Истории от северозапада

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от Д-р Дулитъл »

Район около АЕЦ ли съзирам...или ме гони параноята...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

Работя в Козлодуй и определено риболовствам в района и на централата. А теб колега виждам си от Мизия да не сме се засичали някъде? Било по Огоста или Дунав около КЗД.
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от Д-р Дулитъл »

The_river написа:Работя в Козлодуй и определено риболовствам в района и на централата. А теб колега виждам си от Мизия да не сме се засичали някъде? Било по Огоста или Дунав около КЗД.
Не...Захвърлил съм спининга много отдавна...А иначе много спинингисти минават зад гърба ми,като стоя на плувка по Огоста...включително и на мястото,където си снимал една от щуките-под последното бетонно гърло нагоре по течението от мизийската страна,но не съм се заглеждал в тях.
За да не оспамвам темата-ако колегата наистина лови в акваторията на Топлия канал и под него,то там условията нямат нищо общо с останалата част на Дунав.За пример ще дам температурата на водата в реката при водомерната станция в Оряхово-въпреки,че се намира на около 9 км. от топлия канал на АЕЦ,температурата на водата ,измерена в Оряхово винаги е по-висока с 2-3 градуса от другите участъци на Дунав,а в самия топъл канал и доста под него е над 15 градуса в момента.А и там в ПЪЛНО с мирна риба и да излъжеш хищник се изисква голямо настояване и дълбок джоб с примамки/има уникални закачки :mrgreen: /.
Чакам колегата с някоя капитална бяла риба-сега им е времето там!
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

За съжаление още няма някъкви големи бели, но това не пречи да опитвам.
Онзи ден се почувствах най-сетне добре и реших да направя първия риболов за годината. В началото нещата тръгнаха към студено ,, капочино '', обаче нещата се обърнаха благодарение на тази примамка - хибрид между цикада и спинер.
Изображение
Lucky Craft iLV 50 Spin -14g
Изображение
Понеже не даде друга риба, реших да сменя мястото. След един удар, после още един с откачване на рибата, най-накрая успях да изкарам тези две рибки.
Изображение
И преди ми се е случвало да ловя скобар и морунаж на изкуствени примамки, но за пръв път платка и то с такива размери. Ако обърнете внимание на едната има липсващи люспи зад хрилете, според колега плувкар от корморани и на мен ми се стори логично. Прекратих риболова от чисто етична гледна точка и двете платики бяха закачени извън устата. Стана ми интересно и проверих случая, оказа се че братята сърби си ловят ,,деверига'' на спининг и то на всевъзможни примамки. За мен си остава непонятно какво може да накара риба с иначе миролюбив нрав да напада примамката, защото ударите бяха наистина стръвни.
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Re: Истории от северозапада

Мнение от RottingChrist »

Здравей колега! На страхотно място си ти! Тази година палнах фитила по дунавските риби именно около Козлодуй! Ето и двама твой съграждани
Изображение
Да се похваля и аз. Само успехи, повече и по големи таз година :fish3:
Plat1ka написа: Но на циганин дето опъва мрежи, мята с парашути и тн. Само бой бих му дал.
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

Определено Дунава е едно страхотно място, носещо доста приятни моменти и ако имаше ДЪРЖАВА тези моменти щяха да са повече. Иначе страхотни рибки колега надявам се този сезон да са повече :)
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от Д-р Дулитъл »

The_river написа:Определено Дунава е едно страхотно място, носещо доста приятни моменти и ако имаше ДЪРЖАВА тези моменти щяха да са повече. Иначе страхотни рибки колега надявам се този сезон да са повече :)
Мдааа...ама май удариха Топлия канал с тока/това по повод за имането на ДЪРЖАВА/.Вчера един колега за 2 часа не е имал кълване...което е абсурдно като ситуация за там...
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

Ми не е само тока за който контрол няма, но и мрежите било то законни или не, контрола е занижени. Никой не контролира какво и кога се вади от водата, пример забраната свършва с разрешаването на скумрята.
И не на последно място липсата на съвест при рибарите и тоталната безскрупулност на т.н. ''професионални риболовци''. А бе докато вземаме водоемите за даденост нещата няма да тръгнат към хубаво.
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

Миналата седмица имах свободно време и реших да помятам малко. Риболовът въобще не вървеше и реших да потърся някой дребен костур за да ми се размине капото. Заложих на Yapala 3,5 гр. и първата риПка беше факт, но не бе костурче :) :) :)
Изображение
Вече спокоен, че отървах капото продължих с търсенето на истински риби. Закачих на карабинката Lucky Craft Pointer 100 SR и започнах да водя максимално бавно комбинирано с лек тВич, но истинска риба така и не излезе, а ето това
Изображение
Продължих да упорствам на Лъкито и когато най-накрая провокирах щуката бях задремал и не успях да реализирам удара. Вече уморен, решен да приключа с риболова, след едно подхлъзване и падане, хвърлям последни няколко пъти Mepps aglia long cast #2. И най-накрая една истинска риба беше факт :) :) :)
Изображение
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Re: Истории от северозапада

Мнение от RottingChrist »

Браво! С голям интерес следя темата. А доктор Дулитъл да каже как е по Огоста, че къщата в Гложене пустее. Требва да я населявам май... :fish1:
Plat1ka написа: Но на циганин дето опъва мрежи, мята с парашути и тн. Само бой бих му дал.
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

За Огоста с любов. Преди седмица бях на Огоста, цвят и ниво перфектни.
Изображение
Просто като приказка.
Изображение
Равносметката бе студено "капочино", придружено с едно падане и подгонване от щука за съжаление нереализирана.
По последни данни голяма и мътна, но аз лично не съм ходил да проверя.
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от esox22 »

Платиките не са толкова кротки - има техника на риболов във водем със захранване с по-лека захаранка и топки царевично брашно за облак и се замята малка въртелешка - 0 или 1 номер близо до дъното и платиките я нападат в облака за да защитят намеренте ресурси.
А корморана винаги налапва откъм главата и ако рибата се изплъзне или е голяма - остават такива следи.
Чайките остават по две черти на опашката на уклейките, сомът полумесеци по опашката, а в Русия змиеглавите нахапват лошо опашките на каракудите.
:D :fish2:
RottingChrist
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 4:47
Риболов: Спининг

Re: Истории от северозапада

Мнение от RottingChrist »

Малее на цвят идеална да! Само да имаш бял червей и да засядаш. Щуката на какво подгони?
Plat1ka написа: Но на циганин дето опъва мрежи, мята с парашути и тн. Само бой бих му дал.
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

RottingChrist написа:Малее на цвят идеална да! Само да имаш бял червей и да засядаш. Щуката на какво подгони?
И аз така мислих, но колегите с белия червей също бяха капо :D Само един майстор видях да вади клен около 300 гр., а по пътя на обратно вече всички се бяха отказали.
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Истории от северозапада

Мнение от The_river »

Тежък месец за риболов се оказа януари. Ниско ниво на Дунав, рязко качване, сибирски студ и за капак рязко спадане в такива условия трябваше да се опитам да изкарам някоя и друга риба. Днес с много упорство успях да хвана и да се порадвам на този мъник:
Изображение
Изображение
Орка Мармейд се доказа за пореден път, определено примамка направена в нашите географски ширини за тукашните риби :) :)
https://www.youtube.com/watch?v=1S-NRaQ ... e=youtu.be
Разбрах се с този красавец да се видим пак след време, желая му успех и голям да порасне.
Преди сибирските студове положението не бе по-розово, малко малки рибки и то доста капризни за размерите им :) :) :) и все пак носещи радост.
Изображение
Вечно гладния костур нападащ примамки колкото него без да се замисли.
Изображение
Мепса се отчете, макар и с бебе Лесперче, чакам на пролет по големите за това го пуснах да ги извика.
https://www.youtube.com/watch?v=0ovfBF_QOTs
Това е от мен през месеца имам и няколко изпуснати дребни бели и щуклета, който апарата не успя да хване в кадър. Очаквам да видя как ще се представи очертаващия се пролетен февруари.
ПП Достигнах до извода, че е по-добре да реанимирам рибата преди да я пусна, защото ако я хвърля направо е доста неадекватна дълго време и може да стане лесна жертва.
Поздрави и наслука :fish15:
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”