Мнение за Graphiteleader

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Мнение за Graphiteleader

Мнение от plamenivanov »

Здравейте колеги,след много търсене, размишляване и проучване на въдици за костур UL и L в диапазона от 1 до 8гр. се спрях на изпитаната марка за риболов на джиг Graphiteleader.Моля ако някои има наблюдения към следните модели и не само към тях да сподели мнение.
Тези са малко дълги но може някакъв компромис
http://www.olympic-co-ltd.jp/enfishing/ ... ES-762UL-T
http://www.olympic-co-ltd.jp/enfishing/ ... NFS-762L-T
А от този модел
http://www.olympic-co-ltd.jp/enfishing/index.php/CORTO GORTS-6102L-T
и не на последно място
http://www.olympic-co-ltd.jp/enfishing/ ... NEZZA-CORT GOFCS-682UL-T и GOFCS-702UL-T.
За сега най ми е на сърце 15 Nuovo FINEZZA
Бих се радвал за мнения на колеги които имат наблюдения.Благодаря.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

От конкретните Нуово Финеза е в гардероба(имам още три въдици от тази марка), но практически впечатления - след като ги придобия...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Iso »

Доколкото си спомням Фори имаше някаква нова Финеза с кух връх.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от plamenivanov »

Мунчо написа:От конкретните Нуово Финеза е в гардероба(имам още три въдици от тази марка)
Може ли да бъдеш по конкретен.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

Аз също имам класическа "Финеза" с кух връх, но със сегашния си акъл бих си взел плътна, както и сторих... Иначе, казано на база практическите ми впечатления до момента, да, "Финеза" е изключително деликатна и чувствителна въдица, но ширещите се в интернет мнения за свръхсетивност в долния край на тестовия диапазон са прекспонирани.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

Мунчо написа:Аз също имам класическа "Финеза" с кух връх, но със сегашния си акъл бих си взел плътна, както и сторих... Иначе, казано на база практическите ми впечатления до момента, да, "Финеза" е изключително деликатна и чувствителна въдица, но ширещите се в интернет мнения за свръхсетивност в долния край на тестовия диапазон са прекспонирани.
plamenivanov написа:
Мунчо написа:От конкретните Нуово Финеза е в гардероба(имам още три въдици от тази марка)
Може ли да бъдеш по конкретен.

Имам Tiro GOTS-762L, Calzante EX GOCAXS 792UL-T и Finezza GOFS-732UL-T
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Iso »

"Да ти таковам прогреса" - Абе с тия тъпи промени по форумите не мога да намеря нищо което търся. Извинете за израза! За този колега става дума http://forum.fishing-mania.com/memberli ... ile&u=1904.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо,
ебати сложните понятия употребяваш. Като ти е в гардероба нещо, значи риба във вода не е видело. :idea: Това е "Фишингмания", за Бога, не"Философски ебдомадер" или "Ярбух фюр Психоаналитик"...
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от nestor »

Здравей Пламене,

за съжаление във форума няма почти нищо за Графитлидерите, аз когато избирах пръчка за джиг на УЛ и Л се насочих към руснаците, както знаем те са доста сериозен двигател за навлизането все повече на този вид риболов.

Аз имам тази Финеса: http://www.olympic-co-ltd.jp/g_rod/fine ... 2ul_t.html

Преди 2-3 седмици я получих, имам 1 излет с нея за проби. Главите който пробвах бяха в диапазона 2-4 гр.
На затворения водоем духаше лек ветрец и малко трудно държах линията изпъната, но с белия връх се ориентирах бързо къде е примамката, за чуствителнос в тази ситуация немога да говоря, защото дъното е с водорасли, паднали листа и тиня, но върха си показваше къде е примаката. След това се преместих на Марица и нещата придобиха друго измерение, с опъната линия през цялото време се брояха всички камъни все едно ги обарваш, пробвах и на пясъкливо дъно, също се усеща много добре.

За жалост риби нямаше, но съм доволен от пръчката, мисля че ще върши прекрасна работа за това което я взех. Това е стария модел, а сега заместника е пръчката към която си се насочил Нуово моделът. Пре достатъчно инфо има в руските сайтове и колкото искаш клипове от руснаците, не си губи времето да чакаш някой да се сети да ти пише, тук няма да станат нещата ...

:fish4:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

Ще станат, бе Несторе, ама първо трябва да я пробваме. Аз не мога да дам акъл само с опипване и гледане, дори наживо, като някои даровити колеги, а буквално до вчера имаше лед по гьоловете...
Инак дали точно Нуово е наследникът е условно да се каже, защото тази фирма предлага десет вида Финези и отделно ги прави много разпръснато във времето... Специално моето Нуово 15 е модела 610, до 5 грама и не е отговаря точно по показатели на питането на колегата, но мисля, че някаква груба представа ще даде, да не си хвърля парите съвсем слепешката(въпреки, че така правя винаги :D ).
Инак на нашия пазар са достъпни вече и продуктите на Тайлооук за леки джигове, а там има голямо разнообразие от предложения за различни джигови рибоци, групирани в отделни категории според видовете - рокфишове, мебарута(което е същото, ама дребно), сафридоподобни..., та е интересно да се хвърли едно око и в тази посока...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от yuri todorov »

Ицо! Крайно време е да се вземеш в ръце, и ти да почнеш да даваш от компетентните мнения на изуст! :lol:
След проба и осъзнаване...... и баба знае !
...................................................................

Сега по темата,
Имал съм две Финези, отдавна беше и вече даже не помня кои точно бяха. Продадох ги!
Освен с тях ми се е случвало да половя и с още две-три други Финезил
Впечатленията ми са общо взето водоравни. Въдици, хубави, скъпи и т.н. !?! като много други :|

Както вече Христо е споменал, имаме у нас достъпни въдици, които заслужават внимание, Тайлуолк, Фаворит, Палмс и др.
Не са само и единствено Финезите, Въдиците! Има и други с претенции за по-по-най, но при някой от други-те, претенциите реално са доста по-основателни.

За да не съм голословен, ще спомена един модел, който за мен поне е №1 в риболова, който се коментира - на микро и лайт джигс


SMITH The Strategy Tourler, и в двата варианта

http://www.smith.jp/product/bass/tourle ... er-hm.html

http://www.smith.jp/product/bass/tourle ... vspec.html


За съжаление обаче, тези Смит-ове имат и недостатъци......
Едночастни са са и са пиперливи откъм цена.

http://www.ardent-peche.com/A-48119-can ... nning.aspx

:)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от nestor »

Юри,

ти барал ли си такива Смитове и ловил ли си с тях :?:

Реално и Графитлидера има една пръчка която е в същия ценови диапазон като въпросните смитове - Финеса Протопит се води, но тя е двуделна. Съгласен съм, че едноделната трябва да е с идея по-по, но е добре да се сподели практически опит с въпросните Смитове и примерно тази Протопит Финеса или пък друга марка и модел.

Не сравнявам Графитите със Смитовете, просто като инфо дадох за пример въпросната Финеса.
Мунчо е прав че правят много и различни модели Финеса, защо им е нужно незнам, но като цени са доста сходни повечето.

Като натрупам още няколко излета ще споделя още, но сега друг риболов на пъстри ме е налегнал, а и райраните още са мудни...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Мунчо »

Непишещ във форума колега разполага с Прототип с кух връх, 2.30 метра до 7 грама. Имал съм възможност да похвърлям с нея. Практическа разлика със стандартния(и най-евтин) вариант не съм усетил. Естетично е по-изпипана - корк(той винаги вдига цената сам по себе си при японците), полигонално полагане на карбоновите влакна(за практическите качества не се наемам да кажа, но е приятно визуално), 100% карбон - стандартната е 95, ако не се лъжа(Нуово 15 също е 100). Цената на тези допълнения или изгъзици, според гледната точка) е над 40к йени, както видях преди малко и е поспаднала явно... Във врьзка с нея, един популярен в руско-украинските ултралайт среди колега, който познавам дистанционно отдавна и никой не е упрекнал в ръсене на мозък, изсмукан от пръсти или неходене на риба, написа, цитирам в груб вид „намирам добрия, стар 842-2 за комплексно по-чувствителен”...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от Павел Иванов »

По едно време доста ми беше бръмнала главата по отношение на Смитовете от по-горе . Бая се поозорих докато успея да тествам някои от тях , поне за малко . Наистина са превъзходни джигови въдици но с недостатъците които предлагат изразена конусовидна , едноснадкова бланка по-бюджетният вариант BLACK LABEL+ на Daiwa си е едно към едно с тях . Последствие си заприходих от упоменатият BLACK LABEL+ , два броя и може да се каже , че съм очарован за това което предлагат от към джиг . Компенсация на упоменатите недостатъци , най-вече от към снадки , във вече по-високият клас въдици постигам с RB62MS на Club Casket , който е разделен на три - дръжка , къса първа секция и по-дълга върхова такава . От към "чуваемост" не отстъпват по нищо на Смита и Дайвата , но пък са по-лесни за транспортиране и визуално доста "по-барнати" . Несторе , ти нямаше ли Каскетче бре ?

пп - сорри , че отплесвам встрани от Graphiteleader , ама техни модели само съм бърничкал на "сухо" с изключение на две , три мятания със старата Финеса , колкото за тест , която според мен си е доста читава гегичка .

пп2 - Лумисо си е Лумис кога иде реч за чувствителност , ако и да е неугледен , не случайно 842 - 2 си е калсика :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Graphiteleader

Мнение от yuri todorov »

nestor написа:Юри,

ти барал ли си такива Смитове и ловил ли си с тях :?:

Реално и Графитлидера има една пръчка която е в същия ценови диапазон като въпросните смитове - Финеса Протопит се води, но тя е двуделна. Съгласен съм, че едноделната трябва да е с идея по-по, но е добре да се сподели практически опит с въпросните Смитове и примерно тази Протопит Финеса или пък друга марка и модел.

Като натрупам още няколко излета ще споделя още, но сега друг риболов на пъстри ме е налегнал, а и райраните още са мудни...



Ами Да, Несторе! Барал, ловил......както ти харесва! Иначе нямаше да си позволя да ги споменавам и посоча като № 1 за мен. :idea:

Ако питаш дали имам такива, не нямам! Въздържам се, поне засега ! 8)

В едни предишни години, в периода 2006 - 2012 година, ми е било интересно а и съм имал възможност, да придобия практическа представа от много и различни въдици. През ръцете ми минаха немалко пръчки от различни марки и модели, включително и две-чки от посочените от теб Прототипи на Финеза-та. Някой съм ги имал, с други просто съм могъл да ловя за ден, седмица или месец.

Сега вече го давам по-спокойно и ловя с каквото има :lol: , затова няма нужда да се пъна, за да си спомня евентуално защо не са ме впечатлили и какво точно са представлявали Прототип-ите, а и след като Мунчо, вече ти е споделил практически опит и обяснил, какво е и защо!

Смит-четата, които споменах неслучайно, явно не са интересни, :shock: .....но само ще поясня, че те пък са ме впечатлили, точно защото, нито на хартия, нито на практика, имат нещо общо, сходно или подобно с които и да е други пръчици.

Струва ми се че и тази тема отиде у лево, затова смятам да се въздържам откъм бъдещи коментари!
Ти обаче, трупай своя опит и коментирай! :wink:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”