Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от Plat1ka »

Баси кефа е да свършиш работа към 5:12 и в 7:00ч да си на язовира готов за бой. Тръгнах с една единствена кутия. Умишлено защото имах да тествам нови примамки. От месец на сам усилено дялкам нов модел джъркове. Когаот направих първия бях изненадат от перфектната му игра и затова бързо направих още като него. Все още на етап основа всичките показаха нужните качества при пробите и затова бяха грижливо нарисувани.

Изображение

Изображение

Изображение

На снимките един от басовете липсва. Незнам защо тъпата ми глава реши да смени повода с по-дебел (Уж джърков) но с моного скапана карабинка. Първата щука я отвори и замина заедно с джърка.

Дойде им време за теста. Първия се проведе онзи ден за 1 час преди стъмване. Красота за около 30 замятания 9 удара и 5 уловени риби.

Изображение

Изображение

Изображение

Тези дойдоха за снимка останалите се откачаха пред мен във водораслите.

Днес вече имайки представа на какво са способни новите ми примамки се бях подготвил с лодката за разбиване. Свършвам работа и хайде към язовира.

Риболова започна още почти тъмно. Е все пак виждаш къде мятам и кога да вадя джърка. Да ама в тая тъмница щуката нещо неще. 15-тина мятания нищо докато не ме взе някаква рибка. Дребна щука реших (по лекото чукване) но рибата натисна към дъното. След секунди за моя голяма изненада бях уловил 2-рата си бяла риба на джърк. Кеф :)

Изображение

Продължих на там но щуките така и отказваха да атакуват. Всичко това докато не мина 8:00ч и полудяха. Първата удари докато вадех джърка от водата. Направо щеше да скочи в лодката с него. Падна взе малко аванс скочи още един път и отвори карабинката. Замина си заедно с джърка. Доста се ядосах. Любимия ми цвят беше ( добре, че предвидливо нарисувах още 2 такива :) ) . Сложих един тъмен джърк ти бас и за 3 мятания улових 3 щуки. Смених джърка с друг цвят щука и стана още по-страшно. На всяко 2-3-то мятане удар. Рибите беснееха скачаха над водата. Сабален си забравих кепа в коридора и това беше груба грешка повечето се откачаха до лодката в опитите ми да ги хвана с ръце. Едната така ми заби куката, че всичко стана в кръв. АМа мен това немое ме спре :) Щуките са бесни. Продължавам. Хванах 4-5 на окраска щука и минах на жълтеникъв костур. От там нови две риби. После малко замря. Реших да излизам, че трябва да се спи. На мястото където влязох имах брутален удар закачих рибата взе 10-тина метра аванс и се откачи. Куките са много яки но май трябва малко по-големи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един мъник също се изкуши да преследва :)

Малко преди да изляза от водата, една каракудка едва не ми влезе в лодката. Обърнах се и веднага заметнах зад мен. Удара беше мигновенн с падането на джърка. Пак до лодакта се откачи не лоша риба около 2 кила :)

Оставих лодаката да съхне на брега и реших да обиколя в радиус 50-60м от колата.

Ами те и от брега си взимаха за ужас на всичките тападжии и спинингисти. Всички капо. Аз направих още 7 удара от брега с който успешно идвадих 5.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая пак от там където излязох с лодката ме изтреска хубава щука към 2-те кила. Заби се в най-големите водорасли та едвам спасих джърка :) Тя си замина само с боцкането :)

Та така. Лягам да спя ама не много, че такава муза ме е налегнала имам чвуството, че мога да дялкам 24 часа.. само незнам кога ще ида пак за риба че не ме свърта :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от Д-р Флекс »

Eто къде трябва да се проведе Джъркфеста !!!!

:tup: , Пепи!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от valeri hinkov »

Станал е платен, заеби , а и няма много места за от брега.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от PAMPASA »

valeri hinkov написа:Станал е платен, заеби , а и няма много места за от брега.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Това с платения ........никак,ама никак не ми се вярва.......
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от Д-р Флекс »

Хинков, разтревожен, излезе от дълбоката нелегалност! :lol:

Споко, Валерко, за дузина-две джъркмастъри място ще се намери. Пък и таман ще ти е съвсем наблизо... :lol:
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от Itso »

Андрей ми дръпна думите от клавиатурата :lol:
Пепи, страхотни са ти джърковете, ама направи и като за Тошко, Валери и моя милост :P
И последно - на тая хубава тема мястото и е малко по-горе :wink:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от JettroniX »

Браво Plat1ka !
Изкъртил си им зъбите с тези твои творения :o !!
Продължавай все така, "метровката" рано или късно ще те натресе,
няма как да устои на тези разцветки, а явно и на самата игра на джърка, която правиш с въдицата ;)
:fish3:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от Plat1ka »

Itso написа:Андрей ми дръпна думите от клавиатурата :lol:
Пепи, страхотни са ти джърковете, ама направи и като за Тошко, Валери и моя милост :P
И последно - на тая хубава тема мястото и е малко по-горе :wink:
Следващия проект е именно такъв :) Вече съм го нарисувал сега остава да го пренеса върху дървенията. За сега размерите са нещо като 12 см и 50г. Но просто на мен тези са ми по-удобни за мятане и ловене и затова си правя от тях :)


Благодарско за хубавите думи, радвам се, че ви харесват примамките и рибките.
JettroniX написа:Браво Plat1ka !
Изкъртил си им зъбите с тези твои творения :o !!
Продължавай все така, "метровката" рано или късно ще те натресе,
няма как да устои на тези разцветки, а явно и на самата игра на джърка, която правиш с въдицата ;)
:fish3:
Надявам се със захлаждането на времето и тези крокодили да се раздвижат. Миналата година си я изпуснах дано тази е по-сполучлива :)
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Plat1ka написа:
Следващия проект е именно такъв :) Вече съм го нарисувал сега остава да го пренеса върху дървенията. За сега размерите са нещо като 12 см и 50г. Но просто на мен тези са ми по-удобни за мятане и ловене и затова си правя от тях :)

Направи и един 15см ей така да пробваш,за мен тепърва за есента това е минималния размер 8)
Няма невъзможни неща във воденето дори с 10-30 и истински фаст пръчка... може правилно да се водят и 20см-130гр например- важното е главата и ръцете да привикнат и да знаят защо го правят.На теб ти остава да свикнеш само с големите размери ,но те ще ти донесат много повече на брой качествени риби :D Така за догодина няма да се усетиш как си почнал да правиш и 17+см джъркове :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Новите ми джъркове. Или когато щуката полудее.

Мнение от Plat1ka »

Ами аз не знам дали от снимките се вижда :) Все пак това са си 10см-ви примамки между 25-30г. :) Но ще пръкна и малко по-големи. Само да довърша заготовките на тези дето съм почнал и ще поработя върху нещо по-едро :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”