За контузиите в спорта

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от empar »

Това със спортните доктори е доста опасно занимание. Бласкат ги с много силна химия, която в повечето случаи има безброй и безчет странични ефекти. Футболисти със сходни на моя проблем са в игра на 20тия ден. На мен днес ми е 20тия ден и съдейки по себе си - не искам да знам с подробности с какво точно ги тъпчат. Възстановявам се по каналния ред. 8) От 4 дена съм без патериците или в краен случай само с една, за всеки случай, но шината не се сваля и за миг, при това се придвижвам съвсеееем леко и с осезаемо накуцване.
Искърските кефали ще си останат за догодина. :(
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от empar »

Надявах се силно тази тема никога да не я повдигам, но уви... :? Пристигам аз в сряда вечер в Русе с идеята четвъртък и петък да прекарам целодневно по реката в лов на распери, за който се стягах цял месец. С колегата karaburov се бяхме разбрали от преди повече от месец да се видим. Планът ми беше железен. В събота бяхме на сватба и след като "пийнахме по малко" от ракията на бъдещия тъст младоженеца воден от пияната ми глава се съгласи да ни разходи из Русе, понеже аз давам зор, че съм за пръв път в града. На въпроса какво искам да видя по това време, като е вече тъмно отговора беше от ясен по-ясен - РЕКАТА!!! :lol: Къде точно отидохме не ми стана ясно, обаче си харесах едни метални стълбички по една дига и с леека крачка започнах да слизам към водата, като си имам едно наум, понеже миналогодишната случка ме е направила адски внимателен. Дори мяркам челници по брега - тъкмо ще се информирам от първа ръка за мирните риби. Първа крачка, втора крачка и същия глезен от началото на темата отново придоби причудливи форми и издаде невероятна симфония от звуци. Тоя път въдица, за която да се притеснявам, че ще счупя нямаше. :mrgreen: Направо звъннах на тъщата да праща патериците по Еконт - мача е ясен, играли сме го и реших, че мога да се самодиагностицирам и твърдо оставаме в Русе. Прекарахме си чудно на сватбата, на която, разбира се, бях голяма атракция с патериците. Днес ме откараха при моя любим д-р Иванов в Токуда, уж за всеки случай, и човека само като ме видя, му стана смешно. 6то ходене за две години, а тепърва имам планирана операция на същия крак за друг проблем. Всичко в следствие на риболов, разбира се. :mrgreen: Абонаменти, най-редовен клиент под 70 годишна възраст т.н. майтапи, пипна ме с един пръст, изгледа ме странно и ме прати на рентгена. :roll:
-Пазиш ли шината от миналата година, че да не те гипсираме?
-Аааааа, какъв гипс, какви пет лева, нали нищо ми нямаше, аз дори леко стъпвам. Миналата година не можех въобще.
-Еееееей тука виждаш ли тези двете неща?
-Даа, естествено.
-Трябва да е само едно. :shock: :shock: :shock: Имаме счупен глезен.
Два месеца никакво стъпване, никакво движение и т.н. производни.Тоя път изобщо не ми се философстваше. Пак пропускам най-златните моменти за риболов от годината. :cry:
Трите ми любими реки са си взели по нещо. Цибрица - разтегнато сухожилие и няколко шева, Искър - скъсано сухожилиие и разбира се, Дунава безапелационно разби класацията...
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
vene mitov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 9:17
Местоположение: гр.Дряново
дал Браво: 5 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от vene mitov »

Май си рекламно лице на някаква клиника :mrgreen: ??? Нищо лично ма на мен често ми се чупи само к..а! :tup:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от empar »

Съвсем друг е контекста на поста ми, но явно е трудно разбираем.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от b_lomsky »

Напоследък много распери. По десетина на излет, повечето големи, на най-различни места.Даже взе да ми омръзва, ама като кълве ходя почти всеки ден. Онзи ден закачих един дето взе да се мята като ненормален и да скача над водата. Викам си това е от по-ланските тарпончета, вече възмъжал.До последно се надявах да е тарпон, ама пак распер, но доста едър, като кедър. Въпроса е друг - получих възпаление на лакътната става от това дърпане.Какви гадни лекарства пих и се мазах. Даже един приятел ветеринар ми даде една смрад за коне и камили.Не ми минава и това е. Вчера взех микроджиговия такъм и обърнах дръжката на макарата. Седнах си на понтона с мезе и една бира и си пецкам попчета на имитация на вердевас. Тъкмо преди да извадя от водата и нов силен удар от распер. Взе да развива влакно и да влиза в течението.Издържах две - три минути и си мисля - кой ще го вади с тая саката ръка и с опинелчето резнах влакното. Зловредните кибици на брега останаха много разочаровани. Ами това е.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Asio »

b_lomsky написа:- получих възпаление на лакътната става
Сори за офтопика.
Добре дошъл в клуба ! Аз периодично възпалявам и двете. В момента лявата, направо ме размазва. Мазането не дава резултат. Минава, когато си поиска. Най-скоростното ми минаване приключи за 60 дена. Това което трябва да направиш за да ти мине по-бързо е да си намериш два хубави, ластични спортни налакътници. Аз си купих и се родих. И всяка есен и пролет по хладното всеки риболов трябва да са ти на лактите. Още щом го сложиш и ти притегне ставата болката чувствително намалява.
Аз по тая причина не бях в Никопол, защото лявата ми ръка не можеше да се движи изобщо, а прогнозата беше за клинч и ме уплаши съвсем да не я парализирам. Отделно не можех да държа дори вилица с нея а съм левичар.
Спортни ластични налакътници, минимализиране на всякакви натоварвания и след най-рано 60 дена отново ще си човек.
Тоя спининг ми съсипа лактите на мен. А не съм дядка още. Не знам как ще я карам. Проблема е брутален.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от te4osoma »

И аз съм с подобни проблеми и на лакетя и рамото...налакътниците вършат работа до някъде.
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от b_lomsky »

bat.galin написа:Това ли е ?

Нещо подобно, но не чак така като на снимката?
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Godfather »

Преди няколко години имах проблем със силно поддут лакът!
Едно светило на медицината в Пловдив ме посъветна да търся народна медицина!!!
Послушах го и поразпитах. Верният отговор е настърган на едро ренде суров катроф, без да се бели само се измива!
Правиш компреси всяка вечер и през деня щадиш ръката, колкото е възможно-зависи какво работиш.
При мен след седмица всичко бе в историята!!!
Опитай, с картофа поне няма да ти навреди!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Примамки за едри распери

Мнение от Pike »

Май се събраха достатъчно постове за да обособя нова тема с името "Спининг травми" или "Спининг и травми", където да преместя постовете по темата :tup:
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Примамки за едри распери

Мнение от empar »

Могат да заповядат в една моя тема. :mrgreen:
Там има доста спинингови неволи! :evil:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от Павел Иванов »

От личен опит смятам , че най-бързото и успешно "лечение" на натоварена , простинала болезнена става , как лакетна в случаят , е претоварването и . Какво имам предвид . Имал съм на няколко пъти силни болки в лакета , как иде реч даже проблеми със спинингорибоулова даже . Какво правя в случаят ? Лицеви опори или бицепсови с леки тежести , пр. 5кг. , до откат . Под откат имам предвид наистина докато не можеш повече . Най-трудно се преодолява момента с неможенето от болка , когато се преодолее се продължава до неможене от преумора . Една такава операция в продължение на три дни и после никакви проблеми със ставата дълго време . Важно в случаят е след претоварване ставата да не се оставя да изстине бързо . След самото претоварване е хубаво да се сложи за известно време я бинт , я нещо от ластичните ленти но в никакъв случай да не се прекалява с носенето им щото последствие като се свалят , създаваме предпоставки за изстиване на самата става . Пробвал съм иначе всякакви илачи , от медицински , през народомедицински и пр. , но при всички тях времето за лечение на болката е много по-дълго от претоварването което действа веднагически , още след първото такова болката изчезва а след третото напълно се изпарява .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от searnox »

Павел Иванов написа:От личен опит смятам , че най-бързото и успешно "лечение" на натоварена , простинала болезнена става , как лакетна в случаят , е претоварването и . Какво имам предвид . Имал съм на няколко пъти силни болки в лакета , как иде реч даже проблеми със спинингорибоулова даже . Какво правя в случаят ? Лицеви опори или бицепсови с леки тежести , пр. 5кг. , до откат . Под откат имам предвид наистина докато не можеш повече . Най-трудно се преодолява момента с неможенето от болка , когато се преодолее се продължава до неможене от преумора . Една такава операция в продължение на три дни и после никакви проблеми със ставата дълго време . Важно в случаят е след претоварване ставата да не се оставя да изстине бързо . След самото претоварване е хубаво да се сложи за известно време я бинт , я нещо от ластичните ленти но в никакъв случай да не се прекалява с носенето им щото последствие като се свалят , създаваме предпоставки за изстиване на самата става . Пробвал съм иначе всякакви илачи , от медицински , през народомедицински и пр. , но при всички тях времето за лечение на болката е много по-дълго от претоварването което действа веднагически , още след първото такова болката изчезва а след третото напълно се изпарява .
Колега, системата която ползваш работи, но в никакъв случай не е унивесална. Болката се облекчава а стАва лекува по бързо защото при упражненията, които правиш значително се увеличава притока на кръв на конретното място. Повече кръв = повече бели кръвни телца = повече войници да борят инфекции и воала - облекчение. ОБАЧЕ ако има възпаления, някакво... или мускулна треска, или претоварване. Ако има контузия, нещата стоят по коренно различен начин. Пак трябва да намираме начин да увеличаваме кръвообращението но по никакъв начин с упражнения и натоварване защото тогава ефекта ще бъде точно обратен.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: За контузиите в спорта

Мнение от babydoctor »

Абе вие сте луди, мамка му. Ма кво пък, оргянизма си е ваш...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”