Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Здравейте,преди да съм изръсил някоя глупост искам да кажа че сега тепърва навлизам в спининг риболова.Живея в момента в Германия и понеже тук този риболов е силно развит а и около мен има много водоеми с голямо количество щука си закупих 10-15 различни воблери и приблизително същото количество блесни да опитам и този риболов.Досега имам няколко добри излета на добри щуки над 45 см каквато е разрешената дължина тук.В момента ловя с някаква спининг пръчка на Eurohold 2,40 която ми е подарък от хора които не са сериозни риболовци,сложил съм и един Ексейдж 3000 който имам от плуфкарския риболов но искам да се оборудвам с нещо по добро.Бюджета ми е около 350-400 лв за комплект като ще се ползва предимно за щука и по рядко за бяла риба от брега.Ще бъда благодарен ако ме насочите към нещо конкретно.. иначе досега съм ловил предимно на щека,мач и фидер като повечето е на щека.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от rangel_bac »

Привет колега,

допускам, че ще ловиш предимно споменатите щуки, затова моето предложение е следното:

въдица - Filstar Black Shadow -
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... adow/7846/
предполагам дължина от 2,44 ще ти е удобна, ако пък имаш други предпочитания - има избор. Според примамките и водоемите, ще си избереш кой тест по примамки 3-15 или 5-21, като втория вариант е по-удачен за мен. Аз имам 2,59, 5-21 и съм доволен. Позлвам я предимно на язовири, та затова по-дългия вариант.

макара - можеш да сложиш спокойно един Заубер на Рьоби. Р-а 2000 би трябвало да легне по добре, поради по-ниското тегло, но аз съм слагал и 3000 и пак е добре. купувал съм от Злати, от другия форум и съм доволен от продуктите му:
https://www.nariba.com/obiavi/obiava/RY ... ER--a14373

Мисля, че за посочения бюджет, това е доста прилична комбинация. Надявам се съм бил полезен. Предполагам имаш опцията да си купиш комплекта и от България, затова предлагам този вариант.

Със здраве и много успехи!
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

А Tubertini Concepd D удачна ли е за този тип риболов,доколкото съм запознат това е Ryobi но кое точно нямам представа..
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от rangel_bac »

Нямам опит с тази макара и не бих я оценил на картинка.
Иначе да, Рьоби и Тубертини се прави в един завод и само сменят името ;)
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Ще се радвам и на други предложения
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Между другото пръчката която имам в момента е Eurostar Traverse X Spin 2,70 с акция 20-40 гр
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Явно темата не е много интересна защото само едно мнение получих,искаше ми се малко помощ от запознати в спининг риболова но явно ще търся мнение другаде... :(
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от pi4a94 »

С какви примамкикато грамаж ще я ползваш и от Германия ли ще бъде закупена?


ПОЗДРАВИ!
Мисля,че може да ти помогне за местния пазар-> http://forum.fishing-mania.com/memberli ... file&u=182
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от mags1234 »

Толкова много има казано по темата,та чак дразнещо.Чети бре колега и няма нужда да сме чак толкова раздразнителни.Колегата ти е дал даже и повече от задоволително предложение.Като за Германия :tup:
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Най вероятно ще бъде купувано от немско понеже е по сложно с доставката от България а и цените са почти еднакви.За примамките които ще се ползват понеже вече по горе написах ,нов съм и нямам много с тях но засега имам различни воблери и блесни с различна големина като воблерите са 10+ см ,плуващи и потъващия в различни разцветки .
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

А относно раздразнението то няма такова,просто очаквах ако може да предложите няколко конкретни варианта за бюджета 350-400 лв (200€).Не смятам че един вариант е доста подробна информация а и цял ден чета из форума и има доста теми но или са за лайт спининг или не в този ценови диапазон.Просто исках информация каква дължина и акция са подходящи за риболов на щука от брега и съответно за тази пръчка какъв размер макара... Извинявам се ако съм оставил впечатление че нервнича и съм засегнал някого...
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от pi4a94 »

Ползвай търсачката все ще излезе нещо.
Аз ползвам това с тест 15-50гр
http://savage-gear.com/product/bushwhacker-xlnt2/
Но може би по-малкия тест 10-40 е по универсален.Разгледай и варианта 2.40м.за макара направо с пръчката отиди.Друг вариант е MPP серията както и окуми,мичели.Пробвай в най близкия магазин ,потръскай и виж дали ти пасва.Това е,не е сложно трябва да знаеш какво искаш тегло,дължина.



ПОЗДРАВИ :fish15:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Много благодаря
dartmoll
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2015 8:26
Риболов: спинингов
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от dartmoll »

Здравей колега,
не се изказвам умишлено по темата, защото в този форум има много по-опитни от мен и по-знаещи, но на никой явно не му се занимава. Да ме прощават господата администратори, модератори и т.н.
Спиннинг въдица се избира според примамките, които ще използваш, а не според рибата, която ще ловиш.
Примерно ако ще използваш примамки около 20 гр. избираш въдица с тест, който попада в грамажа (примерно 10-40 гр., както е препоръчал колегата). Имай предвид, че с по-нисък тест удоволствието от ваденето на рибата е по-голямо, не да ги вадиш като парцал. Строя на въдицата е задължително бърз (fast), т.е да се огъва във върховата си част (образно - горната 1/3), на щуките им е твърда устата и си трябва, че иначе ще има повече празни удари.Препоръчителна дължина 2,40 м или 2,70 м. По късата дължина при един и същи тест, стои малко по-твърда. Макара - размер 4000. Ето и моето конкретно предложение:

1. В Германия имате много добър производител на пръчки с 10 годишна гаранция , аз ти препоръчвам него - Sportex Black pearl BR 2411, BR 2711, като и двете са с тест 16-29 гр.

2. Поддържам мнението за Ryobi Zauber 4000, според мен най-доброто решение в този клас. По принцип добре се балансира с пръчки с теста по-горе. Не се хвърляй на ниския клас на Shimano i Daiwa, много по-некачествени са в евтините модели (под 200 Е).

3. Влакно - плетено (т.нар. braid) - 8 нишково - последно аз си взех Sufix 832 0.24 и съм много доволен от него, а и не е скъпо.

Цена по каталог на въдицата (около 120 Е) + цена на макарата (около 80 Е )+ плетено (20 Е) = общо 220 Е.

Аз ползвам задължително метален повод. Дано съм ти бил полезен. Това е моето предложение, не ангажирам никого с него. Жив и здрав и наслука.
НЕ УБИВАЙ МЕЧТИТЕ СИ!
Don't kill your dreams!
C&R
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от kaleeff »

Milen Rusanov написа: воблерите са 10+ см ,плуващи и потъващия в различни разцветки .
Не е важен размера колега, а теглото на примамката. Избери си пръчка спрямо теглото на примамките. В посочения от теб бюджет прилични предложения колкото си щеш!
Аман от манекене...
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”