Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Това вече е друго нещо,доста подробно и полезно за мен,много благодаря...
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Шпининг »

Колега, като видях, че все още никой не ти е предложил st.croix, tailwalk и сезал gosen w4 направо си обърнах чорапите :shock: . Гледай пръчки с горен тест не повече от 25 грама, да е с бърза акция, да ти е лека ЛИЧНО на теб и не на последно място - да ти радва окото :lol: . Относно макарата - размер 3000, заради по-големия драг. Ако се спираш на ryobi, вервай ми, имал съм както екусима, така и заубер и разлика, освен в цената, има само на хартия. Ако нямаш време и желание да обикаляш магазините и да друсаш пръти, прегледай ревютата в Youtube на марката pontoon21 - по-конкретно gad harrier и gad chaser. Това са нелоши пръчки от среден клас на неособено висока цена. Руските ни братя ги водят като бюджетни пръчки, които надвишават с качествата си, каквито и да са те, пръчки от по висок ценови клас и не забравяй, че на рибата не и пука колко ти струва комплекта за риболов, какъв цвят ти е брейда и дали балансът ти се пада на палеца или показалеца. Успех!
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от aphala »

dartmoll написа: Спиннинг въдица се избира според примамките, които ще използваш, а не според рибата, която ще ловиш.
Примерно ако ще използваш примамки около 20 гр. избираш въдица с тест, който попада в грамажа (примерно 10-40 гр., както е препоръчал колегата).
Според мен горното твърдение не е съвсем точно. Две въдици с еднакъв тест по примамки могат да бъдат напълно различни като характеристики и предназначение. Не случайно много от най-популярните световни производители на въдици имат обособени цели серии, предназначени за улова на конкретен вид риба.
Държа да отбележа, че пиша съвсем добронамерено без какъвто и да било подтекст на заяждане. Доколкото виждам питащия е начинаещ и съображението ми е да не се подведе.
И за да не бъде мнението ми съвсем офф-топик, аз също съм с позитивни впечатления, подчертавам на сухо тръскане, от Спортекс Black pearl. Помоему, вариантът на 2,40 е по-балансиран и приятен.
Късмет в избора. :tup:
Temperata fortuna optima.
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от bulgarian »

За щука задължително здрав прът с акция 10-40/50/60 и дължина 2.50-3.00м.
и мощна високо оборотна макара размер 3/4/5000
Марки /известните се знаят/каквото намериш на цена според бюджета.
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от mags1234 »

Те за това ти думах :D Първият съвет винаги е най-добър а всичко друго много информация,голяма фуния и малка дупка :mrgreen:
Milen Rusanov
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:44
Риболов: Щека,мач, фидер, спининг
Местоположение: Deutschland
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Milen Rusanov »

Попитах и тук в нашият магазин и ми казаха че може да погледна и мултипликатор като макара,никога не съм ползвал такъв тип макари и какви са им предимствата и недостатъците.. иначе ми предложиха няколко пръчки от различни производители но незнам защо ме тегли към Savage
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Monov »

Винаги ще се преебеш с първата покупка, докато разбереш какво ти приляга на стила и на условията там. Спортексите са добро решение. Мултипликатор според мен не си вземай, голям шанс има да останеш недоволен, ако няма кой да те въведе. По-голям успех ще имаш, ако пишеш на някого от форума на лично, отколкото да четеш най-различни мнения, които си противоречат.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Спининг прът плюс макара за около 350 лв

Мнение от Daniel Defoe »

Гутен Морген,

Вариант 1:

- предполага се, че поназнайваш немски, та, като начало се регистрирай ей тук (в случая се превежда, като блесна, а не мигач), това е немския еквивалент на "манията" :tup:
После отиваш на Angebote и си купуваш нещо малко употребявано, но качествено (за половината сума, която си приготвил) :fish15:

Вариант 2:

Влизаш ей тук (много популярен австрийски сайт) и си избираш една от двете пръчки, Shimano Yasei AX Aspius 270 MH 7-28g (по-добрия вариант) или Shimano Yasei AX Red Aspius 270 MH 7-28g (компромисен вариант). Не се притеснявай, че са расперски :wink:
После си купуваш най-добрата макара за стотина и двайсет ойро VSW 3000 стр. 5 (чрез Митето, който е душа Човек) и после разцепваш щуките/расперите :fish15:

schöne Grüße :11:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”