Избор на брейдове

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

това е най -хубавото влакно правено някога, някъде , проблема е че вече не се прави и се продава само в австралия.
Изображение
прави се в три размера , само дето не искат да пращат до тука.
http://daiwafishing.com.au/products/saltiga-surf-pe/
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Павел Иванов »

Васе като за "универсално" ли го спрягаш като бест ъф дъ бест някога , някъде или го конкретизираш и като джигово такова :roll: Не друго ами ако го спрегаш предимно за джиг , то всеки EGI брейд от доказал се производител ще си го сложи в малкото джобче особено от към протриване :wink: Иначе нал го има 12 нишковият брейд за сметка на тоя ? Тия дни ми пристигна една шпуличка от http://daiwafishing.com.au/products/morethan-12/ в 0.6 размер , ама за сега единственият и тест е де съм я намотал на една резервна шпула та не мога да дам мнение как се държи . На вид изглежда добре .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Павел Иванов написа:Васе като за "универсално" ли го спрягаш като бест ъф дъ бест някога , някъде или го конкретизираш и като джигово такова :roll: Не друго ами ако го спрегаш предимно за джиг , то всеки EGI брейд от доказал се производител ще си го сложи в малкото джобче особено от към протриване :wink: Иначе нал го има 12 нишковият брейд за сметка на тоя ? Тия дни ми пристигна една шпуличка от http://daiwafishing.com.au/products/morethan-12/ в 0.6 размер , ама за сега единственият и тест е де съм я намотал на една резервна шпула та не мога да дам мнение как се държи . На вид изглежда добре .
За универсално говорим, аз не ги деля на джигови и останалите,по-просто съм устроен, 12 нишковия го пипах само и не мога да дам отзив , но като начало тоя седи по мазен и гладък.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Димитър Тодоров »

Павел Иванов написа:Васе като за "универсално" ли го спрягаш като бест ъф дъ бест някога , някъде или го конкретизираш и като джигово такова :roll: Не друго ами ако го спрегаш предимно за джиг , то всеки EGI брейд от доказал се производител ще си го сложи в малкото джобче особено от към протриване :wink: ...

Не ти познавам стандарта за протриване, Павка,но Салтига Сърф 18 и 20 либри държат достатъчно добре на джигинг в камъни. Риболувам много в каменисти терени именно на джигинг,както и в плитки и бързи места с голяма дистанция (желязо и воблери), сиреч - голяма част от линията е изложена на контакт с камънака , и нямам претенция към този модел за слаба абразоустойчивост, за мен е добър в това отношение.

Дали Samurai-я на Дайва не замени Салтига Сърф-а напълно? Струва ми се,че бяха еднакви влакна,като новото име на модела е Самурай?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Ми имаше някакво преливане, но сегашния самурай е зелен и по-грапав, няма вече от жълтото мазно влаканце.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на брейдове

Мнение от Мунчо »

A за "КастКИнг"-а - нищо! Срамота - специалисти...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:A за "КастКИнг"-а - нищо! Срамота - специалисти...
не сме дорасли за него .....по натам ако сколасаме..
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от milkov97 »

aaaa написа:колега, хората ти пускат "тънки" и не чак толкова ТЪНКИ бъзици и ти все още не можеш да се усетиш.. забавно е и се посмях, но и за макарата и за влакното се шегуват съфорумците, от макарата може и да останеш доволен, защото все ще свърши някаква работа, но от иронията с която подходиха, най-вероятно е доста боклучива :D, то конеца със сигурност ще те разочарова..
ако все още не си инвестирал в горепосочените, се надявам да си ме разбрал и да не го правиш

П.С.: над третия ти пост в темата за макарите има препоръка от админа за добра макара, на дори по-ниска цена.. за брейд всички са доволни от gosen w 4 ply
Колега на следните "колеги" - Бастуни, не бих искал да казвам на кой бих се посмял ! Щом не могат да отговорят като хора, след като питам съвсем човешки, то значи не са нищо повече от обикновени дебили :tup: Ти го питаш като човек то се подиграва, аз не знам някой от тези капацитети дали се е родил научен, но както и да е ! Мерси за отговорите Ви и следващия път като пишете подобни коментари, се сетете на кого пращам много поздрави :tup: Ако щете ме бамнете от форума - ДРЕМЕ МИ, обаче това което го правите е много грозно и глупаво така да си знаете ! Извинявам се на другите колеги. Останете си със здраве :wink:

Правя първа и последна забележка за неспазване на правилата и отправяне на обидни епитети. Следва БАН!
Модератор
sestrata
aaaa
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Ное 17, 2015 13:31
дал Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от aaaa »

съгласен съм, но донякъде са прави.. двамата модератори само са дали толкова много инфо безвъзмездно и то доста добре поднесено, че най-вероятно преобладаващата част от форума, дължи всичките си познания за спининговия риболов на тях.. всеки ден чета стари теми и ми се изясняват доста неща... естествено на моменти изпушвам и се налага да повтарям.. но при всички положения имам някаква основа, над която мога да надграждам благодарение на тях.. доста от по-старите потребители имат чувство за хумор и ако беше чел щеше да разбереш, че това което ти се случи на теб, се случва често и с други потребители.. а и между тях си има закачки постоянно и често се смея с глас.. та приеми го с чувство за хумор, извини се.. избери 2-3 модела по бюджета ти и попитай кое е най-доброто решение за риболова който ще практикуваш и ще видиш, че отговорите им ще са съвсем различни..

и искам да изкажа благодарности към модераторите за трудовете им :tup: :fish15:
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от m65 »

Хайде и аз да споделя малко опит за китайските влакна.
http://www.aliexpress.com/item/TriPosei ... 94151.html
От този линк си поръчах преди по-вече от година три броя плетено влако в размер 0.4, в черен, сив и бял цвят. Поръчах ги за жената за шевната машина (не че е шивачка, но се налага от време на време да позакърпи нещо). Отзивите са просто отлични, жената каза че до сега по здрави конци не е ползвала. Аз също съм много доволен. Закърпих си раницата, и най отговорно заявявам, че влакното е отлично, платът се къса около самият шев, но влакното остава здраво. Мисля да си поръчам и други разцветки.
Иначе влакното е напълно плоско, и е над два пъти и половина по-дебело от указаният размер.
Лично на мен ми харесва, препоръчвам го, като уточнявам че е ползвано само за шиене.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от stancom »

quietriot написа:Ми имаше някакво преливане, но сегашния самурай е зелен и по-грапав, няма вече от жълтото мазно влаканце.
Васе, възможно е да е и до партида ! Преди време бях вземал сърфово на Варивас и го ползвах сезон и нещо, и то защото остана късо, почти без промяна на показатели. Павката ( Сестрата ) взе същото и за нищо не ставаше, за месец беше избеляло и се късаше където си иска :?
Аз не мога да ловя риба !!!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Друго казвам , първия самурай беше жълт като салтигата , но малко по грапав на пипане,помяна щото го обсъждахме с Вукадинов на една панега , аз имам и от двете намотано по макарите и мога да сравня и в момента. После изчезна жълтия самурай и почнаха да бълават само зелен , който откровено не е онова влакно и спрях да си купувам.
Иначе на Варивас имам поне 5 различни влакна , които не ногат като гладкост и мазнота да стъпят на малкия му пръст на дайвата, имам и няколко игк и торей и сунлайн и понтон , което пак е игк, имам баз за срвнение , такова друго влакно няма, до моемнта.
Едно австралийкче има има няколко ролки, но не ще да прати и се пазарим вече месец , дори не ще в нова зеландия да прати пустиняка.
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от takezo »

stancom написа: Васе, възможно е да е и до партида ! Преди време бях вземал сърфово на Варивас и го ползвах сезон и нещо, и то защото остана късо, почти без промяна на показатели. Павката ( Сестрата ) взе същото и за нищо не ставаше, за месец беше избеляло и се късаше където си иска :?
Тук ще цитирам Станком, в смисъла на това, че това "оправданието" за партидата не е извинение за лошото качество в горния случай на едно и също нещо с една и съща цена показатели обявени на етикета. Конеца е редно да отговаря на това което е заложено като параметри предвид, че се и споменават водещи уж, японски производители пред които се кланяме и кълнем, номер едно, топ, връх и всички други суперлативи за най-доброто от доброто. То по същата логика може да има и различна партида на въдици, воблери и т.нат. предвид, че изходната суровина не е неизречпаема величина, а качеството на крайния продукт за всяка нова партида ще зависи от нея до голяма степен при всяка следваща доставка необходима за производството му. Другия момент е горния конец да си е чисто бутафорна ролка с етикет на реномиран производител и неизвестно за нас съдържание. Изходния продукт трябва да е точно същия както предишния и толкоз.
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на брейдове

Мнение от Мунчо »

Вий сте магнати - бахти що влакно изредихте!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Вий сте магнати - бахти що влакно изредихте!
ай да не ти надничам в гардероба :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”