Спининг клуб "Cherry team"

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от kaleeff »

Отговорът е, поне при мен НЕ!

Имам богата колекция от 4-5 години на тези воблерчета. Давал съм им шанс десетки пъти, но до тоя момент никой! Седят си чисто нови в кутията. И така се стигна до първият ми излет по р. Тунджа. Носеха се легенди за сомове, распери, щуци и секви други месоядни. Обаче май не бяхме оцелили време. Три дни пляскане с какво ли не, и не та не! Уж пробвахме уловистите места, но уви времето беше шит! Ветрове, гръмотевици ... Всеки казва, распер - миноу! Изредих де що има миноу, но ето, дойде им реда и на зелената кОтишка. Няколко замятания и се бодна първия распер в живота ми на първата риба на Екогиър ЦК40.

Изображение

Изображение

Направи ми впечатление че рибката почти не се бори. Може да съм хванал распер-самоубиец... Ма такъв съм си ... Калитко!

Преместихме се на второто място и точно преди стъмване ме взе на ЦК50Ф03 е тоя красавец! Малък, но пък първи сом на спининг! И пак на Еко ...

Изображение

Днес бе кулминацията! Имах малко работа и навръщане реших да заобиколя през дефилето. Опитах се да намеря места, където не ходят много хора. След като спасих капото на Ю-Зури с 3 кленчета реших пак да опитам Екото. Исках нещо едро. И в ето този вир ...

Изображение

... воблерът изведнъж спря! Викам край! Клон! Обаче клона тръгна. Кеф! Казвам си че клензилата на колегата е изяден от това дето е долу. Обаче като се показа червената опакша ми стана ясна работата. С риск да я откача направих няколко фотки.

Изображение

Изображение

Изображение

Направих и няколко опита за селфи! Ръцете ми треперят, още не вярвам на късмета си. Рибата наистина беше внушителна. Нямах кеп, нито кантар! А и с моно 0,18 и с пръчка 1-9 си беше голям зор докато я изкарам от бързото. Няколко опита за селфи, така и не успяхме да се хванем двамата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Стига и толкова проветрение и опит за реанимация да ходи да расте още, след година-две да се зборим пак :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимка от мястото. Скалите са невероятни!
Изображение
Та отговорът е, аз клен на тва не мога още да фана!
Аман от манекене...
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от Христо Златев »

Поздравления !
Голямо дърпане е било с тази дебела мряна.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от bai ves »

:D Направо ти завиждам, понеже аз и мойте хора целим бели мрени да ловим, знам какво си преживял, отличен 6! :tup: Наздраве :mrgreen:
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от dido ov4arica »

:shock: :shock: :shock:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от Мунчо »

Евалдадо! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от A.S.H »

Браус! Страхотен дзвер ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 500 пъти
Обратна връзка:

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от JettroniX »

Браво колега, добри риби :tup:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
Slavv
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 999 пъти
получил Браво: 52 пъти

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от Slavv »

Голямо дърпане е паднало , евала :tup:
П.П. Много е красива реката в този район.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от maznislav »

Тоз воблер е уникален боец за всякакви риби :)
Страхотна слука си имал - евала и за прекрасният разказ.
Все така и за напред :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Лови ли клен Ecogear CranK, в разните му разновидности?

Мнение от takezo »

Нищо не лови таз' примамка семпла .

След толкова години разнасяне по кутийките време беше и ти да го отработиш.

Напоследък само некви холестеролни кленове чувам 1.5 + литра само лови, това е ужасно, тия тежките самоубийци не се дърпат хич !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от korni90 »

Най-накрая си направихме темичка на нашия скромен спининг клуб та е време и аз да се похваля с един скромен улов.

След много упорстване най-накрая тръгна и за мен сезона.
Рибката е уловена преди 10тина дена ама няма кой да пише. :)
Ето и малко фотки:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на всички. :)
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от kaleeff »

Бе може и да станеме другарчета с тази марка! Ако не броим мустакатата по-горе, май само по една точно определена река върши някаква работа. Малко си е приключение, щото според мен е много далеко от тея 70 санта които му дават да гази, ама да не отваряме теми за спор, ама няколко пъти с риск да си напълня гащеризона влизах да го вадя!

Изображение

Изображение



Взе ме един холестеролен, както се изразяват някои хора! Обаче зор! Няма кеп, няма щипка, а аз на един камък метър над водата! Та голямо приключение докато се запознаем!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И пак крива кука...

Изображение

Изображение

Изображение

Рибата бе под 2 килограма, но адреналина бе на макс, щото ме взе на 30 метра от мен!

To всъщност целта на излета беше друга, ама за тва други хора ш разказват!

To be continued...
Аман от манекене...
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от takezo »

Ндаммм, човек като вземе да чете темите за големите реки и големите риби остава с впечатлението, че "жабите не смеят да влязат във водата" щото има много зверове и си живеят на сушата, горките земноводни. Нахъсани от Пернишко-Софийското безрибие тенденцията в стил "излет под 300 км. не се брои за излет" стана девиз който следваме вече година време. Колкото по-далече, толкова по големи надежди за трофей които до скоро гледахме само на снимки и цъкаме тц тц тц ... Поредното безумие което извършихме следвайки девиза ни беше след пет дневна относителна тежка работна седмица да яхнем най-бързата кола чиято марка няма да споменавам защото само тя е най... Та тръгване за риба в петък вечер в 21.30 часа когато в време за кръчми и дискотеки едва ли е за всеки, затова в клубО или т.нар. "Отбор черешка" в превод които надявам се да е точен не влиза всеки, нормалните не оцеляват имаше една песен ;)...

И след 400 + километра, пристигайки след 3.00 часа след полунощ покрихме чл. 2 от Устава на клубО, цитирам " излет под 300 км. не се брои за излет " . Две седмици по рано там, направихме някакъв приличен риболов, приличен, приличен колко да е приличен ? Аз клен - знам си ! Момчетата, клен, распер, сом ... ловат си ги.

Изображение

Редки, трудни риби и оказа се нещата не са баш така както ги четем по темите и както един местен чичо който се опита да ни убеди с думите как имал две прехапвания и каза още :

- ма щуките не вземат на телен повод и са ето тук на този вир

- еее малко по надолу са кленовете

- а там на острова е сома

- нагоре распери

Наредени като в ЛИДЛ, ред щука, ред клен, ред распер, ред сом ...

Точно тези редове ни накараха да не спим и да сме там за втори път и отново надеждите взеха да се изпаряват още след разсъмване както предния път и след многократни замятания и смяна на примамки не се случваше нищо освен да тренираме кастинга. Закачиха се една две дребни риби които си ги имаме и тук и не представляваха интерес за нас, което доведе до смяна ма мястото на няколко пъти и търсенето на "ред щука, ред сом, ред распер ..." На друго място километри от предишното едър холестеролен кефал 1.5 ~ 1.8 кг. вдигна адреналина на всички, че все пак тука има някакви риби. Аз преследвах това което не съм хващал и успях да арестувам една от целите ми около 1.3 ~ 1.4 кг. които също озари лицата ни.

Изображение

Изображение

Времето напредна и последва отново "смяна на кутиите" още нагоре срещу течението, за да се подготвим за нощта и намерим по-добри места по препоръка на ... имахме местен гид ;) Аз вече бях на предела на силите си и рекох да направя така :

Изображение

Докато момчетата се спуснаха по реката да търсят хищници и намерихме, паяци, кърлежи, чакали, костенурки ... и жабки ...

Изображение

Изображение

Ловихме успешно и воблери, вземат на комбинация от Бразилско мачете и дълго въже размер поне 7 # , 8 нишково ... задължително японско щото сме модерни ...

Изображение

Вечерта преди втората сутрин събрахме Управителния съвет на КлубО, в стил "Ние се събрахме и аз реших ! " Никакво ранно ставане, наспиваме се, собираме катуно в най-бързата кола на света и се пускаме по реката за пореден рейд. Хубаво но вечерта някои прекалиха леко с разни течности и сабале 6.00 на линия като по часовник буден. Повъртях се и рипнах, сърце юнашко не трае, нямам вкус в устата, бързо кафе на котлона и ся какво да правя. Никой друг Не мърда докато не се разтропах с вратите и една глава се подаде от зеления палат "Кво става, аз бегам по реката" миии беги ... и он фана па надоле. Хъммм аз па що като ида нагоре да препикая храстите да не взема въдичка която просто стоеше разглобена със закачен на нея воблер готова за бой. Предишната вечер разсъждавахме, че трябва да се покаже слънце, за да излязат дребните рибки и по тях хищните да попълнят редовете си "ред щука, ред сом ... "

Първо подаване на бента редовете със щуките бяха празни, второ подаване нямаше и сомове ... Трето подаване нещо ма зе, иии кат ма зеее, и ма натисна надолу бре еййй нали реда със сомовете беше празен !? Дърпам ма то се не вдига, три метра съм над водата, а то натиска надолу викам щук' е ся ми изпапа специалния японски воблер със специални канали и съчмички в него, горкото то отиде си - мислех аз, когато нещо се белна и реших, че наистина не е сом. Дърпаме се много, въдичката мека спагетка от любимите ми, ма не може да го прибере няколко струи вода допълнително усложниха положението, защото рибата изтичаше по тях надолу. Просто позатехнах аванса и чаках да легне. Е легна след някакво време безкрайни минути и сега какво аз горе тя долу, в мен нямам нищо, щипката закачена на чантата в колата, радиото далече, двете кепчета ... в колата. Слязох надолу в циментово наклонено корито с риска да цопна стискайки въдицата. Подхлъзнах се благодарениe на росата и мокрите обувки и ае надолу, ма се улових за един клон и си вися на ръката въдицата обаче не пускам хихи, весело ! Пипам се за ножа, за да го бодна в земята и да се изтегля някак забил единия крак на сантиметри от водата в цимента и ножа го няма и той при кепчето. Изтеглих се нагоре до колкото мога за клона и се гледаме с рибето. Няма щипка, а и да имаше щеше да е безполезна, рибата е поне на метър надолу и аз не мога да я достигна без кеп без да падна. Препипах джобовете и намерих кърпички, навих една на два пръста на лявата си ръка и посегнах към линията. Бавно готов да отпуска ако скочи, направих няколко навивки на линията върху пръстите си защитени от срязване със салфетката или поне се надявах ако има рън да не ме пререже. Леко дръпнах рибата не реагира, тогава плавно, а после рязко я вдигнах само с конеца и се завъртях назад ако къса да падне пред мен...и се запознахме от близо. Какво ли бе бих дал да видя пак сънената физиономия на ... току що излязъл от палатката които се отърваваше вечерна бира къ бърже се ококори когато се прибрах в лагера ...


Изображение

Изображение

На прибиране видяхме бърлога на Десептикони, много са лоши тези...неща :

Изображение

Вероятно преследваха Оптимус ...

Изображение

To be continued...
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Спининг клуб "Cherry team"

Мнение от korni90 »

Днес времето ни пощади за малко и се направи солиден риболов на костур на различни видове примамки като цикадата ловеше най-добре.
Ето и малко фотки за цвят :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Поздрави и наслука на всички :)
Our spinning club "Cherry team"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”