Щастливият воблер:)

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Жена ми и бебето, заспаха и аз реших да се възползвам, изстрелях за 2-часов риболов:)
Пристигам на мястото слагам Воблер Atract XTR-F 7 см - Jaxon както аз му съм го кръстил камикадзето, защото го мятам само на места на които е 80% сигурно, че ще се закачи струва 5 кинта и лови само трябва да му се сменят куките.
Та на второто, чух НЕЕЕЕЕЕ и брутален плясък:), но не от риба след 30 секунди се метна още едно куче момичето ми се извини, както и кучето като излезе и то се извини като ми се изтръска в краката:)
Изображение
Смених мястото извъртях 20-тина примамки силикони, железа и воблери видяло се че риба няма да има сложих Short Billa-a цвят (Bait Fish Silver) и почнах да мятам за релакс.
Тъкмо се запознах с две момчета който се оказаха съграждани от Видин, и зад воблера се появи голяма вълна, Пичове видях те ли вълната след примамката, те НЕ и ме гледат все едно си въобразявам туичнах 2-3 пъти, паузирах за 3-4 секунди засечка и водата се взриви!
Изображение
Тези двамата както си седяха скочиха и отстъпиха назад не бяха рибари и не очакваха това нещо да се случи пред краката им:)Измъкнах рибата и се почна една фото сесия:)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Малко я поизмъчих и обратно във водата с надеждата някои ден пак да ме удари най-приятния адреналин:)
Изображение

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=F6mcpkO ... e=youtu.be
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Този излет нещата отиваха към капо след като извъртях всички лъскави маркови японски, американски и т.н. примамки реших да сложа една стара MOSCA без никакъв блясък тунингована с кука OWNER, която ползвам само при много бистра вода.
Изображение
На второто мятане заподскача ей този мъник с големината на ''кремвриш'' както го пишат нашите плеймейтки в риалити форматите:)
Изображение
това рибе е със сериозен късмет аз го пуснах и някой от неговите деди канибали също го е пуснал
Изображение

Изображение
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от bulgarche-to »

Имам сребристата клатушка в същия грамаж. Не я ползвам, за да не я посея някъде. 2 пъти вече съм прибягвал до нея, за да не си ходя капо - двата пъти ме спаси :)
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Аз имам още една златиста и сребриста, но от най-големия размер и една средна с ярко зелен цвят от Видин си я купих преди година намират се на някои места.
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Изображение
Направих си предколеден подарък с няколко играчки YO-ZURITO съм го ползвал и му знам възможностите , но с останалите примамки нямам опит та ще се радвам ако някои колега сподели инфо за тях ще съм благодарен.
ThunderStick e от преди 90-та година със suspend dots:)
Изображение
Аватар
pi4a94
Мнения: 1510
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от pi4a94 »

Пускай ги в боя :tup:

Откъде закупи д-р Минноу?
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Златев »

Супер тема с чудесни разкази! Поздравления!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Благодаря събрал още няколко интересни излета по време на бащинството, като имам време с удоволствие ще ги споделя :D

д-р Минноу ми го подари един приятел купил го е от ebay за 4-5$ иначе аз от една година имам малкия размер 5cm съм много доволен лови си кленчета, костуретки и пъстърви ползвах и за малки щуки като му сложих големи тройки и стана съспенд и пак имаше много отчетлива игра!
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Пореден ден от бащинството, жена ми и бъдещия малък спинингист заспаха, аз прилежно бях подготвил въдицата и една кутия воблери в шкафа в коридора вземам ги и беж това са моите два часа риболов за деня!
Пристигам на мястото нормално за този час между 2 и 4 никаква активност поне ще си разучавам примамките
Изображение
Вече без никаква надежда за удар просто мятах примамките във водата и си разучавах някакви комбинации изведнъж в страни от мен нещо раздвижи сериозно водата, едри мирни риби си казах аз, защото изобщо не ми приличаше на гонене от хищник.
Метнах веднага в тази посока на третия -четвъртия туич закачих нещо на 20-30 метра от мен разви метър на почти затегнат на макс аванс, опитах се да обърна рибата и пак се повтори още един метър аваннс и вървеше настрани.
Казах си Оооо ясно закачил съм някоя огромна каракуда или шаранче за гърба случвало ми се и преди, но изведнъж рибата тръгна с макс скорост към мен почнах да навивам бързо, че бях бавно оборотна макара, а не исках да отпускам за да не се откачи.
Така се беше засилила към мен, че на последните два три метра метнах въдица, хванах влакното и я приплъзнах и тя само излезе ЩУКА и доста борбена за размерите си:)
Изображение
Воблера пак този от щастливата серия:) няма как да е иначе на плитки места го ползвам почти само него в 80% от времето
Изображение
беше се ковнала доста добре
Изображение
Но нещо ме изненада докато махах куката видях огромна дупка на долната челюст това беше щуката която бях хванал преди по малко от седмица и я бях овисил на грипера за снима
Изображение
в този момент си дадох сметка грипера какви поражения може да нанесе когато се ползва като стик за снимане, ане по предназначение само да измъкнеш рибата с него и сега тренирам нови захвати без грипер :)
Изображение
Пуснах я с надеждата да я хвана за трети път!
Изображение
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Веско »

Неслучайно в цивилизованата част на Европа риболовците масово спират да употребяват грипове. За мен най-сигурния и безопасен захват си остава този :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=Fyxj8hpcy9k

Хубави снимки :tup:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от quietriot »

Веско написа:Неслучайно в цивилизованата част на Европа риболовците масово спират да употребяват грипове. За мен най-сигурния и безопасен захват си остава този :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=Fyxj8hpcy9k

Хубави снимки :tup:
Хубав клип е снимал Далиен, но със щука със закачен триделен воблер, от който една тройка е навън аз бих предпочел грипа , защото шанса да ти го забие докато се гласиш е 100% , вярвай ми играно е на Пънчарево , целият понтон беше в кръв и оня припадна накрая когато Румен Артакса му извади тройката на ривър то си.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от Веско »

Съгласен съм Васко, безопасността е водеща, а всяка неправилна преценка на ситуацията може да има доста неприятни последствия.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

quietriot написа: ......, но със щука със закачен триделен воблер, от който една тройка е навън аз бих предпочел грипа , защото шанса да ти го забие докато се гласиш е 100% , вярвай .......
Не ,не просто не е била готова за хващане с ръка ,а е имало прибързване.Никога не съм имал грипер и една щука е напълно готова за хващане за хрилния капак когато вече е полегнала настрани и е спокойна и изморена когато посягаме да я хванем .Не че не съм се опитвал и по рано за захват, но тогава риска е много по голям -преди да е полегнала е непредвидима .Има и обратен захват с палеца надолу също много сполучлив но го използвам в крайност при неудобна ситуация някой път ще направя клипче.А за тези които търсят супер тръпка щуки под две кила могат да бъдат хванати директно за горната челюст с бъркане с палеца изцяло вътре отпред в устата ако не пречат тройки :mrgreen: -без нараняване
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от quietriot »

Беше си легнала в кепа на пкнтона на пънча, дебела 3 ка и понеже оня не чака да извадя клещите, да откача воблета в кепа, пръкна да помагал и се наигра, орева панчарево после и припадна на понтона, оня Румен къв е касапин, стъпи му нс ръката и тегли тройката наопаки, видя кво и е на рибата на живо.

Sent from my C6902 using Tapatalk
mi6istiaaa
Мнения: 458
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 22:09
Риболов: спининг
дал Браво: 71 пъти
получил Браво: 739 пъти

Re: Щастливият воблер:)

Мнение от mi6istiaaa »

Точно този захват от клипа тренирам, но за снимки от водата предпочитам да ги вадя с грипера стига да не се вдига във въздуха и да не се тръска на него пораженията за рибата са минимални.
На тази щука се получи така защото я бях вдигнал с грипера за снимка и тя се разтресе яко.

А и след случката която разказа Васко ще внимавам повече, винаги снимам рибите с примамката в устата под и над вода и засега винаги се разминавам на косъм от забити тройки в ръката:)

Случайно бях засекъл с Джидеров в един магазин седмица след като голям лефер е заподскачал в краката му и го беше разпрал с тройките, крака му изглеждаше така все едно са го клали с ятаган!

Друг случай с брат ми 3 килограмов распер който го е морил доста време за да го извади от силното течение, кепчосва го оставя го в кепа с воблера в устата на камъните отива до раницата за фотоапарата рибата полудява резултата въдица счупена на три части:)
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”