Кой - какво от Алито ?!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Алеко »

баш майстора написа:Не се стискай за 2 лева, ами си подсигури старините! 1,50 си е 1,50!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Разбира се. ПоръчАх.
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ilia0706 »

Бихте ли препоръчали спасителна жилетка от Алито„
k0c3t0
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 7:43
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от k0c3t0 »

ilia0706 написа:Бихте ли препоръчали спасителна жилетка от Алито„
Наскоро си взех тая https://ru.aliexpress.com/item/Outdoor- ... 0.0.sJPbeJ
Добре изработена.Много джобчета.
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от njoyz »

Колеги, пак един въпрос имам, някой от вас поръчвал ли си е нещо по-скъпо от амазон? Харесах си едно леново за 300Е, обаче чух отнякъде че доставките, които не са на български пощи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО минават на митница- тоест ако го поръчам ще го задържат на 100% и пак ще трябва да плащам ДДСта. И всъщност с какъв куриер идват в България пратките на амазон?
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
okx
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 1:28

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от okx »

Колеги, здравейте. Да ви попитам някой поръчвал ли е телескопи без водачи, като от линка който слагам. Ако има вече питане за тях моля за извениение :)
https://www.aliexpress.com/item/3-6-4-5 ... 292.F8S0OX
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от PAMPASA »

okx написа:Колеги, здравейте. Да ви попитам някой поръчвал ли е телескопи без водачи, като от линка който слагам. Ако има вече питане за тях моля за извениение :)
https://www.aliexpress.com/item/3-6-4-5 ... 292.F8S0OX
Приличат на комплект спидита /къси въдици , за бърз риболов на дребна риба / ,но гледайки последната снимка на линка -ще да е някакъв страшен макарон.
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ilia0706 »

Преди 2г си вземах подобен - 7м, 250гр, къса сглобка 20 долара ,Метрите и грамажа бяха точни, но много не балансирана и изморяваща и почти не я ползвам,не бих я препоръчал.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от karidata »

Мараба пичове,абе някой да е набарал успешна примамка за Гърция и нейните морета.Като изключим оловните джигове и многото копия на Пачинко , друго не ми се набива на око.То не че няма попери,улолкъри и воблери но не знам до колко са успешни като изпълнение.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от PAMPASA »

Към любителите на Пъстървата /и не само / ,изключително съм доволен от тези воблерчета /пълно копие на Смит-Д контакт/:
DSC01529.JPG
DSC01529.JPG (147.22 KiB) Преглеждано 4011 пъти
DSC01530.JPG
DSC01530.JPG (151.95 KiB) Преглеждано 4011 пъти
Бях скептично настроен ........................НО вече имам всички цветове / някои по 2 пъти / :wink:

https://www.aliexpress.com/item/Smart-M ... 8e8fe4b6f9

Поздрави
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от kosatkata »

Поздрави на всички.Имам питане.С малките неща ясно.Какво се случва с по скъпите артикули.Става въпрос за макара с цена 40$.Как се случват нещата откъм митници и ДДС.Какво евентуално ще стане като цена в най лошия случай.
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ruci_bo »

Въпрос на късмет! Минавали са ми по-скъпи неща, без да ходят на митница. Китайчетата пишат или подарък, или занижена цена. Пък за майтап телефон, който наистина ми беше подарък отиде на митница. Там подписах някаква декларация - от кой ми е подаръка и платих за усугата 18 лева и нещо.
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от blader2 »

kosatkata написа:Поздрави на всички.Имам питане.С малките неща ясно.Какво се случва с по скъпите артикули.Става въпрос за макара с цена 40$.Как се случват нещата откъм митници и ДДС.Какво евентуално ще стане като цена в най лошия случай.
Няма нищо страшно, в най-лошия случай 20% ДДС на тези $40, но по-скоро едва ли.
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от баш майстора »

blader2 написа:
kosatkata написа:Поздрави на всички.Имам питане.С малките неща ясно.Какво се случва с по скъпите артикули.Става въпрос за макара с цена 40$.Как се случват нещата откъм митници и ДДС.Какво евентуално ще стане като цена в най лошия случай.
Няма нищо страшно, в най-лошия случай 20% ДДС на тези $40, но по-скоро едва ли.
+10-15 лева разни такси за Български пощи, за представителство пред Митниците + 1-2 часа загубено време за ходене до Митница. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Tonito »

баш майстора написа:
blader2 написа:
kosatkata написа:Поздрави на всички.Имам питане.С малките неща ясно.Какво се случва с по скъпите артикули.Става въпрос за макара с цена 40$.Как се случват нещата откъм митници и ДДС.Какво евентуално ще стане като цена в най лошия случай.
Няма нищо страшно, в най-лошия случай 20% ДДС на тези $40, но по-скоро едва ли.
+10-15 лева разни такси за Български пощи, за представителство пред Митниците + 1-2 часа загубено време за ходене до Митница. :wink:
Забравяте и още едно важно нещо,то е че митничарите искат банковото извлечение на въпросната поръчка,и също разпечатка от ордера ви в Алиекспрес ,за сравняване ,да се вижда въпросната стока и цената , за да няма измами,че преди това искаха разпечатка от ордера от алиекспреса,а той е лесен за фалшифициране с фотошопа :) и се усетиха
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Tonito »

kosatkata написа:Поздрави на всички.Имам питане.С малките неща ясно.Какво се случва с по скъпите артикули.Става въпрос за макара с цена 40$.Как се случват нещата откъм митници и ДДС.Какво евентуално ще стане като цена в най лошия случай.
След като я buy-неш , влез в My Orders и на въпросната поръчка,имаш кореспонденция с търговеца,пишеш му да пише ниска стойност,до 15 долара ,за да избегнеш митница и такси
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”