Маалии колко съм прост

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Маалии колко съм прост

Мнение от stancom »

Онзи ден съм изловил рибата в Искъра 8) То вярно че хванах над 30 риби, като имаше мряна към килограм и кефал над килограм и половина. Повечето риби бяха прилични, над половинката. Като рибите бяха САМО в силни бързеи , в дебелите и тихото няма никои ! Префполагам, че ниското ниво и топлата вода водят до обедняване на кислорода и за това се набива в бързото :roll: Лових основно на железа с огромно преимущество на клатушки. Китайските Япада се оказаха изненадващо успешни :shock: само трябва да им се смени куката. Тази килограмов кефал почти я изправи и си отидЕ, щот кепа си го държа в нас да не се мокри :oops: Воблери не съм ползвал, не за друго, а защото се оказа че нямам подходящи. Типично кефалските ми или не летяха достатъчно, или имаха прекалено интензивна игра в силното течение. Пъстървовите ми са при кепа :lol: Щот имах само два часа свободни и излязох на бързо. Като имаше както брутални вземания, които за малко да ми изтръгнат пръчката от ръцете, така и почуквания от сериозни риби, които ако не подсечеш ги губиш.
За сметка на това Фчера на същите места, за два пъти повече време си врътнах такова капо та ми хареса :( Нал ви разпрявах по горе, че съм мноу дОбър и съм изловил сичката риба :mrgreen: С пристигането забелязах, че водата е с една педя нагоре от предния ден и вдигаше още. Задържа около час и започна пък да спада :twisted: Реших че съм набол рибите и съм ги наплашил, но слязох още три бързея на долу без да регистрирам и чукване. Толкова по въпроса за невлияенето на ВЕЦовете :twisted:


ПП Това Сони Експерия излезе голяма шитня, като си намокря ръцете и спира да възприема командите, и нито можеш да снимаш, нито да се обадиш :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от mags1234 »

Сменявай.Телефона де :lol:
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от Владимир »

Всеки с тъч,като има вода,не сработва...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Asio
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 0:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 285 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от Asio »

С6-ЕДЖА, рабути с всякакви ръце, отделно има гласова команда за снимка.
Иначе ако питаш Коко-ситния експерията уж кърти.
Шегите настрани, браво за излета. До скоро. :wink:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от sandista »

Станко, гоУем си,баце! :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от stancom »

sandista написа:Станко, гоУем си,баце! :)
Грешка си :D дрЪт съм :mrgreen:
Моля някой от модераторите да промени заглавието на Маалии колко съм прост :oops:
Е може ли да поръчаш на някой да ти направи определен воблер, той да ти направи точно каквото искаш, да ти го даде още пролецен и ти да забравиш че го имаш :oops: Днес отивам да търся рибите на друго място , отново с бързеи. Дръпнах на бързо няколко риби на Траит 00, пробвах на клатушки с минимален успех и реших да пробвам на воблер. Разрових кутишката, но се бяха оплели куките и излязоха всичките от отделението и се показа воблера на Ицо, дет ми го даде още на откриването на пъстървата. Пробвах го още зимата и разбрах че е направил отлична примамка, прибрах го в кутията и съм го забравил :oops: то от ЕГНто сигурно :mrgreen: Е сега му е момента, слагам го прехвърлям бързея и баавно повеждам към него. Видях как се вдигнаха две риби и го атакуваха. Едната я извадих, хвърлих я в тревата зад мен , с цел да взема и другата и да ги снимам и двете . Да но духна вятър ( духа отвратително, срещу течението, на пориви ) и вместо да прехвърля бързея го цопна баш по средата му, като влакното естествено направи и корем. Завъртях един път макарата и закачих дъното, сецнах да откача и нещо ми понесе пръчката. Видях ОГРОМЕН кефал, така и не разбрах от къде се появи, там няма и до колене вода. Удари като чук и тръгна да си ходи, Дреме ми на шапката, аз съм с брейд 0,6 или 0,8 не помня ( пак ЕГНто :lol: ) със стабилни куки, настроен аванс и мека пръчка 8) , а и няма къде да се завре. Поборихме се известно време и го докарах до мен колкото да видя, е огромен е, но чак пък ОГРОМЕН :lol: Знаете къде ми е кепа нали :lol: Обаче рибата е вече уморена, хващам влакното с ръка и опитвам да я извлека на брега, той е удобен за тая работа. Да ама като усети плиткажа клена се преметна и си замина :shock: Ъъъъ споменах ли брейда :roll: споменал съм го бил, е сега го споменах няколко пъти и роднините му по женска линия споменах, до амнайсто коляно :mrgreen: Да ама като огледах линията се наложи да му се извиня, влакното си беше здраво, отворила се беше карабинката , а уж е стабилна :? Направо забравих за рибата която бях хвърлил на брега :oops: там си и остана. след това хванах още три риби, но нищо запомнящо се, водата започна да спада и риболова умря.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от TONICHA »

Ех Станко,Станкооо.....
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от quietriot »

Искрено се радвам че като сме заедно не ни кълве и избягваме подобни драми и си говорим за пички и коли....поне нямаме загуби на примамки освен по някоя аглия на Дунава, ма те не са ценни щото ги има.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от sandista »

Абе недей рива, одиш и фаташ. Аз направих една глюпост и известно време само ще чета.
Викам като ми се оправи ръката да направим един Абич Сървайвър 2016 по Болярския край? Може и оня с жапанките да заберем за кадем.. :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Маалии колко съм дОбър

Мнение от Pike »

stancom написа:... Моля някой от модераторите да промени заглавието на Маалии колко съм прост :oops: ...
Речено, сторено :tup:
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Маалии колко съм прост

Мнение от stancom »

Да продължим с простотиите :D
У нас се прави ремонт на кухнята, любим момент :mrgreen: цялата къща е нагоре с краката и не мога да намеря нищо къде е :twisted: Така и така е разхвърляна кухнята , решавам да пробия плочките на мивката и да захвана една тръба, дет се наложи да я пусна външно зимъска. Колко му е, надупчих, сложих скобите и захванах тръбата. Монтирах смесителната батерия , влязох в шахтата ( метър и половина, без стълба и със силни болки в кръста :twisted: ) пуснах водата, влизам вътре и гледам капе. Отново в шахтата, спирам, сменям гумички, стягам, влизам в шахтата пускам водата, излизам, пак капе. Повтарям процедурата, намествам тръбата, пак капе. Повтарям процедурата с гумичките, пак капе :twisted: . Вече ми писна и отидох за очилата, щот вече съм дрът и не видА и фенера, и забелязах, че самата батерия е пукната, що не взех очилата още в началото :fish6: Вече стана някое си време, в петък, а аз съм селянин :D демек трябва да отида до града за нова, а вече е късно. Сложих една стара, колкото да има вода до понеделник. Вече не капе :lol: и реших че толкова ремонтни простотии ми стигат и е време за рибарски такива :mrgreen:
От вън ръми един дъжд и през цялото време не спря, но за сметка на това активността на рибите беше добра. За близо два часа хванах над 20 кефала и две мрени. Имах добър удар, засякох, поведох и реших да се правя на фотограф, като хората :oops:
DSC_0080.JPG
DSC_0080.JPG (116.89 KiB) Преглеждано 3144 пъти
И това е в бързей срещу течението. Да но до като се правех на интересен да снимам, рибата се завря някъде, където не трябваше да има нищо по принцип :? а аз се оказах с остър недостиг на ръце, явно и за ловец не ставам :lol: Оставете че се завря ами и се закачи някъде. Усещах че е още там, оставих я да си излезе сама, но не стана. Реших да рискувам и напънах. Нещо подаде малко и напънах по сериозно, откачих нещо от дъното, но явно изпрошнах и рибата, та дори не успях и да я видя. Така става като се правя на интересен :fish6: Извадих обаче един скъсан парашут, явно свободната кука на воблера се е оплела в него :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Маалии колко съм прост

Мнение от babydoctor »

С твоите репортажи такава носталгия ме обзема към Чомаковци...А какво стана с Петкодановото вкъщност?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Маалии колко съм прост

Мнение от stancom »

ПеткоДановото си е там, но е доста изплитняло и в момента е още затворено от водорасли почти цялото.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Маалии колко съм прост

Мнение от mitioto »

:lol: :lol: :lol:

Ееебрее, Станко! Добре си гледам, да не те мисля :D
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Маалии колко съм прост

Мнение от баш майстора »

Станко, глей ко прай родата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://i.imgur.com/bQVEFSL.gifv
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”