Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от swat1987 »

Хайде и аз да се запиша вече!
Взех си Sert Exceed Spinnig 2S 2.10, 3-10 в комплект с Ryobi Ecusima 2000 Vi и на пръв поглед изглеждат страхотно! Ха да са ми честити новите придобивки :)
Та посочените такъмчета мисля да ги ползвам основно за костур по родните язовири от чисти полегати брегове и от лодчица (която предстой да закупя, ако сме живи и здрави разбира се)
на джиг 5-6-7 гр. и някоя друга блесничка и воблерче в дадения диапазон, НО имам някоя друга молба към Вас и се надявам Вие да ми помогнете:
1. Дайте ми съвет за хубаво влакно - плетено разбира се, което да е бюджетно до към 40 лв. и да е подходящо за такъмчетата.
2.Примаки, тествани и доказани, за да набавя арсенала до сезона.

Благодаря Ви предварително и весело изкарване на празниците! :)
Stealth 9
ventork
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 16:32
Риболов: Основно по Дунав
Местоположение: Русе
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от ventork »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =4&t=67879" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от Д.Граховски »

swat1987 написа:Хайде и аз да се запиша вече!
Взех си Sert Exceed Spinnig 2S 2.10, 3-10 в комплект с Ryobi Ecusima 2000 Vi и на пръв поглед изглеждат страхотно! Ха да са ми честити новите придобивки :)
Та посочените такъмчета мисля да ги ползвам основно за костур по родните язовири от чисти полегати брегове и от лодчица (която предстой да закупя, ако сме живи и здрави разбира се)
на джиг 5-6-7 гр. и някоя друга блесничка и воблерче в дадения диапазон, НО имам някоя друга молба към Вас и се надявам Вие да ми помогнете:
1. Дайте ми съвет за хубаво влакно - плетено разбира се, което да е бюджетно до към 40 лв. и да е подходящо за такъмчетата.
2.Примаки, тествани и доказани, за да набавя арсенала до сезона.

Благодаря Ви предварително и весело изкарване на празниците! :)
Честит ти нов такъм, гилеми и по много да ги ловиш.
Аз също съм със серт, но по-малкия тест и макарето е различно. За влакно в този ценови диапазон, аз бих ти препоръчал YGK G-Soul. Минах през монофил, бюджетен варивас, но за сега това най-много ме удовлетворява като качесто, като здравина, малко шум по водачите и не старее много много, като разбира се слагам и флуорокарбонче. Има и други такива брейдове, но аз не мога да дам мнение за тях, щот не съм ги ползвал.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от babydoctor »

И от мен честито :tup: , но за какъв чеп ти е брейд за костура, който, както подозирам, ще ловиш в язовир...Вземи си моно 0.18 на Тубертини, сега не е шарено, а жълто...А за брейд...Трета година ползвам Шимано - 150 м. за 50 лв., не е мръднало...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от superficiq »

Колеги искам да попитам, какво ви е мнението за това влакно http://fishingzone.bg/product/589/ygk-p ... 200-m.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от Мунчо »

Прекрасно е!

А на колегата със сертчето ще му препоръчам да си лови отначало с монофилче посочените рибки, докато свикне кое-как и посъбере опит. Да си купи по-евтини примамчици от сорта на блеснички "Моска", воблерчета "Голди" и "Салмо" и така...


п.с. А на Бейбидоктора предложенията да ги заобиколи по-отдалечко... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от Д-р Флекс »

Бейбиту е пропуснало думичката "не" там, където описва, колко години "ползва шиманото" ... :D
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от mitioto »

То за три години само от връзвания на вирбели и карабинки че го изхабим ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от babydoctor »

mitioto написа:То за три години само от връзвания на вирбели и карабинки че го изхабим ;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ицето явно не е виждал такъв монофил, та му е простено, кодапрайш...А въпросното Шимано още е читаво, къде стотина метра са останали, но съм го свалил от макарата, защото направихме комбина с Алеко и по Коледа чакаме доставка от Немско...Какви вирбели, какви карабинки? Правя безвъзлов монтаж, а че от 150 м. се докара на 100 е от стръвното кълване на отсрещните върби, най-вече по Тунджа. Подарявам го на който го пожелае...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
swat1987
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 10:34
Риболов: Спининг
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от swat1987 »

Колеги, поръчах си Gosen-W4 ply Green 0.6
Възползвах се от препоръките на Мунчо, за което благодарско :)
Весели празници на всички и дано новата годинка Ви донесе и по-големи рибки :tup:
Stealth 9
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от babydoctor »

Още подарявам брейда, заслужава си - срещу една голяма празна ролка... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2

Мнение от pi4a94 »

Лови си с него като ти харесва и ходи повече за риби!Ако не има подфорум подарява...

Поздравления на колегата много риби през новия сезон с Госена.Ползвам 1.2 и съм доволен.
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от mitioto »

babydoctor написа:...Какви вирбели, какви карабинки? Правя безвъзлов монтаж, а че от 150 м. се докара на 100 е от стръвното кълване на отсрещните върби, най-вече по Тунджа. Подарявам го на който го пожелае...

Казах го образно :D И при безвъзлов монтаж се реже док. Ти вероятно с един възел караш по 6 излета. Ако ходиш и по един път в седмицата на риба примерно, нещата се обясняват :tup:

Поздрави
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от Мунчо »

mitioto написа:...Ако ходиш и по един път в седмицата на риба примерно, нещата се обясняват :tup:
...
Чак толкова често ли? :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Вече в отбора на Sert Exceed Spinning 2S

Мнение от Ivan7777 »

swat1987 написа:Хайде и аз да се запиша вече!
Взех си Sert Exceed Spinnig 2S 2.10, 3-10 в комплект с Ryobi Ecusima 2000 Vi и на пръв поглед изглеждат страхотно! Ха да са ми честити новите придобивки :)
Та посочените такъмчета мисля да ги ползвам основно за костур по родните язовири от чисти полегати брегове и от лодчица (която предстой да закупя, ако сме живи и здрави разбира се)
на джиг 5-6-7 гр. и някоя друга блесничка и воблерче в дадения диапазон, НО имам някоя друга молба към Вас и се надявам Вие да ми помогнете:
1. Дайте ми съвет за хубаво влакно - плетено разбира се, което да е бюджетно до към 40 лв. и да е подходящо за такъмчетата.
2.Примаки, тествани и доказани, за да набавя арсенала до сезона.

Благодаря Ви предварително и весело изкарване на празниците! :)

А колега защо ги продаваш или не си ти ? Попаднах на обява с същата пръчка и макара ?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”