Щастливият воблер:)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от pav4o79 »

Първо , Браво на колегата за интересната и оригинална тема .
Също за старателно направените снимки .
А до колегата " axel " мряна се лови на спининг и то доста успешно .
Тук в Испания се лови на муха , малки блесни до 2 по Мепс и на силикони . Доста пъти надминават 8 килограма .
Има няколко видове мряна , като най борбената е "циганската " мряна стига до 10 - 15 килограма .
Кефа е колям да ти удари мряна над 5 килограма и да я бориш с лайт такъм .
Имах щастието тази година да извадя щаран 11 кг на воблер , а голяма мряна неможах да я извадя замина с пирсинг силиконов на джуката .
Още веднъж респект на колеката за хубавата тема .
Наслука на всички .
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от axel »

До колегата Павчо,уважавам автора на темата като грамотен и честен риболовец,но погледни още веднъж внимателно клипа и прецени,как блесната движейки се по посока на течението върви точно там,където стои мряната с глава срещу течението на реката,после си помисли защо забраниха риболова с тройка и плувка на скобари и морунажи........сигурно и шараните гонят воблери нали?????? :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от мъро »

Защо шарани те да не гонят воблери, на много водоеми шарани те над 2-3 кг се хващат на острица и целенасочено се тръсят на такава стръв . Острицата е дребен вид риба, в други части на страната може да има друго име.
Моте
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 17, 2017 11:46
получил Браво: 2 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Моте »

Колега, да не търсим под вола теле. Шараните гонели воблери, щото видите ли, се търсели на т.н. острица?!. Ми да се търсят на воблери направо...Отделно, че това не знам какво общо има с въпросната мряна, хваната за окото, очевАдно е. После малко маневри, физически, софтуерни и готово. Кликбайт, които трябва да се позамаже все пак някак. Подозирам користни цели тука.
rumenqnkulov
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 15:18
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от rumenqnkulov »

Миналата година приятел хвана на р.Дунав бяла мряна около 3 кг на KingShad 4'' като силикона беше в устата на рибата.Плюс това съм видял два уловени шарана за устатата на джиг,един тази,един миналата година.И двата случая са през м.ноември,на язовир при риболов на бяла риба.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Асти »

Моте написа:Подозирам користни цели тука.
:shock: :lol:
Момчето просто повечко обича да снима.
Моте
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 17, 2017 11:46
получил Браво: 2 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Моте »

Мисля, че е редно да се каже "възможно е все пак да се хване шаран на спининг", или че "не е невъзможно", Тука е важно да се уточни това, защото иначе казано се превръща шаранът като част от статистиката при риболова на спининг, а всички знаем че не е част. Бялата мряна може и да е хващана на спининг, но този случай изглежда като да не е такъв. Колега Асти, то и аз обичам да снимам, но не трупам трафик с подобно отношение към рибата. А трафикът в някои случай е целенасочено търсен, вярвам се досещаш защо се изразих така.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Пичове мряната е хваната за окото, явно е не го крия показвам го дори при пускането на рибата :) Подводните кадри са снимани след като рибата е извадена на брега и откачена от окото. Тези кадри са направени с цел видеото да е по-ефектно за вас и да пресъздаде борбата на рибата.
Мисля, че никой не би било приятно да гледа риба с кука в окото.
Обработил съм снимките като имам време ще опиша и излета както го правя всеки път и този пак ще бъде откровен.

Хората по света си ловят целенасочено бели мрени и си взимат директно в устата в нета е пълно с такива.
След като кача излета със снимковия материал и текст, ако имате въпроси с радост ще ви отговоря :D

P.s. Колега Моте какви користни цели подозирате ? И кое не ви харесва в отношението ми към рибата за да се поправя следващия път.
Не разбрах и какво съм се опитвал да замажа ?

Ще ви помоля да не създавате излишно напрежение и интриги в темата ми!!!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от axel »

Колега,държа просто да подчертая,че тук наистина не става дума за користни цели.Хващал съм неведнъж всякакви мирни риби при риболов на спининг,да не забряваме,че нашите примамки са оборудвани с една,две или три тройни куки,но това разбира се не означава,че тези риби преследват воблера............,ако на клипа блесната се движеше срещу течението,то нямаше да има никакъв коментар от моя страна.Поздравления за автора на хубавата тема,нека да не я опорочаваме. :idea:
риболовът е само хоби!
Моте
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 17, 2017 11:46
получил Браво: 2 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Моте »

Ето, това колега mi6istiaaa @ исках, дето си каза честно, кое как е било-хваната за окото, после снимана отново за устата и т.н. Щото принципно въпросната мряна ако е за окото, това не е точно на спининг в истинският смисъл на думата.Това и имах предвид под "замаже" т.е. да се оправдае заглавието. За користните цели-нямаше да мисля така, но се усъмних, защо някой ще прави подобни подвеждащи "маневри" ако не търси трафик (Ютюб работи с реклами, брои посещения и т.н) визирам обработката на клипа и натаманените в последствие куки в устата. Тука имах и предвид отношението към рибата. Поздравления все пак за това, че си каза честно. Искам да подчертая, че отношението ми към клипа е единствено само за въпросният клип, а не дали мирни риби се хващат на спининг, по принцип. Имаше и друга причина да се обаждам, но тя няма отношение към темата, така че я премълчах и се извинявам на всички ако съм прекалил.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Владимир »

10октомври 2016г
Порой,язонира.
...
IMG_20161010_102953.jpg
IMG_20161010_102953.jpg (113.67 KiB) Преглеждано 2747 пъти
IMG_20161010_102920.jpg
IMG_20161010_102920.jpg (54.45 KiB) Преглеждано 2747 пъти
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Владимир »

Още в първата книга на Стефан Минчев е описано,че шаран на зимна блесна се лови и през есента и зимата.Дори имаше снимки на него и Лоди с шарани от Негован,есента.
На Панчарево,не веднъж са вадени на рибка,трофейни.
Има си научно обяснение,във водоеми с бедна хранителна база,шарана се храни с дребна риба и това се засилва в дните преди силните студове...
За мряната,не ми се спори,хиляди извадени риби,закачени за устата в различни сезони и условия,не са случайност.Аз имам и черна мряна,закачена за устата,на воблер от Панега.Шарани на силикони,зимата,да не говорим,колко има...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от gele kapaciteto »

20170925_172141.png
20170925_172141.png (398.38 KiB) Преглеждано 2692 пъти
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Моте аз и в клипа го позаках явно, първо при ваденето на рибата е очеизвадно:), че не е в устата и на пускането на клипа също показвам изваденото око скрито покрито няма. Още съм далече да взимам пари от YOUTUBE наскоро се зарибих да правя клипове. Някои ден може и това да стане лошо няма:) Отдавна съм мераклия да го правя клипове, но отнема доста време, издават се места и други подобни неудобства.

Закъснях с описването на излета и избързах първо да пусна клипа, от който си мислех че става ясно, но явно не е така. Както и да е радвам се, че се разбрахме успех ви пожелавам, за зимата съм запазил още по интересни неща :wink:
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от overkill »

То сигурно всички хищни риби са закачени за устата като се лови с изкуствена примамка ,което не значи че не имало атака ...ама на хората дай им да философстват ,зима е все пак ,трябва да се чешат клавиатурите.. :lol:
И в плитка вода на река Росица под Севлиево съм виждал как черни мрени ,бабушки и морунажи ми атакуват блесната и съответно съм хващал от въпросните риби ,имам и шаран на силикон и бяла мряна на силикон на Дунава ...че даже и костур на силикон съм хващал и то не за устата :lol:

Ако пича прецени да се обажда и да ги трият тея мнения заедно с моето за да не цапаме хубавата тема .Поздрави!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”