Сомовете през 2016г.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Сомовете през 2016г.

Мнение от bulgarche-to »

Щуки, распери, Дунав, Тунджа...тък за сома нищо няма по-специално. Гледам някакви постни теми от преди 7 години. Ще се радвам да съберем успехите в една тема, че то и в другите не се публикуват.

29 август, 9:55 часа. Уловен е на място, което не е разрешено за риболов, на отсрещбия бряг на който имах първа (и до днес последна) среща със сом. Тогава само аванса и слузта по влакното ми подсказаха с какво съм се сблъскал. 2 години по-късно, натрупал опит, вече знаещ как се ползва аванса, успях да извадя това...за някои бебе, за мен голяма риба. Но не голяма заради размера, а заради уважението което изпитвам към нея и заради желанието което имах от много време да се срещнем.

Изображение

Смени си фланелката!
Модератор


КЛИП от пускането


30 август, 9:50 часа. До вчера мечтаех за сом, днес вече съм с два в актива. Вчера търсих щука, но хванах сом. Днес търсих сом, но хванах шаран (при качването на КЛИПА, качеството му падна много, но все пак се разбира нещо). Все пак, след интересната риба, хванах сом...отново! Определено се усеща че е друга риба, а не крокодил. Вчера казах "това ако е щука ще е над 3 кила", толкова беше, ама сом. Доста повече морене иска от щуката, сега разбирам защо ги плясват по муцуната при вадене. Изглежда готов, но всъщност е пълен със сила.

Изображение

КЛИП от пускането
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Сомовете през 2016г.

Мнение от axel »

.......както вече сам си се убедил,сега е времето,когато спининг риболова на сом е много успешен.има доста написано във форума,има си и специална тема в този раздел.При този вид риболов се използват максимално здрави такъми,тоест хеви или ексхеви,като всеки подценил силата на тази риба разбира,че:сомът грешки не прощава,както и, че най-здравия такъм понякога изглежда ултралайтов......по отношение на беглите ми впечатления от прекрасната река Тунджа в участъка около Княжево,то е много трудно да се лови целенасочено на спининг едър сом.....просто параметрите на реката са......хм.....кефалски.
тази година имам около 15бр.,като пет-шест от тях са с размери 10-12кг.
П.С..... сомът за разлика от всеобщото мнение в този сезон си предпочита плиткогазещи примамки.
риболовът е само хоби!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Сомовете през 2016г.

Мнение от bulgarche-to »

И на мен ми направи впечатление, че ги хванах горе. В този раздел надявам се сме хора, които знаят че сома не е нощно активна риба и че не стои по цял ден на дъното. Но виж...за воблерите мислех че трябва да са дълбоко газещи. Сега с тези хваната в различни дни, на различни места и дълбочини, но на един и същи плиткогазещ воблер...дават повод за размисъл.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Сомовете през 2016г.

Мнение от axel »

погледни внимателно снимките си,атаките са само на този воблер,за мене го атакуват не,защото го смятат за плячка,а за агресор. :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Сомовете през 2016г.

Мнение от bulgarche-to »

axel написа:погледни внимателно снимките си,атаките са само на този воблер,за мене го атакуват не,защото го смятат за плячка,а за агресор. :idea: :idea:
Аз на друг не съм и опитал. На втория не съм му го извадил от устата, рибата е закачена по време на снимките, но е ковнат на челото. Не смятам че е искал да го бутне само, а просто не го е нацелил заради проводката която му спретнах. Всъщност той удари почи веднага след цопването...колкото да се вдигне от дъното.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Сомовете през 2016г.

Мнение от axel »

сомът е доста териториална риба,помисли внимателно над това.......на този принцип е изграден риболова на кльонк.......другите глупости,като провдка и др. :D не са разковничето към успеха. :idea: :idea: .....между другото по сходен начин са хванати повече от 100бр,на реката само последните два месеца,това,че никой не пише не означава,че не се хващат сомове,вервай ми,даже са доста беззащитни. :idea:
риболовът е само хоби!
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Сомовете през 2016г.

Мнение от Fishh »

Сомоветe по Тунджа, повече от Дунав и по-Марица. Aз поне не вярвам да е според сезона,примамката или разбирането за реката, нещо друго ще да е аномалии :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”