Мнение за Graphiteleader

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от nestor »

Юри,

Не съм имал предвид заяждане, а питането беше свързано, че имам интерес към това което си споделил. Никога не съм имал намерение да търся провокация и ако анатемосам го правя към аудиторията, а не към конкретен човек.

Стана ми интересно за тези смитове, все пак аз имам вече Графит и предполагам, че няма да се спра, а ще продължа да експериментирам и търся нещо повече, то си е заложено в повечето от нас...

Не мисля, че темата е отишла много на криво, защото се съпоставят Графитите спрямо други марки и модели, което не е лошо.

Няма да пиша тук повече освен за пробите спрямо моята Финеса, но тъй като в темата за Микроджиг не спомена нищо за Смитовете, ми стана интересно като ги спомена, дано и за другите да е било така...
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от plamenivanov »

Въдицата е намерена,мисля че направих правилния избор,но само риболова ще покаже, иначе на сухи тренировки е супер.
http://plamenivanovv.snimka.bg/fishing/ ... 2.36675479
Искрени благодарности на вносителя Стефан. :tup:
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от nestor »

Айде честито, много риби с въдичката.

Аз днес ни дъжд ни вятър успя да ме изплаши и ходих с моята, пак нямах риби, но все повече свиквам с този риболов.

Междудругото белия връх много добре отчита кога примамката е на дъното, чисто визуално имам предвид, тъй като дъното понякога може да е доста меко.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

С отъждествяването със съвършенството индивидът осъзнава, че всъщност бас го к'во е дъното и как му е вапцан връо...


п.с. Поздравления, като прост съзерцател би казал, че това е артикул, позволяващ човек да се съсредоточи върху лекия джиг без да си си създава кумири и комплекси, че го спъва материалната част!
Последно промяна от Мунчо на Пет Мар 04, 2016 23:23, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Ilian70 »

Честито и от мен! :)
Много приятна комбинация се е получила със Сертейта.
Естетика струи от такъма. Със сигурност и като функционалност ще е на високо ниво.
Не съм привърженик на добиване на впечатления от тръскането на въдици в магазин, но все пак, като разглеждах въдичката в ГоФиш, много ми хареса.
Поздрави и с кеф да си я ползваш!
Ако съм на костурите от Цонево, отсега ще почвам да се крия. :lol:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от nestor »

Аз сефтосах моя Графитлидер с 2 бели риби и съм много доволен от пръчката.

Рибите бяха до макс 800 грама, доста добре се закачиха и устата им беше продупчена.
Макара 2004 файнес къстъм Дайва
Конец Варивас мебару ПЕ.0.3
Примамките, някакви инсекти и глави по 5-6 грама
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от plamenivanov »

Дойде време и да севтосам новите придобивки.
Въдица '15 Finezza Nuovo GNFS-782LML-HS макара daiwa 16 certate 2508pe и влакно DUEL Hardcore X8 Multi Color 200m. Pe 0.6.
Получи се перфектен баланс което ме радва.Въдицата работи добре в диапазона от 4 до 8гр. и постига добра дистанция. Кълванетата бяха само на костури и само на пасивни примамки като Crazy Fish Polaris ,Cruel Leech и Bait Breath U30 Fish Tail 2" с глави 2гр. които се водят перфектно с тази въдица с плътен връх.Пробвах и глава 1гр. с туистер 1" дистанцията беше не повече от 7метра.Според мен въдицата е доста бърза има добър кастинг и не на последно място е доста чувствителна.Пробвах и горния тест на въдицата 10гр глава с 9см туистер добра дистанция но определено не и е там силата.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

Рокфишовките на "Графитлидър", независимо дали с плътен или кух връх, осезаемо "издишат" в горния край на тестовия диапазон. Бих казал работят пълноценно до около 2/3 от него, което обаче, ако отчетем и масата на примамката(силикона е доста плътен материал), не го прави нечестен.


p.s. И аз от любопитство поръчах варианта 7'4''(понеже щял да пристигне преди 6'1'') преди няколко месеца, да ми станат квадратично число въдиците от марката, та да видим още колко ще минат, докато дойде... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от quietriot »

Мунчо написа: да ми станат квадратично число въдиците от марката, та да видим още колко ще минат, докато дойде... :lol:
44 ???? :wink:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Д-р Флекс »

144!
(12x12, или 12 на квадрат)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

Дай Боже, дай Боже! От вашите уста - в божиите уши!

п.с. Между другото, онзи ден рекох да направя една инвентаризация, ама ми се отщя докато си помислих, честно казано. То тука завряни, там завряни, нам къде завряни... Прецених, че няма да е обективна извадката и се отказах...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от zmmax »

Здравейте, не е пряко свързано с изнчалното питане, но е пак Griphiteleader въпрос:
на някого налагало ли му се е да си закупи "резервна част", разбирайте връхна секция за въдица от марката?
Успешно разполових Graphiteleader Finezza Nuovo GNFS-782LML-HS :oops: След като я чукнах с отскочилата към мен волфрамова чебурашка, извади една рибка и на следващото замятане се разполови.
Имам гаранционна карта даваща ми отстъпка от 8600 JYN, но като гледам е и изтекла (важи една година), и е некоректно попълнена - разбирайте - не е попълнена изобщо. В сайта на марката освен опис на резервните части и цена - около 15000 JYN за секцията, не намерих информация как в детайли да заявя и получа частта.
Питането ми е за оригинална горна секциа - от Япония или от български вносител (ако има такъв), а не за ремонт на повредената. Иначе счупването е чисто, предполгам подлежи на някакъв ремонт.
Благодаря предварително, прдполагам информацията може да е полезна за всеки притежаваш въдица на марката.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Ilian70 »

zmmax написа:Здравейте, не е пряко свързано с изнчалното питане, но е пак Griphiteleader въпрос:
на някого налагало ли му се е да си закупи "резервна част", разбирайте връхна секция за въдица от марката?
Успешно разполових Graphiteleader Finezza Nuovo GNFS-782LML-HS :oops: След като я чукнах с отскочилата към мен волфрамова чебурашка, извади една рибка и на следващото замятане се разполови.
Имам гаранционна карта даваща ми отстъпка от 8600 JYN, но като гледам е и изтекла (важи една година), и е некоректно попълнена - разбирайте - не е попълнена изобщо. В сайта на марката освен опис на резервните части и цена - около 15000 JYN за секцията, не намерих информация как в детайли да заявя и получа частта.
Питането ми е за оригинална горна секциа - от Япония или от български вносител (ако има такъв), а не за ремонт на повредената. Иначе счупването е чисто, предполгам подлежи на някакъв ремонт.
Благодаря предварително, прдполагам информацията може да е полезна за всеки притежаваш въдица на марката.
Привет, колега!
Такива неща не са изолиран случай при активни риболовци, а и японската риболовна индустрия трябва да продължи да работи.
Неприятно е, дума няма, но пък има и добра новина. Във Варна се намира вносителят за България на Олимпик, който е много разбран и диалогичен човек. Няма съмнение, че ще ти помогне. Казва се Стефан Атанасов и е собственик на магазин Go Fish във Варна.
Успех и наслука!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от zmmax »

Много благодаря за информацията!
Бях чул, че Олимпик Ко имат вече представителство във Варна, но сега разбрах и детайлите.
Ще се свържа с тях и да видим - интересно ми е каква ще е и цената (след като виждам официалната цена на резервната част в сайта на Олимпик), и колко гъвкави са в доставката - но при всеки случай се радвам, че някой ги представлява/внася у нас, ще опитам първо през вносителя и само в краен случай директно към Олимпик (ако изобщо е възможно). Ще пиша отзиви в последствие.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”