и следващи по големина размер са малка и голяма лопата , ще са ти доста удобни.
Виж ако имаш връзки си намери и от редките воблери Микс02.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

esox22 написа:Кат взимаш поинтери , вземи си и следващи по големина размер са малка и голяма лопата , ще са ти доста удобни.
Виж ако имаш връзки си намери и от редките воблери Микс02.
Искам първо да хвана цаката на воблерите, от Миксовете ще заредя също в някой момент ;)
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от esox22 »

Тези воблери сами ловят, пускаш ги надолу, преценяваш ъгъла на въдицата, играта на теченито , закачките и дълбочинината , реголираш скростта за добра игра и съпротивление и си зяпаш пайзажчето. По едно време авансът те буди и трябва да засечеш.Качеството на тройките е важно , че големите имат твърди устни.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Мунчо »

МарианКънчев написа:...
Щука няма ли по това време, или само през забраната?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Plat1ka »

Митак като един от първите риболовци пожелал да има мой воблер от джърковете когато още прохождах в направата им най-сърдечно ще ти подаря един за пъстървички където се чувствам доста по-уверен в напрата им и дано ти донесе желания трофей. Като решиш да се заредиш с Мик02 воблерчета ще съдействам да те свържа с майстора им и ще ти направи къстъм изпълнение от коеот вярвам ще останеш доволен. Аз все още празя една бройка уникат която има над 200 пъстърви в актива си и вече горкия е изподран и избледнял от многобройните си битки но още може да ме изненада в критични ситуации.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - как да ловим по-големи

Мнение от Д.Граховски »

Plat1ka написа:Митак като един от първите риболовци пожелал да има мой воблер от джърковете когато още прохождах в направата им най-сърдечно ще ти подаря един за пъстървички където се чувствам доста по-уверен в напрата им и дано ти донесе желания трофей. Като решиш да се заредиш с Мик02 воблерчета ще съдействам да те свържа с майстора им и ще ти направи къстъм изпълнение от коеот вярвам ще останеш доволен. Аз все още празя една бройка уникат която има над 200 пъстърви в актива си и вече горкия е изподран и избледнял от многобройните си битки но още може да ме изненада в критични ситуации.
Благодаря ти Пепи, аз се замислях да пробвам твоите воблерчета, че едни от първите ми джъркови щуки са на твои джъркове, а сега и пъстървов да цамбуркам из вадите ще е удоволствие, та и един риболов можем да спретнем заедно из моите ловни полета.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”