PR: ATC Valiant SW - Saltwater Spinning Reel

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: ATC Valiant SW - Saltwater Spinning Reel

Мнение от stoev »

И аз хванах бика за рогата :)
Ползвам отскоро ATC SW 4000. Сдобих се с макарата с идеята да троля с нея по язовири и морета, както и да ми бъде резервна макара за морски спининг от брега. Имам няколко тролинг илзета вече (два от които в морето с дребен паламуд и едър чернокоп) и съм повече от доволен. Всъщност пиша не да хваля макарата а по скоро да добавя малко ТТД, които не намерих в нета преди да се сдобия с нея а ме вълнуваха:

1/ Дръжката е с рамо от 60мм, каквато е и дължината при бързо-оборотните дайви размер 3000. Само за сравнение при Дайва размер 3000 с „нормално“ предавателно число, дължината на дръжката е 55мм.;
2/ Външния диаметъра на шпулата е почти идентичен с този на Дайва размер 3000 - с около 1 мм по-малък. Линията, която обира макарата при един пълен оборот с дръжката е средно 71-72см.

Горните дребни детайли лично за мен са важни и могат да ми дадат предварителна представа за какво бих могъл да ползвам една макара и каква тяга/мощ мога да очаквам.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: ATC Valiant SW - Saltwater Spinning Reel

Мнение от stas »

Здравейте, колега! Как е възможно при почти равни диаметри на шпулите Daiwa-та в р-р 3000 и 4,8/1 пр. число да обира 81 см., а ATC -71 см. при пр. число 5,2/1 .
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: ATC Valiant SW - Saltwater Spinning Reel

Мнение от stoev »

Здравей Стас,
обяснявам си го с това че, шпулата на ATC има скос, който предполага запълване до долния му край от където започва, при което до ръба на шпулата остава доста по-голямо разстояние отколкото при шпулите на дайва, където може да запълниш шпулата до самия ръб, оставяйки разбира се разумно разстояние. Като добавиш към това и по-малкия, макар и с малко диаметър, следва да се получи тази разлика.
Проверих отново влакното, което обира АТЦ при един оборот на дръжката и да толкова е колкото съм написал. Външния диаметър на шпулата е по-малък с повече от 1 мм, както написах по горе, от този на дайва 3000 – нямам шублер да измеря точно, но разликата не мисля че е повече от 2-3 мм.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: ATC Valiant SW - Saltwater Spinning Reel

Мнение от stas »

Привет! И аз предположих, че това е причината. Гледайки каталожните данни излиза, че D е приблизително равен на shimano - р-р 2500, което си е напълно достатъчно. Успех на всички притежатели на ATC и риби - от големи, към още по- големи...
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”