Избор на брейдове

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Който е ходил на язовир Искър знае за вечерният заход на костурите на залез и че кълват само на жълта мепс 0 или 1, които мятам с утежнение щото иначе кастинга е 10 метра, с която и да е ул пръчка, та с 12 либри дайва салтига си ги пукам като семки и имам прекрасна сенситивност на всяко едно кълване, лови се точно 30 минути докато залезе слънцето и мяташ като изоглавен.
Пъстърви одавна ловя с монофил на варивас и си мятам малки пантерки с 6 либри моно и пак нямам грижи.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от bat.galin »

язовир Искър..... мепс 0 или 1...12 либри дайва салтига
И аз да потвърдя, че при тази кобминация няма проблем с въртележки.
Нещо повече: твърдя, че горната комбинация успешно се вписва в класическата схема :
" който-и-да-е-язовир....която-и-да-е-блесна-0/1/2/3/...сънлайн кастауей 12 либри "
Не че искам да измествам темата, ама понеже се отвори приказка...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

bat.galin написа:
язовир Искър..... мепс 0 или 1...12 либри дайва салтига
И аз да потвърдя, че при тази кобминация няма проблем с въртележки.
Нещо повече: твърдя, че горната комбинация успешно се вписва в класическата схема :
" който-и-да-е-язовир....която-и-да-е-блесна-0/1/2/3/...сънлайн кастауей 12 либри "
Не че искам да измествам темата, ама понеже се отвори приказка...
те го те, аз като говоря -не приказвам ! :lol:
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от kontev »

И с малко по-тънък брейд от 12лб , с малки въртележки, при бавна проводка в спокойна вода нема никакви проблеми. Особено, ако има добавено утежнение, което пречи на линията да се усуква.
В случая обаче ставаше дума за най-тънките брейдове, евентуално при наличие на силно течение, фактори, спомагащи за пресукването.

Тъй, взех вече и гореспоменатия Госен в размер 2.0 . Влакното си е въже, както и очаквах, но леееко надмина очакванията ми.

Навих го без подложка на Риоби Ексия 4000 и ето какво се получи:

Изображение


Влакното е обявено, като 0.242мм и е 150м, а както се вижда от снимката, шпулата събира 180м с дебелина 0.30мм. Не е пълна докрай и леко съм обърнал конуса, но все пак е общо взето напълнена. Оставям сметките на вас :lol:

Мисля да го смажа с нещо, че най-вероятно доста ще свири. Казаха ми, че ставало с бебешко олио. Баси, колко много приложения има тва бебешко олио :lol:
Чудя се също дали течен парафин не би свършил работа?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Ще свъши идеална при това, аз зимата за да не замръзва и да не пие вода, на сухо го омазвам к пей сърце после.

Sent from my C6902 using Tapatalk
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от didaka »

kontev написа:Чудя се също дали течен парафин не би свършил работа?
Здравей!
По-добре глицерин... и по-често нанасяне.
Парафина при ниски температури се "люспи"....
Поздрави!
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 240 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от asn »

Ловя кефал по Янтра с брейд 0,8-1,0. Основно ползвам клатушки 1,5 до 3.0g. Напоследък заглеждам Berkley NANOFIL, но се чудя за дебелината и дали изобщо си заслужава да сменя YJK Veragass с такова или пак да си взема същото. Имате впечатления от нанофила?
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от kontev »

didaka написа:
kontev написа:Чудя се също дали течен парафин не би свършил работа?
Здравей!
По-добре глицерин... и по-често нанасяне.
Парафина при ниски температури се "люспи"....
Поздрави!
Мерси, колега, ще пробвам! А как следва да се нанася? Да напоя парцалче, да хвана с него влакното и така да го навия или.. ?

asn написа:Ловя кефал по Янтра с брейд 0,8-1,0. Основно ползвам клатушки 1,5 до 3.0g. Напоследък заглеждам Berkley NANOFIL, но се чудя за дебелината и дали изобщо си заслужава да сменя YJK Veragass с такова или пак да си взема същото. Имате впечатления от нанофила?
От Нанофила впечатленията ми са противоречиви. Гладък е, тънък е, има добър кастинг. Като е нов, здравината е задоволителна. В един момент става плосък и пресукан. Амортизира се доста бързо, а като това стане, започва да се къса лесно.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от RAAZIEL »

kontev написа: Oт Нанофила впечатленията ми са противоречиви. Гладък е, тънък е, има добър кастинг. Като е нов, здравината е задоволителна. В един момент става плосък и пресукан. Амортизира се доста бързо, а като това стане, започва да се къса лесно.
Не съм го пробвал,но съм виждал нанофил на един сезон.Направи ми впечатление-плосък и пресукан...100% е така.
Един път съм ползвал 4-ри нишково Баркли-никога повече няма да си взема от тази марка като плетеняк...
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от RAAZIEL »

didaka написа: По-добре глицерин...
Не случайно професионалните манометри за открито са пълни с течен глицерин...Аз с него си мажа уплатненията на вратите на колата,за да не залепват зимата ама май има и още приложения...За влакно не съм го ползвал.
Дани,кажи как го нанасяш?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Аз нямам такива набюдения да се люпи, но както да е, имам пластомово шишенце с цицка и дитектно напоявам на шпулата преди първо мятане, последните три четири реда.

Sent from my C6902 using Tapatalk
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от didaka »

RAAZIEL написа:
didaka написа:
Дани,кажи как го нанасяш?
Здравейте!
Ползвам фабричното шишенце с "цицка" :) , но го нанасям вечерта/сутринта преди риболова, 20-30 капки и да си попива.. И така през 2-3 риболова, защото е доволно "летлив".

А парафин.. "Никога повече.."
Имам неприятни спомени със спряла ролка на бигела, "бради" и всички съпътстващи "екстри" .

Поздрави!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

didaka написа:
RAAZIEL написа:
didaka написа:
Дани,кажи как го нанасяш?
Здравейте!
Ползвам фабричното шишенце с "цицка" :) , но го нанасям вечерта/сутринта преди риболова, 20-30 капки и да си попива.. И така през 2-3 риболова, защото е доволно "летлив".

А парафин.. "Никога повече.."
Имам неприятни спомени със спряла ролка на бигела, "бради" и всички съпътстващи "екстри" .

Поздрави!
кофти реколта си уцелил , да ти пратя от Софийския ;) . Преди ловях бели с един суфикс проформанс от жълтия , обаче пиешеш много вода и обледяваше водачите зловещо, тамън си бях взел субаруто и отивам на Копринка, студ добър , бях взел парафин за гумените оплатнения на колата и ги намазах на язовира и някой се размрънка че ще обледава и аз олях доволно суфикса на шплутата, направо заплува в мазнота, че оставаше мазна диря оставаше по водата и ми се хилеха че съм замърсил язовира ма да се люпи не видях, честно, после в софия му ударих едно Мелио за обезмасляване и готово.
Но може би глицерина наистина е по добрата алтернатива и по финната щом го слагат и във водката, а парафина само в нафтата :mrgreen:
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от m65 »

Един глас и от мен за плетеното четирижилно на Gosen. От следващият линк, първото мнение на страница 100, можете да придобиете бегла представа от микро представянето което направих в другият форум.

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... start=1485
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Godfather »

Здавейте момчета.
Нужен ми е брейд за джиг риболов на бели рибки и костуретки, от брега на затворен водoем.
Въпросът ми е някой има ли преки впечатления от следнте конци:

http://puffin.bg/?item=1943&group=1" onclick="window.open(this.href);return false;

http://fishingzone.bg/product/589/ygk-p ... 200-m.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.voblershop.com/2118/%D0%9F%D ... x8.PE.200/" onclick="window.open(this.href);return false;

Размер мисля 1 или 1,2.

Лек ден.
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”