За контузиите в спорта

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от bat.galin »

Повече кръв = повече бели кръвни телца = повече войници да борят инфекции и воала - облекчение....
При контузии това не е така.

Обяснението е валидно, но ефекта при контузиите е обратен.

При контузнии в ставите, струпването на бели кръвни телца увеличава отока около контузията, а от там както болката, така и нейната продължителност.
Инжекция кортизон на практика унищожава част от струпаните бели кръвни телца и болката намалява - затова примерно контузен спортист може да играе известно време с инжекция.
Разбира се, подобна терапия с инжекция не лекува източника на болката, а ефекта от нея.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от stancom »

Павел Иванов написа:От личен опит смятам , че най-бързото и успешно "лечение" на натоварена , простинала болезнена става , как лакетна в случаят , е претоварването и . Какво имам предвид . Имал съм на няколко пъти силни болки в лакета , как иде реч даже проблеми със спинингорибоулова даже . Какво правя в случаят ? Лицеви опори или бицепсови с леки тежести , пр. 5кг. , до откат .
Ти имаш ли акъл в кратуната, да го правиш това :fish6: ако имаш частично разкъсване на мускул или на хрущял, симптомите са подобни, а натоварване може да те осакати за цял живот :idea: Ма къ вика бабешкия доктор, главите са си ваши и имате право да си ги трошите как сакате :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:Ти имаш ли акъл в кратуната, ...
В началото на активната ми състезателна практика преди време , често посещавах бившата раута на Красе в Овча Купел , както и заведенията ВМА и Пирогов . Единственият извод който си направих тогава беше , че по тоя начин нещата се развиват прекалено бавно . Последствие спрях , посещенията ми се сведоха до ходене кога трябваше да се зашие / залепи скъсано сухожилие или мускул . На тях им давах шестте дни за зарастване и последствие ги "рехабилитирах" както аз си знам . Последствие дори сам започнах да си правя пункции при отоци като си давах максимум 24 часа почивка след тях а не безмислено дългото време с шини и пр. което води само и единствено до калциране и после продължителна и безсмислена рехабилитация . Нещото за което обаче мога категорично да твърдя е , че обездвижването е най-големият враг на всякакви травми , контузии и пр. Това от личен опит както казах . Кофтито е , че примерно човек не знае от какво точно в даден момент ще е болката в ставата му . От силни болки в лакета на един познат наскоро му откриха 4та степен на рак с разсейки по цялото тяло като други симптоми нямаше . Иначе цялостни и частични късания на мускули и сухожилия си се познават по вида болка , особено когато не ти се случва за сефте и най-голямата проЗдотия е да ги оставим да се калцират като ги обездвижиме .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: За контузиите в спорта

Мнение от чичо Док »

Павел Иванов написа: Кофтито е , че примерно човек не знае от какво точно в даден момент ще е болката в ставата му
От тук започва сериозния разговор, който колкото и да искат масите не става в рубликата "стани доктор и ти ". Тъпотията в момента, обаче е цялата административно нормативна вакханалия в медицината у нас, ерго стигане до желания тесен специалист.

Павка, за ранното раздвижване си прав!
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”