Щастливият воблер:)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от te4osoma »

воблера е Rapala DT-4 Flat ....мисля че не се намира вече из магазините,имам един из кутиите ...аз бих тормозил сомовете с клатуната повече от колкото с тоз воблер ...ама тва ако бях аз де :) :)
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от babydoctor »

mi6istiaaa написа:
babydoctor написа:Какъв размер и грамаж ги намери?
Около 7см и между 14 -17 гр. изхвърлих кутията и немога да ти кажа с точност
Това за Тунджа е супер, но за Дунав си мечтая за нещо 10/20...Аз съм утежнил с припой няколко и съм хващал на тях, но се губи естетиката, а и вече ги посях, а вече ме мързи да тунинговам. Но и аз като Течо съм за клатуните на първо място, макар, че през май закачих бая голям сом на Тунджа на въртележка, при това 3-ти номер...Във всеки случай воблер за сом не бих хвърлял, но аз съм си и железар, от старото поколение... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от nikko81 »

Воблера е DT FAT 03 и работи добре за щуки! :tup:
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от axel »

Воблера е DT FAT 03 и работи добре за щуки!
С доста слабо окачване,което пък от своя страна го прави неподходящ за спинигов риболов на сом,иначе си лови успешно,ама доста често ловящия си остава само с лопатката му.
риболовът е само хоби!
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Весели празници:)

Изображение

Празните са в разгара си поканих тъщата на гости, да се порадва на тримесечния ми син Бобчо.
Най големия ми трофей и моята гордост:)
Та от половин година не бях ходил на целодневен излет, сега беше момента говорих с жената тя каза ОК къде ще ходиш? На Струма казах с интонация все едно е на час път.

Чудех къде да отида на морски или на речен риболов, накрая реших и на двата. сутринта на първия ръкав на Халкидики следобяд на Ангиста и приготовленията започнаха...

Изображение

Тръгнахме в 2 през ноща, по едно време ми се стори много светло погледнах луната беше огромна, казах си момчета с тая пълна луна на морето шанса да хване е малък, но въпреки това бях ЗА , но приятелите ми ме отказаха.
Пристигнахме на Ангиста, 2 часа мятане без удар, по едно време ми се строри, зад клатушката Pontoon 21 Sinuoso Spoon, метнах още 10 пъти с нея на същото място и нищо сложих моя любим воблер Luckycraft shortbill 65 цвят Lime chart.
На първо мятане на предполагаемото място последва удар, засечка рибата се размърда беше голяма щука натисна зверски и се откачи ето и причината:

Изображение

Груба грешка от моя страна, твърда пръчка + затегнат на макс аванс = на изправена кука
Два часа след това пак ми се откачи щука на клатушка Pontoon 21 Sintura, изнервих се, втора изпусната риба. Сложих големия брат на short bill-a, който ми е давал и преди добри резултати в плитки места Lucky Craft Pointer 100 SR.

Изображение

Вече се бях отчаял и изведнъж як удар, засечка и Зззззз аванса, нямах кеп и ми се наложи да я поизморя добре. Реших, че ще я вадя с ръка, всеки път като се протегнех да я хвана драскаше 5,6 метра аванс, накрая се предаде.

Изображение

На тоя воблер най-кефят люспите, но щуките се постараха да го изкормят:)

Изображение

Както винаги преиграх с фото сесията и този, но този път спечелих един зъб бонус

Изображение

По между другото щуките сменят зъбите и не удряха толкова смело може би и за това имахме толкова изтървани риби.
Изображение

Засекохме се с един колега с Пернишка регистрация, който ни надъха като каза че един спинингист преди две седмици им е РАЗБИЛ ЧУВСТВАТА на щуките хаххаха хванал над 20 като най-голямта била 8 килограма.

Колко е вярно незнам, но това стана лафа на деня та в началото щуките разбиха нашите чувства:)

Бях твърдо решен някои ден да хвана щука SpinnerBait имах един от Декатлон, но не вярвах в него и него мятах.От черния Петък се сдобих с този Lucky Craft SKT Spinner Bait сложих ми и зелен туистър за допълнителен атракция.Да ме питате защо не знам и без това тази примамка е все едно си метнал коледна елхичка във водата та и силикон и добавих:)

Упорството се възнагради усетих два празни удара или побутвания и на третото се закачи и я ковнах!

Изображение

Изображение

Срещнахме още 3-ма спинингисти бяха капо с единия се засекохме по-късно видяхме как вадя щуката почна да мята до мен извади едно сомче 1+ и си го прибра.

Не видях колегите на тапите дали хващат нещо, но на плувка скъсваха едри каракуди.
Тази открихме на брега някои така я беше засякъл, че от хрилете до устата беше разцепена било е засечка тип падане по гръб.

Изображение

Засякохме се с трима колеги спинингисти не бяха хванали нищо.По късно се засекохме пак с единия видя ме да хващам щука и дойде да мята до мен хвана едно соме 1+ и го прибра.

Въпреки че щуките са гръцки, а не български спазвайте нормите и пускайте рибите!

Хайвер трябва да мята тая беззъба дебелана:
https://www.youtube.com/watch?v=wM8pqgS2bnw

Приятен риболов много откачени риби положителни и отрицателни емоции с пуснатите и изтърваните риби до година пак ще се засечем:)

Изображение
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от empar »

За пореден път убиваш коча с лопатата...Поздравления!!!
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

empar написа:За пореден път убиваш коча с лопатата...Поздравления!!!
Благодаря! Пожелавам на всички да няма капота през 2016 и много пребити кочове и риби с разбити чувства:)
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

За много години и за много трофей през тези години!

Mиналата година подходих егоистично и зарибих с 7-8 хайверни мами закупени от платения на Панчарево и от Горублене и ги пуснах само на местата които ходя.
Изображение

Тази година ще подкрепя инициативата ''Зарибяване 2016 - благотворително''
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=68112

Адмирации на организаторите за отделеното време и усилия които полагат!
Дано тази година все повече колеги да носят тази яка тениска!

Изображение

И гърба ми изглежда по-голям с нея! АУУУ баси големия гръб чоуек животно това аз ли съм, въиии;)
VBK
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 13:11
Риболов: спининг
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от VBK »

То и Аз подходих така егоистично пускайки 2006 година щуки в голямото езеро на Панчарево.Траех си но когато направи голяма популация сама започна да се издава.Сами виждате колко щуки се извадиха последните 2 години.Та ако зарибяваме ще ловим ако ли не ще правим само разходки с въдици в ръка ... Успех дано ти се захванат щуките .
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Ето и ретроспекцията на кленския сезон.
Много рядко ходя да търся тази риба може би 3-4 пъти годишно. Иначе още от дете ми е интересен, ловях го когато си ходех на село (Лехчево под моста на блесни и булдо с мухи:)-р.Огоста

Обаче тази година се за мен се оказа CHUBMANIA 2015. ще споделя кои примамки и кои цветове са работили най-добре при мен на различни места.

Може би около 70% от рибите хванах на цвят fire tiger(FT)
Изображение

Изображение

Изображение

успешно лови и сутрин и на обяд и вечер, в слънчево и мрачно време

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Но съвсем не се оказа универсалната примамка имаше дни във които рибите не искаха да го погледнат, а кълвяха на всичко друго.

Изображение

Изображение

Една от топ примамките ми е Goldy vibro max, защото за евтини и ловят като се сменят куките може да се разчита на тях и за големи риби.

Друг цвят който ми даде добър резултат е бял корем със зелен гръб

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този добитък също го хванах на воблер със зелен гръб

Изображение
тук съм описал подробно излета на какво и къде съм го хванал.Надявам се, че ако някои колега успее да го хване ще го пусне, за да може т повече хора да усетят тръпакта която ще им предостави този дъртак сигурно е на 15-20 години.
http://bigfish.bg/news/novini/Klendzila.html
Вибрацията определено е водещия дразнител който провокира атаката, но и цвета играе роля поне според мен.Дори и да виждат черно-бяло може би контраста между определени цветове ги извервя повече:) Споделете опит и мнение по въпроса.

Много малко спинингисти държат в кутиите си примамки с черен цвят.На тях съм имал успех в слънчево време в бистра вода и то когато на абсолютно нищо друго не иска да взима.
Изображение

този е черен с леко лилаво handmade ADI lures
Изображение

Изображение

Много харесват черния цвят, какви са причините може само да гадаем.Дали им прилича на черница(дуда) или бръмбар, може би и сянка на рибка.

Клена определен не е тъп от балканката, много хитри риби са особено тези над 300 грама.
Впечатление ми направи, че тези риби удрят и на издължени примамки с ясно изразена игра и силна вибрация

Изображение

Изображение

Изображение

Тази година мисля да оставя сърбите да си почиват и да заложа изцяло на японци тип пинг понг топче:)
Изображение

Еcogear CK 40 и 50, Lucky Craft Clutch, Pontoon 21 crackjack и Mojarrilla, DUO Realis Crank 48SR, Illex Deep Diving Chubby + oще няколко модела и марки който съм набелязъл да си купя до пролетта:)

Всички риби от снимките са върнати обратно във водата
Изображение

Този уж го реанимирах след фото сесията, обаче видях един колега с кофичка да се задава и го метнах халалската обратно във вира:)
https://www.youtube.com/watch?v=jSuWe9glV68
Надявам се да съм бил полезен ще се радвам, ако други фенове на клена споделят опит остносно цветове, размери и т.н.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Пропуснах да кажа че имах ситуации в който ползвах и въртящи блесни и клатушки, защото рибите не отразяваха воблерите
Изображение
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от te4osoma »

Картечница е всичко.... :tup:

моите пздравления....
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

KAСТИНГ С МОРСКИ ВОБЛЕРИ!
Изображение

Първа част:https://www.youtube.com/watch?v=DmRCPO55AQk

Бях обещал да кача видео за втората част, но както изглежда скоро няма да имам време за това ще обявя резултатите от тестовете без видео.

Тестовете са правени със следния такъм въдица Salmo Shinigami Kinnotaki с дължина 2,50 акция 10-40 fast, макара Shimano BIOMASTER 4000 SW, влакно: VARIVAS Avani Sea Bass MAX PE8 150m №1

Втора част
Около 15см
1.RAPALA Max rap 150mm: 51, 48, 62 метра

2.Lucky Craft Commonsence Minnow 152mm: 52,60, 60.40 метра

3.Shimano silent assassin 140F: 67, 72, 90 метра(имаше попътен вятър на 90-те метра)

Повърхностни:
1.Illex chatter beast 110mm: 53, 45, 43 метра

2.YO-ZURI hydro popper: 58, 52.60, 66 метра

3.LC GUNFISH 115: 51, 64.40, 50 метра

4.Lucky Craft Sammy 100 мм: 50, 54, 51,60 метра
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Изображение
С този бебешок открих, много му се зарадвах! Това им е якото на пъстървите и малките и големите са красиви и доставят удоволствие!
Изображение
Блесната Silver Bream Buggy техника: пускане на дъното във вира и придърпваене и пак я оставих да потъва.
Останах само с нея, но предоволен.

И ето го шареното злато в пълния му блясък
Изображение
Примамката е PEZON & MICHEL RAPIDE препоръчана от моя приятел Георги Загоров преди 3-4 години и от тогава не излиза от кутията ми ползвам я за различни видове риби.
Изображение
Изображение
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Събота беше деня за пъстърва, стигнахме до реката, но тя се оказа висока и бурна. Помятахме 1 час и се отказахме да ловим петнисти риби и решихме да ги заменим с раирани:) Както си мятах с новата клатушка изведнъж усетих нещо нередно в играта оказа се риба и се спасих от капото:)
Изображение
Вече със самочувствие се качих на лодката и тръгнахме да търсим костурите.
Първия го хванах на зимна блесна с червена тройка от беше се хванал точно на нея.Значително по-голям от първата ми риба за деня изкефих му се много
Изображение

бяхме открили или призраци на хищници или мирни риби който дори не поглеждаха какво им се предлага един от колегите пробва и с червей.
Изображение
Докато тествах различни техники с зимна блесна ми удари нещо по-сериозно и сгъна върха на пръчкката оказа се ей този хубавец който измъкнах от 14 метра
Изображение

Изображение
Хванахме още няколко и време стана много ''приятно'' леден вятър + дъжд любимата ми комбинация:)

Изображение

Изображение

Извадихме и една дребна сулка(бяла рибка), но нямаше време за снимки побързахме да я върнем незабавно.
Реших да сложа голяма клатушка и да я влача по дъното.На петото мятане изведнъж нещо запъна за част от секундата си помислих това е голям смудж(бяла риба), но се оказа закачка.
тръгнах да късам напънах здраво и изведнъж леко се отхлаби и почна да се повдига закачката.
Изображение
Оказа се брашнен чувал пълен с тиня тук е момента да похваля възела FG KNOT и повода флурокарбон YGK 20 lb това бяха нещата по линията който ме притесняваха, че няма да издържат.

Линк към възела:https://www.youtube.com/watch?v=pjzUb5QRKuk

Дъжда се усили вятъра също и риболова граничеше към мазохизъм, отказахме се с колегите и излязохме от водата.
Обаче аз упорит и убедих колегата Аделин да проверим още едно място, едвам се нави:)

На гьола имаше още един ''луд'' спинингист и едни тападжии дето се отказваха заради лошото време.
Отидохме при колегата попитах го хвана ли нещо?
Той отвърна риба не ама си хванах пръста, куката се беше забила навътре след контрата.

Попита как да я махне, казах му пич вариантите са два или дърпам рязко или натискаш докато куката не излезе от другата страна.
Избра си втория вариант.

Докато аз му помагах да си пробие пръста и от другата страна Аделин отиде да вземе клещи от колата, защото куката беше от дебелите.
Изображение
Малко пауза за реклама на силиконите на GUNKI - Pezon & Michel:)
Срязахме куката по една случайност от есента ми бяха останли лепенки в кутията, нося ги че и на мен често ми се случва да се контузвам по време на риболов:)

И тримата продължихме да мятаме и да лафим, по едно време нещо ми сгъна въдицата и аз извиках момчета в играта сме!
Като бях сигурен, че рибата е над кило, но се оказа бебе което му е още рано за любовни игри закачено под устата явно за това даде такъв отпор:)
Изображение
Рибата удари на клатушка Sintura 57мм 16,0гр не веднъж ме е спасявала от капото, ползвам я когато трябва да покривам големи дистанции
Изображение
Валеше яко, което не ни пречеше особено, но като задуха ураганния вятър риболова приключи
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”