Избор на брейдове

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:На мен ми е много интересно за какво ще ползваш брейд с реални 0.10мм :roll:
Ако е за кастинг е добър избор. А в реални условия за реален риболов много се съмнявам, е ще му служи - първо, тестът едва ли отговаря. Второ, като дерне някой камък или клон по дъното, тестът ще се срине, може и до 10%... Трето, като се повлачи из боклуците, каквито дал Господ из нашите водоеми, тестът също се срива...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Павел Иванов »

Красе , бях почти сигурен , че ти ще отговориш увнаместо човека ама .... :wink:
Иначе въпрос и към теб :
- Имаш ли представа какво представлява брейд с реални 0.10мм ?


Въпроса ми към HEIFISCH си остава .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:- Имаш ли представа какво представлява брейд с реални 0.10мм ?
Въпроса ми към HEIFISCH си остава .
Е...лайно, както и написах...Не, че съм си купувал таквоз, но си го представям...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
HEIFISCH
Мнения: 261
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 22:20

Re: Избор на брейдове

Мнение от HEIFISCH »

Ще се ползва основно за клен. "Реални 0.10" може би не е точно казано. Просто искам да сравня различните марки. Т.е. 0.10мм при едните и другите на колко кг тест отговарят. Но както каза колегата: при всяка марка диаметъра е различен.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от babydoctor »

Е, ако пък ще ходиш в Русия за кленове, за какъв дявооооол ти е Брейд?е стават максимум 25-28 см, вземи си моноф ил 18-20 и немаш грижи. Че и 16 може...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Павел Иванов »

HEIFISCH написа:Ще се ползва основно за клен....
Много общо казано , спомени какъв комплект като цяло въдица / макара / основно ползвани примамки ще ползваш и ще ти бъдат препоръчани оптимални варианти .

Това да търсиш тест за килограми според диаметър който звездите са го наговорили на някой изобщо не се затормозявай :wink:
Примерно при Sufix NANO Braid при диаметър 0.10 имаме около 0.20мм реални докато при Berkley WHIPLASH CRYSTAL при 0.10 имаме около 0.23мм реални а обявените 14.3кг не са кг. а либри като реална носимост на мъртва тежест . Та тъй общо взето .
Сега да не кажеш , че има къде по-здрави монофили осланяйки се само на написаното върху шпулите . Няма такива при тези диаметри когато става дума за реални такива , вервай ми :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от demi »

Стана дебела работата....
кълве ли...
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Избор на брейдове

Мнение от pampo98 »

Aз нещо все не попадам на качествени плетеняци в тънките размери. Започна се от 4 нишковото VARIVAS Light Game в размер 0.4, което буквално в средата на сезона беше изгнило и се късаше при нормален напън с ръка, въпреки подсушаването. След това реших да мина към 8 нишки и заложих уж на силна марка с нов модел DAIWA UVF EMERALDAS SENSOR, който беше най-голямата подигравка на Дайва - то не бяха бради, разплетени нишки... Буквално 1/2 от влакното е аут без дори да съм сложил блесна. В тоя ред на мисли - не мога да помогна с това какво да изберете, по-скоро с това какво да не избирате :lol: :lol:
Стари Видри
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от boceto84 »

Мога да дам едно мнение за Ygk power eye pee wee в размер 0,6. В началото имах едно мнение,но се оказа съвсем различна работата.Използвам го основно по р.Тунджа ,като масовите риби са кефали под килограм и малко над него.Разбира се има и изненади.Като цяло влакното много бързо се "разрошва",НО до едно определено положение и по никакъв начин не губи здравината си.Използвам го вече втори сезон,като е обръщано веднъж.За тези пари/26лв. за 150м/ едва ли може да се намери нещо по-добро.
П.П.Между другото е време да сменя гореописаното и ми се иска да е нещо 8 нишково със същия размер.Заглеждам Unitika и linesystem,но за второто няма много писано и реални отзиви.Някой нещо може ли да сподели?
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Избор на брейдове

Мнение от pampo98 »

boceto84 написа:Мога да дам едно мнение за Ygk power eye pee wee в размер 0,6. В началото имах едно мнение,но се оказа съвсем различна работата.Използвам го основно по р.Тунджа ,като масовите риби са кефали под килограм и малко над него.Разбира се има и изненади.Като цяло влакното много бързо се "разрошва",НО до едно определено положение и по никакъв начин не губи здравината си.Използвам го вече втори сезон,като е обръщано веднъж.За тези пари/26лв. за 150м/ едва ли може да се намери нещо по-добро.
П.П.Между другото е време да сменя гореописаното и ми се иска да е нещо 8 нишково със същия размер.Заглеждам Unitika и linesystem,но за второто няма много писано и реални отзиви.Някой нещо може ли да сподели?
За едри риби аз ползвам YGK G-Soul X8 Upgrade в размер 1.2. За него до размер 0.8 само хубави неща съм чувал. Единствено трябва да внимаваш какви възли правиш, че не "търпи" всички...
Стари Видри
boceto84
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 23:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от boceto84 »

За по-силовия спининг съм с един Duel 1,2.Искам да сменя конеца на ul-та.Ще се използва само с воблери до максимум 5-6гр.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от fn1p »

Мой приятел и наш колега си закупи ето този брейд в размер 0.30 брейда се ползва по Марица за сом дават му 24 кг издържа 19кг с кантара и същевременно е много близо до 0.30
http://www.energofish.hu/product.php/Fo ... FLON/4952/
Аватар
HEIFISCH
Мнения: 261
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 22:20

Re: Избор на брейдове

Мнение от HEIFISCH »

Пръчката, за която търся по-тънко плетено е Rapture CREED ULG акция 4-7г
dancho66
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 19:20
Риболов: Всичко без щека и муха
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 205 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от dancho66 »

За тази въдица е малко безсмислено да търсиш плетено с "реални 0.10". Купуваш си РЕ 0.6 и си готов :D Дали ще е 4 или 8 нишково зависи само от теб колко пари си готов да похарчиш. Цвета също не е от особено значение. Дали ще слагаш повод от ФК също си е твой избор. Много важно е обаче да имаш макара която да може да работи с тънко влакно! Избягвай въртящите блесни! Не вярвай на теста на издръжливост. Всички лъжат от 10% до 50% според марката. Едра риба се вади не със супер здраво влакно а с добра въдица,правилно настроен аванс, умения на задвъдичното устройство и доза късмет! Лично на мен преди 2 дни ми се случи да си извадя 108 см щука с РЕ 0.6 нищо, че си играх 15минути докато я вкарам в кепа :D :D :D .
Успех с покупката и на слука!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”